Španielsko

Almeria - obľúbené pamiatky (s fotografiou)

Pin
Send
Share
Send
Send


Hotel Almeria sa nachádza na pobreží Stredozemného mora, vedľa slávnej španielskej rezervácie Cabo-de-Gata. Podobne ako v iných mestách Andalúzie je tu dôkaz o minulosti arabskej vlády, a to ako v architektúre, ako aj v zvykoch a životnom štýle miestneho obyvateľstva. Nachádza sa na hranici jedinej púšte v Európe, Almeria je na jeseň a na jar pohodlnejšia než v lete, keď teplota dosiahne 45 stupňov.

Na jeseň a na jar je to najpohodlnejšie zoznámiť sa s pamiatkami mesta Almeria, ktoré sú početné v tomto malom meste. Samozrejme, tu prichádza mnoho turistov, aby ležali na vybavených plážach v oblasti Stredozemného mora. Takáto dovolenka však nebude úplná.

katedrála

Katedrála Almeria sa nachádza na mieste, kde dokonca skôr, počas arabskej okupácie, fungovala mešita. Jeho výstavba trvala takmer 200 rokov (16-18. Storočia). Kostol bol navrhnutý slávnym španielskym architektom Diego de Silo.

Ak sa pozriete na katedrálu zo strany, môžete vidieť fasádu, ktorá je živým príkladom barokového štýlu, rovnako ako stĺpy, jasný korintský štýl. Interiér chrámu je zdobený sochami a obrazmi takých majstrov ako Domingo Thomas, Antonio Valeriano Movano, Fernades Pachot. Katedrála Almería je denne prístupná a vstupné je bezplatné.

Miesto: Plaza de la Catedral - 8.

Kláštor sv. Clary

Postavený v 18. storočí, kláštor Las Claras sa nachádza v blízkosti námestia Ústavy v Almeríde. Má tvar kríža, jednej lode a jednej kupole. Vstup do kláštora je cez veľké a pevné dvere z masívneho dreva, ktoré sa nachádzajú tesne nad ulicou, aby sa vyrovnali s možnými pozemnými pohybmi.

Pri vchode do svätyne vidíte veľký obrázok, ktorý zobrazuje Pannu Máriu s dieťaťom Ježišom. Vnútri, na kopuli, čerpá iný obrázok zobrazujúci Sväté zmŕtvychvstanie. Vstup do kláštora je bezplatný a môžete si na pár dní oddychovať aj v penzióne na nádvorí. Umiestnenie: Calle Jovellano - 11.

Archeologické múzeum

Založená v roku 1933, Archeologické múzeum Almeria sa nachádza v modernom komplexe, ktorý navrhli Angel de Peredes a Ignacio García Pedrosa v roku 1998. Skladá sa z niekoľkých expozícií. Výstava prehistorického obdobia je usporiadaná na 1. a 2. poschodí. Skladá sa zo zbierok archeológov Luis Siret a Juan Quadrado. Tretie poschodie sa nachádza pod expozíciami starovekej rímskej éry.

Miesto: Ctra. de Ronda - 91.

Múzeum olivového oleja

Jednou z najobvyklejších pamiatok mesta Almeria je Múzeum olivového oleja, ktoré sa nachádza v starobylej časti mesta. Je vo vlastníctve spoločnosti vyrábajúcej potraviny Castillo de Tabernas. Prehliadka múzea trvá 45 minút a na konci každého návštevníka dostane symbolický diplom.

Hneď vedľa vchodu do múzea sa nachádza obchod, kde si môžete kúpiť kastilský olej, víno de Padules, mäso de Seron a syr de Fondon. V múzeu, ktoré je veľmi pekne zdobené, sa nachádza aj sauna, ako aj reštaurácia známa svojimi tradičnými jedlami.

Miesto: El Rio Kalea - 15.

Alcazaba pevnosť

Výstavba ochranného opevnenia Alcazaba začala v roku 995, kedy Almeria dostala mestský status. Počas vlády Al-Mansura bola pevnosť rozšírená a ďalšie múry boli postavené pod Al-Jairam. O niečo neskôr bol v pevnosti inštalovaný obrovský zvon, ktorý informoval mesto o nebezpečenstvách: oheň, vstup do prístavu neznámych lodí, ozbrojené útoky z krajiny.

Pevnosť Alcazaba bola vyhlásená za historickú a umeleckú pamiatku v roku 1931. S najvýkonnejšími stenami (3 metre široká a 5 metrov vysoká) patrí medzi najvýznamnejšie moslimské archeologické lokality Pyrenejského polostrova.

Miesto: Calle Almanzor.

Prírodný park Cabo de Gata

Nachádza sa na pobreží, prírodná rezervácia Cabo de Gata ponúka množstvo atrakcií. Predovšetkým je to:

  • Rodalquilar je malá osada, kde sa ťaží zlato.
  • San Jose de Níjar je letovisko s očarujúcim výhľadom na more.
  • La Isleta del Moro - malá dedina, kde si môžete vychutnať lahodné rybie pokrmy.
  • Las Negras je obľúbeným miestom pre ekoturistiku.
  • El Pozo de los Frailes je mesto postavené v 16. storočí, kde si môžete vychutnať lahodnú maurskú kuchyňu.
  • San Jose je miestom pre mládežnícke slávnosti s upscale nočnými klubmi.

Pláže Almeria

Na pobreží Almeria, turisti preferujú 2. pláže: La Almadrava de Monteleva a Las Salinas. Príťažlivosťou pokojnej pláže Las Salinas je veľká populácia ružových plameniakov a najvybavenejšou zábavou je rybolov. La Almadrava de Monteleva je klasická mestská pláž so zlatým pieskom, odkiaľ môžete vidieť očarujúce krásny západ slnka. K dispozícii sú všetky podmienky na cvičenie vodných športov, hudobných zvukov, zábavy.

Pin
Send
Share
Send
Send