Kirgizsko

Hlavné atrakcie mesta Biškek: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Biškek je hlavným mestom Strednej Ázie, Kirgizska. Najznámejšie miesta tejto krajiny, predtým súčasť sovietskej republiky, sú prirodzené. Medzi ne patrí horský systém Tien-Shan, roklina Jety-Oguz a samozrejme jedna z najvýznamnejších nádrží planéty - jazero Issyk-Kul.

Úprimne povedané, Biškek a jeho pamiatky nie sú niečím, na čo začnete premýšľať pri plánovaní cesty do Kirgizska. Áno, podľa všeobecných názorov nie je Biškek bohatý na pamiatky a pre turistov tu jednoducho nič nevidí.

Ale možno tento názor je nesprávny a turistické chodníky obchádzajú bisexuálne strany márne? Poďme sa po krátkom výletoch pozdĺž tohto stredoázijského hlavného mesta spolu a zhodnotiť svoju krásu sami.

Takže pred nami Biškek je typické post-sovietske mesto, niekoľko stoviek. Tu, na topole, sú autogramy ponechané nôžom, na chodníkoch sú predávané odpadky a novomanželia prichádzajú so sebou na centrálnom námestí.

Všetky atrakcie mesta Biškek sa môžu za pár hodín prechádzať. Medzi nimi sú aj tie, ktoré sa nachádzajú na predmestí. Možno odtiaľto a začnite našu cestu.

Medzinárodné letisko Manas

Prvá vec, ktorú uvidíte pri príchode do hlavného mesta Kirgizska, je jeho hlavné medzinárodné letisko Manas. Tento dopravný uzol sa nachádza 30 kilometrov od centra mesta Biškek a dostal jeho meno na počesť jedného z hrdinov legendy v Kirgizsku.

Národný park Ala Archa

40 kilometrov od Biškeku je hlavnou prírodnou rezerváciou celého Kirgizska - národného parku Ala-Archa. Jeho celková plocha dosahuje 2,5 tisíc hektárov pôdy. Tu je v celej svojej rozmanitosti zastúpená celá flóra a fauna Kirgizska. Na takých miestach sa naozaj oddýchnete v tele aj v duši.

Najobľúbenejšou národnou zábavou v tejto rezervácii je lov zlatým orlom, ktorý nie je konkrétne kŕmený niekoľko dní. So zlatou orlicou lovia zajace, líšky, lesné šupky, dokonca vlky a ryby.

Zlatý orol môže vidieť korisť vo vzdialenosti štyroch kilometrov, takže na hlavu zlatého orla je umiestnená špeciálna čiapka. Ak je odstránený, môže ihneď vidieť korisť a odletieť za ňou.

Krasnorečensk osada

Ďalšou významnou dominantou biškeckého predmestí je vykopávanie starobylej turkickej osady Navekat, ktorá sa v 6. až 12. storočí nachádzala na Veľkej hodvábnej ceste a bola hlavným kultúrnym a obchodným strediskom strednej Ázie. Objekt požaduje, aby sa pripojil k zoznamu svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO.

Divadlo opery a baletu pomenované podľa Abdylasa Malydybajeva

Založená v roku 1930 na základe amatérskych umeleckých kruhov, divadlo opery a baletu s názvom Abdylas Maldybaev je v súčasnosti hlavným divadelným miestom celého Kirgizska. Budova divadla bola postavená a vyzdobená v štýle klasickej sovietskej divadelnej architektúry.

Na námestí na južnej strane je pomník Toktogul Satylganov.

Miesto: ul. Y. Abdrakhmanov - 167.

Pamätník Toktogul Satylganov

Pamätník s výškou 7 metrov bol inštalovaný v roku 1974 na počesť známeho kirgizského básnika akyn Toktogul Satylkanov.

Chuy vyhliadky

Biškecká hlavná ulica, Chui Avenue, je typickou centrálnou ulicou každého veľkého post-sovietskeho mesta s jeho vlastnými budovami. V čase ZSSR to bolo nazvané Lenin Street. Chôdza po Chuisky Avenue sa určite pozriete na ďalšie zaujímavé miesta v meste.

Ala-Too námestí

Centrálne námestie Biškek, na ktorého obvode sa nachádzajú hlavné pamiatky Biškeku: Kirgizské štátne historické múzeum, Oak Park, Pamätník priateľstva národov, Múzeum otvorenej sochárskej scenérie a kostol Nikolská.

Do roku 2003 sa na námestí nachádzala pomník Lenina, ktorý bol nahradený rozhodnutím miestnych orgánov. Teraz na Ala-Too sú obrovské sochy Chingiz Aitmatov a Manas generála. Okrem toho vlajka Kirgizska hrdo letí na námestí pod 24 hodinovou strážou stráže vo výške 45 metrov.

Flagstaff na námestí Ala-Too

Vlajka Kirgizska je unikátna vo svojom druhu - na červenom plátne na pozadí svietivého Slnka je zobrazená horná časť (tunduk) kyrgyzskej jurty.

Po tisíce rokov tradičné obydlie Kirgizovi bolo jurt. Vo vnútri juratu nie je rozdelenie do miestností, kde žili starí muži, rodičia, deti. Okamžite pripravili večeru, okamžite vytvorili potomstvo - bolo len jedno miesto pre všetko. Kirgizska jurt nie je len stan, je to filozofický symbol života každého spolu, ako rodina. Táto myšlienka je taká dôležitá, že je dokonca zobrazená na štátnej vlajke štátu.

Kirgizské štátne historické múzeum

Kirgizské štátne historické múzeum je najväčším svetovým múzeom venovaným kultúre a tradíciám národov strednej Ázie. Nachádza sa na ploche viac ako 8 tisíc m2. Expozíciu múzea reprezentuje viac ako 90 tisíc exponátov, z ktorých osobitné miesto je obsadené vzorkami ženských šperkov XVIII - XIX storočia. V múzeu je naozaj niečo vidieť.

Miesto: Chui Avenue.

Galéria Erkindik

Aby ste sa dostali na Oak Park z Ala-Too Square, musíte prejsť Galériou Erkindik - prekrásnou tienistou uličkou v centre hlavného mesta. Bez preháňania sa táto cesta môže nazývať "Bishkek Arbat" - rovnaké obchodné obchody, všetky druhy suvenírov predávané niekoľkokrát drahšie, tvorivé diela umelcov a remeselníkov.

Oak Park

Tento park má takmer 130 rokov. Skladá sa z dvoch samostatných zón - záhradné a kultúrne. Tu si každý nájde miesto na ochutnanie. Milovníci osamelosti a obdivovať krásu lesa si môžu vychutnať záhradnú plochu a milovníci prírody nájdu zábavu v zábavnej oblasti kultúrnej časti parku. Pamätník červenej gardy a pomník Kurmanjan Datka sa nachádzajú na území dubského parku.

Pamätník Kurmanzhan Datka

Pamätník mesta Kurmanzhan Datka inštalovaný v roku 2004 na mieste pamätníka F.E. Dzeržinského.
Kurmanzhan Datka, známy vo svete ako Alai kráľovná, na začiatku 20. storočia významne prispel k procesu nastolenia mierového vzťahu medzi obyvateľmi Kirgizska a Ruskej ríše.

Manas Square

Námestie sa nachádza pred vchodom do budovy Kirgizskej štátnej filharmónie. Na námestie je nainštalovaná obrovská 20-metrová jazdecká socha hrdinu starovekej legendy Kirgiz Manas, ktorá symbolizuje zjednotenie národa a túžbu po slobode. Okrem toho je tu galéria bustov veľkých rozprávkov Manas a socha jeho múdreho poradcu Bakai.
Všetka nádhera báječného rozmeru námestia je doplnená úžasnou harmóniou existujúcich fontán.

Oblúk na námestí víťazstva

Hlavná mestská pamiatka Veľkej vlasteneckej vojny sa nachádza na námestí víťazstva v centre Biškeku. Je prezentovaný vo forme troch pretínajúcich sa oblúkov a je tvarovaný ako typický kyrgyzský jurt. V strede juratu, pri večnom plameni, je nastavená socha manželky a matky s miskou v rukách, čakajúc na svojich mužov z vojny.

Budova Kyrgyztelecomu

Štyria z piatich ľudí, ktorí prichádzajú do Biškeku, si schádzajú pod hodinami v blízkosti budovy Kyrgyztelecomu. Toto námestie, ktoré sa nachádza oproti budove TSUM na východe vládneho domu, je veľmi populárne medzi mladými ľuďmi a je známe svojimi unikátnymi hodinami a krásou fontán.

Miesto: Chui Avenue - 96.

Katedrála vzkriesenia

Napriek tomu, že väčšina obyvateľov Biškek je moslimská, 16% obyvateľov tradične praktizuje pravoslávia. Práve pre túto časť populácie bola v polovici 40. rokov 20. storočia v meste postavená katedrála vzkriesenia. Výšková zvonica katedrály dosahuje 30 metrov a snehovo biely kostol s modrými kopulami je vyrobený v klasickom ruskom štýle.

Tu možno je to všetko. Nie je prekvapujúce, že tu nie je toľko turistov. Existuje však jedna výhoda v Biškeku, ktorý naraz narazí na všetky nedostatky. Je veľmi lacné cestovať.

Miesto: Zhibek Jolu Avenue - 497.

Jazero Issyk Kul

Najväčšou atrakciou Kirgizska je legendárne jazero Issyk-Kul, ktoré leží pomerne blízko Biškeku - vo vzdialenosti 470 km.

Issyk-Kul je obrovské horské jazero, voda je krištáľovo čistá, transparentná modrá. Toto jazero nahrádza všetkých obyvateľov Strednej Ázie. Tu prichádzajú kirgizské, uzbecké, kazašské, rovnako ako my na Kryme alebo na Soči.

Na takých miestach, ako je Issyk-Kul, sa všetky pocity zhoršujú, chcem sa pozrieť na kilometre okolo, počúvať ozvenu každého zvuku a zachytiť vietor, takže ak ste v Biškeku, neužite čas a peniaze a nezabudnite navštíviť toto unikátne zázrak prírody.

Pin
Send
Share
Send
Send