Kamerun

Pamiatky Kamerunu: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Afrika je druhým najväčším kontinentom našej planéty s mnohými štátmi. Kamerun sa nachádza na západe svojej centrálnej časti.

Hlavné atrakcie tejto krajiny sú sústredené vo veľkých mestách. Najväčší z nich - mesto Daula, je mnoho historických pamiatok, starobylých stavieb, mestských soch. Hlavným mestom krajiny je mesto Yaoundečo ovplyvňuje neštandardné plánovanie ulíc v Európe. A samozrejme, hlavnou atrakciou krajiny je horská sopka Kamerun v malebnom meste Biue.

Hlavným mestom Kamerunu je Yaounde

Medzi kopcami, medzi tropickými lesmi, v centre Kamerunu sa nachádza hlavné mesto tejto krajiny, jeho meno je Yaoundé, rok jeho založenia je 1888, Veľa atrakcií sa tu sústreďuje, takže sem prichádzajú stovky turistov.

Zaujímavosťou je, že mesto Yaounde je pre Afriku atypické a so správnou štruktúrou ulíc a nie chaotickými budovami ako v iných častiach Afriky sa podobá Európe. Zdá sa, že to prispelo k kolonizácii, niekoľko generácií obyvateľov Kamerunu žilo v neslobodnom stave a požičiaval si architektonické a mestské plánovanie európskych noriem.

Kamerun Art Museum

Pri návšteve hlavného mesta by mali cestujúci určite obrátiť pozornosť na benediktínsky kláštor. Nachádza sa v nej kamerunské múzeum umenia. Tam je veľa exponátov a každý z nich odráža umenie afrických národov.

Zbierka múzea ponecháva veľký dojem, najpamätnejšia je zbierka rituálnych masiek.

Takéto masky sa stali obľúbeným suvenírmi medzi turistami. Nosiac také masky, africkí šamani uskutočnili obrady komunikácie s duchmi a posmrtným životom.

Okrem rituálu Afričania tiež používali desivé masky, ktoré vystrašili predstaviteľov zlých síl. Medzi exponáty nájdete zbrane, šperky, domáce predmety kmeňov, ktoré kedysi žili tu.

Pamätník reunionu

Na začiatku sedemdesiatych rokov. Na počesť znovuzjednotenia Kamerunu bola postavená nádherná pamiatka.

Pamiatka sa skladá z niekoľkých častí. Socha zobrazuje starého muža predstavujúceho generáciu Kamerunov, ktorí bojovali za zjednotenie. Vo svojej vysoko zdvihnutej pravici je horiaci horák ako symbol slobody. Starý muž je osvojený malými deťmi, osvetľuje ich spôsob života, prenáša svoje skúsenosti a múdrosť. Zaujímavé je aj to, že autor pamätníka vyjadril rovnosť dievčat a chlapcov, ktorú nedávno založila a schválila staršia generácia. Potom zo sochy je veľké, široké schodisko vedúce k hlavnej časti monumentálneho komplexu. Je špirálovou vežou kužeľovitého tvaru, symbolom jednoty anglickej a francúzskej strany. Okolo pamiatky sú zelené plochy, trávniky a kvitnúce rastliny.

Bazilika Marie-Rýn-de-Apotheur

Budova baziliky je súčasťou dedičstva rímsko-katolíckej cirkvi. Bol postavený na 12 pilieroch, ktoré predstavovali 12 apoštolov. Prichádzajú veriaci.

Oltár je vyrobený z žulového kameňa prineseného z južnej časti Kamerunu, má tvar misky, pripomína loď vedúcu ľudí k Bohu. Na ľavej strane oltára je socha symbolizujúca štyroch evanjelistov, vytvorených na obrazoch zvierat: Matúš vo forme býka, Mark - lev, Lukáš - orol, Jean - anjel. Neďaleko od oltára je viditeľná socha čiernej madony z dreva. Budova má mnoho sôch svätých, ako napríklad sv. Joseph, sv. Peter a iní. Pre osadených farníkov je celkový počet miest na sedenie 3500.

Centre Artisinel Market

Turisti často majú otázku: Kde je lepšie kupovať kvalitné suveníry? Byť v hlavnom meste Kamerunu, mesto Yaounde, hľadajúc najlepšie suveníry by malo ísť na trh Center Artisinel. Tento trh je veľký, existuje široký výber produktov pre každý vkus. Turisti z rôznych krajín prichádzajú sem za kus Kamerunu.

Rôzne suveníry vyrábajú miestni remeselníci v tejto obchodnej a remeselníckej oblasti. Najčastejšie sú turisti priťahovaní rôznymi maskami, ktoré symbolizujú niečo definitívne, napríklad slonovu masku - silu a silu, získavajú sošky vo forme zvierat a ľudí.

Sopka Kamerun a mesto Buea

Veľká hora, posvätná sopka Kamerun si v staroveku priťahovala pozornosť. Úrodná pôda a fascinujúce druhy ich priťahovali napriek strachu z erupcií. Ľudia sa usadili na jeho nohe, ponúkali mu obete, uctievali ho, nahromadili sa mnohé legendy. Na svahoch hôr rastú tropické lesy a ich vrcholy - pusté útesy. Nadmorská výška je 4040 m.

Stovky horolezcov prichádzajú sem, aby vyšli na vrcholky. Turistické chodníky. Vo februári sú tu organizované súťaže, kde musia horolezci dosiahnuť vrchol sopky, a to je všetko pre rýchlosť.

Na miernom svahu veľkej sopky Kamerun je zaujímavé mesto Buea. Práve tu prichádzajú návštevníci slávnej sopky. A stúpajúc na ňom, malebný výhľad na okolitú krajinu a mesto.

Národný park Vaza

V severnej časti Kamerunu môžete navštíviť Národný park Vaza. Väčšina jeho územia sa nachádza v oblasti savany, tu žijú najjasnejší predstavitelia flóry a fauny Afriky.

Medzi zvieratami sú levy a žirafy, antilopy, gazely, menej zriedka vidíte leopardy a paviány. Medzi vtákmi najväčším predstaviteľom vtákov je africký pštros a mnoho druhov malých vtákov. Výlet do parku bude bez výnimky odvolávať všetkých. A čo je najdôležitejšie - fotografovanie, prístupné všetkým. Najkrajšia dovolenka je potešenie z nedotknutej prírody.

Najväčšie mesto v Kamerune je Doualaktorý sa nachádza v blízkosti Atlantického oceánu. Je to tiež starobylé mesto s mnohými atrakciami.

Námorné múzeum v Douala

Múzeum má zbierky historického i umeleckého prírodného dedičstva. V prvej časti výstavy môžete preskúmať a študovať vývoj súdov, úlohu obchodu a vplyv tejto osoby. Druhá časť výstavy sa venuje obchodným a iným prístavom v Kamerune.

Výlet do múzea pomôže objaviť krajinu Kamerunu, určiť miesto človeka v prírodnom svete, sledovať zmeny v stavbe lodí a tiež zvážiť výtvarné predmety tejto zaujímavej africkej krajiny.

Okrem stálych expozícií má múzeum aj dočasné výstavy na rôznych predmetoch. V pamäti návštevy múzea sú turisti vyzvaní k nákupu suvenírov, darčekov, kníh. Otváracie hodiny sú od utorka do piatku od 9.00 do 17.30, v sobotu, nedeľu a sviatky od 12.00 do 15.30.

Reštaurácia L'Ovalie

Teplá atmosféra, veselé miesto, sviatok pre oči, potešenie z úst - je to všetko o reštaurácii L'Ovalie. Šéfkuchár Jerome Greyot a jeho tím prekvapí hostí s lahodnou kuchyňou pre skutočných gurmánov. Každý deň ponúka pestré menu, občerstvenie, rybie pokrmy, mäso, dezert. Stravovanie je k dispozícii na obed a večeru, reštaurácia je otvorená od pondelka do soboty. Každý mesiac organizujú akékoľvek podujatia ochutnávajúce alkoholické nápoje.

Kaviareň Moulin de France

Cafe ponúka svojim hosťom ochutnať pečivo, pečivo, lahodný chlieb, varené priamo pred zákazníkom v vlastnej pekárni. Chlieb je pečený podľa tradičných technológií, na sourdough, a nie s práškom do pečiva. V ponuke nájdete aj zmrzlinu a džúsy. Návštevníci čakajú na kvalitné produkty a služby. Mám veľa cestujúcich.

Pozrite si video: BMW M140i xDrive 4x4 test - (Apríl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send