Benin

Benin Atrakcie: Prehľad, Fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Na západe slnečná a horúca Afrika sa už dávno nachádza v krásnom a pokojnom štáte Benin, ktorý sa nedávno stal atraktívnym a slávnym pre turistov z celého sveta. Toto miesto zaujme svojou úžasnou farebnosťou a originálnosťou, priťahuje svojou najčistejšou nedotknutou prírodou a osobitnou tajomnou kultúrou.

Ak sa chcete zoznámiť s tropickým podnebím, cestovať cez husté, stále zelené lesy horúcich trópov a savanov, ako aj vidieť pre seba skutočných slonov, antilopy, krokodíly a ďalších štyroch nohových obyvateľov Afriky, potom: "Vitajte v pohostinnom Benine"!

Hlavným mestom štátu je Porto-Novo

Je zvláštne, že v hlavnom meste prakticky neexistuje žiadna moc, celé vedenie a administratíva krajiny sa nachádza v meste Cotonou, čo je naopak najväčšie v Benine. Samotný Porto-Novo je známy pre masovú výrobu skutočného palmového oleja a organickej bavlny. Tu je dobre vyvinutý potravinársky priemysel a remeslá.

V súčasnosti je Porto-Novo dobre známym dopravným uzlom. Najdôležitejšie pozemné trasy celého Beninu sa nachádzajú na jeho území, prístav a letisko sú aktívne. Aj v meste je mnoho kultúrnych a vzdelávacích inštitúcií.

Bazilika Nepoškvrneného počatia Božej Matky

Táto rímsko-katolícka bazilika sa nachádza v meste Ouid, s turistami pochádzajúcimi z celého sveta. Okrem kultúrno-historického významu je bazilika príťažlivá pre návštevníkov mesta pre svoj jedinečný gotický štýl.

Starobylé mesto Abomey

Krásne mesto na brehu zálivu, ktoré do konca XIX storočia bolo centrom kráľovstva Fon. V súčasnosti je Abomey známy svojimi krásnymi paláciami, ktoré sa stali skutočnou kultúrnou a historickou hodnotou Beninu.

Kráľovské paláce Abomey

Viac ako desať nádherných kráľovských palácov sa nachádza na obrovskej ploche takmer päťdesiat hektárov v srdci bývalého hlavného mesta.

Paláce boli pôvodne postavené a plánované na rôzne udalosti a obrady, v ktorých by sa dalo ubytovať až osemtisíc ľudí naraz. Sústredili sa v centre vlády celého kráľovstva a udržali nespočetné bohatstvo kráľovstva. Celý teritoriálny palácový komplex je rozdelený na dve rovnocenné časti.

V súčasnosti tieto starobylé paláce už nie sú obývané ľuďmi, ale sú dobre strážené, na ich území sú založené niekoľko farebných múzeí, hrobky pravítok.

Každý jednotlivý palác má individuálny dizajn podľa chuti konkrétneho pravítka. Vo vnútri mesta boli aj niekoľko dedín, oddelených poľami, obrovským trhom a veľkým centrálnym námestím.

Starobylé mesto Cotonou

Cotonou je neoficiálnym hlavným mestom Beninskej republiky a najväčším sídlom krajiny. Práve tu sústredili všetky hlavné aktivity pre riadenie a rozvoj republiky. Mesto je rozdelené na dve časti s rovnakým názvom Cotonou Canal.

Už v 19. storočí na mieste dnešného mesta Cotonou bola postavená malá rybárska dedina Coutonou a v roku 1868 prešlo celé obyvateľstvo a lokalita na základe dohody s kráľom Dahomey do Francúzska.

Červené hviezdy

V pamäti revolučnej minulosti štátu zostalo námestí v samom centre mesta Cotonou, na ktorom je obrovský obelisk s názvom "Červená hviezda". Aj na tomto centrálnom námestí sú pravidelne organizované hlučné hudobné a karnevalové festivaly.

Národná univerzita v Benine

Je to možno hlavná a hlavná vzdelávacia inštitúcia v krajine. Skladá sa z takmer dvoch desiatok inštitúcií, ktoré sa nachádzajú v niekoľkých mestách. Zahŕňa mnoho rôznych oddelení, ktoré študujú všetky druhy moderných disciplín.

Obec Ganvie - najväčšia dedina Afriky na vode

Ganvie je jazerná dedina v Benine, ktorá je veľmi populárna medzi turistami, jej početnosť je približne 20 000 ľudí, Obec bola založená obyvateľmi mesta Tofin.

Staroveká legenda hovorí, že v tofine sa vojnové amazonky v Afrike veľmi báli o kmeňov, ktoré existovali a podľa ich viery a vyznaní sa títo bojovníci nemohli dostať do vody pod najstrašnejším strachom, mali by zostať na zemi. To bola skutočná spása pre pokojné kmene Tofina, ktorí urobili múdre a mazané rozhodnutie stavať svoje domy na vode, pohybujúce sa ďalej a ďalej od brehov jazera. Názov tejto dediny možno preložiť ako "Ľudia, ktorí našli svet."

Mesto je veľmi dobre vybudované a osídlené. Existujú rôzne verejné budovy a stavby, posvätné chrámy, útulné a zaujímavé reštaurácie a dokonca aj niekoľko základných škôl. Deti, ktoré žijú v obci, ako aj dospelí obyvatelia mesta Ganve, trávia svoj voľný čas a majú veľké potešenie zo súťaže na vzrušujúcich kanoistických pretekoch. Aktívne sa k tomu a turistom pripája.

Hlavným príjmom obyvateľov tejto oblasti je rybolov. V miestnych vodách môžete zachytiť rôzne druhy rýb, vzácne kraby, čerstvé ustrice, krevety, slávky. Niektorí obyvatelia taktiež praktizujú chov zvierat, využívajú pozemky, ktoré vyčnievajú na povrch. V reštauráciách týchto miest si môžete vyskúšať lahodné ryby a iné odrody morských plodov s ryžou. Aj na území obce Ganvie nájdete obchody so suvenírmi, ktoré priťahujú turistov s rôznymi tovarmi.

Miestni obyvatelia, ktorí praktizujú svoje náboženstvo Voodoo, uctievajú a chvália mocné božstvo menom Koko, ktorý dokáže odolat čarodejníctvu.

Národné etnografické múzeum Porto-Novo

Toto zaujímavé múzeum má k dispozícii obrovskú zbierku náboženských objektov rôznych čias a národov. Aj na území tohto múzea môžete navštíviť jedinečný dekoratívny kostol.

Navyše v lagúne Porto-Novo sa nachádzajú starobylé a jedinečné rybárske dediny. Ponechali v pôvodnej podobe, duch staroveku a nepopierateľná chuť láka hostí z rôznych kútov sveta.

katedrála

Chrám Najsvätejšej Matky Božej je rímskokatolícka cirkev. Vonku je celá budova lemovaná pruhovanými bielymi a červenými keramickými dlaždicami. Takýto zaujímavý a nezvyčajný štýl dizajnu priťahuje osobitnú pozornosť.

Veľkolepý národný park Penjari

Tento park je jedinečným svetom čisto divokej zveri. Toto miesto je obrovská rezervácia, ktorá osloví milovníkov cestovného ruchu akéhokoľvek smeru. Jeho charakteristickou črtou je ľadovec, ktorý chce vidieť čoraz viac turistov.

Aj v rezervácii je teraz niekoľko aktívnych sopiek. Celá táto veľkoleposť nemôže byť popísaná a opísaná slovami, je potrebné ju vidieť aspoň raz v živote s vlastnými očami. Obzvlášť populárne medzi turistami, hosťami parku sú liečivé a zdravé kúpanie a namáčanie v horúcich a horúcich prameňoch, ktoré sú úspešne ukryté v ľadových jaskyniach.

Tento obrovský, plný majestátnych národných parkov je domovom obrovských byvolov, slonov, dravých antilop, afrických levov a iných divých zvierat, ktoré priťahujú pozornosť turistov. Krásu parku dopĺňajú chladné vodopády a neuveriteľné lesné krajiny a výhľady.

Tajomné mesto Bocumbe

Na severozápade Cotonou sa nachádza mesto Bockumbe, známe svojim trhom so širokou škálou rôznych nástrojov, ktoré sú považované za najlepšie v krajine.

Len tu si môžete kúpiť ručne vyrábané suveníry miestnych remeselníkov: rúrky z prírodného dreva, vázy, figuríny a ďalšie výrobky. Mesto je tiež známe svojim unikátnym "trblietavým festivalom".

Raz za štyri roky sa táto akcia uskutočňuje v meste Bocumba, počas ktorého sa mladí ľudia bez bielizne s bičmi stretávajú v obrovských davoch a zúčastňujú sa bojov s obyvateľmi susediacich osád.

Veľkoleposť pláží Gran Popa

V smere na západ od Beninu natiahnite nádherné pláže Gran Popa. Biete na nich sú úplne bezpečné, piesok je neuveriteľne biela a voda je čistá a krištáľovo čistá, čo je v tejto oblasti Afriky zriedkavé.

Mestská pláž

Neďaleko od centra mesta Cotonou môžete navštíviť krásnu čistú mestskú pláž. Tam je vždy veľa ľudí, radšej odpočíva na tejto pláži, rovnako ako miestni obyvatelia a turistov.

Hot uida

Ouida je mesto nachádzajúce sa na juhu slnečného Beninu, na pobreží krásneho Guinejského zálivu. Názov Ouida pochádza z dávneho kráľovstva, ktoré tu bolo okolo 17. storočia. Akonáhle sa portugalsko pokúsilo usadiť sa v týchto atraktívnych územiach, ale ich pokusy neboli okamžite korunované úspechom, neskôr však portugalčania úspešne dobyli mesto od Francúzov.

Hlavnou atrakciou mesta Wida je známa monumentálna cesta nazvaná "Cesta otrokov"Ktorý spája kedysi" trh s otrokmi "s existujúcim prístavom Každý rok sa v januári na pobreží tejto zátoky nachádza veľký a magický festival voodoo - predstavenie, ktoré stojí za to vidieť.

Uvidíme sa, Benin

Výlet do Beninu bude neuveriteľným a nezabudnuteľným dobrodružstvom pre turistov, ktorí milujú extrémne športy a jedinečný extrém. Neuveriteľné miesta a mimoriadne zvyky miestneho obyvateľstva prekvapia, kto nenechá ľahostajný ani tých naj zúfalších cestujúcich. Pokiaľ stále premýšľate o tom, kde môžete stráviť ďalšiu nadchádzajúcu dovolenku, vitajte v lákavej a unikátnej Afrike!

Pozrite si video: Hyundai i30N Fastback pure drive - Maroš ČABÁK (Október 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send