Brazília

Hlavné atrakcie mesta Sao Paulo: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Sao Paulo je najväčšie mesto v Južnej Amerike. To je považované za jedno z najľudnatejších osád Západu. Rôzne národy z celého sveta žijú tu: Afričania, Japonci, Indiáni, Arabi.

Štatistiky ukazujú, že dnes je obyvateľstvo Sao Paulo asi 10 miliónov ľudí, Mesto je známe svojimi rôznymi riekami a horami. Rieka Tiete sa rozprestiera cez Sao Paulo. Bol to zdroj vody pre miestny obyvateľstvo. V priebehu času sa kvalita vody zhoršila a stala sa nevhodná na pitie. Miestne orgány trávia veľa čistiacich programov na rieke.

Podnebie je tu vlhké subtropické. Zimné mesiace spadajú na naše leto a leto padá na ruskú zimu. Leto v São Paulo začína v decembri a končí v mesiaci február, priemerná teplota je + 30 ° C. Zimy sú teplé až + 20 ° C a je veľmi málo mrazov.

Sao Paulo je postavený s budovami a mrakodrami zo skla a kovu, existuje veľa architektonických budov, niekoľko storočných kostolov, historické múzeá a ďalšie slávne miesta mesta.

Vozidlá v meste

Hlavnou dopravou v Sao Paulu sú autobusy, trolejbusy, taxíky, elektrické vlaky, metro a súkromná kyvadlová doprava. Väčšina občanov uprednostňuje autobusy a trolejbusy, samozrejme musíte neustále stáť v dopravných zápchach a vo vyčerpávajúcom ruchu, ale obyvatelia výrazne šetria svoje peniaze. Objednanie taxi, môžete dosiahnuť akýkoľvek bod mesta mnohokrát rýchlejšie a za komfortných podmienok, ale ceny za služby takéhoto pohybu sú veľmi vysoké.

Turisti sa môžu dostať do metra a vlakov. Jazda v nich je veľmi pohodlná, s minimálnymi nákladmi a bez davov. Bohatí obyvatelia, herci, televízni moderátori a veľa hviezd lietajú okolo mesta na vrtuľníkoch. Pre tento druh dopravy sú vybavené špeciálnymi plochami.

Sao Paulo je obrovská metropola, kde je veľa krásnych a unikátnych miest, ktoré musia turisti navštíviť.

Pamätník Latinskej Ameriky

Táto architektonická štruktúra sa nachádza v blízkosti obce Bara Funda v štáte São Paulo. Architektonický komplex plne odráža históriu, kultúru a život Latinskej Ameriky. V knižnici, ktorá sa nachádza v budove pamätníka, sú uložené knihy, časopisy, dokumenty, kroniky, ktoré si každý môže prečítať. Návštevníci budú mať možnosť prezrieť umeleckú galériu, ktorá obsahuje zbierky umeleckých diel z Južnej Ameriky.

Miesto: Av. Auro Soares de Moura Andrade (664).

Zoologické múzeum Univerzity v Sao Paulu

Je nemožné navštíviť také známe miesto ako zoologické múzeum, ktoré sa nachádza na baru Paulista. Výstavy rastlín a zvierat sa konajú na rozsiahlej ploche 700 tisíc metrov štvorcových.

Pre hostí, personál múzea zabezpečuje tematické podujatia venované unikátnym druhom vtákov, obojživelníkov, rýb, zvierat z trópov a subtropík. Môžete sa tiež pozrieť na vedecké práce, brožúry uložené v knižnici múzea.

Miesto: Av. Nazaré - 481.

Rezervácia "Butantan"

Preložený z indického "Butantan" znamená "silný vietor". Hlavnými obyvateľmi rezervy sú hadi prinášaní z celého sveta. Väčšina z nich pochádza z Amazonky. Miestni vedci skúmajú jedovaté plazy a vyrábajú lieky a kozmetické výrobky založené na jede. Môžete sa pozrieť na ostatných obyvateľov rezervy: škorpióny, ryby, korytnačky, pavúky, jaštery.

"Butantan" je skvelým dovolenkovým miestom pre celú rodinu: bohatá zelená príroda, útulné lavice, kvetinové trávniky, detské ihrisko. Mnohé rodiny sem prichádzajú, aby mohli hrať bejzbal, chodiť na bicykli a tiež na malom pikniku na čerstvom vzduchu.

Fazenda čokoláda

Sladké zuby sa určite musia dostať na toto zaujímavé miesto. Tu podrobne opíšu technológiu pestovania kakaových bôbov a ukážu koloniálne dom-múzeum, ktoré vyrába čokoládu, koláče, pečivo, sušienky, kávu. Okrem toho sa môžete pozrieť na exotické zvieratá žijúce na plantáži. Na konci prehliadky je asi tou najpriaznivejšou časťou ochutnávka. Všetci prítomní môžu vyskúšať sladké výrobky.

Miesto: Estr. dos Romeiros.

Paulista Museum

Toto legendárne múzeum sa stalo nezávislým orientačným bodom Brazílie. Tu je uložená pamäť pre budúce generácie. Múzeum Paulista obsahuje niekoľko tisíc artefaktov: predmety ikonografie; nábytok a domáce potreby; národné veci; podávanie správ týkajúcich sa historickej minulosti.

V súčasnosti je múzeum uzavreté na rekonštrukciu, ktoré bude pokračovať už niekoľko rokov, ale návštevníci sa môžu prechádzať v obrovskom zelenom parku, ktorý je vyrobený v štýle paláca.

Miesto: Parque da Independência - Ipiranga.

Spievajúci piesok


V meste Sao Paulo sa nachádza mesto nachádzajúce sa v blízkosti mesta Brotas. Mnohí cestovatelia prichádzajú sem, aby obdivovali prírodu tropických rastlín, krásu priehľadných nádrží a dotýkajú sa nezvyčajného čarovného piesku.

Potrebuješ dostať nejaký piesok zo spodnej časti rybníka a urobiť ho, aby si ho obalil v oboch rukách. O tomto tajomnom fenoméne ide veľa legiend. Napríklad, miestni ľudia si myslia, že na tomto mieste žijú magické sily.

Aquapark Termas Laranjays

Najnavštevovanejší vodný park v São Paulo medzi deťmi a dospelými. Zahŕňa viac ako 50 jázd, vrátane nízkych diapozitívov pre najmenších, surfovanie po okolí. Bazény v Termas Laranjis sú bohaté na dusík a fluorid. Na území vodného parku sa nachádzajú športové ihriská, futbalové ihrisko, rekreačná oblasť, kaviarne a snack bary.

Futbalové múzeum

Tento známy orientačný bod sa nachádza na obecnom štadióne Paulo Marado a pôsobí od roku 2008. Zachoval sa tu značný sortiment plagátov, fotografií a príspevkov, ktoré priamo súvisia s tímami a hráčmi rôznych rokov. Múzeum vytvorilo špeciálnu galériu na počesť najlepších brazílskych hráčov. Preto je ohromujúci pohľad na štadión. Hostia sa tiež môžu cítiť ako skutoční futbalisti. Na elektronickom poli môžete riadiť virtuálnu guľu.

Miesto: Praça Charles Miller.

Mestský trh

Množstvo rôznych potravín na regáloch trhu sa práve prevrátilo. Môžete vyskúšať exotické ovocie prinesené z rôznych miest na Zemi. Tiež jesť morské plody, trhavé. Obrovský výber dovážaných syrov, klobások. Rybia treska je veľmi populárna. Na oknách sú celé rady rôznych korenín.

katedrála

Katedrála sa nachádza v centrálnej časti mesta. Milióny ľudí ju denne navštevujú. Vstup je úplne zadarmo. Katedrála je jedným z najväčších chrámov mesta Sao Paulo. Hostia mesta sa môžu oboznámiť so slávnou budovou samotnou alebo si rezervovať prehliadku.

Miesto: Praça da Sé - Sé.

planetárium

Nemôže byť zamieňaný s inými objektmi v meste, pretože má nezvyčajný vzhľad lietajúceho taniera. Je otvorená denne, sedem dní v týždni. V planetáriu nájdete výstavy týkajúce sa priestoru.

Miesto: Av. Pedro Álvares Cabral, Portão (10).

Pláž Tombo

Pred niekoľkými rokmi získala pláž titul "Modrá vlajka" pre dokonalú čistotu vody, bezpečné plávanie a vysoko rozvinutú infraštruktúru. Na území Tombo môžete mať chutné občerstvenie a objednať si rôzne nápoje. Tiež tu sa môžete naučiť surfovať. Pláž je vybavená pre ľudí so zdravotným postihnutím.

Mestské divadlo

V šikovnej miestnosti sú plné orchestre. V stredu dávajú koncerty, kde tancujú, hudobné súbory a mnohé celebrity. Každý utorok a štvrtok sú organizované bezplatné výlety pre študentov, školákov a hostí mesta. Vnútri architektonickej budovy sa zdobia bronzové kamene a mramor.

Miesto: Praça Ramos de Azevedo.

Park kvety a jahôd

Jedná sa o jasné, malebné námestie, kde sa pestujú mimoriadne vzácne druhy rastlín a kvetov, rovnako ako mnoho rôznych jahôd. V parku sú umiestnené výstavy, hudobné vystúpenia, predstavenia, predstavenia. Záujemcovia sa môžu pokúsiť a vziať si s nimi jedlá z jahôd.

Reštaurácia Don Curro

Toto ubytovacie zariadenie je veľmi cenené medzi obyvateľmi mesta São Paulo. Mnohí turisti majú radi návštevu tohto miesta kvôli rôznorodému menu, vynikajúcemu jedlu, útulnej atmosfére, dobrej osobnosti. V reštaurácii sa podávajú výborné jedlá z rýb, skvelé cestoviny, jahňacie kotlety. A deti si môžu vychutnať nezvyčajné dezerty. Hala je zariadená v modernom štýle. Na stenách sú obrazy, fotografie a portréty slávnych ľudí zo São Paulo.

Miesto: Rua Oscar Freire (439).

Pravidlá správania turistov

  1. Nemôžete nosiť cennosti, veľké peniaze, šperky.
  2. Používajte bankomaty v pobočkách bánk.
  3. Zdržujte sa od jazdy v špičke, aby ste sa vyhli krádeži.
  4. Neodpovedajte na komplimenty Brazílčanov.
  5. Nesledujte ani jednu dievča ani ženu, aby ste v noci chodili po meste.

Pin
Send
Share
Send
Send