Rusko

Leninsk Kuznetsky - atrakcie a zaujímavé miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Rovnako ako mnohé mestá v Rusku, Leninsk-Kuznetsky zachoval prvky sovietskej éry. Chcete skúsiť jedinečné hľadanie "späť v ZSSR"? Potom určite potrebujete navštíviť toto mesto, ktoré zachovalo veľa pamiatok.

Prirodzený orientačný bod mesta sa dá nazvať centrom Kuznetskej kotliny. Legendárna križovatka "siedmich ciest" je priamo spojená s mestom, pretože Nachádza sa na križovatke Krasnodar, Altajského územia a Novosibirského regiónu.

Nachádza sa na západe mesta Kuzbass, mesto sa nachádza v blízkosti mesta Kemerovo na r. Ine. Miestne atrakcie sú priamo spojené s činnosťou tohto miesta, je banským mestom.

Historická esej

Pôvod mesta sa stal náhodou z malej dediny Kolchugino približne v roku 1763. Vďaka úspešnej zhode okolností bola táto obec zdrojom uhoľných zdrojov.

Pôvodná baňa s legendárnym názvom "úspech"založená v roku 1883. Od začiatku deväťdesiatych rokov 19. storočia sa začala rozvíjať Kolchuginská baňa.

Koks a kolchuginské uhlie majú najvyššiu kvalitu. Vďaka tejto skutočnosti sa sibírska železnica ďalej rozvíjala v tejto baní s použitím kolchuginového uhlia ako jediného neškodného paliva.

V roku 1920 sa objavili nové vyhliadky na rozvoj Kolčuginského dolu. Použitie rezných strojov v obrovskom poli na čistenie prác prinieslo výsledky. Po kúpe prvých desiatok strojov na rezanie ruského zlata do zahraničia boli niekoľko z nich nainštalovaných v bani.

V roku 1922, teda 10. júla, bola osada premenovaná. Tento proces bol prvým prípadom v histórii, keď meno Lenina bolo pridelené do dediny počas života podľa želaní pracujúcich. Oficiálne premenovanie obce Lenino a vyzdvihnutie do hodnosti mesta sa uskutočnilo v roku 1925.

Všeobecné informácie o hospodárstve a architektúre mesta

Hlavným hospodárskym primárnym zdrojom je ťažba uhlia. Minerálne zásoby predstavujú milióny ton. Preto má mesto aktívnu zdrojovú základňu a obrovské ložiská rôznych hornín.

Hlavným odvetvím hospodárstva Leninsk-Kuznetsky je ťažba uhlia. Zahŕňali niekoľko hlavných baní: "Kommolytič", "Moja pomenovaná po siedmej novembri", "Krasnoyarská" a "Kirov".

S vedúcou pozíciou vo výrobe stavebných materiálov vyrába veľké množstvo mestských podnikov nekovové a minerálne výrobky.

Mesto má niekoľko železničných staníc, obecných organizácií a asi tisíc rôznych podnikov.

Presídlenie bývania má zvláštnu štruktúru so zásadou vybudovania banskej obce. Rozvoj miest bol plánovaný až v roku 1994. Plánovanie všeobecného projektu rozdelilo mesto do niekoľkých okresov.

Centrum mesta má veľké množstvo domov stalinskej architektúry. Vo vzdialených oblastiach sa však súkromný sektor prakticky usadil.

Mnohé vzdelávacie inštitúcie dávajú mestu dobrú ponuku pre ďalší rozvoj spoločnosti. V Leninsku-Kuznetsky sa nachádzajú rôzne pobočky vysokých škôl Tomsk a Kemerovo, vysoké školy, vysoké školy, stredné školy a telocvične.

Mesto má dostatok miest na rôzne podujatia.

Televízia a médiá podporujú povedomie verejnosti prostredníctvom televízneho kanálu TNT Leninsk TV.

Miestne múzeum Lore

Múzeum bolo založené v roku 1934 a je historickým dedičstvom mesta. Existuje jedinečná príležitosť na vizuálne učenie historických udalostí. Hlavným dôvodom je rozsiahla akumulácia pamiatok histórie a starožitností.
S autentickými zbierkami minulých udalostí má múzeum mimoriadnu hodnotu. Výstava je načasovaná na účasť mesta v druhej svetovej vojne a je zobrazená v múzeu miestnych tradícií vo forme kroník a vzácnych folií.

Miesto: Kirova Avenue - 51.

Kláštor svätého Serapím-Pokrovského

Mestský kamenný kostol s krásnou architektúrou je dnes obmedzený na kláštor. História tohto kláštora začína v roku 1852. Po sérii rekonštrukcií sa rozhodlo postaviť nový kostol. Základom výstavby bolo vytvorenie kláštora. Dekrét z roku 1987 dokumentoval a zaregistroval pravoslávnu komunitu pod Cirkvou príhovoru. Objav sa uskutočnil v apríli 1992.

Umiestnenie: Sovetskaya Street - 187.

Kaplnka "Radosť všetkých, ktorí sa zmocnili"

Malá mramorová kaplnka so zlacenou kupolou sa stala dekoráciou centra mesta. Je založená v pamäti zabitých baníkov.

Prvá modlitba sa uskutočnila v roku 1999 arcibiskupom - Sophroniusom. Túto udalosť pozorovali vdovy horákov s deťmi a približne dvetisíc občanov.

Kniha špeciálne pripravená na túto udalosť má biografický charakter. Okolo 1500 osudov baníkov bolo popísaných v tejto knihe, ich život žil a bolesť v bani Kuzbass.

Miesto: Kirov Avenue - 37a.

Chrám Nových mučeníkov a vyznavačov ruskej cirkvi

Tento chrám sa usadil na námestí Kirov. Dvere kláštora boli otvorené od konca dvadsiateho storočia. Štruktúra je jedinečnou architektúrou mestskej architektúry.

Chrám má veľa ikon, ktoré sú obmedzené na svätých. Toto je ikona sv. Cyrič, liečiteľ Panteleimon a iní. V meste sú iné kostoly.

Miesto: ulice.

Námestie hrdinov Kolchuginského povstania

Podujatie z roku 1919 premenilo sovietsku históriu a zohralo významnú úlohu v nerovnováhe kolchakovej zadnej časti a pri výstavbe sovietskej moci.

Pamätník bol postavený v roku 1957. Podujatie z apríla 1919 zabilo stovky baníkov. Tu bolo zastrelených 600 ľudí.

Je to druh masového hrobu. Na lícnej strane obelisku je nápis: "Hrdinom marného povstania".

Niektoré zmeny a dodatky boli stanovené v roku 1985. Tento pamätník je strážený, pretože Zahrnuté do USR (Jednotný štátny register) kultúrneho dedičstva národného významu.

Alej Miner's Glory

Toto veľmi zaujímavé a nezabudnuteľné miesto sa stalo majetkom mesta v roku 2002 v deň horníka. V bežných ľuďoch sa to nazýva jednoduchšie - alej baníkov. Do úvodného dňa sa uskutočnilo niekoľko nezabudnuteľných termínov. Je to päťdesiate výročie osláv baníkov, šesťdesiate výročie vzniku regiónu a viac ako sto rokov od založenia samotnej bane.

Zaujímavé plastiky vo forme vozíkov nesú spomienku na banícke mesto. Stela - Koper, v strede pamätníka, symbolizuje tvrdú prácu baníkov.
Obnova cesty sa uskutočnila v roku 2008 pridaním a aktualizáciou jej vzhľadu. Stele - Koper charakterizuje 125. výročie bane a vydávanie miliardtiny ton uhlia.

Nevie, bez odpovede. Jaroslavľ

Palác kultúry je plný udalostí spojených so životom občanov. DK architektúra pripomína gréckú akropolu. Tvorivý potenciál personálu je zaujímavý a nezabudnuteľný. Kvalita udalostí sa aktívne dostáva na novú úroveň

Miesto: Kirov Avenue - 106.

Zábavný komplex "Víťazstvo"

Kultúrno-zábavný život spoločnosti zahŕňa kino, biliard a iné zábavy. Prvým miestom pre voľný čas je kino "Víťazstvo". Postavený v roku 1938 toto kino bolo prepracované v roku 2001

Dnes má táto inštitúcia štatút zábavného centra. S výbornou polohou v centre mesta je zábavné centrum "Victory" veľmi obľúbené medzi obyvateľmi mesta.

Komplex zahŕňa nielen kino s kinosálou s 225 miestami, ale aj biliardovú miestnosť s bowlingom a kaviareň.

Miesto: Kirov Avenue - 34.

Pamätník dvakrát hrdinu Sovietskeho zväzu A.P. Shilin

Táto pomník je načasovaný na udalosti Veľkej vlasteneckej vojny a bol postavený v roku 1953. Na počesť dvakrát udeleného hrdinu A.Shilina bola postavená táto pomník.

Afanasy Petrovič bol zaslúženým hrdinom svojej doby. Jeho vykorisťovanie prinieslo mimoriadny prínos k víťazstvu ruského ľudu nad fašizmom. Musíme si to pamätať a poďakovať za pokojné neba vyššie. Chôdza v blízkosti busty spomienok na ne. Shilov, pripomínajúce hrdinstvo a neprerušovanú povahu ruských vojakov.

Pamätník padlých hrdinov počas Veľkej vlasteneckej vojny

Pamätná pamiatka má jedinečnú štruktúru pozostávajúcu z troch samostatných častí. Na jednej strane má pamätník večný plameň a zbrane vo forme zbrane. Neďaleko sa nachádza kamenný poriadok Veľkej vlasteneckej vojny. Na záver - busta A.Sh.

Táto štruktúra je večná pamäť obetí v záujme víťazstva. Chystal bojovať a nevrátil tisíce vojakov. Hlavná historická pamiatka je umiestnená na Námestí víťazstva s nápismi: "Pre hrdosť v bitkách, za hrdinstvo v práci - vďační vladári svojim krajanom."

Pamiatky padlých hrdinov sa nachádzajú v blízkosti bane a imortalizované pamätnými doskami a ulice sú pomenované po padlých baníkoch.

Pin
Send
Share
Send
Send