Kolumbia

Kolumbia: hlavné atrakcie a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Názov krajiny pochádza z názvu objaviteľa Ameriky Christopher Columbus. Tento štát, ktorý sa nachádza v severozápadnej časti Južnej Ameriky, je ohraničený Brazíliou, Venezuelou, Panamou, Peru a Ekvádorom. Zo severu je umývaný Karibským morom, od západu od Tichého oceánu. Od roku 1986 sa krajina oficiálne nazýva Republika Kolumbia. Je domovom viac ako 47 miliónov ľudí.

Od jeho dávnych čias žili na svojom území indiáni. Od XVI. Storočia kolonizovali Španieli. Od 19. storočia došlo k prerušeniu ozbrojených konfliktov niekoľkých vojensko-politických skupín so štátom a medzi nimi. Krajina má bohaté prírodné bohatstvo. Napriek ťažkej vnútornej politickej situácii má veľký turistický potenciál.

Archeologický park

V 30 tis. Meste San Augustín na juhu krajiny sa počas výkopov objavili jedinečné archeologické nálezy z predkolumbovského obdobia. Na ich základe vznikol archeologický park, ktorý je zaradený do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Charakteristickým znakom parku je krásny stav väčšiny totemov a kamenných soch. Dôvodom je rešpektovanie artefaktov miestnych obyvateľov a priaznivé miestne klimatické podmienky. Príjmy z návštevy parku sú hlavnou súčasťou rozpočtu mesta.

Volcano Cerro Machin

Na území národného parku Los Nevados v západnej Kolumbii sa nachádza sopka Cerro Machin. Má niekoľko vrcholov rôznych výšok. Najväčší je na vrchole 2750 metrov nadmorskej výšky. Ich zvláštnosť je v kužeľovitom tvare vytvorenom mnohými vrstvami stuhnutej lávy a popola. Táto sopka je považovaná za jednu z najnebezpečnejších, pretože v jej blízkosti sa nachádzajú osady ľudí. Akýkoľvek náznak vulkanickej aktivity môže spôsobiť paniku, ako tomu bolo v roku 2008. Podľa vulkanológov sa posledná erupcia tejto sopky uskutočnila približne 1200 rokov.

Hora Panny Márie v Guadalupe

Patronkou hlavného mesta Kolumbie je Panna Mária z Guadalupu. Toto je najuznávanejšia latinskoamerická svätyňa. Jej pätnásť metrová socha sa nachádza v Bogote na vrchole hory Guadalupe v nadmorskej výške 3317 metrov, Priamo pod sochou sa nachádza malý kostol, v blízkosti ktorého je krásna pozorovacia paluba, z ktorej sa otvárajú malebné panorámy hlavného mesta. Existuje legenda, že obraz Panny Márie sa objavil ako sedliak, ktorému vyhlásila svoju túžbu vybudovať si chrám na hore.

Montserrat hora v Bogote

Táto hora je považovaná za náboženské centrum a symbol mesta. Jeho výška je nad hladinou mora 2,8 tisíc metrov, Tisíce pútnikov sem prichádzajú každoročne pešo, káblovým alebo jednokolejným. Priťahujú sa k bazilike ukrižovaného Krista s krížom schopným uzdraviť. Tu môžete navštíviť stredoveký kostol Čiernej Madony. Na hore sú sochárske skupiny venované zvyšku smrteľného života, ukrižovania a vzkriesenia Krista. Z hory sa nachádza krásny výhľad na mesto.

Katedrála kráľovnej Márie v Barranquille

Tento obrovský rímskokatolícky kostol v tvare zvonu s rozlohou viac ako štyridsaťtisíc metrov štvorcových a dĺžkou deväťdesiatdva metrov bol postavený v secesnom štýle. Je určený pre štyri tisíce veriacich, ktorí sa môžu voľne ubytovať v priestore šírky tridsať osem metrov.

V centre katedrály kráľovnej Márie je krásny oltár z mramoru s tanierom z bronzu. Zobrazuje oslavu dňa Trojice. Katedrála má zbierku diel na náboženské predmety, ktorú vyrobili talianski majstri. Interiéry chrámu sú zdobené rôznymi ozdobnými prvkami, ktoré zdôrazňujú jeho architektúru.

Pevnosť San Felipe

Na ochranu mesta Cartagena zachyteného španielskymi conquistadormi bola postavená pevnosť San Felipe. To bolo spôsobené početnými ničivými nájazdmi pirátmi. Postavený počas dvoch storočí, citadela sa stala najväčšou v kolumbijských kolóniách. Postavený na kopci, zostal nepreniknuteľný.

Pokiaľ ide o vnútornú architektúru, vyzeralo to ako labyrint, z ktorého sa outsiderov nemohol dostať von. V polovici 18. storočia sa Briti pokúšali zabrať, ale dvojmesačné obliehanie neprinieslo žiaden výsledok.

Zlaté múzeum

V historickej štvrti Bogota, nazvanej "La Candelaria" v roku 1939, na návrh jednej z kolumbijských bánk otvorilo zlaté múzeum. Jeho zvláštnosťou je, že tu sú vystavené viac ako 26 tisíc predovšetkým zlata, ktoré vytvorili Indiáni pred objavením Ameriky Columbusom.

Väčšina z nich je dekorácie, ale mnohé z exponátov sú zlaté domáce predmety na lov a rybolov. Múzeum využíva moderné osvetlenie, ktoré zdôrazňuje krásu drahého kovu.

Múzeum inkvizície

Od roku 1610 do roku 1821 existovala inkvizícia v Cartagene. Na pamiatku tohto strašného fenoménu a jeho obetí vzniklo múzeum inkvizície, ktoré sa často nazýva Múzeum mučenia. Nachádza sa v jednej z najvýznamnejších budov v barokovom štýle, ktoré sú pod ochranou UNESCO. Sídli v tribunáli Svätej inkvizície, mučiacej komore a väznici.

V múzeu sa nachádzajú texty pokynov, ktoré vedú vyšetrovateľov na identifikáciu čarodejníkov. Demonštruje originálne zariadenia na mučenie, váhy, ktoré vážia hriechy, iné nástroje na získanie konfesií.

Miesto: Calle - 32, Cartagena.

Národný kaviareň

V roku 1995 organizovala národná federácia producentov kávy v krajine kávy Quindio, ktorá je miestom svetového dedičstva, Národným kaviarňovým parkom. Kolumbijské kávové stromy a orchidey sú vysadené na území starých kávových plantáží.

V múzeu sa môžete dozvedieť o histórii výroby kávy. Nachádza sa tu malebná botanická záhrada, indická osada. Rôzne atrakcie pracujú, sú organizované vzrušujúce prehliadky. Z lanovky je pohodlné vidieť park a jeho okolie z výšky. Lokalita: Km - 6 vía Čierna Hora Pueblo Tapao, Čierna Hora.

Santo Domingo námestie v Cartagene

Tento námestie je známe pre krásny stredoveký kostol Santo Domingo, ktorý je najstarším v meste. Existuje legenda, že sa diabol raz pokúsil vyvrátiť vzhľad tejto štruktúry, ale on nedokázal.

Mnohí turisti, ktorí tu trávia čas kedykoľvek v noci alebo v noci, majú radi vyfotografovať ležaná ženská socha. Bol vytvorený slávnym kolumbijským sochárom F. Boterom a inštalovaný v blízkosti kostola. Tu je neustále počuť hudba umeleckých umelcov.

Miesto: Carrera 3 a Calle - 36.

Námestie Simon Bolivar

Toto obrovské námestie, pomenované po prvom prezidentovi a bojovníkovi za nezávislosť krajiny, je charakteristickým znakom jeho hlavného mesta Bogota. Je obklopený najvýznamnejšími stavbami štátu. Tu môžete sledovať jasný ceremoniál zmeny vojenskej stráže v prezidentskom paláci. Na sviatky, najmä na Vianoce, je námestie bohato zdobené. Obyvatelia mesta zdobia aj tu inšpirovanú soľ Bolivar. Je tradíciou nakŕmiť tisíce holubov, ktoré sa na námestí dostávajú.

Podzemná katedrála v soľnej bani

V meste Sipakiru je starý soľný mlyn. Keď sa ťažba soli zastavila, mnísi žili pod zemou a vytvorili mimoriadne krásnu podzemnú katedrálu v bane. Jeho výška 23 metrov, V chráme v tom istom čase sa môže vojsť desať tisíc ľudí. Dá sa to dostať cez dlhý tunel, obísť labyrinty rôznych miestností, mostov a priechodov.

Teraz je tu fascinujúce a originálne múzeum. V ňom úžasné priesvitné sochy anjelov a svätých, rôzne vzory a kríže. Všade zapamätateľné viacfarebné svetlá. V jednej z miestností na okrúhlych slaných stropných svetelných efektov simulujú nočnú oblohu.

Pablo Escobar Ranch

Bývalý majetok jedného z najbohatších a najkritickejších drogových lordov na svete sa nachádza na obrovskej malebnej oblasti viac ako 2 tisíc hektárov. V roku 1993 ho polícia zastrelila.

Na zabránenie zločinu je múzeum. Dnes je to mimoriadne obľúbená turistická destinácia. Pozerajú sa na luxusné panské sídlo, osobné lietadlo slávneho zločinu, jeho zbierka zriedkavých áut a ďalšie exponáty. Tu sú jazerá s hrochmi. V parku sú nainštalované živé vypchaté dinosaury vrátane zlatého pterodaktylu.

Zábavný park "Mapa"

Tento indický zábavný park bol vytvorený s cieľom informovať svojich návštevníkov o myšlienke zachovania okolitého sveta a dobrých vzťahov medzi ľuďmi na Zemi. Niekoľko tu zorganizovaných expozícií hovorí o zvykoch a kultúre Indiánov Južnej Ameriky predtým, ako boli Európanov kolonizované.

Tu môžete navštíviť chaty indických kmeňov. V centre parku je 30-metrová pyramída, v ktorej je usporiadané múzeum ľudského rozvoja. Za ním je 15 metrov vysoká mapa Kolumbie s obrazom srdca. Spears s menami indických kmeňov boli zamerané na neho, čo symbolizuje jednotu všetkých ľudí žijúcich v krajine.

Veža s hodinami

Táto krásna veža v španielskom koloniálnom štýle sa nachádza v starom meste Cartagena. Patrí k stredoveku a je jedným zo symbolov mesta. Pred storočiami bola veža dôležitou súčasťou opevnenia. Na oboch stranách sa zachovala kamenná stena, ktorá chránila toto významné mesto prístavu od staroveku. Dnes je to hlavná brána, ktorou sa môžete dostať do historickej časti mesta.

Miesto:.

Pin
Send
Share
Send
Send