Lotyšsko

Slávne pamiatky mesta Jurmala: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Lotyšské letovisko Jurmala sa nachádza na pobreží Rigského zálivu s dĺžkou tridsať kilometrov. Dokonca aj najsofistikovanejší turista ocení pamiatky tohto miesta. V závislosti od preferencií, každý človek ocení historické pamiatky, moderné budovy, originality budov.

Ak ste prvýkrát v Jurmale a neviete, kde začať skúmať toto mesto, navštívte jeho najslávnejšie miesta.

Jomas Street

Nachádza sa v centrálnej časti mesta. Reštaurácie, kaviarne, bary prekvapujú svojou rozmanitosťou. Na niektorom z týchto miest si môžete oddýchnuť a vychutnať si voňavý šálku kávy a občerstvenie. Aj na tejto ulici je vhodné uskutočniť potrebné nákupy, pretože väčšina obchodov je sústredená na tomto konkrétnom mieste.

Avšak z prechádzky cez centrum nikto zostane ľahostajný. Živá atmosféra, úchvatný zápach rôznych korenín a čerstvo pripravená káva vytvárajú dojem dovolenky.

Múzeum v prírode

Prechádzka múzeom ponorí návštevníkov v čase, keď sa obec nachádza v otvorených priestoroch krajiny. Exponáty, ktoré prezentujú domáce položky rybárov, pomáhajú ponoriť sa do minulosti. Budete môcť preskúmať život a aktivity miestnych ľudí tej doby, vychutnať rybie pokrmy a fascinujúce hudbu.

Múzeum ocenia nielen milovníci histórie: farebné budovy, unikátne exponáty a vzdelávacie exkurzie, v ktorých môžete získať pletenie zručností pre morské uzly opustí nezabudnuteľné dojmy.

Miesto: Tīklu - 1a.

Múzeum histórie väzníc

Realistické figuríny, ktoré predstavujú kata a väzni, úžasné exponáty vo forme nástrojov na mučenie - to všetko môžete vidieť tam. Môžete sa tiež zoznámiť s:

  • Chladenie zoznamu služieb, ktoré poskytli popravy.
  • Izolátor.
  • Čiapky, ktoré patrili väzňom.
  • Oblečenie, nábytok, kresby vytvorené osobami vo väzbe.

Aquapark Livu

Ak ste jedným z tých ľudí, ktorí si nemyslia skutočnú dovolenku bez adrenalínu, mali by ste určite navštíviť toto miesto! Zároveň je príjemná zábava pre osoby v každom veku. Územie vodného parku predstavuje 4 zóny podľa preferencie návštevníkov.

Môžete obdivovať nádvorie vodného parku z "majáku", dať svojmu dieťaťu nezabudnuteľný výlet do "krajiny kapitána Kajdy", získať nezabudnuteľné emócie zo slávnej atrakcie "Tornádo". Hotelové služby poskytujú bary, reštaurácie, kúpele Lokalita: Viestura iela - 24.

Výstava veteránov

Nielen retro fanúšikovia ocenia. Niektoré z exponátov patrili k slávnym ľuďom, ako je Nicholas II. Veľkolepé autá minulosti možno vidieť v akcii. Prehliadka starovekej technológie sa však vyskytuje len raz ročne. Posúďte pokrok automobilového priemyslu svojimi vlastnými očami!

Miesto: Turaidas - 11.

Divadlo svetelných obrazov Vitaly Yermolaev

Dá veriť magii všetkým návštevníkom nádherný obraz moderného umelca. Obrázky sú napísané pomocou moderných technológií s použitím reflexných farieb. Atraktívne kúzlo obrazov spočíva v tom, že majú tendenciu meniť (majú dennú a večernú verziu). Niektoré z nich získajú nové detaily obrázka.

Miesto: Omnibusa iela - 19.

Pohádkový dom "Ondine"

Toto mimoriadne miesto sa nachádza neďaleko stanice Dubulti. V dávnych mýtoch sa "vlna" nazývala ženským duchom vody, to je morská panna. Pozemok, na ktorom je tento dom postavený, sa nazýva Zem Drakov.

Táto atrakcia láka turistov so svojimi magickými a tajomnými výhľadmi. V "Undine" je veľa báječných objektov a tajomných hrdinov s početnými ranami. Okrem toho sa môžete v dome oboznámiť s ľudovými remeslami, zvykmi a etickými hodnotami. "Ondine" umožňuje nielen deťom, ale aj dospelým, aby sa ponorili do skutočnej báječnej atmosféry.

Biela duna

Jedná sa o jedinečnú prírodnú pamiatku nachádzajúcu sa na brehu rieky Lielupa v blízkosti stanice Priedaine. Väčšina turistov, ktorí navštívili Jurmala, si pamätá túto archeologickú pamiatku navždy. Charakteristický rozdiel tejto duny spočíva v jej kolmom umiestnení vzhľadom na pobrežie.

Biela Duna vznikla za posledných 200 rokov a vôbec nie prirodzeným spôsobom. Na tomto mieste prešlo lôžko rieky Lielupa v roku 1757. V dôsledku reštaurovacích a opravárenských procesov sa tu nachádza piesočná dunka s dĺžkou 800 metrov a výškou 16-17 metrov. Na najvyššom mieste bielej duny si turisti môžu vychutnať úžasný výhľad.

Národný park Kemeri

Kemeri podporuje rozvoj životného prostredia, priťahuje mnoho turistov zo všetkých krajín. Zaberá tretiu líniu, pokiaľ ide o počet parkov v Lotyšsku. Národný park vďačí svojmu veľkému slávu veľkému kemerovskému močiare.

Existuje veľa rôznych malých močiarov. Aj v parku nájdete zdroje minerálnej vody a terapeutického bahna. Mnoho druhov rastlín a vzácnych živočíchov žije v národnom parku Kemeri. Prechádzanie nádherným parkom ponechá len pozitívne dojmy.

Evanjelický kostol

Bol postavený v dvadsiatom storočí v oblasti Dubulti. Autorom jej projektu bol Wilhelm Bokslaf. Vonku sa zdá, že kostol je malý, ale vo vnútri je dosť priestranný. Hodinová veža s prvkami stredovekej kultúry vyniká svojou osobitnou krásou. Vďaka tejto veži je viditeľná evanjelická cirkev zďaleka.

Takmer všetky prvky vnútorného výzdoby kostola sú z kameňa, drevo bolo použité na vytvorenie balkóna a lavíc. Kostol prijíma služby a organové koncerty.

Miesto: Baznīcas - 13.

Lesný park "Dzintari"

Toto miesto je určené pre milovníkov pokojného odpočinku a aktívnych. Tu nájdete športovú zábavu pre každú spoločnosť. Pre deti sú detské ihriská vybavené valecnými dráhami, skateparkom a kaviarňou. Okrem toho si môžete zahrať streetball a tešiť sa z čerstvého borovicového vzduchu. V zime sa v parku poskytujú jasne osvetlené zjazdovky. V roku 2010 bola v parku otvorená rozhľadňa s výškou 33,5 metra.

Dendrologický park Bulduri Horticultural College

V roku 1910 bola na mieste zámku Bulduri založená prvá škôlka v Lotyšsku. To bolo základom vytvorenia parku, ktorý má širokú škálu rôznych rastlín - od jasných a krehkých kvetov po veľké stromy. Chôdza tu bude skutočnou radosťou pre milovníkov vegetácie. V najfarebnejších farbách sa v lete otvára park turistom.

Ice Hall v Majori

Otvára sa v zime pre turistov v Jurmale. Miesto, ktoré je pokryté ľadom, je pod vrcholom. Súčasne dizajn nemá uzavretý typ, ktorý umožňuje prenikanie čerstvého mrazivého vzduchu do haly. Ak nemáte korčule, potom ich môžete vždy prenajať. Čas v tejto nádhernej ľadovej hale prechádza bez povšimnutia a ponecháva veľa príjemných spomienok.

Miesto: Rīgas iela - 1.

Rekreačný komplex Kristap a Augusta Morberg

V Jurmale nájdete neogotické alebo romantické štruktúry na každom rohu. Avšak táto budova vyniká v tomto rade, reprezentovanom neuveriteľne krásnym zámkom v neogotickom štýle s teplou modrou farbou. Bol postavený v 19. storočí. Okolo hradu je malá záhrada s rastlinami a altánkami. Treba poznamenať, že záhrada je vysadená vzácnymi rastlinnými druhmi, čo prináša ešte väčšiu krásu.

Miesto: Dzintaru Ave. - 52/54.

Koncertný komplex "Dzintari"

Najznámejšie koncerty a predstavenia Jurmaly sa tu konajú. Komplex začal svoju činnosť v 19. storočí. V tom momente bola scéna postavená na svadbu dcéry vévoda z Edinburghu. K dnešnému dňu má hala 690 osôb. Zároveň sa v letnom koncertnom meste konajú až 200 tisíc divákov. V koncertnom komplexe sa konajú také festivaly ako "Nová vlna", "Letné".

Miesto: Turaidas - 1.

Palác Mezotne

Na pobreží Lielupy je nádherný palác. V Lotyšsku je príkladom architektonickej štruktúry v štýle klasicizmu. Hrad bol postavený v roku 1802 projektom dvoch architektov - J. Quarenghiho a J.G. Berlitz. Na území paláca je postavený hotel a knižnica, kde sa môžete oboznámiť s historickou minulosťou tejto elegantnej budovy.

Miesto: Raiņa iela Jūrmala.

Pin
Send
Share
Send
Send