Rusko

Livny: atrakcie a veci, ktoré je potrebné vidieť

Pin
Send
Share
Send
Send


V regióne Oryol je malé mestečko Livny, ktoré má mnoho výhod. Takže Livny je jedno z najpohodlnejších miest v Rusku a možno aj jedno z najstarších. Názov mesta pochádza z názvu riek, na sútoku ktorého sa nachádza (Livna Polevaya a Livna Lesnaya).

Na erbe a vlajke mesta sú zobrazené tri vyvýšené orly, ktoré sú priamo spojené s príslušnosťou Livena do provincie Oryol (symboly boli schválené koncom osemnásteho storočia). Livny je mesto známe nielen v dejinách celého Ruska, ale aj v biografiach niektorých významných osobností.

Domorodcami mesta sú ruský filozof S. N. Bulgakov, slávny letecký dizajnér N. N. Polikarpov, rektor Moskovskej štátnej univerzity v polovici 20. storočia R. V. Khokhlov a ďalšie. Návštevníci mesta sa budú zaujímať nielen o rôzne pamätihodnosti, o ktorých sa bude hovoriť o niečo ďalej, ale aj o legendách Leven. Miestni obyvatelia budú určite radi rozprávať o legende o zvone, ktorý údajne spadol z veže a od tej doby bol na dne rieky av noci zazvonil.

Živočíchy sú bohaté na svoje úkryty a dungeony, z ktorých niektoré sú dokonca označené v starobylých pamiatkach. A najdôležitejším bicyklom je legenda o samovražde v Adamovom mlyne svojho tvorcu Fyodora Ivanoviča. A teraz pozývame všetkých čitateľov, aby sa dozvedeli viac o miestach Liven, ktoré rozhodne stojí za návštevu.

Katedrála sv. Sergia

Katedrála začína svoju históriu v polovici šestnásteho storočia, kedy bola rieka Tim predložená cirkvi. Darca vytvoril sám cisár Fedor Ivanovič. Potom na mieste katedrály pôsobil mužský kláštor. Za dvadsať rokov neskôr kozáci zaútočili na kostol a okradli ich.

Stavba kamenných múrov kláštora začala až v nasledujúcom storočí po ničivom požiari, ktorý nezanechal stopy drevených budov. Zdá sa, že všetky nešťastia skončili, ale v osemnástom storočí sa pokúšali zničiť kláštor, ale verne verní obyvatelia Livena nedovolili, aby sa táto myšlienka stala v skutočnosti. V súčasnosti sa chrám nachádza na námestí Sergey Bulgakov.

Miesto: Sq. Sergius Bulgakov - 15.

Lipovčikov pamätník

Pamätník je venovaný jednej z najsmutnejších strán histórie ZSSR, a to obetí stalinských represií na národnej a spoločenskej báze. Nachádza sa na mieste masových popráv a pohreboch. História vytvorenia pamätníka je veľmi vzrušujúca: v šesťdesiatych rokoch minulého storočia objavila skupina detí veľké množstvo ľudských kostí, ktoré sa neskôr podarilo skombinovať do niekoľkých plnohodnotných kostrov. Neskôr to nepripisovali veľa dôležitosti a kostry sa zaradili medzi tých, ktorí zomreli počas Veľkej vlasteneckej vojny. Nahrali ich miestni historici a pochovali. Neskôr sa však ukázalo, že pozostatky patrili nie armáde štyridsiatich rokov, ale miestnym obyvateľom.

Bolo tiež možné nájsť svedka, ktoré objasní tento príbeh. Až v deväťdesiatych rokoch, kedy sa vláda zmenila a začali trestné prípady, boli zverejnené zoznamy tých, ktorí boli zabití vládou.

Adamova mlyn

V čase jeho vzniku (1873) bola mlyn správne považovaná za ultramoderné zariadenie. Dôvodom pre jeho jedinečnosť bolo, že mlynské kamene sa otáčali na úkor vody a elektriny. Pokročilý mlyn fungoval až do obdobia Veľkej vlasteneckej vojny; Nemci, opúšťajúci mesto, sa pokúšali demolovať budovu, ale našťastie neúspešne. E

Jediné, čo urobili, bolo vybrať všetko vybavenie a nechali len obyčajné steny. Adamov mlyn sa považuje za jedno z biografických miest slávneho sovietskeho spisovateľa K. G. Paustovského.

Dom obchodníka Adam

Adam - majiteľ jedného z najväčších mlynov v krajine - žil v ružovej farbe, ktorá sa nachádza oproti miestnemu kinu "Október". Príbeh sa formoval takým spôsobom, že počas revolúcie sa Adamov vzdálil takmer všetko, šiel do politiky. Ale táto skutočnosť nezabránila úradom, aby odňali jeho panské sídlo a v ňom poskytli len jednu malú miestnosť.

Kostol sv. Juraja

Sv. Jiří Viktorián je významnou osobnosťou v dejinách Ruska. Toľko, že bol v ortodoxnej kultúre kánonizovaný. Nie je prekvapujúce, že katedrály a kláštory v jeho ceste sa začali objavovať v mnohých mestách. Výnimkou nebolo a Livny, takže v roku 1997 na ulici v októbri (zrejme revolučné) v meste otvoril kostol sv.

Livensky múzeum miestnej tradície

Múzeum začína svoju históriu v pomerne ťažkom čase pre krajinu a jej obyvateľov, konkrétne v roku 1918. V prvých rokoch Veľkej vlasteneckej vojny, keď nepriateľ priblížil Livny, všetky finančné prostriedky a materiály múzea zmizli bez stopy. Zistite, že sa tento deň nepodarilo. 10 rokov po sovietskom víťazstve nad Hitlerovými vojskami sa múzeum oživuje. V polovici deväťdesiatych rokov bolo múzeu udelené novú budovu mestskými úradmi a po troch rokoch otvorilo svoje dvere po rozsiahlej rekonštrukcii.

Miesto: Gorky Street - 41.

Pamätník padlých vojakov

"Váš výkon je nesmrteľný" - tak hovorí nápis urobený na podstavci pamiatky. Na podstavci sú traja bojovníci, z ktorých jeden drží zbraň nad hlavou. Pamätník sa nachádza na námestie víťazstva, čo nie je prekvapujúce. Miestni a turisti milujú túto pomník a fotografia na pozadí v svadobných šatách sa nachádza v takmer každom rodinnom páre medzi sprchami.

Pamätník Polikarpov N.N.

Na ulici Karla Marxe nie je ďaleko od školy, vo verejnej záhrade je možné ľahko nájsť bronzové lietadlo MIG na masívnom podstavci, ktoré sa tiahne k oblohe. Táto pamiatka je venovaná NN Polikarpovovi - veľkému sovietskemu dizajnérovi lietadiel.

Alej hrdinov Sovietskeho zväzu

V centre mesta, na námestí Victory, je malá ulička pozostávajúca z bustov hrdinov ZSSR, ktorých biografie sú aspoň nejako spojené s mestom Livny. Celková ulica má 20 podstavcov.

Pin
Send
Share
Send
Send