Rusko

Hlavné pamiatky Karacheva (s fotografiou)

Pin
Send
Share
Send
Send


Karačav je staré ruské mesto, počas ktorého Litva a Pižmovka bojovali dlho. V roku 1503 sa nakoniec stal súčasťou moskovského štátu, ale jeho nešťastia nekončili. V priebehu niekoľkých storočí sa Karačov presťahoval z jednej provincie do druhej, vstúpil do zloženia rôznych regiónov a až v roku 1944 sa konečne stalo okresné centrum regiónu Bryansk.

N. Karamzin sa o ňom spomína ako o mestách, ktoré Poliaci v histórii ruského štátu porazili. Varvara Pokrovská, matka geniálneho spisovateľa M. A. Bulgakova, autora slávneho románu Majster a Margarita, sa tu narodila, študovala a žila až do manželstva.

Karačav je mesto, ktoré prežilo veľa ťažkostí počas svojho dlhého storočia. Podľa povesti je o storočie starší než Moskva. Bol rozdrvený a obnovený. Trpel mnohými požiarmi. A na zem bola zničená počas Veľkej vlasteneckej vojny. Mimochodom, miestni veteráni a veteráni vtipkujú, že sa môžu zvážiť druhé narodeniny tohto mesta 15. augusta 1943 - deň Karačova oslobodenia od nacistickej okupácie. Kvôli všetkým týmto problémom v meste nie sú toľko atrakcií, ale stále ich majú.

Stará osada "Tatarsky Val"

Na pravom brehu rieky Snezhet, priamo uprostred moderného Karacheva, sa nachádza archeologické nálezisko predmongolského obdobia, známe ako tatárske šachty. Jedná sa o starobylé osídlenie s rozlohou štyridsať šesť hektárov.

Archeológovia našli unikátny medailón alebo hadský amulet, na ktorom sú z rôznych strán obrazu archanjela Michaela a ženská hlava so siedmimi serpentínskymi telieskami. Počas prieskumu osídlenia boli nájdené aj fragmenty jedál a dekorácií z 12. a 13. storočia, ktoré doplnili zbierky miestneho dejín.

Katedrála archanjela Michaela

Na severozápadnej strane tatárskeho valu stojí ďalšia významná atrakcia Karachev - katedrála archanjela Michaela. Pôvodne bol chrám postavený v 12. storočí jeden z princov. Bol to drevený.

Niekoľkokrát zničené a prestavané. Až v polovici 17. storočia bola postavená kamenná budova, ktorá bola prestavaná a prestavaná v priebehu storočia, kým sa neobjavila jej konečná podoba. V historickom popise kostolov sa spomína, že v archívoch katedrály sa uchováva veľmi starodávna kniha.

Miesto: námestie Karl Marx - 16B.

Miesto založenia mesta

Neďaleko katedrály archanjela Michaela, na rovnakej ulici Karla Marxe, je miestom založenia mesta Karachev. Je označený pomerne veľkým kameňom, na ktorom je drobný nápis, že Karačav, mesto, ktoré bolo mnohokrát zničené, bolo založené a oživilo z popola na tomto mieste.

Miestne múzeum Lore

Všetky cenné nálezy, vykopané archeológmi, sú posielané do miestneho múzea miestnych tradícií, ktoré je potrebné navštíviť, aby lepšie poznali a pochopili toto staroveké mesto. Bol otvorený v roku 1970. Jeho expozícia pre niektoré odráža celú históriu Karačova, vrátane fotografií.

Umiestnenie: Sovetskaya Street - 66.

City Park

Po návšteve múzea je vhodné dýchať čerstvý vzduch v mestskom parku. Nachádza sa v blízkosti centrálneho námestia Karachev. Pri vchode stojí zvedavá pamiatka venovaná hrdinom - strážnym tankom, ktorý je modelom tanku T-34 namontovaného na vysokom podstavci.

Miesto: Leninova ulica - 53.

Alej hrdinov

Obyvatelia Karacheva sú vo všeobecnosti veľmi cťou svojich hrdinov, najmä tých, ktorí bojovali a zomreli počas Veľkej vlasteneckej vojny. V tomto meste je Alley of Heroes, na ktorom sú nainštalované busty tých, ktorí aj za cenu svojich životov chránili Karačova z nemeckých fašistov. Napríklad je tam busta statočného pilota, hrdina Sovietskeho zväzu, Antonina Khudyakova, ktorá bojovala v radoch nočného bombového leteckého pluku Taman Women's Aviation Regiment.

Vlaková stanica

Jedná sa o jednu z najstarších budov v meste, ktorá prežila vojnové roky. Bol postavený v roku 1868. Miestni obyvatelia oceňujú túto architektonickú pamiatku. Napriek tomu, že budova je malá a nezabezpečuje všetkých cestujúcich, nebude sa nahradiť a prestavovať, ale je pravidelne obnovovaná.

Umiestnenie: Sovetskaya Street - 2.

Požiarna veža

Ďalšou architektonickou pamiatkou je požiarna zvonica Karáčova. Mesto bolo dlho drevené, a preto kvôli sviečke, ktorá nie je zaniknutá, potom z bleskového záblesku v ňom často ohňali. Všetko spálilo - od obytných budov až po kostoly a chrámy. Preto v roku 1862 povolil cisár zariadiť hasičov v meste, pre ktoré bolo až 3092 rubľov pridelených striebrom. Ale to nepomohlo obyvateľom mesta, pretože tím 20 roľníkov nemal čas vyhnúť sa všetkým zúrivým požiarom.

Napokon s využitím skúseností okolitých miest bola v Karačove postavená požiarna stanica s vysokou vežou, z ktorej bolo celé mesto dokonale viditeľné. Bola v tom čase na hlavnej ulici mesta - Kozelskej (teraz sovietskej). Táto požiarna stanica, hoci nie úplne, prežila do našej doby.

Kostol Nanebovzatia Panny Márie

V jednom z ďalších požiarov padol kostol Nanebovzatia Panny Márie z roku 1754, ktorý bol v tom čase drevený. A len v období od 1818 do 1828 bol na mieste kostola postavený kamenný chrám. Po vojne bola budova cirkvi použitá ako sklad a potom bola úplne opustená.

Už v 20. storočí sa chátraný kostol snažil úplne zničiť, ale to nefungovalo. Takto stojí stavba kostola Nanebovzatia Najsvätejšej Panny Márie v centre Karacheva, zachovaná ľuďmi, ale zachovaná Bohom.

Miesto: Dzeržinská ulica - 25.

Karáčovove kláštory

V okrese Karachevsky v oblasti Bryansk sa nachádzajú dva aktívne kláštory - kláštor zmŕtvychvstania (vľavo) a kláštor Nikolo-Odrinsky (vpravo). Prvá bola založená hieromončanom Tikhonom Karachevským na konci 16. storočia, z tohto dôvodu sa nazýva "Tikhonov Pustyn". Dátum založenia druhého v dedine Audrino spadá na konci 13. - začiatku 14. storočia. Jeho hlavná svätyňa je originálom zázračnej ikony Božej Matky, "Surebore hriešnikov".

Obe kláštory boli pôvodne drevené, zažili ťažké časy, biedu a zatvorili. V súčasnosti sú obe obnovené a sú pamiatkami kultúry, architektúry a histórie.

Okrem uvedených pamätných miest v Karacheve môžete navštíviť továreň na výrobu vianočných stromčekov, navštíviť Leninské námestie alebo len putovať po uliciach a absorbovať energiu tohto starobylého mesta Ruska.

Pin
Send
Share
Send
Send