Guyana

Slávne pamiatky Guyany: prehľad, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Guyana je štát nachádzajúci sa v severovýchodnej časti Južnej Ameriky. Po dlhú dobu bola táto krajina britskou kolóniou a počas tejto doby sa aktívne rozvíjalo iba tropické poľnohospodárstvo.

Teraz je však Guyana mimoriadne zaujímavý pre cestujúcich. Všetci, ktorí si želajú, majú v prvom rade príležitosť posúdiť príťažlivosť nedotknutého prírodného sveta, panenských lesov. Turisti sú tiež priťahovaní starobylými mestami a architektonickými pamiatkami.

Kaieteur

Kaieteur je vodopád nachádzajúci sa na rieke Potaro v západnej časti Guyany. Tento prírodný orientačný bod sa nachádza neďaleko hraníc s Venezuelou. Zároveň patrí vodopád do národného parku.

Kajetúrske vodopády už dlho neboli Európanovi známe. Navyše, stále zostáva nejasná, aj keď je jeho veľkosť veľkým prekvapením. Je to spôsobené nedostupnosťou prírodných atrakcií, ktoré sa nachádzajú v strede tropických dažďových pralesov, alebo skôr na Guianskej vysočine. Toto územie Guyany zostáva zle pochopené.

Národný park Thomas Lands

Thomas Lands je národný park v Guyane, patriaci do mesta Georgetown. Najprv na tomto mieste bol Queens-Elizabeth Park, založený v roku 1966. Momentálne Thomas Lands, schopný prekvapiť krásou svojej podstaty, je Barosova umelecká škola. Chôdza v oblasti prináša pozitívne emócie mnohým turistom.

Múzeum afrického dedičstva

Múzeum afrického dedičstva sa nachádza v meste Georgetown. Centrum múzea, úspešne pôsobiace od roku 1985 a unikátne pre Guyanu, sa venuje umeniu východnej, západnej a strednej Afriky.

Na výstave môžete vidieť tieto hodnotné exponáty:

 • Objekty umenia.
 • Hudobné nástroje.
 • Tradičné africké oblečenie.
 • Obrázky umelcov z Afriky.
 • Games.
 • Praktické predmety.

Každý návštevník má právo oceniť bohatstvo a význam zbierky.

Karanambo

V Karanambo je ranč, aj napriek skutočnosti, že tento kútik prírody zostáva prakticky nedotknutý. Miesto je obklopené dažďovým pralesom a savanou. Tu žijú rôzne vtáky, veľké anteatery.

Prvý majiteľ ranča bol Diana Mak Turk, dcéra kolonializátorov z Anglicka. Spočiatku sa predpokladalo, že tu bude pochádzať hovädzí dobytok. V súčasnosti sa však mnohí turisti snažia navštíviť Karanambo, aby si mohli vychutnať intimitu s prírodou, ísť rybať a dokonca ísť na výlet loďou cez miestne malé rieky.

Zvyšok môžete zostať v malom tehlovom dome, ktorého strecha bude nevyhnutne vyrobená zo slamy. Súčasne je v chate malá jedáleň, kde môžete ochutnať národné jedlá.

Bohužiaľ, vydry sú už na pokraji vyhynutia, pretože miestni rybári ich udržiavajú ako domáce zvieratá. Po vyraste vyzdobených vydra mláďat, sú jednoducho vyhodení a odsúdení na smrť. Avšak ranč v Karanambo prispieva k postupnému prekonaniu problému. Dokumenty National Geographic a BBC boli natočené v Karanambo.

Pohorie Kunuku

Pohorie Kunuku sa nachádza v Guyane a tento prírodný orientačný bod rozdeľuje savanu na južnú a severnú. Na svahoch majestátnych vrchov žije viac ako 80% druhov miestnych cicavcov, ale mnohí z nich sa schovávajú a nie sú tak ľahko viditeľné. V horskom regióne žijú aj rôzne exotické vtáky.

V oblasti Kunuku existujú malé dediny, kde sa hovädzí dobytok aktívne zdvíha.

Mnoho turistov má možnosť plne si vychutnať prechádzku horskou džungľou alebo ísť na safari.

Antropologické múzeum Waltera Rotha

V roku 1974 bolo v Georgetowne otvorené múzeum antropológie, pomenované podľa slávneho učenca Waltera Rotha. Bol to Walter, ktorý urobil skutočne dôležité objavy v oblasti antropológie a archeológie.

Aktívne pôsobenie múzejného centra začalo v roku 1989. Potom začala úspešná spolupráca s miestnymi vedcami, ktorí sa snažili vytvoriť cenné zbierky. Múzeum má indické artefakty, ktoré boli nájdené počas výkopov. Tu môžete tiež vidieť každodenné predmety indiánov, dresy pre ženských tanečníkov, pasce pre ryby a zvieratá, pohrebné urny. Prezentovaná expozícia odhaľuje zaujímavé stránky indickej kultúry.

Miesto: 61 Main Street.

Botanická záhrada Georgetown

Botanická záhrada v Georgetowne je jedinečným miestom, kde sa môžete oboznámiť s tropickou flórou a faunou. Prírodné krásy úspešne zdôrazňujú talentovaní dizajnéri krajiny. Exotická krajina odhaľuje nové aspekty kvôli miestnemu vodopádu. Okrem toho tu žije veľké množstvo opíc. Návšteva botanickej záhrady poskytuje len tie najlepšie dojmy.

Botanická záhrada existuje od roku 1884. Vtedy začal Charles Curtis, slávny antropológ a biológ, zozbierať rôzne vzorky rastlín z miestnej džungle. Zbierky sú teraz dôstojnou výzdobou herbárií v rôznych krajinách sveta. Zároveň je Botanická záhrada v Georgetowne považovaná za jedno z najlepších miest na návštevu turistov.

Bartica

Bartica je mesto nachádzajúce sa na Guyanskej planine, alebo skôr na pobreží rieky Essequibo. Okolie Bartica sa preslávilo svojimi zlatými a diamantovými lamelami, v dôsledku ktorých sa mestečko stalo slávnym v baníctve.

Názov osady je určený farbou pôdy, pretože v preklade z indického jazyka to znamená "červená zem". Mnoho turistov sa snaží navštíviť prírodné pamiatky mesta Bartica. Súčasne v meste je polo-zničená pevnosť Cook Over-Al, ktorá je najstaršou pevnosťou krajiny.

Múzeum kultúrneho dedičstva v Guyane

Múzeum kultúrneho dedičstva v Guyane je jedným z najinformatívnejších pamiatok štátu. Každý návštevník má príležitosť dozvedieť sa viac o tradíciách a kultúrnom potenciáli Guyany.

Najcennejšie položky v zbierkach sú:

 • Známky a mince.
 • Výrobky pre domácnosť.
 • Books.
 • Historické mapy.
 • Dokumenty.

Ak chcete, môžete sa zúčastniť skupinovej prehliadky.

Port linden

Port Linden je malý riečny prístav. Prístav sa nachádza pri ústí rieky Demerara, ktorá tečie na sever od štátu. V údolí rieky rastú dažďové pralesy. Rieka Demerara je splavná do úst a používa sa v obchodných činnostiach Guyany.

V súčasnosti sa prostredníctvom prístavu Linden prevážajú poľnohospodárske výrobky, cukrová trstina a veľké množstvo bauxitu.

Kaplnka zhromaždenia

Kongregačná misijná kaplnka je slávnym orientačným bodom v meste New Amsterdam. Konštrukcia kaplnky sa uskutočnila v rokoch 1823-1841.

Náboženské lokality sa vyznačujú jednoduchým, ale charakteristickým architektonickým riešením. Drevená biela a modrá budova má trojuholníkovú strechu, dve poschodia. V tomto prípade sú okná druhého poschodia vytvorené v podobe oblúka, v dôsledku čoho sa do podoby budovy vnáša jedinečnosť.

Rieka Kuyuni

Rieka Kuyun začína v severovýchodnej časti Guyanskej planiny. Následne rieka prúdi smerom na západ medzi kopcami a vytvára malé peřeje a vodopády. Potom sa rieka Kuyun vlieva do rieky Eessequibo. Na mieste, kde sa stretávajú rieky Kuyuni a Venamu, je malý ostrov Ankoko a tento kútik prírody sa nachádza na hraniciach Venezuely a Guyany. Toto územie je sporné. Venezuela tvrdí, že na túto oblasť, takže sa zaoberá ostrov Ancoco potom, čo bol pripojený v roku 1966. Oblasť rieky Kuyuni je zdrojom voľného zlata.

Krajina pamiatka Sedem rybníkov-pomník

Unikátna atrakcia sa nachádza v meste Georgetown a presnejšie v Národnej Zoo. Pamätník bol postavený v roku 1969 vedľa mauzólea, kde je pochovaný prvý prezident Guyany, prvý generálny guvernér, talentovaný básnik Martin Carter.

Betónová pamiatka má neobvyklý tvar. Súčasne sa nachádza na nízkom podstavci, ktorý obklopuje malý bazén. Takýto výkon dáva neobvyklý pohľad na krajinnú pamiatku.

Guyana je skutočne úžasný štát v Južnej Amerike, čo vám umožní objaviť úplne odlišné aspekty okolitého sveta.

Pin
Send
Share
Send
Send