Filipíny

Bohol: atrakcie a čo vidieť (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Bohol (Bohol, Bohol) - malý vulkanický ostrov, ktorý je súčasťou Visalských ostrovov filipínskeho súostrovia. Obklopený niekoľkými desiatkami malých ostrovov. V bezprostrednej blízkosti je ostrov Panglao (Panglao), ktorý je spojený s Bohol mostom a diaľnicou v oblasti hlavného mesta Tagbiralan.

Od roku 2010 populácia asi 1 300 000 ľudí, Až do polovice 20. storočia bol Bohol pod jurisdikciou Španielska. Ostrov leží v zóne monzúnového podnebia a na ňom sú časté tajfúny, ktorých vplyv zmiernia horské hrebene susedných ostrovov, ktoré vykonávajú bariérovú úlohu.

V oblasti cestovného ruchu Bohol je všeobecne známy svojimi rekreačnými zdrojmi. Najmä jedinečné pláže bielych koralových pieskov, ktorých vývoz do mnohých slávnych pláží sveta je tiež známy Bohol.

Chocolate Hills

Na území okolo 50 štvorcových kilometrov je asi jeden a pol tisíc kónických kopcov rôznych výšok (30-120 metrov). Sú pokryté smaragdovou trávou a väčšinu roka vyzerajú ako zelená a vôbec nie ako čokoláda. Ale počas suchého obdobia tráva vyhorela, kopce zmenili farbu na hnedú. Dlhé palmy, ktoré podčiarkujú neobvyklý vzhľad tohto územia.

Mimochodom, tieto formy úľavy zhora a vyzerajú ako gigantické čokoládové lanýže roztrúsené neznámymi rukami cez centrálnu časť Boholu. To je miesto, z ktorého pochádza toto "cukrárske" meno, ktoré priťahuje turistov z celého sveta. Aký je pôvod týchto kopcov nie je úplne pochopený. Ale miestni obyvatelia o ich vzdelaní položili krásnu legendu, ktorá hovorí, že akonáhle sa obor zamiloval do bežnej dievčiny, a keď zomrela, dlho sa zarmútil a jeho slzy sa zmenili na tieto kopce.

Je pravda, že existuje menej romantický príbeh o dvoch obrach, ktorí v hádke začali hádzať obrovské kusy pôdy na seba. Chocolate Hills je hlavnou a najznámejšou a jedinečnou atrakciou mesta Bohol. ich obrazy sú na erbe a na vlajke rovnakej provincie. Vláda Filipín navrhla zaradenie čokoládových vrchov do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Tarsiers rezerva

Ďalší unikátny zázrak miestnej prírody, ktorý robí tento ostrov neuveriteľným a atraktívnym, je výraznejším alebo odvodeným názvom z anglického Tarsiera, ktorý zase pochádza z latinského Tarsia.

Dlhé uši sú miniatúrne opice. Ich výška je asi 10 cm a je tu dosť dlhý holý chvost. Ich hmotnosť je asi 100-140 gramov. Tarsieri sú schopní otočiť hlavu takmer o 360 stupňov, vďaka tejto schopnosti ich obrovské oči sú nehybné v pomere k veľkosti ich tela. A tarsierchikov má malé vrásky na tvár, vďaka čomu sa neustále mení výraz náhubkov. Komunikujú navzájom pomocou ultrazvuku, ktorý je pre ušné ucho.

Jedná sa o nezvyčajne jemné roztomilé zvieratá a zvieratá, pri pohľade na ktoré je túžba určite vziať ich do ruky a získať ako pet. Ale všetky pokusy o ukameňovanie pastierov sú neúspešné, malé zvieratá zomrú v zajatí, často rozbíjajúc hlavu okolo tyčí buniek v snahe uniknúť z otroctva.

Asi asi. Bohol tarsierov je možné pozorovať v pôde alebo v centre pre ich chov. Vstup je zaplatený a lístok vyzerá ako pohľadnica, ktorú možno poslať poštou. V rezerve žije asi desať osôb. Kvôli svojej nenápadnej šedo-hnedej farbe v blízkosti malých zvierat priliehajú svetlá stuha. Je zakázané stáť pri zvieratách dlhú dobu, nemôžete tiež robiť šum, hovoriť nahlas a fotografovať s bleskom. V prípade strachu, miniatúrne zviera môže ísť prudko a zomrie, keď zasiahne strom.

Rieka Lobok

Na hlavnej vodnej ceste si môžete vychutnať príjemnú relaxačnú plavbu na parníku - reštaurácii, ktorá funguje ako bufet. Vynikajúce jedlá, miestna zábava, nádherné výhľady na tropickú prírodu, ako sa pohybuje loď, sledovanie miestnych rybárov a detí skočiacich z kokosových paliem priamo do rieky, možnosť vidieť farmu s voľne žijúcimi kurčatami, pytóny, korytnačky a voľne žijúce kurčatá pri zastávke, plávanie vodopád na konci plavby. To všetko zostane dlho v pamäti turistov.

Vodopády Mag - Aso

Jedinečné miesto v hlbokom údolí dvoch vodopádov vysokých 8 metrov. Pokojné a opustené miesto, ideálne pre meditáciu a jednotu s tropickou prírodou. Nie príliš navštevované turistami vzhľadom k tomu, že miesto sa nachádza v istej vzdialenosti od hlavných atrakcií. Skvelé miesto na plávanie, skákanie z vodopádu, oddych od ľudí a civilizácie.

Koralové pláže

Nádherné biele koraly - piesočné pláže, kokosové palmy, pozorovanie delfínov a, ak sú šťastné, migrujúce veľryby, hotely, bary, nočné kluby pozdĺž pobrežia - neoddeliteľnou súčasťou cestovného ruchu. Bohol.

potápanie

Teplé, čisté pobrežné vody, akoby boli špeciálne vytvorené pre potápačov rôznych úrovní tréningu. Hĺbka ponorenia je od 8 do 10 metrov. Môžete obdivovať koralové útesy s miliónmi malých rýb, piesočnatých úhorov, úhorov, nudibranch mäkkýšov, viacfarebných harlekýn, špongií, potopených lodí z druhej svetovej vojny a dokonca aj žralokov.

Pamätník Sandugo

Pamätník bol postavený na počesť udalosti, ku ktorej došlo v roku 1565 na ostrove Bohol. Medzi mexickými a filipínčanmi bola podpísaná mierová zmluva a zapečatená podľa miestnych zvykov. V pohári vína z rezov na ruke Španiara Miguela Lopeza de Legazliho a vodcu Dátumu Sikatúnu bola pridaná a opitá krv. Sandugo a znamená "jednu krv".

Hinagdananská jaskyňa

Ohromujúci pohľad na jaskyňu v vápencových skalách. Vnútri je vchod s priemerom približne jedného metra. Jaskyňa je dostatočne osvetlená prirodzene. Slnečné lúče prenikajú cez viaceré otvory v oblúku, v strede sa nachádza lagúna so zelenými vodami, veľa stalagmitov a stalaktitov, ktoré sú takmer zlúčené.

Punta Cruz Tower

V 18. storočí bolo na území Španielska na ostrove Bohol postavených veľa strážnych veží, z ktorých sa pozerali moslimskí záškodníci a piráti, ktorí terorizovali miestnych obyvateľov. Pozostatky týchto veží sa nachádzajú pozdĺž celého pobrežia ostrova. Ale nezvyčajná trojuholníková veža Punta Cruz, ktorú teraz využívajú turisti ako pozorovacia platforma, bola zachovaná najlepšie zo všetkých.

Miesto: Barangay Road.

Katolícke chrámy

Pre veriacich sa turisti budú zaujímať o početné chrámy rôznych stupňov zachovania. Najznámejšie sú kostoly Santo Nina, San Pedro, Nepoškvrnené počatie Panny Márie, sv. Michala, sv. Jozefa.

Turisti sa budú zaujímať aj o zavesený bambusový most, ryžové polia, umelé lesy, extrémne zipsy.

Pozrite si video: The Best of Bohol, Philippines - Tarsiers, Chocolate Hills, and Virgins! (Septembra 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send