Španielsko

Pamiatky mesta Santander: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Santander sa nachádza v španielskej Kantábrii a má rozlohu 35 km2 a má menej ako 200 000 obyvateľov. Malá, ale s dlhou a fascinujúcou históriou, mesto ponúka svojim hosťom veľa zaujímavých pamiatok.

Od rímskej ríše je Santander dôležitým prístavným mestom a v stredoveku sa stalo aj obľúbeným turistickým centrom. Tu kráľovská rodina milovala stráviť leto a palác Palacio de la Magdalena je pozoruhodným dôkazom toho.

Staroveký Santander poteší rozmanitosť svojich atrakcií. Mestá v meste sú veľmi kompaktné a prirodzené sa nachádzajú v blízkom okolí rýchlo a pohodlne. Ak označíte najzaujímavejšie, zoznam atrakcií môže vyzerať takto:

Katedrála Nanebovzatia Panny Márie

Katedrála Santander môže byť počas výstavby (koncom 12. - začiatku 19. storočia) nazývaná monumentálnym historickým a náboženským komplexom, z ktorého boli použité rôzne architektonické štýly.

Prvý kostol bol postavený na kopci Cerro de Somororrostro, kde zostávajú pozostatky mnohých svätých mučeníkov. Katedrála bola rozšírená v 16. storočí, keď boli postavené kaplnky. Farebne maľované, chrám je pútnickým miestom pre mnohých katolíkov a jeho hlavnou atrakciou je kláštor s fontánou v strede. Umiestnenie: Calle Somorrostro.

Kostol Santimo Cristo

Ďalšia farebná kultúrna pamiatka Santanderu, kostola svätého Krista, krásne zachovala svoj pôvodný tvar a vzhľad. Hlavná sála chrámu je veľmi priestranná, stĺpy majú značnú hrúbku a dôverne podporujú obrovské kupoly. Koncom minulého storočia sa uskutočnili archeologické vykopávky v suteréne kostola. Po týchto vykopávkach sa vytvorili galérie, ktoré dnes možno navštíviť.

Palacio de la Magdalena Palace

Obklopený očarujúcou krajinou, je kráľovský palác La Magdalena postavený na polostrove, neďaleko Santander. Bol postavený na začiatku 20. storočia pre kráľa Alfonso a jeho manželku, ktorá tu oddychovala každé leto po dobu 20 rokov.

Po prevzatí paláca z kráľovskej rodiny sa nachádzali: nemocnica, centrála univerzity, bývanie pre chudobných. Dnes je Palacio de la Magdalena miestom pre dôležité stretnutia, svadby, kongresy. K dispozícii je múzeum, ktoré predstavuje život kráľovskej rodiny a históriu mesta Santander.

Miesto: Av. de la Reina Victoria.

Námorné múzeum

"Kantábria a more", "Život na mori", "Rybári a ryby", "Pokrokové technológie" - sekcie, ktoré tvoria Námorné múzeum Kantábria vybavené v Santander. Pôjde o jednu z najbohatších námorných zbierok v Španielsku.

Ak hovoríme o pamiatkach múzea, môžete zavolať do akvária, kde môžete vidieť ryby, z ktorých väčšina žije v Kantabskom mori; morské laboratórium založené v roku 1886; reštaurácia, terasa s nádherným výhľadom na more.

Archeologické múzeum

História Archeologického múzea v Santanderu pochádza z roku 1926, kedy bola do mesta prevedená zbierka artefaktov markíza Comillas. Dnes sa múzeum nachádza v budove El Este, ktorá sa nachádza vedľa prístavu.

Je tu niečo vidieť. Toto a rituálne artefakty z jaskyne El Pendo a presné kópie výkresov z jaskýň Altamira a starých rímskych domácich predmetov a obrovských kamenných dosiek starobylej Kantábrie a zbierka diel starovekého umenia a exponátov z paleolitu.

Múzeum moderného umenia

Otvorený v roku 1908 ako neoddeliteľná súčasť mestskej knižnice, MAS je najrozsiahlejšia galéria umeleckých diel, prác španělských a európskych majstrov. Väčšina z nich je venovaná dielam z posledných dvoch storočí, aj keď existujú staršie maľby zo 16. až 18. storočia.

Celkovo môžete vidieť viac ako 1800 obrazov Solana a Pancho Cascio, Rosales a Iturrino a najznámejší je portrét Ferdinanda siedmeho maestrom Goyou. V múzeu sú aj izby, ktoré sú vyhradené pre dočasné výstavy.

Miesto: Calle Rubio - 6.

Paseo de Pereda

Cestovanie do Santanderu nebude úplné, ak nebudete chodiť po bulvári Paseo de Péreda, ktorý sa nachádza v turistickom centre mesta a vyhlásil historickú a umeleckú pamiatku.

Budovy, ktoré tu boli umiestnené, boli postavené v 18. a 20. storočí. Obzvlášť pestré na Paseo de Pereda: Palác transatlantickej spoločnosti, postavený v 19. storočí, ústredie banky Santander, práca Javiera Riancho, ako aj záhrady Pereda.

Veľké kasíno

Postavený na začiatku 20. storočia projektom Eloy Martinez del Valle, veľké kasíno Santander je obľúbené už viac ako 100 rokov, dokonca aj medzi kráľovskou rodinou a najvyššou aristokraciou ako zábavným miestom Santanderu.

Obrovská kasínová budova je domovom nielen pre ruletu a baccarat, ale aj pre tanečné a divadelné mŕtvoly. Po veľkej rekonštrukcii vedenej Ricardom Lorenzom bola budova Veľkého kasína tiež plnohodnotným archeologickým miestom Santanderu.

Miesto: Plaza de Italia - 1.

Pered Gardens

Péreda Gardens, rovnako ako bulvár, na ktorom sú umiestnené, nesie meno španielskej spisovateľa José Maria de Pereda, ktorej sochárstvo, práca Lorenzo Valera, je vidieť v parku.

Ďalšou atrakciou tohto miesta sú stromy, ktoré si vybrali milióny rookov. Tieto vtáky sú symbolom zimného Santanderu, pretože tu sa od septembra do marca stali domovom.

Miesto: Paseo de Pereda.

Jaskyne Altamira

Cuevas de Altamira sa nachádza 30 km západne od centra mesta Santander. Otvorené v roku 1868 majú dĺžku 290 metrov a sú najobľúbenejším medzníkom v tejto oblasti Španielska.

Steny jaskýň sú doslovne maľované prehistorickými zvieratami, ktoré sú neuveriteľne prirodzené. Múzeum "Altamira Caves" sa nachádza vedľa samotnej jaskyne. K dispozícii sú fotografie jaskyne, ako aj miniatúrne kino.

Športový palác

Pôsobivá stavba športového paláca mesta Santander je majstrovským dielom španielskych architektov Juliana Franca a Josepha Manuela Palaa. Poverený v roku 2003 as kapacitou 10 000 ľudíJe určený predovšetkým na basketbal a hádzanú.

Palác bol postavený v štýle avantgardného betónu a 400 dosiek z nehrdzavejúcej ocele rôznych veľkostí. Takmer polovica kruhových stojanov je zasúvateľná, čo umožňuje divákom pohodlnejšie sledovať súťaž. Táto masívna štruktúra sa používa na koncerty a národné podujatia.Umiestnenie: Calle Alcalde Vega Lamera.

Santander pláže

Biskajský záliv chráni Santanderské pobrežie pred chladnými vetrami na severe, čo je veľmi príjemné na oddych až do neskorej jesene. Obľúbenou plážou pre mnohých turistov je El Sandinero, ktorý sa nachádza 2,5 km od centra mesta. Na pobreží Santanderu je vidieť veľa prehistorických ruín a pozostatkov námorných činností starovekých Rimanov.

Samozrejme, nielen El Sandinero môže povedať dobré slová: celé pobrežie je vo výbornom stave av lete sa stáva miestom pre divadelné a tanečné vystúpenia, koncerty a súťaže v plážových športoch.

Miesto:.

Pozrite si video: Lokomotiva Kosice vs Moss BK Match 1, Group Stage - ECC2018 (August 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send