Portugalsko

Sintra's Atractions: zoznam, foto a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Malé Portugalsko prináša nezabudnuteľné dojmy a spomienky. Sintra možno nazvať najjasnejším mestom v tejto krajine. Spočiatku toto územie obývalo Moors, ale v X storočí boli vylúčení a oblasť bola pripojená k Portugalsku. V roku 1147 bolo založené mesto Sintra.

Spočiatku toto miesto bolo letné kráľovské sídlo, takže tu je veľa nádherných palácov. Moderné Sintra - je vinuté ulice, parky ponorené do zelene, jedinečné architektonické štruktúry a fascinujúce pamiatky.

"Národný palác"

V štrnástom storočí bol "Národný palác" postavený dvoma kanonickými dymmi. Každé leto tu trávili Portugalskí monarchovia. Kipenno biele steny, oblúky a rôzne rozšírenia priťahujú veľké množstvo turistov.

Interiér nevyniká ničím výnimočným, ale vyrezávané stropy a keramická podlaha fascinujú a ohromujú svojou krásou a neobvyklosťou. Na kopuli sály náručí je zobrazených viac ako sedemdesiat symbolov šľachtických rodín.

Miesto: Largo Rainha Dona Amélia.

"Pena Palace"

Na vysokej skalu sa zdvíha majestátny palác Pena. Až do 18. storočia tu vznikol kláštor, ktorý bol úplne zničený kvôli silnému zemetraseniu. Architektonický komplex je zmesou rôznych štýlov, ktoré mu dávajú individualitu a extravaganciu. Celá táto krása je obklopená exotickými rastlinami, ktoré dodávajú celému vzhľadu tajomstvo.

"Hrad morašov"

História hradu "Moorov", ktorá sa nachádza na vrchole kopca, je veľmi zaujímavá a mnohostranná. Hrad a hradby boli postavené tak, aby vykonávali obrannú funkciu, ale po tom, čo sa maurári vzdali kresťanom, usadil sa kráľ v zámku obyvateľov. Museli žiť trvalo v tejto budove a boli zodpovední za bezpečnosť mesta. Počas ďalšieho zemetrasenia bol hrad zničený, ale v 19. storočí bol obnovený a teraz je to jeden z hlavných klenotov Sintry.

"Palace Regaleira"

Sintra je bohatá na paláce a hrady, ale Regarelerův palác, postavený neďaleko mesta, je najvýznamnejším a najváženejším. Päťpodlažná stavba zmenila veľa majiteľov, ale z ruky do ruky nezmenila svoj vzhľad.

Neogotický štýl budovy s vrcholmi a oblúkmi priťahuje turistov a prirodzená farba kamene, z ktorej je palác postavený, dáva štruktúru prirodzenosť. "Palác Regaleira" je obklopený malebným parkom s početnými fontánkami, vinnými chodníkmi a umelými jazerami.

Miesto: R. Barbosa do Bocage - 5.

"Dobre začiatku"

Na území parku "Palace of Regaleira" sa nachádza fenomenálna štruktúra, ktorá bola určená na uskutočňovanie masonických obradov - "studňa iniciácie". Dvanásť sedem metrov do hĺbky hory je točité schodisko rozdelené na deväť úrovní, ktoré symbolizujú deväť kruhov pekla. Dlho sa verilo, že tým, že prechádzate touto cestou poznáte svoju dušu a revidujete životné smernice. V spodnej časti sú dvere vedúce k tunelu.

"Palác Montserrat"

Neďaleko od "paláca Regaleira" stúpa ďalšia nenapodobiteľná perla Sintra - "Palác Montserrat". Jeden môže obdivovať tento palác a park komplexu hodiny. Indické motívy sú jasne viditeľné v architektúre budovy.

Oranžovo-ružové tóny zámku jej dávajú osobitnú vôňu a starostlivo vytvorené reliéfy a basrelivy prinášajú obrazu originalitu a jedinečnosť. Vnútri "paláca Montserrat" je plná kamenných čipiek a rezbárov, strop a schody sú zdobené štukovou. Park, ktorý obklopuje túto nádheru, je jednou z najbohatších botanických záhrad v Portugalsku.

"Kapucínsky kláštor"

Niekoľko kilometrov od Sintry, na osamotenom mieste v druhej polovici 16. storočia, bol založený kláštor. Prví osem mníchov prišiel na tieto miesta pod vedením štátneho poradcu. Legenda hovorí, že otec tohto poradcu mal prorocký sen, v ktorom bol informovaný, že na tomto mieste by mal byť postavený chrám. Vďaka úsiliu otca a syna bola postavená kaplnka. V súčasnosti je kláštor zničený, ale teraz môžete vidieť bunky, refektár a kaplnku.

"Prírodovedné múzeum"

Najbohatšie výstavy Prírodovedného múzea majú kultúrnu a vedeckú orientáciu. Múzeum vďačí za svoje vytvorenie Miguelovi Barbosovi, ktorý spolu so svojou ženou za pol storočia zbieral jedinečnú zbierku. Komplex múzeí zahŕňa:

  • Sála stálych expozícií.
  • Multimediálna miestnosť.
  • Sála vedeckého výskumu.
  • Laboratory.
  • Shop.
  • Café.

Múzejné expozície spolu viac ako desaťtisíc položiekktoré hovoria o vzniku Zeme a zmenách, ku ktorým dochádza. Kvalifikovaní sprievodcovia budú rozprávať o živote prehistorického muža a budú demonštrovať kostoly dinosaura v celej dĺžke.

Miesto konania: R. Paço - 20.

"Múzeum súčasného umenia"

Táto inštitúcia sa nazýva aj Múzeum zbierky Berardo a bola to zbierka tohto slávneho miliardára a postavy, ktorá tvorila základ múzea. Jose Berardo zbieral unikátne a vzácne umelecké predmety. Bohužiaľ, v Sintre je pre návštevníkov zobrazená len časť zbierky, hlavné exponáty sú uložené v Belem. Aj turisti môžu obdivovať dočasné výstavy rôznych smerov:

  • Pop Art.
  • Surrealizmus.
  • Abstrakt.
  • Expresionizmus.

Miesto: Av. Heliodoro Salgado.

"Múzeum hračiek"

Viac ako štyridsať tisíc položiek je vystavených v Múzeu hračiek. Návšteva tejto inštitúcie bude mimoriadne zaujímavá pre deti. Pred viac ako päťdesiatimi rokmi vznikla Nadácia Joao Moreira, ktorá bola divokým zberateľom bábik, a toto múzeum sa takmer súčasne otvorilo.

Autá a autá, bábiky a lode, vesmírne vybavenie a vojaci sa objavujú pred návštevníkmi v celej svojej sláve. V múzeu sa nachádza dielňa, kde sa v prípade potreby opravia hračky, ako aj obchod, kde si môžete kúpiť extravagantný gizmos. Hlavnou pýchou múzea je hračka z Egypta, ktorá má viac ako tri tisíce rokov.

Miesto: Rua Visconde de Monserrate - 26.

"Cape Roca"

Ak odídete z mesta o niečo viac ako pätnásť kilometrov, môžete vidieť nádhernú prírodnú atrakciu, ktorá má názov "Cape Roca". Vysoké útesy ponúkajú ohromujúci výhľad na oceán. Toto miesto je nasýtené romantikou a priťahuje veľa turistov. Tu tiež stúpa starý herecký maják a reštaurácia.

Pokojná atmosféra a mierne podnebie, teplé vlny oceánu a jasné slnko priláka mnoho turistov a rekreantov do mesta Sintra, zatiaľ čo miestne pláže vám dávajú nebeskú radosť a dobrý odpočinok.

Pin
Send
Share
Send
Send