Rusko

Hlavné atrakcie mesta Pochep: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Pochep je starobylé mesto v regióne Bryansk, založené v roku 1447. Podľa jednej verzie získalo mesto svoje meno od hraničnej pevnosti, ktorá sa nachádza medzi litovskými a moskovskými kniežatstvami. Po porážke a žhářstve tatarských mongolov bolo mesto postavené znovu.

Teraz je počet obyvateľov mesta malý - len 17 tisíc ľudí, Ale je tu niečo, čo vidieť. V súčasnosti sa v historickom meste zachovalo množstvo architektonických pamiatok: katedrály a kostoly, parky, skutočná pevnosť a múzeum so sídlom Alexeja Tolstého.

Katedrála zmŕtvychvstania

V polovici 18. storočia sa podľa vyhlášky grófa Razumovského začalo usporiadanie mesta Pochep. Svojím dekrétom bola postavená krásna katedrála vzkriesenia, ktorej projekt bol vyvinutý populárnym talianskym architektom Antonio Rinaldiom.

Katedrála - jediná budova, ktorá prežila majetok. Dnes je to charakteristický znak mesta, ktorý mnohí turisti očakávajú. Návrh chrámu je možné vysledovať barokovým štýlom a klasicizmom, pozostáva z dvoch poschodí.

Na prvý pohľad katedrála nevyzerá ako jednoduchá provinčná štruktúra, mohla by sa stať hlavnou atrakciou hlavného mesta. Vnútri bohatého nábytku: vitráže, zlacené časti ikonostasu.

Ikonostáza bola vytvorená podľa náčrtu Rastrelliho a je unikátnym dielom. Ikony v chráme sú najlepšie diela umelca Stetsenka.

Miesto: námestí októbra - 10.

Kostol príhovoru Panny Márie

Chrám sa nachádza v panstve Lyubimovka. Postavený okolo roku 1840 majiteľom pôdy Yu A. Krekshina. Po roku 1930 zanikol kostol, umiestnil sa obchod a potom hosteli. Čoskoro však cirkev obnovila a pôsobí dnes so svojimi súčasnými nedeľnými školskými deťmi. Služby sa konajú 3 krát týždenne.

Miesto: Pionerskaya street - 6B.

Miestne múzeum Lore

Múzejná zbierka je vhodná 4 tis. Položiek a viac ako 3 tisíc expozícií. Zaujímavými materiálmi sú archeologické nálezy, domáce predmety 19. storočia, dokumentácia o živote Razumovského, Pearl a Menshikov. Modernejšie témy sú veci a zbrane Veľkej vlasteneckej vojny.

Uvádzajú sa práce na živočíšnom a rastlinnom svete regiónu Bryansk. 10 vedeckých pracovníkov pracuje na zachovaní a rozvoji múzea.

Miesto: Oktyabrsky Drive - 1.

Alej hrdinov

V mnohých mestách našej krajiny sa začala otvárať Alley of Heroes. V Pochep bol otvorený 22. septembra 2000. Obsahuje pamiatky hrdinom ZSSR, busty páni z radu slávy v troch stupňoch. Na uličke bola položená kapsula pre potomkov s odvolaním sa, čo hovorí o živote okresu. Otvorte kapsule v roku 2023.

Pamätné múzeum A. K. Tolstého

Neďaleko mesta Bryansk sa nachádza obec Rudý Horn. Ruský básnik Alexej Tolstoj žil tam mnoho rokov. Panstvo je barokovo postavené v polovici 18. storočia. Múzeum predstavuje výstavu venovanú životu dramatika a jeho príbuzným Zhemchuzhnikov. Múzejná zbierka umožňuje prezeranie domácich predmetov, nábytku, kníh, portrétov rodiny a priateľov Tolstojom. Na pozemku sa nachádzal park, v ktorom prežili budovy z dob básnika: vrátnica, hydinárna, pivnica.

Pevnosť "Shafts"

Bol postavený na jeseň roku 1708 vyhláškou Petra I., ktorý sa pripravuje na vojnu so Švédom na severe mesta, je pamiatkou vojenského inžinierstva. Pevnosť bola postavená zo zeme v podobe nepravidelného päťuholníka a bola plne pripravená. V dnešnej dobe sú zachované kontúry pevnosti, ktoré obyvatelia mesta nazývajú "opevnenia", pričom ich dĺžka dosahuje 1,5 km.

Chrám na počesť premenenia Pána

Stavba kostola sa datuje do roku 1915, skôr na tomto mieste bol drevený kostol, ktorý bol zničený. Teraz je budova jedinou vecou, ​​ktorá pripomína bohatý park a majetok grófa Razumovského. Steny sú vyrobené z guľatiny a obložené doskami, štýl budovy je ruský.

Miesto: dedina Baklan.

Park "Horná záhrada"

Park pripomína veľkolepý život Menshikova, podľa ktorého plánu bol vykonaný. Neskôr sa park rozšíril pod vedením Razumovského. Nachádza sa na severozápade mesta Pochep. V dávnych dobách bola nezvyčajná krása parku ohraničená umelým jazerom, ktoré vzniklo z potoka Namigue s vodným mlynom. Teraz sú v parku priame uličky, ktoré pripomínajú bývalú krásu a geometrickú kvetinovú vzorku záhrady. Skutočným lákadlom parku sú obrovské lípy, ktoré sú staršie ako 200 rokov.

Kostol sv. Mikuláša

Kostol bol postavený v roku 1860. Nachádza sa v obci, ktorá bola predtým nazývaná Staropochepie, ktorá sa nachádza na brehu rieky Costa. Budova je zhotovená v komplexnom štýle, niektoré časti miestnosti majú rozdielne výšky, čo robí dizajn unikátnejším. Na stenách sa zachovali obrazy, ikony 19. storočia a pozlátený ikonostas.

Sväté zdroje

V okrese Pochepsky existuje niekoľko prameňov so svätou vodou - Staropochepie, Chopovo, Pervomayskoye. Voda v svätých prameňoch je krištáľovo čistá, bez zápachu a sedimentu, čo naznačuje vysoký obsah vápnika a železa. V mraziacich zimách voda nezmrazuje.

Pamätník osloboditeľov

Na námestí októbra je pomník venovaný vojakom, ktorí oslobodili Pochepa od záchytov nacistov v roku 1943. Pamätník sa skladá z tanku T-34, ktorý zohral dôležitú úlohu v bojových operáciách v blízkosti Moskvy, Berlína a Stalingradu.

Miesto: námestí októbra.

Chrám Anthonyho rímskeho

Postavený v roku 1798 na mieste vyhoreného kostola. Spočiatku to vyzeralo ako park, malý kostolík stál medzi húštinami Červeného cintorína a postupne sa dokončil. Architektonická pamiatka je postavená v empírovom štýle.

V sovietskom období sa kostol zrútil a bol zatvorený. Ale potom bola obnovená a funguje v našich dňoch. Vedľa chrámu postavenej zvonicovej veže.

Návšteva mesta Pochep bude zaujímavá pre ľudí zaujímajúcich sa o kultúru a architektúru minulých storočí. V meste a okolitých dedinách je mnoho kostolov. Niektoré z nich sú v súčasnosti verejnosti zatvorené, väčšina z nich však platí.

Miesto: ul. Mglinskaya.

Okrem chrámov a katedrál môžete prechádzať ulicami mesta. Na ulici Usievich je napríklad dom, v ktorom sa narodil známy sovietsky skladateľ a skladateľ Matvey Blanter. Práve on napísal hudbu pre slávnu vojenskú pieseň "Katyusha" s Isakovským básňami. V centre mesta môžete vidieť stavbu bývalého panstva Lapotka. Nachádza sa na rieke Sudost, na brehoch ktorej sa nachádza mesto. Teraz v tejto budove sídli mestská vojenská kancelária.

Pin
Send
Share
Send
Send