India

Hlavné pamiatky mesta Chennai: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Staré meno Chennai je Madras. Toto je mesto s viac ako tisícročnou históriou. Je jasné, že turisti tu budú veľmi zaujímaví.

Mesto má dobre vybavené letisko, ktoré prijíma medzinárodné aj vnútroštátne lety. Letisko a mesto sú prepojené metrom. Pre turistov je to zvlášť výhodné. Letisko umožňuje turistom rýchlo sa dostať na také obľúbené miesta ako Port Blair.

Chennai je "vstupnou bránou" do južnej Indie, takže podnebie je tropické. Najlepší čas na návštevu mesta bude od decembra do marca. Teplota v tejto dobe je mierna (+ 28 stupňov), vlhkosť je nízka a takmer žiadne zrážky.

Chennai je štvrté najpopulárnejšie mesto (po Dillí, Bombaji a Kalkate) medzi turistami v Indii. Je nielen bohatý na rôzne pamiatky, ale aj štrajky s krásou prírody: mesto je obklopené panenskými džungľami a pobrežie Bengálskeho zálivu je jednou z najdlhších v celej Indii.

Chrám Kapaleesvarar, oblasť Mylapore

Kapaleesvarar chrám je jedným z najstarších chrámov v Chennai. Je postavená na počesť boha Shiva. Predpokladá sa, že prvú budovu chrámu postavili okolo 8. storočia polo-legendárni Dravids, ľudia, ktorí kedysi obývali tieto krajiny.

Moderný chrám bol postavený v roku 1600. Hlavnou hodnotou je vstupná brána, výška v 37 metrov, Majú veľa indiánskych jasných sochárskych kompozícií. Na území chrámu sa pravidelne konajú niekoľko slávnych festivalov mesta:

  • Thaipusam (január - február)
  • Arubathu Moovar (marec)
Umiestnenie: Kapaleesvarar Sannadhi Street, Mylapore.

Chrám Ramakrishna Math (kláštorný poriadok Ramakrishna), okres Maylapor

Chrám Ramakrishna Math je moderná štruktúra. Mníchovská obec bola založená okolo roku 1897 Swamiom Ramakrishnenandom, študentom Swamiho Vivekananda. Chrám je neuveriteľne krásny, je vyrobený z bieleho, žltého a ružového mramoru, obklopený krásnou záhradou, kde všetko medituje. Obrad Ramakrishna je v Chennai vysoko rešpektovaný. Bratovia, služobníci Rádu, sú veľmi prívetiví, tolerantní, sú nositeľmi moderných, dosť pokročilých názorov na náboženstvo.

Chrám Karaneeesvarar, okres Syapapat

Karaneeesvarar chrám bol postavený na počesť bohov Shiva a Shakti. Má tiež krásne zdobené hlavné brány, veľký vnútorný chrámový komplex a obrovský vnútorný bazén.

Neďaleko sa nachádza množstvo obchodov so suvenírmi a kvetinárstva. Tento chrám je jedným z najpopulárnejších miestnych obyvateľov. V dňoch náboženských sviatkov je preplnený.

Chrám Partasarati, oblasť Tervallikeni (Triplikan)

Chrám Partasarati, najstarší chrám v meste, bol postavený v 8. storočí. Bolo rekonštruované a prestavané viac ako raz, preto jeho počiatočný vzhľad nie je známy a teraz jeho architektúra je kombináciou niekoľkých neskorších indických architektonických štýlov. Chrám je venovaný bohom Krišnu a Vishnu, ako aj niekoľkým ďalším božstvám indického panteónu.

Kostol sv. Tomáša (katolícky)

Katedrála sv. Tomáša - jedinečné miesto. Toto je jedna z troch chrámov postavených na hrobe apoštolov - Kristových učeníkov. Apoštol Thomas kázal na týchto miestach v prvom storočí nášho letopočtu. a zomrel aj tu a bol mučený za vieru. Katedrálny komplex bol postavený v roku 2004. Zahŕňa samotný chrám, podzemnú hrobku, múzeum a divadlo.

V múzeu všetky exponáty hovoria o živote a smrti sv. Tomáša av divadle sa môžete pozrieť na krátky film o jeho asketickom službe. Hlavná svätyňa chrámu - ikona "Naša požehnaná matka". Predpokladá sa, že bola prinesená do Indie iným svätým, asketickým Xavierom. Umiestnenie: 38 - Santhome High Road.

Kostol sv. Márie (anglická)

Kostol sv. Márie je najstaršou anglikánskou cirkvou v regióne. Jeho výstavba bola dokončená v roku 1680 a v roku 1701 bola postavená aj zvonica. Kostol sa nachádza na území staršej anglické pevnosti a je skutočným opevnením: má vysoké steny, špeciálne zubaté parapety a studničku na nádvorí.

Takéto architektonické riešenie je poctou skutočnosti, že anglická prítomnosť v Chennai bola krehká. Pevnosť bola opakovane obliehaná domorodcami aj francúzskymi ľuďmi, ktorí sa stretli s Britmi za nadvládu nad južnou Indiou. Interiér kostola pripomína koloniálne časy a ľudí, ktorí kedysi žili v pevnosti.

Miesto: 60/116 - Arménska ulica.

Kostol Luz (katolícky)

Jedná sa o jeden z najstarších kostolov mesta postavený portugalčanmi. Existuje legenda, že portugalskí námorníci pri búrke videli svetlo z brehu, šli k nemu a utiekli. Na mieste, kde bolo svetlo, a postavil kostol. "Luz" v portugalčine znamená "svetlo".

Umiestnenie: Luz Church Road.

Veľká mešita alebo Wallajah

Veľká mešita, alebo Wallajah, je najvýznamnejšou mešitou mesta, postavená v roku 1795 z žuly bez použitia dreva a kovu. Jedná sa o veľkú budovu s dvoma minarety, obklopenú parkom. Mešita bola postavená s peniazmi rodiny Wallajah. Vedľa neho je aj cintorín, kde sú pochovaní mnohí slávni učenci, islamskí učenci a teológovia, ako aj moslimská svätá Maulana Uloomová.

Miesto: Triplicane High Road.

Štátne múzeum v meste Chennai

Toto je najstaršie múzeum mesta, založené v dobe "britskej vlády". Jeho projekt bol navrhnutý v roku 1846 a stavba bola dokončená v roku 1896. Po odchode Britov a nezávislosti Indie sa múzeum a všetky jeho exponáty stali majetkom štátu. Múzeum má 46 izieb s nezávislými expozíciami.

Miesto: Pantheon Road.

Národná galéria umenia

Jedná sa o jednu z najlepších umeleckých galérií v Indii. Tu sú zhromaždené exponáty z celého sveta a samozrejme prezentujú predmety vyrobené v tradičnom indickom štýle: výkresy, výtlačky, maľovanie na skle a hodváb, miniatúrne figuríny.

Miesto: Pantheon Street, Egmore.

Valluvar Kottam, okres Nangambakkem

Valluvar Kottam je jedným z najväčších spomienkových komplexov v celej Ázii. Bol postavený na počesť indického básnika a sv. Tiruvalluru. Vnútri, na stenách - citáty zo spisov básnika; scény na basreliéfách odrážajú obsah jeho najslávnejšej práce, Tirukkural.

Miesto: Valluvar Kottam High Road - 47.

White City alebo Fort St. George

Fort S. George - pevnostný post East India Company. Dá sa povedať, že výstavba Madras a rozšírenie anglického vplyvu po celej Indii sa začalo týmto malým opevnením.

V pevnosti sa nachádza Múzeum zbraní a Archeologické múzeum. Tiež tu je jedna z najlepších a najstarších knižníc v Indii. Vo vnútri pevnosti sa nachádzajú budovy ako rezidencia R. Clive (vedúca spoločnosti East India Company), dom R. Clive, kostola sv. Márie.

Miesto: Rajaji Salai road.

Najvyššia súdna budova

Budova bola postavená Britmi v roku 1892. Predpokladá sa, že je to druhé najväčšie na svete po stavbe Najvyššieho súdu v Londýne. Nemôžete sa dostať dovnútra, ale môžete sa na to pozrieť vonku.

Zoologická záhrada a zoologická záhrada Arinjar Anna

Toto miesto milujú turisti aj miestni obyvatelia. Zoologický park je domovom viac ako 170 druhov zvierat a vtákov. V parku sa môžete zúčastniť indickej safari, jazdiť na slonoch a pozrieť sa na levy a tigre a iné rôzne zvieratá.

Miesto: GST Road, Vandalu.

Národný park Guindy a terárium

Je to jeden z najmenších národných parkov na svete, okrem toho je to jediný park v Indii, ktorý sa nachádza v meste. V ňom rastú vzácne rastliny: stromy, kríky, kvety.

Guindiho terárium obsahuje viac ako 30 rôznych druhov plazov. Obzvlášť šokujúca zbierka indických hadov. Tu vidíte indickú kobru a kráľovský python. Na území terária sa nachádza prírodné múzeum, ktoré obsahuje vypchaté množstvo obojživelníkov, vrátane tých, ktoré v súčasnosti vyhynuli.

Malá hora a hora sv. Tomáša

Prechádzka do malej hory a na horu sv. Tomáša je nevyhnutným bodom každého turistického programu. Predpokladá sa, že svätý Tomáš sa po usadení do Indie usadil na Malé hory. Tu je jaskyňa, v ktorej sa verí, že apoštol žil a kde sa zachovala stopa jeho ruky. Na Malaji Gore je aj svätý prameň, z ktorého môžete piť bez strachu.

Na hore sv. Tomáša si zachoval kostol XII. Storočia a hrob svätca. Verí sa, že na tejto hore bol mučený. V hrobe sú fragmenty kostry a kríž, vyrezávané, ako si myslia, samotný apoštol. Okrem rôznych historických rarít si turisti môžu vychutnať nádherný výhľad na Bengálsky záliv, mesto a džungľu.

Záhrada teosofickej spoločnosti

Krásny záhradný komplex so záhradami, v ktorom sa nachádzajú záhrady (mimochodom je to miesto, kde 400-ročný indický fikus rastie - jeden z najväčších stromov na svete) a postavil katolícky kostol, hinduistický chrám, budhistický chrám a mešitu. Tu je obrovská náboženská knižnica. Obsahuje zvitky a knihy rôznych rán vrátane veľmi starých filozofických hinduistických pojednaní.

Pin
Send
Share
Send
Send