Nigéria

Hlavné atrakcie v Nigérii

Pin
Send
Share
Send
Send


Nigéria je krajina v západnej Afrike. Dnes je cestovný ruch jednou z najdôležitejších zložiek štátneho rozpočtu. Turisti majú príležitosť priblížiť sa k malebnej prírode, a to k tropickým pralesom, savanám, vodopádom.

Nielen príroda priťahuje cestujúcich. Mnohí cestovatelia majú možnosť plne vychutnať predmety, ktoré majú kultúrny a historický význam. Napriek tomu, že niektoré regióny Nigérie trpia vážnym nedostatkom elektrickej energie, nedostatočnou cestnou kvalitou a špinavou pitnou vodou, turisti môžu stráviť nezabudnuteľnú cestu a plne sa tešiť z dobrodružstva.

Národná mešita Abuja

Národná mešita Abuja je jednou z najvýznamnejších atrakcií Nigérie. Reforma bola postavená v roku 1984, ale teraz sa jej podarilo stať sa kultovou budovou. Nemoslimovia majú právo navštevovať mešitu vo voľnom čase z modlitby.

Znaky popravy Národnej mešity Abuja:

 • Hlavná budova má štyri minarety, ktoré sa nachádzajú v rohoch.
 • V minaretoch sú točité schody.
 • Modlitebná hala je veľká izba bez stĺpov, ktorá je zdobená niekoľkými zlatými kopulami.
 • Krúžky veľkých lustrov majú Koranické nápisy.

Na území mešity sú kancelárske priestory, knižnica, konferenčná sála, malé múzeum.

Umiestnenie: 1012 - Sani Abacha Way, Central Business Dis.

Zuma rock

Zuma Rock je veľký žulový monolit nachádzajúci sa severne od Abuja. Táto atrakcia sa tiež nazýva "Brána do Abuja"Žulový monolit stúpa na pozadí rovnej krajiny a má jedinečnú úľavu.

Zuma Rock má symbolický význam pre celú Nigériu. V tomto ohľade je obraz jedinečného žulového monolitu viditeľný aj na menových jednotkách Nigérie.

Niektorí pozorovatelia poznamenávajú, že v strede útesu vidíte ľudskú tvár. Z tohto dôvodu existujú legendy o tom, že Zuma Rock má nejaké tajomné právomoci. V každom prípade je Zuma Rock dôstojnou turistickou atrakciou.

Millennium Park

Millennium Park je jedným z najväčších v Nigérii. Parkový komplex bol otvorený v roku 2003 a nachádza sa vedľa administratívnych budov mesta Abuja. Otvorenie sa uskutočnilo vďaka britskej kráľovnej Alžbety II.

Rieka rozdeľuje park na dve veľké časti, z ktorých jedna plne odhaľuje flóru a faunu. Okrem toho je k dispozícii jedinečná výstava exotických vtákov a tropických motýľov. Druhá časť Millennium Park je ideálna pre zábavu.

Národný park Kamuku

Kamuku sa odvoláva na Nigériu a konkrétnejšie na štát Kadun. Územie parku sa líši v rovinatom teréne, ale zároveň je pozdĺž obvodu príťažlivosti obklopený horami. Parkový komplex je pripravený potešiť biodiverzitou, pretože tam sú rôzne cicavce, slony, antilopy, paviány, opice, desiatky druhov vtákov.

Národný park Okomu

Národný park Okomu je považovaný za jeden z najviac v celej Nigérii. Landmark získal štatút lesnej rezervácie v roku 1935. V súčasnosti tu žijú ohrozené druhy flóry a fauny, ktoré vyžadujú štátnu ochranu.

Rezerva obsahuje skutočne dôležitú populáciu opíc bieleho hrdla. Ich druh je v súčasnosti na pokraji vyhynutia, takže títo jedinci sa nachádzajú iba v parku Okomu. Komplex parku tiež prekvapuje svojou rozmanitou faunou. Pod ochranou rezervy žijú desiatky cicavcov a vtákov.

Osun-Osogbo posvätný háj

Osun-Osogbo je posvätný háj, alebo skôr husté háje. Táto háj je považovaná za skutočne významný dažďový prales. Pantheon božstiev obyvateľov Joruby, ktorý prežil až dodnes, zrádza zvláštnu hodnotu posvätnej háje. Dnes v lese sa nachádzajú jedinečné plastiky, staroveké svätyne, ukladajú sa cenné umelecké diela. Moderné analógy klasického umenia v háji sa objavujú iba v posledných štyroch desaťročiach, ale to prispieva len k tomu, aby sa turistickým atrakciám poskytol dodatočný kultúrny význam.

Tu sú dva paláce, deväť zón na uctievanie božstiev a päť miest, ktoré sú považované za posvätné. Prechádzka posvätným hájom poskytne skutočne nádherné dojmy.

Oblasť umenia a remesiel

Vesnica umenia a remesiel je uznávaná ako jedna z najvýznamnejších pamiatok v Nigérii, ktorá sa nachádza v Abuji. Každý návštevník dostane príležitosť ponoriť sa do jedinečnej atmosféry nigérijského umenia, aby si pozorne prečítal tradície a kultúrne trendy.

V miestnych malých obchodoch sú jedinečné výrobky, ktoré budú dôstojnou pripomienkou Nigérie:

 • Africké masky.
 • Figúrky.
 • Náhrdelníky a náramky, ktoré sú vyšívané korálkami.
 • Tradičné oblečenie.
 • Kožené tašky.

Návštevníci sa môžu nielen ponoriť do nezvyčajnej atmosféry dediny, kúpiť si suveníry, ale aj vyskúšať národné jedlá a dopriať si osviežujúce nápoje v horúcom počasí.

Jos múzeum

Jos Museum funguje úspešne od roku 1952. Centrum múzea založil britský archeológ Bernard Fegg.

Múzeum predstavuje rozsiahle a skutočne hodnotné zbierky, ktoré odhaľujú starobylú kultúru Nigérie:

 • Čísla.
 • Jedinečné výrobky vyrobené z keramiky.
 • Položky, ktoré otvárajú jedinečnú rezbárstvo.
 • Malé sochy.

Jos Museum je súčasťou špeciálneho komplexu, ktorý umožňuje návštevníkom odhaliť nigérijskú kultúru.

Národné múzeum Benin City

Národné múzeum mesta Benin je jedným z najvýznamnejších kultúrnych atrakcií v Nigérii. Múzeum sa skladá z troch galérií, z ktorých každá predstavuje umelecké diela a cenné kultúrne pamiatky obyvateľov Bini, ako aj susediacich spoločenstiev.

Výstava zahŕňa tieto cenné predmety:

 • Oddelené kusy železa súvisiace s Beninskou ríšou.
 • Terakotové a bronzové postavy.
 • Malé sochy.
 • Výrobky pre domácnosť.
 • Nigérijské národné oblečenie.
 • Remeselné predmety ťažko pracujúcich obyvateľov Nigérie.

Každý návštevník má právo nielen vidieť cennú zbierku, ale aj navštíviť malý obchod, aby si kúpil suveníry na výlet.

Miesto: Kruhový objazd Ring Road, Avbiama.

Gidan rumfa

Gidan Rumfa je unikátny palác, ktorý pochádza z 15. storočia. Posledná rozsiahla rekonštrukcia sa uskutočnila v niekoľkých etapách a skončila až v roku 2008. Palácový komplex je oplotený vysokými stenami, ktoré sú ozdobené malými klenutými drážkami a neobvyklými hlinenými omietkami. Hlavná brána je na južnej strane a majú bronzové detaily.

Palác je známy svojimi starobylými sochami, ktoré obsahujú všetky dôležité tajomstvá a tradície.

Miesto: Nassarawa Road Kano.

Národný park Yankari

Národný park Yankari je považovaný za jeden z najlepších nielen v Nigérii, ale aj v západnej Afrike. Turistické návštevy sú povolené len od 1. novembra do 30. júna. Tí, ktorí si želajú, môžu navštíviť exkurzie, ktoré sa konajú na špeciálnych autách a autobusoch. Okrem toho je povolená prechádzka.

Yankari je známy svojou bohatou a skutočne rozmanitou prírodou:

 • Slony.
 • rohaté kozy.
 • Hippos.
 • Byvoly.
 • Opíc.
 • Paviány.
 • Krokodíly.

Hustá vegetácia však stále sťažuje pozorovanie miestnych zvierat. Ak chcete lepšie spoznať miestnych obyvateľov, odporúčame navštíviť park v mesiacoch február až apríl.

Múzeum Gidana Makama

Múzeum Gidan Makama existuje od roku 1953. Múzeum sa nachádza v unikátnej budove postavenej v 15. storočí. Turisti oslavujú slušný výkon budovy, čo zodpovedá najlepším princípom súdánskeho štýlu.

Múzejné exponáty pokrývajú fascinujúcu históriu Kana. Tu sú nezvyčajné výstavy venované umeniu, remeslu, histórii. Zároveň exponáty ako Kano mapy, reprodukcia mestských hradieb, dokumenty odhaľujú históriu štátnosti, udalosti občianskej vojny, rozvoj priemyslu a hospodárstva.

Zamestnanci múzea robia všetko pre to, aby zachránili a predstavili potenciál Kana z najlepšej strany.

Miesto: Emir Palace Road, Kofar Dan Agudi.

Zábavný park Wonderland

Wonderland v Abuji existuje od roku 2007. Táto atrakcia je považovaná za jednu z najlepších pre príjemnú rodinnú dovolenku. Rozmanitosť dostupných zábavy, hier, atrakcií prekvapí každého návštevníka.

Zábavný park zahŕňa vodný park a delfinárium, reštaurácie a kaviarne, obchody so suvenírmi. Turisti si môžu kúpiť cenné suveníry a vyskúšať slušné kontinentálne jedlá.

Lekki Conservation Centre

Rezerva existovala od roku 1990. Toto územie patrí k poloostrove Lekki. Súčasne rezervy zahŕňajú nielen savany, ale aj močiare. Nachádza sa tu desiatky druhov vtákov a zvierat zozbieraných z rôznych častí Afriky. Špecialisti vynakladajú maximálne úsilie na štúdium unikátneho ekosystému regiónu a samozrejme na jeho ďalšie zachovanie.

Návštevníci si môžu pozrieť fotografie, ktoré zobrazujú ohrozené druhy rastlín a zvierat.

Na chránenom území sú špeciálne plošiny, z ktorých sa otvárajú skutočne pekné panorámy celého polostrova.

Vo väčšine rezerv je prístup obmedzený na zaručenie bezpečnosti prírody a ľudí. V dostupnej oblasti sa môžete venovať pešej turistike, rybolove a pozorovaniu vtákov a zvierat. Ak chcete, môžete stráviť noc v malom hoteli alebo v kempingu.

Miesto: 19 Lekki - Epe Expy.

Národný park Kainji

Národný park Kainji existuje od roku 1979. Park bol vytvorený vďaka oficiálnemu zjednoteniu dvoch rezerv, konkrétne Zugurma, Borgu. Tieto prírodné rezervácie sú dnes sektory parku.

Počasie je priamo závislé od sezóny. V apríli až novembri pretrváva suché počasie a počas zvyšku roka vlhké. Avšak, flóra a fauna vždy poteší ich všestrannosť. Okrem toho je tu povolený rybolov.

Veľká mešita v Káne

Veľká mešita v meste Kano bola postavená v 15. storočí. V priebehu času však bola budova zničená. Kvôli tomuto stavu záujmu bolo rozhodnuté obnoviť jedinečnú mešitu, ktorá je teraz v Nigérii skutočne rozpoznateľná.

Hlavná budova je zdobená zelenou kupolou a malými oknami, minarety. Modlitebňa je veľká izba s ôsmimi rohmi, ale bez stĺpov. Je dôležité poznamenať, že úryvky z Koránu sú napísané na stenách modlitebnej sály. Interiér mešity tiež prekvapuje svojou krásou. Na druhom poschodí sa nachádza malé múzeum.

Nigéria je naozaj krásna krajina, ktorá prekvapí svojou kultúrou a bezchybnou prírodou.

Pin
Send
Share
Send
Send