Spojené štáty

Slávne pamiatky Arizony (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Arizona je 48. štát Spojených štátov amerických, ktorý sa stal členom krajiny v roku 1912. Storočia v tejto časti severoamerického kontinentu žili kmene indiánov Mogulon, Hohokam, Pueblo, Navajo. Európania sa objavili na území Arizony až na konci dvadsiateho storočia, pričom začali kolonizáciu juhozápadného regiónu pevniny.

Štát je ideálnym miestom pre cestovné, turistické a vonkajšie aktivity. V Arizone je obrovský počet koncentrovaných atrakcií a pamiatok. Jedná sa o unikátne objekty prírody, známe pamiatky histórie, kultúry a architektúry, inžinierske majstrovské diela. Milióny turistov z celej krajiny a hostia z iných kontinentov túžia každý rok vidieť Grand Canyon alebo Barringer Crater.

Grand Canyon

Iným menom je Grand alebo Grand Canyon. Bol vytvorený vodami rieky Colorado, ktorá prechádzala roklinou rovnakého mena. Po milióny rokov prúdy silnej rieky vytesali jej steny a dali kamene bizarné, jedinečné tvary.

Dĺžka kaňonu je 450 kmšírka plošiny dosiahne 29 km, Na dne kaňonu sa zužuje na 1 km. Hĺbka tohto unikátneho prírodného objektu je 1,8 km. Veľký kaňon je súčasťou národného parku rovnakého mena, založeného vládou v roku 1919.

Rozhľadňa Grand Canyon

Na území parku sa nachádza aj pozorovacia paluba Grand Canyon SkyWolk, známa pre celý štát a krajinu. Štruktúra je umiestnená na skale, ktorá vám umožní prezrieť kaňon, jaskyne, strmé steny.

Miesto má tvar podkovy, stojí nad kaňonom na 20 metroch. Povrch, na ktorom návštevník krok je pokrytý sklom. Ak chcete prejsť na stránku, musíte si prenajať špeciálnu obuv.

Antelope Canyon

Nachádza sa na severe štátu a vyznačuje sa krásou skál a skál. Akonáhle tu turisti cítia neskutočnú kozmickú atmosféru, obdivujú jedinečnú krajinu. Kaňon tvorili prúdy dažďa a vetra. Jeho meno bolo spôsobené jedinečnou farbou stien, ktoré majú červeno-hnedý odtieň ako antilopa.

Kaňon je rozdelený na dve časti - Horné a Dolné. Môžete si prezrieť obe časti, ale dolný antelope Canyon alebo vývrtka je možné prezerať len s indickým sprievodcom. To je spôsobené tým, že táto časť objektu je na rezervácii invátov navajo.

Park Petrified Forest

Má štatút národného parku a nazýva sa Petrified Forest, ktorý sa nachádza vo východnej Arizone. Celková plocha parku je 380 km2, Názov "Zkamenený les" je spôsobený tým, že v chránenej oblasti je veľa stromov a iných skamenelín. Väčšina z nich má 200 miliónov rokov. Na severe parku je púšť, nazvaná maľovaná alebo farebná. Ona sa rozprestiera na Grand Canyon.

Barringer Crater

Toto je prvý kráter na svete, ktorého vesmírny (meteorický) pôvod bol dokázaný a odôvodnený vedecky. Urobil to na začiatku 20. storočia. geológ D. Barringer. Kráter sa nachádza v srdci štátu, v blízkosti mesta Flastaff.

Veľkosť krátera je úžasná. Jeho priemer sa rovná 1,2 tisíc metrov, hĺbka dosahuje 170 m. Vek je 50 tisíc rokov. V roku 1967 bol kráter pridaný do zoznamu národných prírodných pamiatok Spojených štátov.

Hurdovo múzeum

Miesto inštitúcie je mesto Phoenix, hlavné mesto Arizony. V múzeu pri zostavovaní zbierky bol dôraz kladený na zbieranie a zachovanie kultúrnych predmetov, každodenného života, umeleckých diel, ktoré patrili Indiánom. Výstava zahŕňa obrazy, fotografie, plastiky, panenky Hopi, šperky.

Okrem toho majú všetci návštevníci možnosť zúčastniť sa majstrovských kurzov, ktoré poskytujú tréning v oblasti tkania, tkania a keramiky.

Miesto: 2301-N Central Ave.

Hrad Montezuma

Nachádza sa v blízkosti mesta Camp Verde. Budova bola postavená v 12. storočí, t. dlho pred narodením vládcu Montezuma II. Hrad patril indiánom Sinagua, ktorí v horách postavili päťpodlažný rezidenčný komplex. Získal jej súčasný názov potom, čo sa americký kontinent stal miestom európskej kolonizácie.

Miesto: Montezuma Castle Road.

Canyon de Chelly

Zahrnuté do zoznamu národných pamiatok krajiny, ktoré sú na území kmene Navajo. Toto je severovýchodný región štátu. Tu viac ako 5 tisíc rokov hľadali útočisko a útočisko zástupcovia indických Navajoov. Canyonové zájazdy sú vedené iba indiánmi, môžete si samostatne vyhrať prehliadku nazvanú "Cesta bielym domom". Na území kaňonu je mnoho historických pamiatok, z ktorých najznámejšia je pevnosť Navajo.

Hoover Dam

Na hranici dvoch štátov - Arizona a Nevada - v neskorých dvadsiatych rokoch 20. storočia - začiatku 30. rokov 20. storočia. bola postavená priehrada. Príkaz na jeho výstavbu dal americký prezident G. Hoover, ktorý viedol krajinu počas Veľkej hospodárskej krízy. Tento strojový zázrak bol vytvorený na riadenie toku vody, na výrobu elektriny.

Scorpion Gorge

V parku South Montana, v blízkosti Phoenixu, je škorpiónske rokliny. Bol vytvorený ľudskými rukami a je považovaný za tajomné miesto v celom štáte. Roku 1936 vytvoril roklinu, obyčajný Američan W. Lunsford, ktorý začal preťahovať kamene do vlastnej krajiny. Takto sa objavila škorpiónska roklina, ktorej komplex zahŕňa dom a obchod.

Park Encanto

Štátny park, ktorý sa nachádza v centre mesta Phoenix. Zahŕňa oblasť v 222 akrovkde sa nachádzajú golfové ihriská, basketbal, tenis, pikniky, rodinné prázdniny, zábava. Najmä môžete ísť na kajaku, jazdiť na kanoe, rybať, sledovať kačice. Aj na území parku Escanto sa nachádzajú lagúny, krásny amfiteáter, detské atrakcie.

Londýnsky most

Koncom šesťdesiatych rokov. Americký R. McCulloch prišiel do Londýna a kúpil za 2,5 milióna dolárov starý most, ktorý bol určený na demoláciu z dôvodu staroby. Rozkázal rozmontovať most a dopraviť ho do štátov. Preprava blokov trvala viac ako tri roky. Kamenné bloky sa používali na obklad železobetónového mosta, ktorý spájal oba brehy rieky Lake Havasu.

Letecký cintorín

Základňa Tucsonu ukladá obrovské množstvo lietadiel. K dnešnému dňu je počet lietadiel a iných zariadení 4 tis, Tento bojovník a bombardéry a lietadlá, ktoré nevstúpili do prevádzky, vrtuľníky a balistické rakety.

Mnohé lietadlá už "odleteli", niektoré modely sa však stále používajú. Na základe vytvorených vynikajúcich klimatických podmienok, ktoré neumožňujú zhoršovať lietadlo a technológiu. Na základni sa nachádza múzeum, kde návštevníci predstavia históriu amerických lietadiel a modelov lietadiel.

McCormick Stillman

Jedná sa o obrovský železničný park, ktorý sa nachádza v srdci Scottsdale. McCormick Stillman bol vytvorený, aby zabavil dospelých a deti, ktoré jazdí vlakom šťastne. Prechádza po železnici, čo je miniatúrna replika tichomorskej železnice.

Územie parku je pokryté zeleňou, v rôznych častiach je množstvo atrakcií a kolotočov. Na 100 akrov pozemných modelov lokomotív, vlakov, lokomotívy sú inštalované, železnice je položený.Umiestnenie: 7301-E Indian Bend Road.

Havasu Falls

Perlou parku Grand Canyon sú Havasu Falls. Táto jedinečná prírodná pamiatka má niekoľko kaskád, z ktorých vodopády klesajú. Vyrážajúce turistov neobvyklé jasne zelené smaragdové farby vody.

Postel Havasu Falls mala inú štruktúru, kvôli ktorému šírka nádrže bola 70 metrov. Pod vplyvom povodní sa kanál zmenil a vodopád sa stal trochu "už". Na úpätí vodopádu tvorili vodné toky nádherné jazero s čistou a studenou vodou.

Jazero powell

Rybník bol umelo vytvorený v roku 1956, kedy bola postavená priehrada v Glen Canyone. Zablokovala rieku Colorado, ktorá spôsobila vznik jazernej nádrže.

Zo všetkých strán jazero je obklopené skalami, vytvorenými pieskovcami. Jedná sa o jednu z mnohých rekreačných oblastí v Spojených štátoch, kde sa turisti dostanú k aktívnej rekreácii.

Holý v skalách

Krásna jaskyňa vytvorená samotnou prírodou v parku Palago. Toto je hranica miest Phoenix a Tempe. Podľa jeho štruktúry sa jaskyňa Hol-in-Rock skladá z niekoľkých otvorov, ktoré v tvare vchodu do "misy".

Jedná sa o kameru, ktorá je umiestnená vo vnútri kopca a na jej vrchole je ďalší vstup. Kopec je z pieskovca, mnoho miliónov rokov, vyfúknutý vetrom, podlieha eróznym procesom, odplavený vodou, dažďom. Historici argumentujú o tom, prečo bola v hornej časti kopca urobená diera. Predpokladá sa, že ide o primitívnu observatóriu pozorovania slnka.

Púštna botanická záhrada

Bol položený v hlavnom meste - mesto Phoenix. Záhrada má rozlohu 59 hektárov, kde sa pestuje obrovské množstvo rôznych druhov rastlín. Celkový počet druhov je 20 tisíc a neustále sa zvyšuje.

Ústredné miesto patrí kaktusom, z ktorých je na záhrade viac ako 1350 druhov. Okrúhle kaktusy sú uznávané ako najkrajšie druhy. Na jar kvitnú kvitnúce a potom sa záhrada zmení na najkrajšie miesto v štáte.

Kostol sv. Javiera del Bac

Jeho zakladatelia v 17. storočí boli zástupcami rôznych vyznaní a náboženstiev, ktoré ovplyvnili architektúru budovy. Toto je najstarší kostol v štáte. Stavba na začiatku roku 1990 začal jezuit a dokončil výstavbu Španielov, Mexičanov a služobníkov františkánskeho rádu.

Plne zachovaný interiér kostola. Vo vnútri sú plastiky, ktoré boli prinesené z Mexika. Architekti z tejto krajiny vyzdobili interiér kostola. Má múzeum, škola mníšok, založená v roku 1872. Miesto: San Xavier Road 1950-W.

Sonoran Desert

Oblasť púšte je 320 tisíc kilometrovktorá zahŕňa Arizona, Kalifornia, juhovýchodné oblasti Mexika. Na území púšte sa nachádza Národný park Saguaro, ktorý zahŕňa niekoľko púští - Lechugilla, Yuma a Colorado.

Klíma je suchá, ale púšť nie je všetko pokrytá pieskom. Preto existuje viac ako 60 druhov zvierat, 100 druhov vtákov. Medzi veľkými zvieratami stojí za zmienku jaguára. Najväčšie rastliny sú kaktusy Saguaro. Aj na území Sonara je hlavné mesto mesta Phoenix a niekoľko veľkých miest - Palm Desert Palm Springs.

Pin
Send
Share
Send
Send