Rusko

Pamiatky Ruzaevky: zoznam, foto a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak sa rozhodnete cestovať po Mordovskej republike alebo sa jednoducho zaujíma o tento región, pravdepodobne budete mať záujem dozvedieť sa o meste Ruzajevka. Správnejšie a administratívne presnejšie povedané, Ruzaevka je mestská osada, ktorá sa tiahne pozdĺž rieky Insar v srdci Mordovie.

Počet obyvateľov mesta je malý, hoci v počte dosahuje druhé miesto po Saransku. Ruzajevka začína svoj príbeh asi pred päťsto rokmi, potom sa volal Urazayevka (na počesť Kasimovovej Murzu - Urozaya Tonkachejev). V polovici osemnásteho storočia osada prešla do rúk veľkého staviteľstva lodí menom Lukin, potom majiteľovi pozemkov Struyského. Na prelome devätnásteho a dvadsiateho storočia sa Ruzajevka stáva dôležitým prvkom železničnej trasy medzi hlavným mestom a Kazaňom. Moderné osídlenie je bohaté na pamiatky, o čom sa čitateľ bude môcť zistiť už v tomto článku.

Katedrála Svätej Trojice

Jedna z najmladších cirkevných budov podobnej povahy nielen v republike, ale aj v krajine. Katedrála Svätej Trojice bola založená v roku 2009 na počesť osláv tisícročia obyvateľov Mordovie. Aktívna pomoc pri stavbe poskytovala miestna sklárna. Katedrála bola zasvätená koncom decembra 2012. Rafinovaný architektonický súbor svätyne nezanecháva ľahostajný nielen skutočných milovníkov milosti, ale aj obyčajných turistov.

Miesto: Mayakovsky Street - 114.

Pamätník "Black Tulip"

Táto pamiatka nemôže vstúpiť do zoznamu hlavných atrakcií Ruzajevky, a to len preto, že je venovaná jednej z najsmutnejších stránok v moderných dejinách našej krajiny, a to vojnami v Afganistane a Čečensku. "Black Tulip" - skutočne národná pamiatka. Bol založený z iniciatívy miestnych obyvateľov, ktorí dobrovoľne sponzorovali svoju erekciu všetkými možnými spôsobmi. Zúčastnili sa nielen jednotlivci, ale aj niektoré organizácie a spoločnosti mesta. Nie je potrebné veľa hovoriť o dôvode tohto mena: mnohí ľudia vedia a pamätajú, že lietadlá boli nazývané čierne tulipány a tieto lety boli posledné pre svojich cestujúcich.

Existuje názor, že pomník bol vyrobený podľa náčrtu malej dievčatky. Takže pozostáva z troch stĺpov, ktoré smerujú k oblohe, na vrchole ktorého je umiestnený zvon, a uprostred, na chodidle, rovnaký čierny tulipán. Poloha: Gorshkov Boulevard.

Pamätník lokomotívy L-2345 "Lebedyanka"

Ako už bolo spomenuté, celá minulá storočia bola Ruzajevka pravým miestom železničnej ekonomiky krajiny. Preto je v meste ľahké nájsť lokomotívne pamiatky. Jedna z nich, "Lebedyanka", začala svoju prácu v roku, keď skončila vojna Veľkej vlasteneckej vojny, ktorá slúžila ako hlavná doprava v stavebníctve.

Vtedy bol správne považovaný za jedného z najrýchlejších a dosiahol takmer sto kilometrov za hodinu. Tá istá lokomotíva bola prepustená asi štyri tisíce a spočiatku boli nazývané jednoducho po prvom liste - L. Lokomotíva dostala meno medzi ľuďmi meno Lebedyanka.

Miesto: námestie - 5.

Pamätník lokomotívy M-202 "Cuckoo"

Druhou pamiatkovú lokomotívu nájdete už na území miestneho múzea skladov, o ktorom sa budeme zaoberať nižšie. "Cuckoo" je vzorom veľmi starého modelu parnej lokomotívy, ktorá bola použitá na úsvite osemnásteho storočia v baniach v Altai.

V budúcnosti sa rozsah ich aktivít rozširoval a aktívne slúžili na poľnohospodársku prácu, na čele a na stavbe. Bohužiaľ, na prelome dvadsiateho a dvadsiateho prvého storočia, parné lokomotívy s úzkym rozchodom prestali byť požadované a boli odstránené z výroby. Pamätník bol postavený v lete roku 1970, samotná lokomotíva pracovala v sklade asi štyridsať rokov.

Múzeum depotov lokomotív

V múzeu nájdete všetko, čo je nejako spojené s históriou železničnej stanice Kuibyshev: fotografické materiály, zachovalá dokumentácia, niektoré predmety a predmety, vzorky tvaru železničných pracovníkov atď.

Miesto: Revolution Street 1905 - 7.

Paigarsky Paraskevsko-Voznesensky ženský kláštor

Asi tridsať kilometrov oddeľuje kláštor od hlavného mesta Republiky Mordovia a iba päť z Ruzajevky. Súhlaste, ak si želáte, môžete prejsť touto vzdialenosťou aj pešo. Kláštor dostal svoje meno na počesť obce, vedľa ktorej sa nachádza - obec Paigarm. Bolo položené v polovici devätnásteho storočia podľa myšlienky miestneho obyvateľstva.

Krajina pod kláštorom bola darom určitej Kiselevy. V prvých rokoch dvadsiateho storočia, v revolučných časoch, kláštor slúžil ako vojenské veliteľstvo a nemocnica, potom ako štátna farma. O pár rokov neskôr sa na kláštore objavila nemocnica a niektoré zo štruktúr obsiahnutých v jej pôvodnej štruktúre boli zničené. Iba koncom minulého storočia zabezpečila diecéza Saransk vrátenie budovy kláštora miestnemu kresťanstvu a duchovenstvu.

Kostol kazaňskej ikony Matky Božiej (Streletskaya Sloboda)

Kaplnka sa nachádza na námestí Privokzalnaya, bola otvorená v roku 2004 na počesť jednej z najuznávanejších ikon v ortodoxnom svete - Kazaňskej ikony Matky Božej. Chrám bol postavený na peniazoch zhromaždených ľuďmi.

Miestne múzeum Lore

Múzeum sa v Ruzajevke objavilo v sedemdesiatych rokoch minulého storočia. Je to aktívna pobočka múzea miestnej histórie, ktorá sa nachádza v budove bývalej školy, a zaberá iba jedno poschodie. V múzeu sa môžete dozvedieť najmä o etnografii Mordovie a Ruzajevky, pozri dokumentárne a materiálne zdroje osídlenia, ako aj diela miestnych umelcov. Múzeum sa nachádza na ulici Kuybyshev.

Miesto: Kuybyshev Street - 60.

Galéria obrázkov

Galéria sa nachádza na ulici Lenin. Presný čas jeho založenia nie je známy, ale to nebráni tomu, aby galéria bola považovaná za jednu z hlavných atrakcií mesta Ruzaevka. Akonáhle sa tu budete môcť oboznámiť s mnohými obrazmi miestnych majstrov, diela sochárskeho talentu, remesiel.

Aj v galérii sa často konajú rôzne výstavy, v ktorých sú návštevníkom ponúkané diela súčasných autorov alebo dlho známe majstrovské diela svetového alebo ruského umenia.

Miesto: Leninova ulica - 48.

Múzeum Sharif Kamal

Kamal Sharif Kamaletdinovich - tatársky autor, dramatik, rovnako ako prekladateľ. Narodil sa v polovici devätnásteho storočia, zomrel vo vojnových rokoch (1942). Sláva dostala svoj román venovaný revolúcii, ktorá sa nazýva "Na úsvite". Zaujímavé je, že Kamal je prvým prekladateľom klasickej práce "Zvýšená Panna" od M. A. Sholokhov do tatárskeho jazyka. Teraz sa jeho múzeum nachádza na strednej škole v obci Tatarskaya Pishlya.

Pozrite si video: Jazdenka Škoda Yeti 2009 - 2017 - (Septembra 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send