Portugalsko

Azory: atrakcie a čo vidieť (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Súostrovia Azor sa skladajú z deviatich ostrovov, z ktorých každá má vlastnú zvláštnosť. Nachádzajú sa v centrálnej časti Atlantického oceánu a územne patria do Portugalska.

Ohromujúca príroda, príjemná teplota vzduchu počas celého roka poskytne každému hosťovi neopísateľný pocit pokoja a pokoja. Stojí za zmienku, že rysom týchto miest je prudký pokles denných a nočných teplôt - často veľmi skvelý večer prichádza po horúcom a plnohodnotnom dni, takže skúsení cestujúci odporúčajú, aby sa teplé oblečenie na ceste. Azory nemajú bohatú a rozvinutú infraštruktúru, ktorá by sa mala zohľadniť pri výlete s malými deťmi.

Avšak pre tých, ktorí sú unavení zo zhonu - neustálymi spoločníkmi veľkých miest, zbytok na Azorských ostrovoch sa bude javiť ako roh spásy, ktorý sa dlho naplní pozitívnymi emóciami.

Jasné, unikátne fotografie, ručne vyrobené suveníry miestnych remeselníkov, krásne, rovnomerné opálenie a žiarivá túžba vrátiť sa tu zostanú ako suvenír pobytu.

Ostrov Corvo

Corvo zaujíma najmenšiu oblasť všetkých ostrovov tvoriacich súostrovie. Jeho návšteva však môže byť skutočnou udalosťou v dovolenkovom živote každého cestujúceho, pretože aj v takom malej oblasti je niekoľko úžasných pamiatok.

Najzaujímavejšie turistické miesta v meste Corvo sú jazerá. Ich zvláštnosť spočíva v skutočnosti, že vznikli po erupcii sopky Caldeira v jej krátere.

Miestna osada má niekoľko architektonických a historických pamiatok. Výrazným príkladom je kostol XVI. Storočia.

Kostol sv. Barbory

Kostol bol postavený na ostrove São Jorge a je považovaný za najstaršiu náboženskú dominantu súostrovia Azorských ostrovov. Niektoré historické dokumenty naznačujú, že stavba bola dokončená do polovice 15. storočia. Počas takého dlhého obdobia sa objavil vzhľad kostola početnými zmenami a reštrukturalizáciou a bol opakovane zatvorený na obnovu. Dnes má farnosť 3 kaplnky.

Ostrov Santa Maria

Ostrov je pozoruhodný pre skutočnosť, že prvý osadníci súostrovia Azor začali usporiadať svoj život tu. Dôkazy o rôznych historických budovách XV storočia, vo veľkom počte nájdených na celom ostrove: staré domy, mlyny, kaplnky.

Ostrov Santa Maria je široko známy a obľúbený u mladých ľudí kvôli každoročnému rocku.

Whalers Museum

Na ostrove Pico sa nachádza múzeum lovu veľrýb, ktorá bola dôležitou súčasťou života miestnych obyvateľov v 19. storočí. Mnohé z tu prezentovaných exponátov darovali továreň, ktorá sa zaoberala mŕtvolami veľrýb. Továreň bola zatvorená koncom 80. rokov 20. storočia v dôsledku zákona, ktorý v tom čase zakazoval lov veľrýb.

Možno, že múzeum veľrybárov nie je najúspešnejším miestom kvôli špecifikám remesiel. Ale niektoré z jeho exponátov sú naozaj zaujímavé a pomáhajú dozvedieť sa viac o histórii ostrova.

Dnes je osud tohto miesta stále úzko spojený s veľrybami - tu sa uskutočňuje vedecký výskum a pozorovanie ich života. Turisti majú jedinečnú príležitosť vyraziť na výlety a osobne sa oboznámiť s úžasnými obri.

Algar do Carvao jaskyňa

Na ostrove Terceira sa nachádza tajomná jaskyňa s množstvom stalaktitov, úžasne krásnym podzemným jazerom a zdrojom síry. Vznikol v dôsledku sopečnej erupcie pred viac ako 2 000 rokmi, ale jaskyňa Algar do Carvao vyvoláva veľký záujem cestujúcich z celého sveta. Zostup je úplne bezpečný, osvetlenie je zabezpečené pre pohodlie a pohodlie turistov.

Ostrov Florish

Zo všetkých deviatich Azorských ostrovov, ostrov Floris oprávnene nesie názov najkrajšieho. Vzhľadom na to, že územie je pomerne skromné, sú tu dlhé prechádzky. Bez ohľadu na to, akým smerom alebo cestou sa vyberiete, aby ste začali cestu, na ceste každý, kto má to šťastie, že sa na tomto ostrove stretne hlučné vodopády hladké ako sklenené jazerá a budú sa môcť tešiť z nádhernej vône exotických kvetov.

Na ostrove je niekoľko starých osád, ktoré budú zaujímavé navštíviť. História niektorých z nich začala v 15. storočí.

Capelinus Volcano

Relatívne nedávne vypuknutie sopky Capelinus trvalo viac ako rok. Vzhľadom na tento prírodný fenomén sa skutočná oblasť ostrova zvýšila, ale bohužiaľ, mnoho budov utrpelo, vrátane súkromného sektora. Návšteva sopky je zahrnutá do zoznamu miest, ktoré musia vidieť všetci turisti, ktorí pristáli na ostrove Faial.

Letisko Graciosa

Letisko sa nachádza na ostrove Graciosa, ktorému dlhuje svoje meno. Napriek skutočnosti, že je len jedna dráha, letisko je dôležitým dopravným uzlom. Nadmorská výška je len niekoľko desiatok metrov. Táto skutočnosť, mimoriadne malý priestor na manévrovanie, ako aj blízkosť pobrežia vyžadujú vysokú koncentráciu a skúsenosti pilotov a veliteľov.

Pozorovanie takého šperku, presné pristátie a vzlietnutie je fascinujúcou ukážkou, ktorá priťahuje pozornosť pozorovateľov, ktorí sú závislými od fotografovania lietadiel.

Sopka Piku-Alto

Sopka nesie hrdý názov hlavnej atrakcie ostrova, pretože to bolo vďaka svojej činnosti pred mnohými rokmi na ostrove Terceira. Piku-Alto je spiace sopka menej ako jeden kilometer vysoká. Milovníci pešej turistiky a dobývania horských vrcholov by mali radi myšlienku vyliezť Piku-Alto. To je ideálna voľba pre pokojnú a odmeranú prechádzku s niekoľkými zastávkami. Po vzostupe budú mať návštevníci možnosť obdivovať úžasný výhľad na panorámu ostrova Terceira.

Ostrov San Miguel

Samotný ostrov San Miguel je veľkou prírodnou atrakciou. Výlet do tejto úžasnej oblasti sú: divoká zver, jazerá tvorené v sopečnom krátere, termálne pramene, ktoré sú vysoko cenené svojimi liečivými vlastnosťami a oveľa viac.

Faial Island

Návšteva ostrova je skvelou príležitosťou, ako sa priblížiť zástupcom miestnej fauny a vyskúšať si potápanie alebo fotografovanie pod vodou. Tu sú všetky podmienky. V blízkosti pobrežia Faialského ostrova sa môžete stretnúť s veľrybami a delfínmi, ktorí, rozmaznaní zvýšenou pozornosťou, radi predstavia fotografie.

Ostrov Terceira

História ostrova je nezvyčajná, pretože sa objavila v dôsledku erupcií niekoľkých sopiek. Ohromujúci výhľad, zlaté piesočné pláže, celková atmosféra pokoja a pohody - to je to, čo priťahuje čoraz viac cestujúcich. Každoročné slávnosti a hudobné festivaly dodávajú zvyšok na ostrove.

Múzeum Casa do Arkano

Súčasné múzeum mesta Ribeira Grande sa nachádza v budove, ktorá patrila miestnemu kláštoru. Budova je malá, takže prehliadka alebo nezávislé štúdium hál nebude trvať veľa času. Turisti sú vyzvaní, aby sa ponorili do histórie tým, že študujú expozíciu múzea. Mnohé z jeho exponátov sú vyťažené snahou archeológov počas výkopov a poskytujú lepšiu predstavu o živote miestneho obyvateľstva žijúceho v tomto regióne.

Vyrovnanie Manadash

Existuje niekoľko zaujímavých miest na ostrove São Jorge. Jedným z nich je Manadash - malé osídlenie s dlhou históriou. Prvá zmienka o tom, že patrí do XV storočia, pretože stavba prístavu, ktorého hlavnou úlohou bolo kontrolovať obchod a chrániť lode, rovnako ako miestne obyvateľstvo od pirátov. Hlavnou činnosťou bolo pestovanie a predaj citrusových plodov, pretože na ostrove rastie veľké množstvo chutných plodov.

Historické centrum Angra do Heroismo

Ťažko vysloviť meno, ktoré sa prekladá ako "hrdinský záliv", patrí do mesta, ktorý sa nachádza na ostrove Terseira. Zvláštna pozornosť turistov je spojená s historickým centrom, ktorý je zaradený do zoznamu UNESCO. Návštevníci mesta si môžu prezrieť a navštíviť miesta postavené pred viac ako 5 storočiami. Tieto starobné a zvedavé pamiatky zahŕňajú starobylú pevnosť, mestskú katedrálu, niekoľko palácov a kostol.

Ďalšie pamiatky na Azorských ostrovoch

Bohatstvo Azory je nepochybne pamiatkami, ktoré vytvorila samotná príroda. Patrí medzi ne údolie a jazero Sete Cidades, s malebnými plážami, horúcim prameňom a nádhernou vyhliadkovou plošinou, ktorá ponúka jedinečný výhľad.

Pozrite si video: Azory 2018. Azores 2018 Sao Miguel Gopro Hero 3plus Black Edition (November 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send