Rusko

Hlavné atrakcie mesta Sasovo: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Sasovo je mesto nachádzajúce sa v regióne Ryazan. Obyvatelia tejto zdanlivo malej dediny sa podieľali na roľníckej vojne, ktorá padla na roky 1670-1671, ich vodcom bol S.T. Razin. Sasovci sa pokúsili získať späť pevnosť Šatsk, ale nepodarilo sa im.

Hlavnou činnosťou v týchto dňoch boli spriadacie laná. Spracovali to mlyny na výrobu lán a lán. Dnes v meste Sasovo existuje veľké množstvo atrakcií, ktoré sú najlepšie viditeľné vlastnými očami.

Katedrála Kazaňskej ikony Matky Božiej

Kostol Kazaňskej ikony Matky Božej v meste Sasovo bol postavený v roku 1826. Pre jej stavbu boli zbierané peniaze od farníkov, ale hlavnú sumu darovali obchodníci Sasovo Postnikovs a Solov'evs, a tak sa rozhodli osláviť víťazstvo Rusov nad Napoleonom. Kostol bol postavený z kameňa, miestnosť v refektore je dostatočne teplá. Katedrála stále funguje dnes, takže každý turist, ktorý navštívil Sasovo, môže ísť do tohto chrámu.

V roku 1939, keď bola na starosti sovietska vláda, katedrála bola zatvorená a jej stĺpová hala bola úplne zničená. Jeho objav sa objavil počas Veľkej vlasteneckej vojny. Práve tu skutoční veriaci našli jediný prístrešok.

Poloha: na rohu ulice Kalinin a Liberty Avenue.

Posvätný zdroj Koshibeevského

Tento zdroj sa nachádza len pár kilometrov od obce Koshibeev. V súčasnosti je tento zdroj plne upravený. K dispozícii je bazén s kaplnkou.

Voda v ňom je veľmi chutná a za starých časov ľudia verili, že má niektoré liečivé vlastnosti. Teraz tomu veria. Dokonca aj v minulom storočí sa ľudia snažili, aby sa zbavili tohto zdroja. Voda v tomto zdroji môže stáť mnoho rokov a zároveň nie je pokazená.

Pamätník, postavený na počesť Ernesta Hemingwaya

Práve tu je jediný pamiatok v Rusku, kde sa nachádza známy spisovateľ, ktorý napísal mimoriadne príbehy ako: "Starý človek a more", "Starý muž s krídlami" a mnoho ďalších. Každý návštevník si môže pozrieť na pozadí tejto štruktúry.

Kaplnka pomenovaná po sv. Mikuláši

Zvláštne, ale je to úplne nová budova. Rok jeho výstavby nie je presne známy, ale bol postavený v rokoch 2004 až 2008. Priťahuje turistov s určitou masívnou štruktúrou.

Miesto: obec Uste.

Kostol Narodenia Panny Márie

Princ Engalychev nestál, a v ďalekom roku 1802 v jednej z dedín Sasovo, menovite v Malom študente, bolo vidieť svetlo nádherným kostolom postaveným z kameňa, bolo to veľmi teplé a priestranné.

Informácie o čase zatvorenia kostola nie sú k dispozícii. Faktom je, že mnohé sbory v sovietskych časoch boli uzavreté bez toho, aby čakali na rozhodnutie príslušných vyšších orgánov a organizácií.

Kostol Nanebovzatia Panny Márie

V okrese Sasovkom, a to v obci Pochkovo, na úkor princa Khilkova, bol postavený dostatočne teplý pevný kamenný kostol. Prvá farnosť sa otvorila v roku 1750.

Kostol Narodenia

Jedná sa o veľký, vysoký a veľmi pekný dvojpodlažný kostol, ktorý bol postavený v roku 1899 vďaka dobrodincom a s pomocou veľkého úsilia kňaza Smirnova. Budova je dostatočne chladná. V ňom boli iba dva tróny: hlavný bol samozrejme v mene Narodenia Krista a druhý v mene Ochrany Najsvätejšej Panny Márie (zaujímavé je, že táto kaplnka je skôr teplá, napriek tomu, že sa vôbec nezahrieva). Práve tu bola v tejto oblasti uctievaná ikona svätého proroka Eliáša.

Je to pomerne starý chrám, ktorého vybavenie padlo v roku 1801, ale bohužiaľ, vzhľadom na to, že bolo veľmi zchátralé, v roku 1897 bol chrám predaný na demoláciu v obci Vysoké. Tam bola zmiešaná farská škola. Navyše tu bola dokonca aj malá knižnica.

Po tom, čo sa boľševici dostali k moci, kostol sa zatvoril a bol úplne zničený. Celý obsah cirkvi, ikony, nádoby a oveľa viac boli vyrabované a úplne zničené. Časom bola zničená budova tohto veľkého chrámu. Začiatkom dvadsiateho prvého storočia bol tento chrám veľmi smutný pohľad.

Miesto: dedina Sablino.

Múzeum ruskej piesne, postavené na počesť A.P. Averkina

Založenie tohto múzea padlo v roku 2000, postavené vďaka mestskej správe. Jeho poloha nebola dlho diskutovaná a teraz nájdete toto úžasné miesto v jednom z obchodných domov z 19. storočia. Tu môžete vidieť obrovský počet rôznych fotografií, kníh a spevníkov, suvenírov, rovnako ako veľké množstvo osobných vecí patriacich A.P. Averkin.

Miesto: Leninská ulica - 19.

Sasovského múzeum miestnej tradície

Každý návštevník má možnosť navštíviť toto krásne múzeum od roku 1990. Múzeum sa nachádza v jednom z priestorov postavených v 19. storočí. V ďalekých rokoch sa tu nachádzala administratíva volost a suterény boli použité ako väzenské bunky. Po revolúcii sa v tejto miestnosti umiestnila železničná škola (do roku 1987), kým nebolo rozhodnuté vytvoriť múzeum miestnej histórie.

Miesto: Vokzalnaya ul. - 56.

Kaštieľ baróna Launitza a ruiny koňa

Kaštieľ baróna V.F. von der Launitz sa nachádza 18 km od mesta Sasovo v obci Kargashino. Dnes na svojom mieste sú pevné ruiny. Architektúra tohto panstva bola vytvorená v gotickom štýle, najmä v jeho stajniach. Jednou boli najaktívnejší luxusný palác pre kone.

Ako už bolo spomenuté vyššie, hrebeňová farma patrila Baronovi Lauenitzovi. Bohužiaľ, súčasný vzhľad budovy nezanecháva ani najmenšiu nádej na jej obnovu alebo obnovu. Každý, kto prišiel do okresu Sassovsky v obci Kargashino, to môže osobne overiť.

Kostol Najsvätejšej Trojice

Kostol sa nachádza v Novom Berezove. Je to veľmi pekné, postavené z kameňa a dosť teplé. K dispozícii sú iba tri tróny: na počesť Života Trojice, Božieho sviatku a pôvodu Pekných stromov Pána (v najdôležitejšej, centrálnej časti chrámu).

Cirkev premenenia Spasiteľa

V roku 1783 bol postavený pomerne krásny drevený kostol. Existoval až do roku 1869, kým nebol úplne spálený počas veľkého požiaru. Po určitej dobe bola už postavená úplne nová kamenná základňa chrámu, ktorá sa v histórii zvrhla ako kostol Spasiteľa premeny. Stavba chrámu trvala dlhých 12 rokov. Vo farnosti kostola sa počíta 7 dedín.

Počas revolúcie bol chrám nútený zatvoriť. Po začatí Veľkej vlasteneckej vojny začali byť z tohto kostola odstránené zvony a cenné ikony a kupoly a steny svätyne sa postupne zrútili. Iba v roku 2005 boli služby obnovené.

Umiestnenie: obec Usada.

Rassypukhinsky vodárne

Na rieke Moksha bola lokalita Rassypukhinsk postavená v roku 1955. Tu bola prepravná brána. Prestal byť používaný od roku 1991.

V meste Sasov a okolitých oblastiach nájdete mnoho ďalších atrakcií, ktoré môžu vidieť všetci moderni turisti. Ale ako sa hovorí, je lepšie vidieť sami seba, nie ako počuť, alebo prečítať stokrát o týchto úžasných miestach a skutočných zázrakoch architektúry minulých rokov.

Sasovo - miesto, kde je niečo vidieť všetky skupiny turistov.

Pin
Send
Share
Send
Send