Rusko

Mesto Danilov: Pamiatky a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Danilov je malé mestečko v oblasti Jaroslavl s počtom obyvateľov nepatrne menej ako 16 tisíc ľudí. Je to okresné centrum. V starých dokumentoch ako dediny možno vysledovať z XV storočia. Hoci legenda o založení mesta spája svoj vzhľad s menom princa Daniela, ktorý žil v XIII. Storočí. Údajne, tento z potomkov legendárneho Alexandra Nevského postavil kníhkupectvá a komory na malebnom mieste, ktoré sa mu páčilo. Tak sa tu objavilo osídlenie s menom Danilov, teda "vlastneným Danilom".

Mesto Danilov bolo v XVIII. Storočí výnosom samotnej cisárovnej Kateřiny Veľkej. Po celú svoju dlhú históriu mesto videl veľa, preto v Danilove nie je nedostatok pamiatok. Sotva môžete nájsť bohaté pamiatky architektúry a monumentálnych budov, ale zaujímavý turista nájde v Danilove veľa zaujímavých vecí.

Kazaňská katedrála

Najvýznamnejšia architektonická pamiatka mesta Danilov. Nachádza sa na okraji mesta. Táto katedrála je všetko, čo zostáva z súboru kazaňského kláštora. Založená koncom 19. storočia, kláštor neustále prežíval finančné ťažkosti. Dokonca aj výstavba hlavnej katedrály sa zastavila mnoho rokov.

Oni zapálili krásnu červenú kamennú katedrálu počas sovietskej éry - v roku 1918. Teraz sa katedrála postupne obnovuje a strážia tu mníšske spoločenstvo. Chrám stojí za návštevu, aby obdivoval nezvyčajnú architektúru pre krajinu Yaroslavl.

Danilovský väzenský hrad

Nachádza sa v centre mesta. Budova bola postavená v 19. storočí. Vzhľadom na to, že bola neustále používaná a opravená až do roku 2000, bola zachovaná. Vďaka miestnym historikom sa väzenský hrad aktívne zapája do turistického života Danilova. Aj keď neexistujú peniaze na jej úplné obnovenie.

Turista bez predchádzajúcej dohody bude mať možnosť prezrieť si hrad len zvonku. Pri telefonovaní k personálu miestneho múzea sa môžete spoľahnúť na prehliadku niektorých priestorov. Sprievodca vám povie, že Alexander Solženicyn bol nejaký čas držaný na zámku a že v celej histórii väzenia unikol z neho len jeden väzňa. Hodnota objektu spočíva v tom, že v celom Rusku zostávajú zo síl iba dve alebo tri takéto zámky.

Umiestnenie: ul. Yaroslavskaya - 6.

Dom kultúry

Možno dnes len špecialista alebo veľmi skúsený milovník staroveku dokáže rozpoznať bývalý chrám v Dóme kultúry mesta Danilov. Neexistujú žiadne kupoly a klenuté bicie, chrámový priestor je rozdelený na podlahy.

Katedrála vzkriesenia, podobne ako mnohé z kostolov v našej krajine bola veľmi prestavaná, ale prinajmenšom zachránila budovu pred úplným zničením. Je známe, že v roku 1918 bol v ňom patriarcha Tikhon a konal službu. To hovorí pamätné tabule na fasáde budovy. Umiestnenie: Katedrálové námestie - 7.

Historické - Regionálne múzeum pomenované podľa P. Sharapova

Pre malé mesto v Danilov prekvapivo mnoho múzeí - v poslednej dobe až tri. Múzeum miestnych dejín, najstaršie, vedie svoju históriu od roku 1967. Expozícia je veľmi bohatá a postavená podľa kánonov múzea. Návštevník sa dozvie o povahe regiónu, oboznamuje sa s hlavnými míľnikmi histórie Danilova, dozvie sa o najvýznamnejších udalostiach a čestných občanoch. Veľká pozornosť sa venuje hrdinskej minulosti a rôznym typom remesiel, ktoré existovali a existovali na pozemku Danilov. V blízkosti múzea je nádherný park.

Miesto: Katedrálové námestie - 5.

Múzeum železničného uzla

V skutočnosti je to pobočka múzea miestnej tradície, ale má vlastnú budovu a unikátnu zbierku, ktorá vznikla nezávisle od zbierky hlavného múzea. Začalo to ako firemné múzeum, pred niekoľkými rokmi sa zbierka preniesla do múzea miestneho histórie. Čo sprístupnilo múzeum.

Návštevníci prezentujú najzaujímavejšie exponáty z histórie železničného uzla Danilov od 19. storočia. Hlavným bodom múzea je stará parná lokomotíva.

Umiestnenie: Vyatská ulica - 4.

Galéria umenia Danilov

Galéria založená v roku 1997. Základom zbierky je práca miestnych umelcov a fotografov. Nielen umelci z miest Yaroslavlskej oblasti, ale aj z celej krajiny, ktorí ju považujú za česť vystavovať v tejto galérii. Návštevníkom sú neustále ponúkané nové výstavy, prehliadky a majstrovské kurzy v rôznych oblastiach umeleckej tvorivosti. Galéria má stálu expozíciu a predaj.

Miesto: Volodarská ul. - 45.

Nákupné centrá

V každom ruskom meste sa nachádzali nákupné arkády. Danilov nebol výnimkou. V sedemdesiatych rokoch 19. storočia Danilovíci dokázali nahradiť staré drevené stánky za kamenné. Stále existujú v meste a sú v dobrom stave.

Miestni obyvatelia nemajú osobitnú zbožnosť pre pamiatku a používajú tieto rady na svoj zamýšľaný účel. Tu je veľa obchodov, čo znamená, že turista môže nielen kúpiť miestne a dovezené tovary pre seba, ale aj ľahko prezrieť neoceniteľné interiéry nákupných centier.

Nikolskaya kostol

Veľmi zaujímavý chrám, ktorý sa nachádza 2 kroky od nákupnej pasáže. Postavený v roku 1910, je vynikajúcim príkladom pseudo-ruského štýlu, ktorý v tom čase prevažoval. Chrám viac pripomína nejaký báječný terem. Je známe, že na tomto mieste cirkev existovala až do XX storočia. Teraz chrám pracuje a postupne sa obnovuje.

Miesto: Karl Marx Street - 19a.

Kaplnka Smolenskskej ikony Matky Božiej

Malá drevená kaplnka sa zdá stará, ale v skutočnosti bola postavená až v roku 1998. Bola to myšlienka afganských veteránov. Týmto spôsobom sa rozhodli zachovať pamiatku Danilovských bojovníkov, ktorí zomreli pri obrane vlasti. V súčasnosti je kaplnka pod starostlivosťou mníšok kazaňského kláštora. Má pamätnú tabuľu.

Miesto: Lenin Street.

Kostol Nanebovstúpenia

Jeden z mála prežívajúcich chrámov v meste. Bol postavený v polovici 19. storočia na úkor miestneho obchodníka Komatovského. Chrámová herectvo. Je obklopený cintorínom, kde sa zachováva hrob chrámového staviteľa. Odborníci konštatujú, že kostol bol postavený na modeli moskovských chrámov toho istého obdobia.

Miesto: ul. Yaroslavskaya - 26.

Dom obchodníka Vorokhobina

Elegantná budova, ktorá sa nachádza na Leninovom námestí, sa nerozlišuje od podobných kamenných domčekov konca 19. storočia - elegantný, funkčný. Existujú však dôkazy, že bola postavená podľa projektu Andreja Dostojevského. Bratr veľkého ruského spisovateľa Fyodora Mikhailoviča Dostojevského žil a pracoval niekoľko rokov v provincii Jaroslavl. Bol architektom.

Okrem týchto atrakcií sa hosť stretne na svojej ceste mnohých ďalších. Existuje niekoľko pamiatok venovaných hrdinom druhej svetovej vojny a bojovníkom za založenie sovietskej moci.

Zaujímavosťou je budova železničnej stanice postavená počas sovietskej éry. Hlavnou atrakciou mesta jeje stratený kúzlo ruskej provincie, Ulice sú tiché a tiché, veľa starých drevených domov, v ktorých ľudia stále žijú. Mesto má dobrú kaviareň a hotel. Turista sa preto môže pohodlne usadiť v Danilove niekoľko dní. Jednoduché objavovanie pamiatok, dostať sa von do prírody - požehnanie nádherných lesov obklopuje mesto zo všetkých strán

Pin
Send
Share
Send
Send