Francúzsko

Annecy hlavné atrakcie s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Očarujúce francúzske mesto Annecy, uhnízděné na východe krajiny, už dlho podmanilo srdce turistov. A to nie je prekvapujúce. Nachádza sa na brehu jazera s rovnakým názvom v departmente Haute Savoie, kde leží hranica Francúzska a Švajčiarska.

Zo všetkých strán je Annecy obklopený alpskými horami. Odtiaľ do Ženevy - v dosahu, menej ako 50 km. Príroda tu je fascinujúca. A toto mesto, zdobené množstvom kvetov, sa stalo slávnym ako "Savojská Benátky". Koniec koncov, staré ulice so stredovekými budovami a početnými kostolmi v benátskom štýle prerezávajú kanály a prúdy tečúce z jazera, tu je hrad z 12. storočia.

Toto rekreačné stredisko má charakteristickú vlastnosť - špeciálnu atmosféru pokoja, ku ktorej prichádzajú turisti.

Palais de lille Palace

Rovnako ako v každom letovisku, v Annecy sa nachádza orientačný bod, ktorý sa nedá vyhnúť žiadnemu turistovi. Jedná sa o stredoveký palác, posadený v historickom centre na malom ostrove uprostred Tiuského prieplavu. Pôvodná architektonická recepcia robí túto starobylú budovu z 12. storočia, obrátená k stredu kanála a zdobená krásnymi vežičkami, ktoré sú pre každého turistov príťažlivé. Na pozadí paláca ostrova Palais de Lisle sú všetci nevyhnutne fotografovaní na pamäť.

Teraz v tomto starom zámku je miestne múzeum, a kedysi to bolo sídlom vládcu Annecy, tam bol súd vo svojich stenách, hrad tiež slúžil ako väzenie. Spolu s domami na kanáli s ostrovným palácom na nábreží táto mestská krajina vyzerá veľmi romanticky Poloha: 3 - Passage de l'Île.

Kostol sv. Maurice

Jeden z najstarších chrámov Annecy - kostol sv. Maurice. Táto gotická budova sa nachádza v blízkosti ostrova paláca. Stavba tohto dominikánskeho kostola sa datuje do polovice 15. storočia.

Turisti sa zaujímajú o interiér chrámu s jedinečnými nástennými maľbami, ktoré zdobili kostol ihneď po jeho dokončení. Mimochodom, svätý Maurice je patrónom tohto mesta.

Miesto: Rue Saint-Maurice.

Katedrála sv. Petra

Annecy je mesto, na ktorom chodíte. Je to pešia turistika, ktorá vám pomôže vidieť veľa zaujímavých miest. Od Tiuského kanála, kde sa nachádza Palais de l'Isle, je veľmi blízko ulici Rousseau, kde by ste mali určite obdivovať katedrálu svätého Petra, ktorá patrí do neskorogotického štýlu.

Bol postavený v 16. storočí a stal sa centrom biskupstva tohto mesta. Ulica je pomenovaná po veľkom francúzskom osvietenstve Jean-Jacquesovi Rousseau, samozrejme, nie náhodou. V jeho mladosti žil Rousseau v Annecy a dokonca sa zúčastnil zboru tejto katedrály, kde študoval hudbu. O niekoľko rokov neskôr Rousseau hovoril o živote v tomto meste v jeho slávnom vyznaní. Vedľa katedrály je bývalý biskupský palác, dnes v ňom je konzervatórium a tu učia tanec.

Umiestnenie: 8 - Rue Jean-Jacques Rousseau.

Dobre sv. Jean

V centre mesta Annecy, v blízkosti ulice Carnot, sa nachádza studňa, ktorá bola postavená v polovici 15. storočia rytiermi Rádu sv. Jána. Stala sa takým miestom, kde miestni obyvatelia prijímajú stretnutia a termíny.

Toto kolo prastarého zdroja vody, ktorý sa nachádza v blízkosti kostola, bol vylepšený a zdobený v 17. storočí, čím sa premenil na akúsi fontánu. Dnes môžete piť vodu. Je zvedavé, že vyvlastnení členovia miestnej samosprávy si zachovali svoje mená.

Kostol Notre Dame de lles

Ulica Notre Dame pokračuje na ulici Carnot, musíte prejsť po nej a navštíviť ďalší z kostolov Annecy - Notre Dame de Lles. Bol postavený v 16. storočí, ale potom bol zničený.

Tento chrám bol obnovený v 19. storočí. Musíte ísť dovnútra, aby ste obdivovali nezvyčajný oltár tohto kostola s vyrezávanými obrazmi svätých.

Miesto: Passage Notre Dam.

Chateau de Ženeva Earls

Rovnako ako v každom starobylom meste, v Annecy je starobylý hrad s vežami. Stojí na vysokom kopci, ktorý prevyšuje mestské budovy. Patrila k grófom Ženevy, ktorí ju postavili už na začiatku 13. storočia. Keď boli tieto krajiny postúpené do Francúzska, kasárne sa nachádzali na hrade niekoľko storočí. Dnes je vo svojich starých múroch múzeum miestnej histórie, zbierka obrazov a observatória. Preto by tu mali turisti navštíviť.

Miesto: Place du Chateau.

Rue Saint-Clair

A potom je zmysluplné ísť po ulici St. Clair, cítiť plný šarm miestneho mesta. Na tejto ulici môžete obdivovať svetlé fasády starých domov s fantastickými balkónmi a oknami, prechádzať pod arkádami, kde je živý obchod s malými obchodmi a obchodmi, útulné reštaurácie. Jedenkrát týždenne sa na St. Clair začína trh a ponúka tovar pre každý vkus.

Kibere fontána

Tu, na mieste Saint-Clair, v jednej z arkád, môžete vidieť malú fontánu Kibere. Tento vodný zdroj bol postavený v prvej polovici 17. storočia. Je zaujímavé, že zobrazuje rybu, je to symbol Annecy - pstruha. Okrem toho, pstruh možno nájsť aj v dizajne obytných domov, tu milujú symboly.

Most milovníkov

Čo mesto na vode bez mosta milovníkov! V Annecy je aj on. Je pravda, že nie tak starý ako ostatné pamiatky mesta, tento kovový most bol postavený na začiatku 20. storočia cez kanál Vasse. To však neovplyvňuje jeho popularitu medzi mladými ľuďmi a turistami.

Tu sa schádzajú, sem sem obdivovať nádherný výhľad na kanál v hustých korunách stromov. Most je vyzdobený mrežovou mrežou. Po prechode sa môžete prechádzať v nádhernom parku v Európe.

Jazero Annecy

Rezort Annecy je tiež nádherné jazero medzi vrcholmi v Alpách, kde turistov trávi čas s veľkým potešením. Oni sú podmanení malebnou krajinou, možnosť cestovať po jazere pešo alebo na bicykli.

Je však celkom možné urobiť výlet po jazere a autobusom, mať občerstvenie v útulnej reštaurácii na pláži, dýchať najčistejší alpský vzduch. A hoci jazero Annecy sa rozprestiera menej ako dvadsať kilometrov, je tu viac ako dosť príležitostí na vychutnanie si úžasnej hladkosti a čistoty vody. Existujú pláže a športové mestá, môžete jednoducho obdivovať jedinečnú krásu prírody. Niet divu, že jazero Annecy je považované za jednu z najlepších atrakcií Haute Savoie.

Pin
Send
Share
Send
Send