Ukrajina

Pamiatky Mirgorod: zoznam, foto a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Mirgorod sa nachádza v regióne Poltava na Ukrajine. Nie je presne stanovené, keď bolo založené mesto, ale archeologické vykopávky hovoria, že v 12. a 13. storočí. Mirgorod už existoval. Názov pochádza z pokojného spôsobu riešenia akýchkoľvek sporov. Zdá sa, že tento názov určuje osud lokality. Počas svojej dlhej histórie sa Mirgorod mohol vyhnúť účasti na vojenských konfliktoch a krvavých vojnách. V dôsledku toho sa väčšina budov postavených pred 300 až 400 rokmi dokonale zachovala.

Dokumentárny dôkaz Mirgorodu sa objavil až v 16. storočí. Po prvé, kroniky zaznamenali vytvorenie erbu, ktorý zobrazil zlatý kríž (symbol kresťanstva) a osemčlennú striebornú hviezdu (znak islamu). Znak symbolizuje víťazstvo pravoslávneho sveta nad neveriacimi moslimami (Turkami). V roku 1575 sa v anále objavil záznam, že mesto získalo status pluku. Toto privilégium daroval poľský kráľ.

Teraz je mesto známe každoročným veľtrhom Sorochinsky, ktorý sa tu koná.

Okolie Mirgorodu a celého regiónu Poltava sa spieva v príbehoch Nikolaje Gogola. Názov tohto veľkého spisovateľa sa tu nachádza všade - v názvoch ulíc, miest, múzeí.

Mirgorodskaya lúka

Zvyčajne odtiaľ začína zoznámenie s Mirgorodom. "Puddle" sa nazýva malý rybník nachádzajúci sa v centre mesta. Neďaleko sa nachádza prekrásny kostol Nanebovzatia Panny Márie. Názov "Mirgorodskaya lúka" sa objavil po uverejnení príbehu Gogola "Ako Ivan Ivanovič vypadol s Ivanom Nikiforovičom". Tento kúsok pripomína malý dom, ktorý stojí takmer na brehu rybníka.

V roku 2009, keď sa oslávilo 200. výročie narodenia Gogola, sa v blízkosti rybníka otvoril sochársky komplex. Návštevníci si môžu vychutnať spoločnosť hrdinov z Gogolových príbehov a príbehov. V samotnom strede areálu stojí socha spisovateľa.

 

Kostol Nanebovzatia

To je považované za najstaršiu budovu chrámu v Mirgorod. Budova je dokonale zachovaná, rovnako ako obrazy, ktoré zdobia interiér kostola. Všetky obrázky patria kefou jedného umelca Tkachenka. Kostol Nanebovzatia je aktívny, takže každý môže preskúmať svoju vnútornú a vonkajšiu výzdobu.

 

Múzeum keramiky

Vznikla na základe keramickej technickej školy, ktorá existuje v meste Mirgorod. Hlavná budova múzea je postavená v najlepších tradíciách francúzskej renesancie. Predpokladá sa, že väčšina skla v budove sa niekoľko storočí nezmenila. Múzeum vystavuje rôzne keramické výrobky, ktoré boli zhromaždené v celom Poltavskom kraji - veľkých a malých obciach, mestách, mestských osadách, v samotnom Mirgorode. Majolická ikonosta je dekoráciou a skutočným klenotom múzea.

Umiestnenie: Gogol Street - 146.

Dykanka

Každý, kto číta Gogolov úžasný príbeh "Večery na farme pri Dikanke", pozná túto dedinu. Zoznámenie sa s obcou by malo začať návštevou lila, ktorú vysadil Viktor Kochuby.

Dykanka bola rodovým hniezdom kochovského klanu. Hrobka členov rodiny sa nachádza v suteréne starého kostola. Vstup je tu zatvorený, prehliadky sa vykonávajú iba s vodítkom.

Veľká Sorochintsy

Obec je známa tým, že tu sa každoročne koná veľtrh v auguste. Ľudia, ktorí prichádzajú do mesta Sorochintsy, sa dostanú do jedinečnej atmosféry ukrajinskej dediny, zručne opísanej v jeho dielach Gogolom. Obec má veľa národných chát, maľovaných ľudovými motívmi.

Atmosféra vládne tu presne reprodukuje chuť Mirgorod a tradičný spôsob života Ukrajincov v tomto očarujúce rohu krajiny.

Návšteva organizácie Sorochintsy si vyžaduje aj Svätý transfiguračný kostol, kde sa nachádza jedinečný ikonostas. Má sedem úrovní, v ktorých sa nachádza viac ako sto ikon.

Sorochinsky spravodlivé pole

Práve tu sa koná jedna z najväčších udalostí v lete - Sorochinský veľtrh. Je to skutočný festival obchodu, výstav, vystúpení, hudby a tanca. Počas 19 - 20 storočí. Sorochinskaya Fair sa konal v obci päťkrát ročne, ale od dvadsiatych rokov dvadsiateho storočia. slávnosti sa zastavili. Dôvodom bolo vytvorenie štátnej kontroly obchodu a družstevného hnutia.

Renesancia začala v roku 1966. Odvtedy sa oblasť Sorochinského veľtrhu stala stálym miestom pre letný festival folklóru, ľudového umenia.

Resort Park

Mirgorod má slávu slávnej hydropatie, a to vďaka objaveniu minerálnych zdrojov. Nemocnice, kde sa liečba vykonávala, sa objavili v meste a jeho okolí už v roku 1915. Myšlienka otvorenia sanatória patrila vojenskému lekárovi I. Zubkovskému, ktorý odporučil piť minerálnu vodu na odstránenie patológií tráviacich orgánov na liečbu muskuloskeletálneho systému.

Územie Resortového parku je miestom, kde sa nachádza veľa kúpeľných oblastí. Väčšina z nich sa nachádza na brehu rieky, kde sú pláže na plávanie a rekreáciu.

Umiestnenie: Gogol Street - 112.

Miestne múzeum Lore

Môžete sa zoznámiť s Mirgorodom podrobnejšie v jeho múzeu miestnej histórie. Iniciatíva jej založenia patrí známemu miestnemu umelcovi P. Slastenovi. Podporil ho slávny historik a miestny historik Dmitrij Yavornitsky. V múzeu miestnej tradície sa zhromažďuje bohatá historická, etnografická, archeologická zbierka predmetov, vecí, odevov, obuvi a náradia.

Na stánkoch pod sklom sa vystavuje množstvo historických dokumentov, ktoré uľahčujú štúdium charakteristík rozvoja a rozvoja mesta Mirgorod.

Významnou súčasťou zbierky tvoria maľby a diela ukrajinských umelcov. Predtým na mieste múzea bola pevnosť Mirgorod (16-18 storočia). Neďaleko sa nachádza námestie Cossack slávy, na ktorého území bola postavená pomník kozákov a zbraň patriaca k nim

Miesto: Independence Street - 2.

Mestská rada

V centre mesta Mirgorod sa nachádza budova postavená v roku 1912 v secesnom štýle. Mesto Mirgorod sa tu tiež presťahovala. Počas druhej svetovej vojny tu sídlilo sídlo partizánskeho oddielu nazvaného Víťazstvo. Na počesť tejto udalosti bola v budove City Duma v roku 2002 otvorená pamätná tabuľa. Na ňom sú napísané mená všetkých vodcov partizánskeho oddelenia. Teraz v tejto budove je regionálna štátna správa.

Miesto: Gogol Street - 120.

Múzeum-rezervácia N.V. Gogol v obci Gogolevo

Predtým bolo toto mesto nazvané Yanovshchina, potom Vasilyevka. Múzeum vzniklo v roku 1984, keď Ukrajina a svet oslavovali 175. výročie narodenia Gogola. Spisovatelia životopiscovia dokázali, že v tejto dedine sa narodil Nikolaj Vasilyevich, strávil svoje detstvo a dospievajúci rokov.

Gogolov majetok musel byť obnovený od nuly, pretože bol zničený počas druhej svetovej vojny. Práce boli dokončené v 80. rokoch. Na stenách zámku visí fotografie, kresby, spomienky súčasníkov spisovateľa. Historikom sa podarilo znovu vytvoriť situáciu v rodičovskom dome, kde sa nachádzala kancelária spisovateľa. Na území rezervy sa nachádzajú rybníky, sal, jaskyňa. Gogolovi rodičia sú pochovaní v blízkosti múzea.

Mansion Decembrists v dedine Khomutets

Kompletne postavený z dreva, ktorý robí tento architektonický pamiatok jedinečným a nenapodobiteľným. Budova paláca bola postavená v dedine Khomutets koncom 18. a začiatkom 19. storočia. Informácie o dome nájdete v poznámkach vedca A. Gildenstedt, ktorý navštívil Khomutets na vedecké účely v roku 1774.

V 19. storočí I. Muravyov-Apostol, známy prekladateľ, akademik a diplomat, zdedil majetok. Bol to ten, kto vynaložil veľké úsilie na obnovu a upratovanie majetkového dedičstva, vyčistenie obrovského územia parku od odpadu a trávy. Rozloha parku je 77 hektárov, tu je rybník a v ňom sú malé ostrovčeky.

V budove v rokoch 1824-1825. tam boli schôdzky decembrists, v pohybe ktorého sa synovia vedca zúčastnili. Na tieto udalosti sa pripomínajú plaky obsahujúce mená Decembristov, ktorí navštívili panstvo.

Kostol sv. Jána Božského

Nachádza sa v predmestí Lychanka. Tu na začiatku 20. storočia. neexistoval žiadny chrám, kde by ľudia mohli ísť. Preto miestny obyvateľ I. Kupenko pridelil svoje vlastné prostriedky na výstavbu kostola. Kúpil väčšinu stavebných materiálov. Obrazy ikonostasu vytvoril I. Khitko. Už v roku 1913 sa v kostole uskutočnila prvá liturgia.

Pred začiatkom druhej svetovej vojny prestúpil cirkev. Kupola, zvonica bola predtým úplne zničená, nádoby a šperky boli demontované miestnymi obyvateľmi. V tridsiatych rokoch bol kostol používaný ako sklad na skladovanie obilia, ako sirotinca, kde deti, ktoré prežili hladomor v rokoch 1932-1933, boli prinesené z okolitých dedín. Služby sa obnovili v roku 1943 a pokračujú v tejto dobe.

Umiestnenie: ul. Erkovská - 33.

Budovanie Veľkého seminárneho učiteľského seminára

Postavený v roku 1905 na pozemku odvodený od zemstva a šľachticu G. Paliy. Cieľom výstavby seminára bolo vytvoriť vzdelávaciu inštitúciu v provincii Poltava, kde by mali učitelia trénovať. Nová budova mala tri poschodia a od 1. septembra 1905 tu začal proces učenia.

Neskôr bol na seminári postavený seminár, zasvätený začiatkom novembra 1906. V dvadsiatych rokoch 20. storočia. seminár bol premenený na pedagogický kurz, potom na pedagogickú školu a dokonca neskôr na pedagogickú školu. Dnes je budova bývalého učiteľského seminára využívaná ako internátna škola sanatória a ako múzeum spirituality.

Miesto: Veľká obec Sorochintsy, ul. Mirgorodskaya - 40.

Pozrite si video: Jazdenka Škoda Yeti 2009 - 2017 - (Smieť 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send