Japonsko

Slávne Kjótske atrakcie (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Historickým centrom Japonska viac ako tisíc rokov bolo mesto Kjóto, ktoré bolo zároveň hlavným mestom krajiny vychádzajúceho slnka. Tu každý kútik dýcha s históriou, staroveké pamiatky spolu existujú s modernými architektonickými dielami, ktoré sa neustále budujú v Kjóte.

Kjóto sa nachádza v centre ostrova Honshu, ktorý administratívne patrí do oblasti Kansai (prefektúra Kjóto). Funkcia hlavného mesta slúžila od roku 794 do roku 1869, tu bola rezidencia japonských cisárov. Kjóto bolo ďalšie meno pre Heian.

Bývalé hlavné mesto Japonska bolo postavené podľa príkladu mesta Changyang, ktoré bolo v dobách Tangskej ríše hlavným mestom.

Kjóto má tvar obdĺžnika predĺženého zo severu na juh, vyznačuje sa správnym symetrickým plánovaním ulíc, štvrtí, štvorcov.

Napríklad 11 ulíc sa tiahlo od západu na východ a 10 zo severu na juh. Mesto bolo konvenčne rozdelené na východnú a západnú časť, vďaka výstavbe Sudzak Avenue. Kjóto bolo kultúrnym a intelektuálnym centrom krajiny, z ktorého prišli svetoznámi básnici, spisovatelia, umelci.

Nijo

Jedná sa o krásny drevený hrad postavený v Kjóte v 17. storočí. Feudálni páni zo západných oblastí Japonska pridelili peniaze na výstavbu. Architektúra mesta Nijou je ohromujúca. Hrad pozostáva z dvoch sústredných krúžkov, takže vnútri je vytvorené útulné vnútorné nádvorie. Hlavným stavebným materiálom bol cyprus, v interiérovej výzdobe priestorov sa použil zlatý list. Stropy boli pokryté viacfarebnými mozaiami.

Ryoan-ji chrám

Postavený v severnej časti Kjóta a predstavuje príklad klasického, tradičného japonského chrámu. Forma, ktorá bola použitá pri stavbe chrámu, sa nazýva suchá krajina (Kare-Sansui). Jedná sa o tradičné japonské záhradné umenie Zen, ktoré používalo veľké kamene a malé kamienky. V záhrade chrámu je 15 dobre vybraných a dobre zavedených kameňov, oporné múry z hliny, obrovské množstvo suchého piesku.

Chrám Rien-Ji bol postavený v 11. storočí a slúžil ako pohrebná klenba pre japonských cisárov. Pre návštevníkov sú otvorené a hrob a záhrada, ktorá najviac priťahuje pozornosť návštevníkov. Japonskí i zahraniční turisti majú tendenciu navštíviť záhradu. Tu vládne ideálna atmosféra, ktorá pomáha premýšľať, odrážať a robiť rozhodnutia. Poloha: Ryoanji Goryonoshitacho (13).

Chrám Fushimi Inari Taisha

Založená na začiatku 8. storočia, je venovaná bohyni kultivácie ryže. Chrámový komplex sa skladá z niekoľkých budov, z ktorých hlavný je postavený v monoyamskom štýle. Veriaci prichádzajúci do chrámu položili cestu dlhú štyri kilometre. Cesta vedie od červenej brány k budove chrámu. Pozdĺž cesty sú rôzne líškové plastiky strážiace zlato.

Chrám je už dlho uznaný ako pútnické miesto pre obchodníkov a obchodníkov, ktorí sem prichádzajú, aby sa modlili za prosperitu svojho podnikania.

Bambusový les

Nachádza sa v Arashiyama, v blízkosti západného okraja Kjóta. Bambusový les priťahuje návštevníkov svojou surrealistickou krajinou, ktorú tvoria bambusové stonky. Sú smerované priamo na oblohu. Ak sa pozriete okolo, a potom hore, zdá sa, že narazíte do zeleného oceánu. Počas prechádzky nenecháva pocit, že padol na inú planétu, kde rastie jeden bambus. V háji žije veľké množstvo opíc, ktoré bavia návštevníkov.

Chrám Sanjusangando

Je to príklad ohromujúcej budhistickej architektúry, postavenej v Kjóte v 12. storočí. V tom čase sa konali neustále lukostreľové turnaje, početné súboje. Ľudová pamäť má legendy a mýty o týchto udalostiach. V blízkosti chrámu je 28 sôch, ktoré zobrazujú hinduistické božstvá. Čísla pomáhajú určiť, ako sa náboženské názory miestneho obyvateľstva zmenili, ako ostatné ázijské krajiny ovplyvnili vieru japonských. V chráme Sanjusangando postavili viac ako 1 tisíc číslic. Ich výška sa pohybuje od jedného do troch metrov.

Miesto: 657 - Sanjusangendomawari.

Chrám Diakaku-ji

Postavený v Kjóte neďaleko ostrova Ozawa v roku 876. Až do začiatku 17. storočia vykonáva iba náboženské funkcie. Potom sa cisár Saga (1600) rozhodol vybudovať vilu v chráme a presťahoval sa sem so svojou rodinou. Pozornosť sa venuje fusume, ktorá bola vytvorená z kvetinových motívov. Chrám je obklopený záhradou, ktorá bola položená počas dynastie Heian. Na území komplexu je škola, kde sa učia robiť ikebany.

Miesto: 53 - Murasakino Daitokujicho.

Filozofická trasa

Jedná sa o pešiu trasu, ktorá sa tiahne pozdĺž starého kanálu mesta. Trasa je obklopená čerešňami, ktorých koruny vytvárajú mystickú, malebnú a ohromujúcu krajinu. Dĺžka trate je asi dva kilometre, ale chodci chodia po nej dlhú dobu a tešia sa z mnohých pamiatok. Na každej strane sú svätyne, chrámy, budovy. Vytvoril takýto architektonický diel, aby ľudia mohli meditovať, myslieť, chodiť pomaly.

Gion

Toto je názov celého okresu v Kjóte, ktorý bol postavený v stredoveku. Nachádza sa priamo v historickom centre Kjóta. Neďaleko preteká malebná rieka Kamo. Okres Gion je považovaný za jedinečné a nenapodobiteľné miesto v celom Japonsku, pretože čajové obrady a rituály sú uctívané a verne tu udržiavané. V Gione môžete požiadať, aby sa čajový obrad konal podľa všetkých kánonov japonskej čajovej kultúry. Ak máte veľké šťastie, môžete vidieť gejši, ktorí sa niekedy zúčastňujú čajových obradov.

Chrám Ginkakuji

Ďalším názvom je Silver Pavilion, ktorý bol postavený v Kjóte v roku 1490. Hlavným architektonickým štýlom je Zen. Budova bola postavená ako dom, kde žili dôchodcovia. Po niekoľkých desaťročiach sa vila premenila na miesto náboženského bohoslužby. Chrám má dve poschodia, ktorých fasády chceli zdobiť striebornými plechmi. Ale mnoho faktorov to zabránilo. Ale chrám naďalej nesie meno "striebro".

Kiyomizu-dera

Ďalším budhistickým chrámom je Chrám čistej vody, postavený v 8. storočí. O osem storočí neskôr bola postavená hlavná budova chrámu. Chrám je úplne drevený, vytvorený bez jediného nechtu. Skúsení remeselníci a architekti postavili unikátny komplex, vedľa ktorého je vodopád.

V nadmorskej výške 13 metrov je pozorovacia paluba. Ak s ňou skočíte, lebo budete počas letu žiadať, bude naplnený. Ale na mieste nie sú dovolené odvážne duše, pretože smrteľné výsledky boli opakovane zaznamenávané.

Cisársky palác

Budova prvej rezidencie sa objavila v Kjóte v roku 794, ale odvtedy sa jej architektúra zmenila veľa. Bolo to spôsobené rekonštrukciou, reštaurovaním, reštrukturalizáciou, ktorá bola spojená s ničením a požiarmi. Budova paláca, ktorú teraz môžu vidieť turistov v Kjóte, bola postavená v roku 1875.

Korunujú nového japonského cisára, vedú dôležité štátne obrady, rituály.

Miesto: 3 - Kyotogyoen.

Zlatý pavilón

Kultový orientačný bod, ktorý má ďalšie japonské meno - Kinkakuji. Chrám bol postavený v najlepších tradíciách zenovej architektúry a bol súkromným chrámom. V 14. storočí táto budova bola prestavaná do trojpodlažného pavilónu, ktorý kombinuje tri tradičné japonské štýly:

 • Sinden-Sukur.
 • Zen.
 • Samurai.

Zlatý pavilón sa začal nazývať zlatou a žltou farbou, rovnako ako bronzovou fénixou, ktorá zdobila strechu. Okolo Zlatého pavilónu sú nádherné, dobre udržiavané záhrady, určené na vytvorenie harmónie zeme a raja.

Miesto: Kinkakujicho - 1, Kita Ward.

Kjótske záhrady

Ohromujúca botanická záhrada vznikla na rieke Kamo. Na jeho území sa nachádza obrovský skleník, v ktorom rastie viac ako 4,5 tisíc druhov rastlín. Záhrada vznikla v roku 1924, po druhej svetovej vojne padla do havarijnej situácie. Oživenie začalo na začiatku šesťdesiatych rokov minulého storočia, čo podporilo vysádzanie obrovského počtu rastlín v botanickej záhrade.

Zvyčajne je územie záhrady rozdelené na oblasti ako:

 • Bonsai.
 • Bamboo.
 • Kamélie.
 • Cherry.
 • Európska.
 • Hortenzie.
 • Japonské dúhovky.
 • Záhrada pivoniek.
 • Západná záhrada
 • Lotus rybník

Začiatkom 90. rokov. otvoril sa skleník, kde sa nachádza džungľa, vodné rastliny, tropické, savany atď. Okrem botanickej záhrady má Kjóto záhradu v blízkosti chrámu Ginkaku-ji, záhrada pri vile Katsura a mnoho ďalších krajinných záhrad, ktoré obklopujú chrámy, vily, rybníky a rieky.

Pin
Send
Share
Send
Send