Francúzsko

Pamiatky Lille: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto Lille sa nachádza v severnej časti Francúzska a je ohraničené Belgickom. Preložený z francúzštiny, názov znamená "ostrov". Pred príchodom syntetických tkanín bolo mesto prvým na svete vo výrobe textílií a dokázalo sa dobre obohatiť obchodovaním s týmto materiálom.

Architektúra budov prevažne prebieha v tradičnom flámskym štýle. Toto dáva mestu celistvosť a harmóniu vnímania. K dnešnému dňu Lille začal znovu získať popularitu a radi privíta turisti. V jednom z francúzskych časopisov dostali štatistické údaje, podľa ktorých bol Lille uznaný ako najprijatejšie mesto vo Francúzsku. Zaujímavosťou - v tomto meste sa prvýkrát otvoril známy supermarket Auchan.

Múzeum výtvarného umenia

Dnes je obrovská zbierka múzea umiestnená v dvoch budovách na námestí Republiky takmer v srdci starého francúzskeho mesta Lille. Všetko sa začalo koncom osemnásteho storočia z malej galérie v malej miestnosti miestnej Akadémie maľby. Zakladateľom myšlienky otvorenia múzea výtvarných umení v Lille bol francúzsky umelec Louis Watteau. Po tejto túžbe sa objavil aj jeho syn. Iba po tom, čo Napoleon podpísal dekrét o podpore umenia v krajine, začal rodinný podnik získavať dynamiku. Najprv múzejná zbierka obsahovala len obrazy, ale čoskoro sa objavili sochy, keramika a mince z rôznych časov.

Teraz je múzeum v Lille považované za historickú pamiatku a je jedným z najstarších múzeí vo Francúzsku.

Miesto: 18 - Bis Rue de Valmy.

Múzeum kanónov

Mesto Lille má veľkú vojenskú minulosť. Pokúsili sa niekoľkokrát dobiť túto dohodu, ale mesto bolo schopné prežiť. V mnohých ohľadoch je to zásluha vojakov z miestneho vojenského praporu sv. Barbory. Napoleon bol zasiahnutý odolnosťou armády a po každom neúspešnom obliehaní mesta pre neho predstavil odvážnym obrancom svojej rodnej krajiny rôzne výsady a nástroje.

V miestnom vojenskom múzeu boli vystavené zbrane, ktoré predstavil cisár. K dispozícii je tiež veľká zbierka vojenských uniformy rôznych radov a titulov. A aby sa ponoril do života francúzskych vojakov, v múzeu je otvorená výstava fotografií a dokumentov z prednej strany. Okrem zbraní v hale vojenského vybavenia zbierali zbrane, ktoré boli použité počas bitky.

Umiestnenie: 44 - Rue des Canonniers.

Múzeum prírodných vied

Mesto Lille je veľmi rozvinutou kultúrnou stránkou života, takže existuje veľké množstvo múzeí. Jedným z nich je múzeum prírodných vied. Bola založená v prvej štvrtine devätnásteho storočia a každý rok jej zbierka výrazne rástla.

Stará budova nemohla ubytovať všetky exponáty a múzeum sa presťahovalo do novej modernej budovy. Pri otvorení múzea mala iba jedna sekcia - zoologická. Teraz je oddelenie geológie a etnografie, a tiež má vlastný hmyz.

Miesto: 19 - Rue de Bruxelles.

Dom-múzeum Charles de Gaulle

Meno generála Charlesa de Gaulle je známe každému Francúzovi. Počas prvej svetovej vojny sa stal personifikáciou francúzskeho odporu. Mesto Lille je rodiskom budúceho politika. V dome starých rodičov strávil svoje detské roky. V tejto budove sa dnes nachádza múzeum venované životu a rodine generála.

V jednej časti budovy, kde sa nachádzali obývacie izby, sú teraz zastúpené osobné veci slávnej rodiny. V ďalšej časti domu bola textilná továreň, ktorá patrila dedskému starému de Gaulle. Na podnet majiteľov múzeí bola továreň premenená na malé kino.

Dnes návštevníci múzea môžu sledovať krátke dokumenty o rôznych obdobiach života generála. Vo Francúzsku existujú ďalšie dve múzeá, ktoré sa venujú Karlovi, ale tento je umiestnený na mieste, kde sa narodil, považovaný za najobľúbenejší múzeum.

Umiestnenie: 9 - Rue Princesse.

Námestie generála de Gaulle

Ide o hlavné námestie mesta Lille. Všetky spoločenské udalosti sa tu konajú - počnúc masovými oslavy, končiac rôznymi zhromaždeniami a štrajkami. Oblasť je obklopená krásnymi fasádami verejných budov, ktoré sú uvedené nižšie. V skutočnosti hlavné námestie má niekoľko mien a ak sa spýtate miestneho obyvateľstva, kde sa nachádza miesto bohyne alebo Veľké námestie, bude vás viesť na námestie General de Gaulle. Vysvetľuje sa jednoducho. V strede námestia stojí stĺp, na vrchole ktorého je socha ženy.

Pamätník sa nazýva: "Stĺp bohyne"Odtiaľto pochádza prvé meno námestia, ako bolo spomenuté vyššie, mesto Lille je rodiskom veľkého muža Charlesa de Gaullea, druhé meno je dané námestie na jeho počesť, pretože námestie má pôsobivé rozmery, niektorí to nazývajú Big. čo sa vám páči, stále nemôžete pokaziť.

Stará výmena

Nie je to len budova, ale celý komplex pozostávajúci z dvadsiatich štyroch budov. Od 17. storočia a po dve storočia bol komplexom hospodárskym centrom mesta a miestom významného obchodu. Nie je tak jednoduché nastaviť sochu Merkura nad hlavným vchodom - bohom obchodu.

Budova plnila svoje funkcie až do okamihu, keď nebol v meste postavený Obchodný a priemyselný priestor. Teraz v tomto komplexe budov, vyrobených v tom istom flámskym štýle, sa nachádzajú knižné obchody. A nádvorie je obľúbeným miestom miestnych obyvateľov, pretože sa často konajú rôzne festivaly. Miesto: Place Charles de Gaulle.

Opera house

Moderná opera bola postavená po rozsiahlom požiari na začiatku dvadsiateho storočia, ktoré úplne zničilo minulú stavbu divadla. Výstavba trvala takmer päť rokov, ale dokonca aj po jej dokončení nedošlo k veľkému otvoreniu od začatia vojny.

Vojenské roky ponechali svoju stopu na úplne novú budovu, takže po skončení prvej svetovej vojny začalo obnovenie. Ale budova nebola stáť ani sto rokov, pretože opäť potreboval rozsiahlu rekonštrukciu. Napriek tejto mierne absurdnej histórii výstavby priniesla Opera na začiatku dvadsiateho prvého storočia mesto Lille titul Európske hlavné mesto kultúry.

Miesto: 2 - Rue des Bons Enfants.

Parížska brána

Tento triumfálny oblúk bol postavený koncom sedemnásteho storočia na príkaz kráľa Ludvíka XIV. Áno, z tohto okamihu sa na tomto mieste nachádzali iné brány, ktoré nesú meno - Brány chorých. Prostredníctvom tejto brány vstúpili kráľovské vojská do mesta po obliehaní Lille a nakoniec sa vzdali.

Teraz parížska brána, vyrobená v charakteristickom vojenskom barokovom štýle, symbolizuje víťazstvo kráľa. Oblúk je bohato zdobený sochami rôznych bohov. Aj na bráne sú ľalie a erb mesta. Parížske brány sú súčasťou jedného z najkrajších architektonických súborov mesta.

Miesto: Miesto Simon Vollant.

Radnica mesta Lille

Budova, ktorá je v súčasnosti v Lille, bola postavená po tom, čo nepriatelia počas vojnových rokov zničili bývalých nepriateľov. Radnica je preto pomerne nová budova, ktorá ešte ani nestala sto rokov. Hlavný štýl bol vybraný ako flámsky, podobne ako takmer všetky budovy v Lille.

V očiach okamžite uloví obrovskú vežu, ktorá sa nachádza v blízkosti. Jeho výška presahuje sto metrov. V poslednej dobe začala mestská radnica viesť výlety na návštevu miestnych turistov a miestnych umeleckých galérií.

Miesto: Pl. Augustin Laurent.

Nemocnica v Gente

Nemocnica bola postavená vyhláškou mestského radcu Jean Gentsky. Bolo to nejakým spôsobom dom v milosrdenstve, kde chudobní staří ľudia mohli nájsť prístrešie a jedlo. Keďže oblasť, v ktorej sa nachádza nemocnica na konci 15. storočia, bola považovaná za nedostatočnú, bola významná výstavba takejto budovy.

Nemocničný komplex, v ktorom bola umiestnená kaplnka, domovy pre chorých a iné budovy, fungovala päť storočí. Následne zorganizovali pravidelnú nemocnicu. Dnes je prvotriedny hotel umiestnený v budove bývalej nemocnice v Gente.

Miesto: Rue de Paris (224).

Dom Coyo

Toto je jediná architektonická pamiatka modernej éry v meste Lille. Autorom tejto nezvyčajnej budovy pre oči je renomovaný architekt Guimard. Pravdepodobne všetci videli stanice metra v Paríži naživo, alebo na internete, a to vstupné pavilóny, ktoré sú známe po celom svete za ich nezvyčajný vzhľad. Takže autor týchto projektov bol rovnaký Guimar, ktorý postavil dom Coyo v Lille. Jeho štýl je ľahko rozpoznateľný aj vďaka nápisom umiestneným na fasáde domu.

Asymetria budovy, nepravidelný tvar stavebného plánu, neobvyklé materiály pre stavbu - to všetko je skutočný "moderný" štýl. Mesto je hrdé, že medzi klasickými fasádami stojí taký neobvyklý dom majstra keramiky Coyo.

Miesto: Rue de Fleurus (14).

Citadela v Lille

Toto meno je pevnosť Lille. Jeho výstavba trvala štyri roky. K dnešnému dňu pevnosť stále plní svoju pôvodnú funkciu - je telom rýchlej reakcie. Toto opevnenie, päťuholníkové v pláne, malo strategickú a strategickú povahu.

Nepriateľ je veľmi ťažké nechať sa bez povšimnutia pri útočení. Hovorilo sa o tom, že to chcú pod ochranou UNESCO, ale vzhľadom na skutočnosť, že pevnosť je stále považovaná za platnú vojenskú lokalitu, nedošlo k tomu.

Miesto: Avenue du 43 régiment d'infanterie.

Kostol sv. Maurice

Ako sa často stáva, konštrukcia takýchto ikonických štruktúr sa oneskoruje dlho. Po dokončení jednej časti je potrebné obnoviť druhú. Stavba trvala celkovo päť storočí. To tiež ovplyvnilo architektonický vzhľad katedrály. Na rôznych častiach sa zobrazujú populárne štýly tých období, počas ktorých boli postavené.

Nezvyčajný vzhľad zamieňal architektov, takže bolo rozhodnuté obnoviť vzhľad a urobiť to viac harmonické. V súčasnosti sa tu konajú služby a rôzne kultúrne aktivity.

Kostol Márie Magdalény

Dnešný kostol je priestranná výstavná sieň, kde sa čas od času konajú rôzne udalosti. Podľa histórie bola pôvodná budova kostola Márie Magdalény na úplne inom mieste.

Iba na začiatku osemnásteho storočia bola budova, ktorú teraz vidíme, zasvätená a začala plniť svoju okamžitú funkciu. Mnohí oslavujú svoj neobvyklý vzhľad. Každý je zvyknutý vidieť vysoké, štíhle kostoly, ktoré sa tiahnu smerom hore k nebu. Ale táto štruktúra je odlišná od nejakej zemnosti. Orientácia cirkvi nie je úplne známa. Je orientovaná v porovnaní s ulicou a nie s hlavnými bodmi.

Miesto: Rue du Pont Neuf (27).

Katedrála Notre Dame de la Trey

Táto katedrála je domovom hlavného patróna mesta, bohyne viniča. Bol postavený s peniazmi najbohatších priemyselníkov mesta Lille z iniciatívy miestneho kňaza. Konala sa súťaž o najlepší projekt katedrály, ktorý so svojou vonkajšou a vnútornou podobou úplne zodpovedá božstvu patrónky mesta. Vyhral projekt miestneho architekta. Stavba bola vykonávaná počas dvadsiatich rokov. V dôsledku toho je katedrála Notre Dame de la Trey skvelou kombináciou neogotického štýlu a moderných stavebných materiálov.

Miesto: Pl. Gilleson.

Pozrite si video: Jazdenka VW Passat B8 2014 - súčasnosť - (Septembra 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send