Španielsko

Benidorm Všeobecné atrakcie: Prehľad, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Benidorm, letovisko vo východnej časti Iberianského polostrova, ktoré sa nachádza v blízkosti Alicante, je známe ako turistická mecká Španielska. Navštívi viac ako 8 miliónov turistov ročne.

V tomto malom meste je viac ako 150 hotelov, ktoré môžu ponúkať niekoľko stotisíc ľudí, aby zostali v rovnakom čase. Benidorm sa tiež nazýva Manhattan Európy, pretože je plný mrakodrapov postavených v 21. storočí.

Samozrejme, že najobľúbenejšie atrakcie Benidormu sú jeho pláže a zábavné zariadenia, ale to neznamená, že nie sú ďalšie zaujímavé miesta.

Kostol San Jaime a Santa Ana

Nachádza sa na kopci Canfali a zdá sa, že visí nad morom biely kamenný kostol s modrými kupolami San Jaime a Santa Ana a ponúka nádherné panorámu mora. Bol postavený na mieste zničenej pevnosti, ktorá pripomína delá a kotvy nainštalované na miniatúrnom námestí pred chrámom.

Miesto: Plaza Sant Jaume - 1.

Múzeum čokolády

Chcete ochutnať najlepšiu čokoládu v Španielsku? To sa dá urobiť na predmestí Benidormu, starobylého mesta Villajoyosa. Miestna čokoládová továreň, ktorá funguje od roku 1882, vyrába výrobky, ktoré sú cenené všetkými sladkými zubami. Múzeum bolo otvorené v továrni, ktorého exponáty sa oboznámia s históriou čokolády, technológiami jej výroby a vývojom podniku.

Múzeum má kaviareň a obchod, kde si môžete vychutnať výrobky továrne. Slávna Villajoyosa a množstvo starobylých pamiatok, takže prehliadka mesta bude zaujímavá pre milovníkov histórie.

Miesto: Avenida Pianista Gonzalo Soriano - 13.

Poniente Quay

Architekti Xavier Marti Gali a Carlos Ferrater pracovali na najneobvyklejších nábrežiach Benidormu. Jeho línie, hladké a zaoblené, pripomínajú vlny mora. Má dvojpodlažný nábrežie, ktorého spojenie sa uskutočňuje pomocou schodov a je zabudované do rôznych častí. Poniente je obzvlášť dobrý večer a v noci, keď svietia svetlá.

Miesto: Paseo Marítimo.

Stredomorskej ulici

Avenida del Mediterraneo je najväčšia a najľudnatejšia ulica v Benidorme. Práve tu postavili najvyššie mrakodrapy, najobľúbenejšie hotely, najluxusnejšie obchody, najluxusnejšie reštaurácie v meste. Mnohé z týchto atrakcií sú svetovo preslávené.

Ostrov Benidorm

Z najlepšej pláže v Benidorme môžete vidieť malý ostrov, ktorý sa nachádza niekoľko kilometrov od pobrežia. Akonáhle to bolo miesto pre pirátov, útočisko počas epidémie cholery a dnes je to krajina rybárov a potápačských nadšencov. Ak sa chcete dostať na ostrov, nie je to ťažké: od móla pri pláži Poniente plavte na ostrov, doslova každú pol hodinu.

Zábavný park Terra Mitica

Zaberá námestí 45 000 štvorcových metrov, zábavný park "Land of Miths" je rozdelený do 5 tematických zón: Rím, Grécko, Egypt, Stredozemie, Iberia. Pôvodná scenéria, ktorá zdobí park, predstavuje svet starých civilizácií, zavádza ich do ich mýtických postáv.

K dispozícii sú vodné atrakcie, kolotoče, 1,5-kilometrová horská dráha a obrovské ferrisové kolesá, z ktorých vrcholu môžete vidieť celý Benidorm a obrovskú rozlohu Stredozemného mora. Terra Mitica je známy svojimi vystúpeniami a vystúpeniami, na ktorých sa môžu zúčastniť všetci.

Miesto: Partida del Morale.

Prírodný park Mundomar

Otvorený v roku 1985, Mundomar Park je súčasťou komplexu Sierra Helada. Tu na námestí 60 000 metrov štvorcových, žije viac ako 80 druhov zvierat.

Hlavnou črtou parku je schopnosť kŕmiť svoje domáce zvieratá, vidieť a zúčastňovať sa mnohých vystúpení, ktorých hlavnými aktérmi sú miestni obyvatelia. Obzvlášť populárne je tu prehliadka s delfínmi a pečaťami, ktorá je sprevádzaná zápalovou hudbou. Povolené v Mundomare a fotografované so zvieratami. Tu sú lídri popularity lemúri, s ktorými je dovolené vziať seba samých len pre deti.

Miesto: Sierra Helada.

Hrad gróf Alfas

Stredoveký hrad Alfaz sa nachádza v blízkosti Benidormu. Každý večer sa tu konajú divadelné predstavenia za účasti rytierov, maurínov, kresťanov, princezov, po ktorých sa hosťom ponúkne lahodná večera. Čašníci na tejto večeri sú jesteri, krásne mestské ženy, pančuchy. Ak si chcete vyskúšať tradičné pokrmy tejto oblasti a vychutnať si skutočnú sangriu, pozvanie na večeru by malo byť prijaté.

Miesto: Camino Viejo de Altea.

Vodný park Aqualandia

Najväčší vodný park Costa Blanca bol otvorený v roku 1985. Zaberá oblasť 150 000 metrov štvorcových, Na území Aqualandia sa nachádza nielen množstvo vodných atrakcií, ale aj obchody, reštaurácie, kúpele, ako aj nádherný park s bohatou vegetáciou.

Ďalším znakom vodného parku je voda, ktorá sa dôkladne očistí, čo je dôležité pre zdravie návštevníkov. Ak hovoríme o atrakciách, je ich 16. Najpopulárnejšie sú:

  • VertiGo kopec, ktorého rýchlosť klesania presahuje 100 kilometrov za hodinu.
  • Pomalý tok Amazonas odporúča pre deti.
  • Iguazu - veľká vírivka s hydromasážou.
Miesto: Sierra Helada.

Lemon Express vlak

Lemon Express - názov turistického vlaku, ktorý odchádza z Benidormu od roku 1920. Cestovanie po trase, ktorá prechádza cez také krásne osady ako Calpe, Altea, Benissa, Teulad, Gata de Gorgos, trvá asi jeden a pol hodiny. Na konci turné organizátori ponúkajú možnosť zúčastniť sa na večierku, kde sa hrá hudba 20. storočia minulého storočia a šampanské tečie ako rieka.

Miesto:.

Pin
Send
Share
Send
Send