Rusko

Hlavné pamiatky mesta Ingushetia: recenzie a fotografie

Pin
Send
Share
Send
Send


Ingušsko, veľmi mladá republika Ruska, je úzko spojená s Čečenskom svojou históriou a kultúrou. Po mnoho rokov to bola jedna čečensko-ingušská republika. Teraz sú dobrými susedmi napriek tomu, že niektoré územné spory pokračujú aj dnes.

Republika zaujíma veľmi malé územie, ktoré je jasne a správne rozšírené z juhu na sever a rozdelené na dve časti (dva rôzne svety) - nížinné a severné, hornaté. Tu sa starovekosť a modernosť prakticky nepretínajú navzájom.

Okres Jeyrakh alebo jednoducho hornatý Ingušsko

Toto miesto je "srdcom" Ingušska, jeho vyhradených vysokých hôr. Toto je "krajina veže", staré nevyriešené rozprávkové tajomstvo, ktoré prišlo od stredoveku do moderného sveta. Je to pomerne malé - len 30 km.

Až do 90. rokov minulého storočia takmer nikto nechodil na tieto miesta a len veľmi málo z nich cestovalo. Obyvatelia hornatého Ingušska udržiavali kontakt s vonkajším svetom.

Dokonca aj dnes, vedúcej po priestrannej novej ceste, môžete obdivovať roklinky s priechodmi, majestátne svätyňové veže, slávnostné "mestá mŕtvych", stredoveké dediny s vinutými uličkami obloženými nerovnými kameňmi.

Dnes je osem dedín, kde sa môžete stretnúť s miestnym obyvateľstvom a desiatkami najstarších obcí, kde nie je jediné živé stvorenie. Každá z nich je úžasná, neuveriteľná pomník stredovekej architektúry.

Dudar Manor Tower

Tento zaujímavý a tak neobvyklý pohľad na republiku sa nachádza v blízkosti dediny Kharp v blízkosti prameňa horskej rieky.

Podľa ingušskej legendy žil v zámockej veži miestny lupič Dudar, Často sa stretával s ľuďmi susediacimi s ním, kvôli ktorým bol nútený zmeniť svoje bydlisko. Pred nejakým časom to bol nádherný komplex - plnohodnotný panský dom s obytnými a hospodárskymi budovami, záhradou a arykom.

Teraz je to zaujímavé len pre archeológov a turistov, ktorí sa zaujímajú o históriu republiky, pretože tu zostávajú iba ruiny.

Tower komplex "Vovnushki"

Toto jedinečné miesto, známe od polovice 14. storočia, sa nachádza na útesoch Guloychhiho rokliny. "Vovnushki" v preklade z ingušského jazyka znamená "miesto vojenských veží". A toto meno nemá zmysel.

Vovnushki - to sú dva samostatné zámky, prepojené visutým mostíkom. K dispozícii je tiež silné obranné múry, ktoré slúžili ako ochrana pred nepriateľskými náletmi.

Teraz Vovnushki je jednou z hlavných atrakcií mesta Ingushetia. Tento komplex bol predstavený na súťaži "7 zázrakov Ruska". Výtvarníci, architekti a umeleckí historici sú zároveň hrdí a zmätení, že ako v ďalekom štrnástom storočí, keď nemajú elektrickú energiu, nástroje a technické prostriedky, dokázali postaviť túto "mimoriadnu krásu". Vovnushki sa považuje za jednu z hlavných pamiatok stredovekej architektúry, ktorá sa nachádza v Rusku.

Tower komplex Lyalah, pozostávajúci z troch hradov

Táto orientačná značka, ktorá je typická pre Ingušsku, sa nachádza v údolí Salga. Takmer všetky zariadenia komplexu sa tu zachovali. Patrí k nim 22 obytných budov sedliakov, tri zámky, pohrebisko a obranné opevnenia.

Podľa príbehov starého Ingushu v tomto mieste žil staviteľ Arsmak, ktorý postavil kamenné budovy, a to ako v Ingušsku, tak aj v Severnom Osetsku av Gruzínsku.

Toto miesto bolo známe svojou výšivkou, ktorú tvorili miestne zlaté švadle. Okrem toho, tu môžete dychať nádherne, vďaka nádhernej panenskej prírode tohto miesta.

Gu Tower Complex

Nachádza sa, podobne ako Lyalakh, v zátoke Salga v jeho strede. Tu boli dôležité strategické lokality minulosti, ako napríklad obranné veže, ako aj obytné budovy obývané rodinami remeselníkov, pastierov a poľnohospodárov. Šikovne sa blížili k svojej práci a oslavovali svoju vlasť.

Chrám Thaba-Yerdyho

Starobylý kresťanský chrám, ktorý sa údajne staval do konca VIII. Začiatku IX. Storočia. Nachádza sa v blízkosti hraníc s Ingušskom a Gruzínskom. Na pôvod jeho názvu existujú tri verzie:

  • Preložené z Ingush "Naša viera".
  • Druhá verzia chrámu v názve "Dva tisíce svätých".
  • Tretia verzia Thab-Yerdyho je premenovaný Tom-Yerdy, ktorý je preložený z ingušského "kostola svätého Tomáša".

Architektúra chrámu spája tradície architektúry gruzínskeho a ingušského národa.

Salgi komplex

Názov samotnej obce hovorí o mieste, kde sa nachádza. Hovoríme o rokle Salga na rieke Chulkha, kde leží gruzínsko-ingušská hranica.

Bohužiaľ len veľmi malá časť budov starobylého sídla prežila až dodnes. V tejto dedine žili lekári, kňazi, majstri zbrojov, ako aj odvážni bojovníci. Prežitá časť dediny pozostáva z pol tuctu domov a dvoch obranných veží.

Chrám Mago-Yerdy

Starobylý chrám, v ktorom sa konali obety pohanských obradov až do konca 19. storočia. Nachádza sa v obci Magot, ktorá je na vrchu hory Zagal-Duk. Jeho výstavba pokračovala od konca XII. Do konca XIV. Storočia.

Tento chrám dnes patrí k kresťanskej cirkvi a má svoje osobitné architektonické prvky. Jeden unikátny rukopis z 10. storočia bol tiež nájdený tu.

Svätyňa Sesk-Sols-Yerdy

Táto relikvie Ingushetia je veľmi blízko k chrámu Mago-Yerdy. Svätyňa Cesk-Sols-Yerdy je považovaná za dar od Boha a má "magické" vlastnosti. Tu môžete byť uzdravený z mnohých ochorení, vrátane duševného utrpenia. A v letnej noci je na tomto mieste žiariace svetlo a je tak jasné, že okolo nej môžete robiť nejaké obchody. Tu môžete vidieť všetko, ako keby sa deň neskončil.

Vďaka historickým vykopávkam a výskumom vykonaným špecialistami na tomto mieste boli nájdené nápisy, ktoré potvrdzujú, že gramotnosť a písanie vznikli v Ingušsku pred viac ako 500 rokmi.

Prírodná rezervácia Ingushetia "Erzi"

Táto mladá prírodná rezervácia spája dva najväčšie regióny republiky - Sunzhensky a Džeyrakhsky. Bola založená v roku 2000 a nachádza sa na námestí v Bratislave 35,3 tisíc hektárov, Jedna tretina rezervy je obsadená dubovými a bukovými lesmi, tu a tam zmiešanými s javorom Nórska. Zvyšok miesta je obývaný lúkami a stepmi.

Tu je bohatá flóra s faunou. Viac ako 180 vzácnych rastlín rastú v rezerve. Zo vzácnych zvierat sú lesné mačky, kamzík, zájazdy. Po príchode do Ingushecie by ste sa mali rozhodne procházkať po rezervácii.

Miesto: ulice.

Pin
Send
Share
Send
Send