Rusko

Pamiatky mesta Konakovo s fotografiami a popisom

Pin
Send
Share
Send
Send


V regióne Tver je staré mesto s názvom Konakovo. Do konca dvadsiateho storočia. Táto osada bola obec Kuznetsovo, v ktorej farmaceut Fr.-H. Brynner otvoril továreň na výrobu kameniny (stalo sa to začiatkom 19. storočia). Výrobky spoločnosti získali vďaka výrobe domácej a umeleckej výroby fajčiarov široký uznaní a uznanie mimo obce Kuznetsov.

Názov osady existoval až do konca dvadsiatych rokov 20. storočia, kedy na návrh továrenských pracovníkov bolo mesto premenované na Konakovo (na počesť jedného z účastníkov revolúcie v roku 1905 Porfiry Konakova).

Na území mesta Konakovo sa nachádza obrovské množstvo atrakcií, s ktorými sa môžete zoznámiť počas prehliadky mesta. Jeho atmosféra je fascinujúca, rovnako ako staroveké pamiatky histórie a architektúry.

Manor Christmas

Dom patril slávnej obchodnej rodine a je jedinou pamiatkou, ktorá zostala od mesta Korčev. Toto osídlenie bolo zaplavené počas výstavby nádrže Ivankovo ​​v roku 1937. V tom čase tu bol postavený aj moskovsko-volgánsky kanál.

Pozostalosť je z tehál, takže sa jej podarilo prežiť záplavy. Ďalšie budovy v zaplavenom meste boli drevené. Časť prešla pod vodou, časť bola prevezená do Konakova.

Fajnová továreň

Fajansový priemysel je vizitkou bývalého Kuznetsova. To pripomína staré továrenské budovy, ktoré sú uvedené ako pamiatky priemyselnej architektúry. Budovy sú dokonale zachované, prispôsobené modernej krajine a architektonickému štýlu mesta. Bývalá továreň na výrobu toaliet môže rozprávať veľa zaujímavých príbehov o Konakove, ako hlavnom meste faerského priemyslu v regióne Tver.

Umiestnenie: Energetikovská ulica - 24.

Kostol Narodenia Panny Márie

Bol postavený v 14. storočí, keď bol najstarším chrámom regiónu Tver a celou krajinou. Chrám sa nachádza, ktorý sa úplne nazýva kostol Narodenia Božieho Matky v blízkosti Konakova v obci Gorodnya. Architektúra chrámu je zarážajúca, ale dungeony kostola dávajú jedinečnosť tomuto miestu. Nájdené boli krásne nástenné maľby, vytvorené v 15. storočí.

Karacharovo

Jedná sa o starú dedinu nachádzajúcu sa v meste. Je známy tým, že veľké množstvo budov, atrakcií, budov postavených v druhej polovici 19. storočia sa sústreďuje na malej ploche. V tom čase dedina patrila kniežatovi Gagarinovi, ktorý nariadil vybudovať zámok, kostol Petra a Pavla, aby vytvoril park. Minerálne pramene boli nájdené v Karacharove, ktoré liečia mnohé choroby.

Pamätník P. Konakova

Inštalovaná na železničnej stanici a venovaná slávnemu revolučnému Porfirovi Konakovi. Mesto bolo menované na jeho počesť, aby zachovalo výkon námorníka. Jeho zásluhy spočívajú v skutočnosti, že v roku 1906 v Kronštate nastúpil na vzbudenie námorníkov. Čoskoro bola Konakova zatknutá a zastrelená.

Elektrické divadlo

Až do roku 1917 sa v divadelnej budove konali hudobné a filmové večery. Obyvatelia susedného mesta Korčeva sa zhromaždili na zobrazenie. Elektrické divadlo bolo postavené s peniazmi M. Kuznetsov, ktorý vlastnil továreň.

Po revolúcii bola budova dávaná na radu vojakov, ktorí sa zúčastnili revolúcie. Pokúsili sa niekoľkokrát znovu otvoriť divadlo, ale nebolo financovania.

Miesto: obec Kuznetsovo.

Kostol Petra a Pavla (Karacharovo)

Nachádza sa v obci Karacharovo. Vo forme a dizajne je montezopom chrámu. Bol postavený princ Grigorij Gagarin, ktorý vyzdvihol časť svojho majetku pre kostol. Konštrukcia chrámu bola spôsobená tým, že dedinčania potrebovali svoju vlastnú farnosť a miesto na modlitby.

Gagarinovo panstvo

Kaštieľ bol postavený v krásnom talianskom štýle Grigorija Gagarina. Bol to princ, ktorý sa vyznačoval progresívnymi názormi, bol slávnym umelcom a architektom. Počas svojho života vytvoril viac ako 2 tisíce akvarelov, maľby, kresby, ktoré sú uložené v rôznych múzeách krajiny. Gagarin nariadil vybudovať v Karacharove jedinečný park, ktorý sa podobal na londýnsky Hyde Park. Tam bolo 54 ciest, z ktorých iba 8 prežilo. V samotnom dome je teraz sanatórium, kde odpočívajú bohatí obyvatelia regiónu a okolitých regiónov.

Hrob princa Gagarina

Grigorij Gagarin zomrel vo Francúzsku, ale podľa vôle bol pochovaný v Karacharove. Hrobka princa sa nachádza na panstve. Jej starostlivosť personál sanatórium. Pamätná tabuľa, venovaná princovi, visí na budove bývalého panstva.

Miestne múzeum Lore

V roku 1990 sa v Konakove otvorilo múzeum miestnej histórie. Jeho práca je zameraná na zbieranie starožitností, rozprávanie o histórii, kultúre regiónu a jeho obyvateľoch. Expozícia je postavená na chronologickej báze, ktorá odkedy odhaľuje históriu osídlenia tejto časti regiónu Tver od staroveku až po súčasnosť. Jedna časť výstavy rozpráva o prírode, fyziografických znakoch územia mesta a jeho okolia.

Druhá časť je venovaná krajinám, pôdam, minerálom. Treťou časťou sú položky, ktoré našli archeológovia na území Konakova. Všetky artefakty sú rozdelené do niekoľkých historických období - kamennej doby, doby bronzovej, rannej doby železnej. Samostatne prezentovali rôzne exponáty dokumentov. Sú to portréty, listy, dokumenty, ktoré potvrdzujú spojenie vodcov regiónu s Decembrists. K dispozícii je výstava venovaná Grigoriji Gagarinovi a dedine Karacharov.

Miesto: Lenin Avenue - 23.

Môžete dokončiť prechádzku múzeom v oddelení, ktoré rozpráva o meste v rôznych rokoch 20. storočia, vrátane obdobia výstavby kanálu a nádrže.

Pin
Send
Share
Send
Send