Rusko

Troitsk: zaujímavosti a čo vidieť v meste (s fotografiou)

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto Troitsk, ktoré je teraz administratívnou oblasťou Moskvy, je vynikajúcim príkladom toho, aký pozitívny vplyv na osídlenie má rozvinutá infraštruktúra a ekonomika. Koneckonců, raz čas moderný Troitsk bol len dedinou. Ale prítomnosť továrne na tkaniny v dedine a zavedená výroba mu pomohli dosiahnuť novú úroveň.

V ďalšom období svojej dlhej histórie bol Troitsk dedinkou. V tomto období tu sídli mnoho ruských kultúrnych a umeleckých pracovníkov, napríklad Solženicyn a Vysotsky. Vďaka svojej bohatej histórii má Troitsk ešte niečo prekvapiť turistov.

Pamätník "Prísaha"

Tento nezabudnuteľný podstavec venovaný obyvateľom mesta, ktorý zomrel počas vojenských akcií v rokoch 1941-1944, bol postavený na začiatku 70. rokov minulého storočia a nedávno v roku 2015 bol obnovený.

Zloženie pamätníka tvorí socha vojaka, ktorý kľačí pred guľometom, večný plameň a betónové dosky, na ktorých môžete čítať mená všetkých obyvateľov Troitsk, ktorí zahynuli počas vojny. Tento pamätník sa nachádza v srdci mesta Troitsk.

Umiestnenie: ulica Gagarin.

Námestie pamäte

Námestie pamäti je centrálne a jedno z najväčších námestí v meste. Kľúčová úloha v parku je pridelená spomínanému pamätníkovi. V poslednej dobe úrady vykonali reštaurátorské práce, ktoré ho merali k lepšiemu.

Na námestí bolo nainštalovaných mnoho lavíc pre pohodlný odpočinok a jasné lucerne. Tiež sa plánuje vysadiť veľké množstvo stromov v parku.

Vodárenská veža

Vodárenská veža v Troitsku sa stala symbolom pokroku a zmeny k lepšiemu. Táto budova bola postavená na začiatku minulého storočia. Táto budova má jedinečnú povahu, pretože je to jediná budova tohto druhu v Rusku, vyrobená v štýle postmodernej.

Budova veže stúpa tak, aby bola viditeľná takmer kdekoľvek v meste. Teraz tu prebiehajú opravy, pretože veža je v nepoužiteľnom stave.

Miesto: Gagarin Street - 22.

Dmitrij Solunsky kostol

Konštrukcia tohto chrámu sa konala na konci XIX. Storočia a v celej svojej histórii kostol utrpel veľa zmien. Vedľa budovy kostola bola postavená zvonica z dreva, ktorá bola neskôr nahradená kameňom.

Aj dlhodobé obdobie budovania chrámu nesplnilo svoje priame povinnosti v dôsledku zmien vzťahov štátu s cirkvou. Takže v období 1930 až 1947 v kostolnom kostole bol sklad pre olejový lis. Neskôr sa budova začala používať na zamýšľaný účel, ktorý trvá v súčasnosti. Umiestnenie: Gagarinská ulica - 7A.

Kaplnka ikony Matky Božej "Tri ruky"

Kaplnka ikony Matky Božej "Trojkajúce" v Troitsku bola postavená v 10. storočí minulého storočia. V tom čase to bola len malá budova na modlitby, vedľa ktorej mal malý obchod. Tam si môžete kúpiť rôzne predmety z kostola. V budove kaplnky sa nachádzal malý ikonostas, ktorého centrálnym miestom bolo obsadenie ikony Božiej Matky "trojramennej".

V budúcnosti sa osud kaplnky často zmenil. Budova bola využívaná na praktické účely, najprv ju vybavila ako obchod s pekárskymi výrobkami, potom ako sklad pre podporované tovary. Iba v roku 2013 sa budova kaplnky začala opäť používať na zamýšľaný účel.

Miesto: Volodarská ul. - 24.

Obchodný priechod bratov Yaushevs

Budova, ktorá je dnes považovaná za majetok elektrárne Trinity Electromechanical, bola postavená na začiatku minulého storočia. Jedná sa o veľkú pasáž, tri podlažia, ktorá vyniká eleganciou architektonického dizajnu.

Bol postavený na objednávku bratov Yaushev, ktorí prišli do mesta s cieľom otvoriť veľký obchodný dom tu. Miestni podnikatelia, ktorí sa strašne báli súťaže, vložili ve svojich kolesách veľa palíc, ale budova bola nakoniec postavená. Prekvapivo kombinuje noty renesancie, baroka a neoklasicizmu.

Miesto: Malysheva - 32.

Budova bývalého hotela Baškirov

Celá legenda je spojená s budovou, kde sa dnes v Troitsku nachádza hotel Central. Na začiatku minulého storočia sa veľtrhy pravidelne konali v Troitsku. A nejakým miestnym obchodníkom Baškirovom, ktorý je v inom meste, počul rozhovor medzi dvoma miestnymi mužmi, že jedinou nevýhodou veľtrhu v Troitsku je, že v meste nie je jediný hotel, nie je tam miesto pre hosťujúceho, ktorý by zostal.

Baškirov začal spochybňovať túto skutočnosť a urobil celú stávku s mužmi, že v meste bol hotel, hoci to nebolo pravda. Po príchode do svojho rodného mesta začal Baškirov okamžite stavať. Teraz budova bývalého hotela Baškirov je považovaná za skutočnú architektonickú pamiatku.

Umiestnenie: ul. Klimov - 9.

Kostol Alexandra Nevského

Budova kongresu Alexandra Nevského v Troitsku bola mnohokrát použitá na viac praktických účelov, ako mnohé iné pamiatky duchovnej architektúry mesta. Po prvýkrát sa to stalo v roku 1940, kedy chceli budovu vybaviť kino. Ale keď vojna prišla, zábavné ciele ustúpili praktickej a v budove cirkvi bol sklad.

V roku 1944 sa budova opäť dostala do držania veriacich, ale trvala až do roku 1961, kedy bolo tam vybavené múzeum. Použitie budovy na zamýšľaný účel sa začalo až v roku 1991.

Miesto: West Street - 2.

Dmitrievského námestia

Dmitrievského námestie dostalo svoje meno od mena Dmitrij Solunsky, v blízkosti ktorého kostola sa nachádza. Vizitka tohto námestia je námestie - obľúbené miesto obyvateľov a hostí mesta pre nezabudnuté prechádzky a termíny.

Mešita Zainul Rasuleva

Táto mešita je jednou z najstarších budov v Troitsku a má viac ako sto päťdesiat rokov. Minarety mešity boli počas druhej svetovej vojny veľmi poškodené a začiatkom 80. rokov minulého storočia bola stavba mešity v núdzovom stave. Potom začali práce na rekonštrukcii, ktoré trvali do roku 2013. Teraz mešita, ktorá je architektonickým dedičstvom mesta, začala nové kolo vo svojej histórii.

Miesto: Oktyabrskaya Street - 122.

Pamätník vojakov-internacionalistov

Otvorenie Monumentu troitskov-internacionalistov zhromaždilo mnoho divákov z celej krajiny a susedných krajín. Celkovo má krajina viac ako tri stovky týchto štruktúr. Táto pomník je BMP na podstavci, pripravený na boj. Tiež základ pamätníka položil škrupinu projektilu, naplnený zemou z území, kde sa teraz bojujú.

Miesto: ulice.

Kostol premenenia Spasiteľa Kazaňský kláštor

Kostol premenenia premenenia Svätého Kazaňského kláštora je najväčšou budovou kláštorného komplexu. Raz navštívil Mikuláš II tento kostol a opustil kostol s ikonou svätého Mikuláša, ktorá je stále jednou z hlavných atrakcií kostola. V roku 1991 bol chrám obnovený, pretože už mnoho rokov sa používal na iné účely.

Umiestnenie: Gagarin Street - 3.

Park kultúry a odpočinku pomenovaný podľa N.D. Tomina

Park kultúry a odpočinku pomenovaný podľa N.D. Tomina je jediným parkom v meste. Je to pravidelné námestie s celkovou rozlohou takmer sedem hektárov. Park je miestom konania mnohých mestských koncertov vrátane každoročného festivalu na počesť Viktora Tsoiho.

Park s tichými uličkami je skvelým miestom pre nezabudnuteľné prechádzky. Návštevníci parku si môžu zabávať na jednej z dvoch kolies Ferris, strieľať na střelnici a navštíviť tanečný parket. Je to ideálne miesto pre rodinnú dovolenku, posedenie s priateľmi a romantické termíny.

Kostol proroka Eliáša

Vrcholom tohto kostola je, že je to jediná budova v celom meste, vyrobená v novodobom byzantskom štýle. Spočiatku kostol nesú meno sv. Mikuláša a až po reštaurovaní v roku 1998 bol kostol znovu vysvätený a dostal meno proroka Eliáša.

Miesto: May Square.

Pamätník I.I. Neplyuev

Pamätník zakladateľa Troitského I.I. Neplyuevu možno vidieť na námestí Dmitrijevského, ktoré už bolo spomenuté. Ako ho predstavil sochár Neplyuev a opieral sa jednou rukou o meč, druhý držal ďalekohľad. Jeho pohľad smeruje do centra mesta. Základom pamiatky je vysoký podstavec.

Pin
Send
Share
Send
Send