Francúzsko

Obľúbené pamiatky na Korzike (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Korzika je najväčší ostrov patriaci do Francúzska v stredomorskej oblasti. Administratívne centrum v meste Ajaccio je známe ako rodisko Napoleona Bonaparteho.

Na ostrove je päť rezervácií s nedotknutým prírodným prostredím a "Medzinárodným morským parkom". Priaznivé podnebie a ekologicky čisté pobrežie priťahujú milovníkov dovoleniek na pláži, turistiku, potápanie, plachtenie. Fanúšikovia poznávacích ciest sa budú zaujímať o jedinečné archeologické náleziská, historické a kultúrne pamiatky.

Park ochrany prírody na Korzike

Stredná časť ostrova je uznávaná ako jedinečný prirodzený ekosystém a je uzavretá pre každú hospodársku činnosť. V parku sú turistické chodníky rôznej náročnosti. Najdlhšie z nich - GR20.

Veľký výlet pokrýva vzdialenosť takmer 180 km a rozprestiera sa od severu k juhu ostrova pozdĺž horských priechodov, čo vám umožní vidieť rozmanitosť prírodných atrakcií. Cestou čakajú na jedinečné výhľady na krajinu, brezové a borovicové lesy, gaštanové háje, vodopády, plávanie a rybolov v najčistejších horských jazerách a riekach.

Horské monte čínsko

Výška Monte Chinto, najvyššieho bodu na Korzike, je 2706 m, Z vrcholu sa nachádza výhľad na Ajacinský záliv, pobrežie Alerie, Monte Rotondo, západné pobrežie Korky a ostrov Elba. Svahy sú tradične používané fanúšikmi vysokohorského lyžovania.

V podhorí a okolí môžete vidieť jedinečné lesy s čiernymi borovicami, gaštanovými plantážami, štyrmi ľadovcovými jazerami. Všetky prírodné atrakcie ležia na ceste turistických trás rôznej úrovne zložitosti.

Národný park Scandola

Polostrov Scandol na západe Korsiky, podobne ako väčšina ostrova, je asi 250 miliónov rokov starý. Chránená oblasť parku trvá 12 tisíc hektárov pobrežnej zóne a pobrežných vodách. Atrakcie zahŕňajú žulové útesy až do výšky 300 metrov, vymaľované nezvyčajnými jasnými farbami, fantastickými jaskyňami a jaskyňami.

Kamenné pobrežie sa stalo útočiskom pre niekoľko desiatok druhov vtákov. V pobrežných vodách existuje až 400 druhov rias. Kvôli tomu je kolónia obyvateľov podmorského sveta v oblasti polostrova jedinečná a má viac ako 200 druhov. Tu si môžete pozrieť život tuleňov alebo korytnačiek v ich prirodzenom prostredí, obdivovať delfíny. Aby sa predišlo formálnym formalitám, turistom sa ponúkajú výlety na exkurzných lodiach, kde sa poskytuje možnosť potápať sa a odísť na breh.

Jaskyne v Banifaciu

Korysy pobrežia sú oddelené zálivmi, jaskyňami a jaskyňami. V oblasti mesta Banifacio môžu turisti vidieť obrovské podzemné haly vytvorené prírodou. Svetlo, ktoré preniká do trhlín v strope, dáva podzemným dutinám veľký a trochu zlovestný vzhľad. Dokonale priehľadná voda, ktorá má farbu rias, má fialový odtieň.

Môžete sa dostať len dovnútra od mora, ktoré tradične používajú pašeráci a milovníci morského života. Denné výletné lode do jaskýň. Po ceste môžete navštíviť jaskyne Napoleona, ktorých silueta pripomína cisársky trojuholník.

Felitosa - Stone Warriors Museum

Ostrov zachoval archeologické pamiatky II - IV tisícročia pred naším letopočtom. vo forme soch menhirs. Kameňom vyrezávané sochy sú vyrezávané, čo dáva každému idolu vonkajší rozdiel. Čísla naznačujú, že sú to bojovníci so zbraňami v rukách, ktoré vytvorili starí obyvatelia ostrova okolo roku 1500 pred naším letopočtom. Menhiry patria do neskorej doby kamennej a rannej doby bronzovej.

V Felitose sa našli staršie nálezy fragmentov keramiky, šípových hlavíc z roku 3300 pnl. V blízkosti komplexu rastie jedinečný olivovníkový strom, ktorého vek je asi 2 tisíc rokov. Všetky predmety sú vybavené sprievodnými doskami vo francúzštine a angličtine, zvukovými príručkami. Detské ihrisko je zvýraznené vo večerných hodinách.

Ďáblový obchod - prehistorické dolmy

Neďaleko od múzea Felitoza je otvorený komplex s neobvyklými architektonickými budovami z prehistorických čias. Stazciono del Diablo alebo Devil's Shop sa niekedy nazýva Fontanaccia. Na nej a na blízkych územiach Paladjo, Stantari, Renaggio sa nachádza približne tridsať dolmien z bronzového historického obdobia.

Staroveké stavby dokonale zachované. Viactónové návrhy prinášajú fantázii moderného človeka svojou veľkosťou. Kamenné sochy sa nachádzajú na celom ostrove, ale najväčší počet sa nachádza na juhu.

Pevnosť bonifacio

Pevnosť bola vytvorená v deviatom storočí. Count Boniface II Toskánska, ktorý bojoval so Saracénmi. Počas niekoľkých storočí citadely správne vykonávali ochranné funkcie. Obranná štruktúra vyzerá veľmi pôsobivo podľa dnešných štandardov. Obzvlášť nápadná je hrúbka steny a strážna veža, ktorej výška dosahuje 35 metrov.

Stavba roku 1195 bola dokonale zachovaná. Dojem je posilnený prítomnosťou starých liatinových delo, svedkami bojovej minulosti pevnosti. Interiér je labyrint úzkych ulíc upravených pre obchod, reštaurácie a snack bary. Z pozorovacích plošín viditeľný taliansky ostrov Sardínia.

Schodisko kráľa Aragon

Známy strmý zostup 187 schodov, vedúcich z jedného z okresov Banifacio k pobrežiu, je unikátnou umelou pamiatkou, ktorá sa datuje od roku 1420. Podľa jednej verzie rebrík vytvorili subjekty kráľa Aragonského. Vojaci jeho vojakov, zbavený zdroja sladkej vody, sa v jednej noci vyrovnali s úlohou. Podľa inej verzie schodisko vytesané priamo do skaly vytvorili mnísi františkánskeho rádu. Obzvlášť dobre je unikátny objekt viditeľný z mora a umožňuje vám predstaviť si veľkoleposť vykonanej práce.

Múzeum Bonopart v Ajaccia

V rodinnom sídle rodiny Bonaparte vzniklo múzeum veľkého veliteľa. Originálne interiéry, nábytok a artefakty dávajú návštevníkom príležitosť zažiť atmosféru, v ktorej sa narodil a vyrastal Napoleon. Ako cisár sa tu vrátil iba raz v roku 1799, po egyptskej spoločnosti.

Výstava zobrazuje dokumenty, zbrane, odevy, insígnie, ocenenia, rodinný strom Bonaparte a masku smrti cisára. V oknách sú atribúty doby jeho vlády: bankovky, mince, karty. Múzeum si môžete prezrieť samostatne pomocou audio sprievodcu.

Miesto: Rue Saint-Charles.

Feschovo múzeum

Výstava sa skladá z umeleckých diel, ktoré vlastní kardinál Fesch. Po celý život Joseph Fesch, blízky príbuzný Napoleona, zbieral plátna známych umelcov s historickými a náboženskými predmetmi. V dôsledku toho je jeho zbierka druhou len v počte a význame pre zbierku Louvre.

Návštevníci môžu vidieť diela Botticelliho, Titiana, Belliniho, Veroneseho, Lorentza de Crediho. Spolu s hlavnými pracoviskami dočasných výstav a výstavou maľovania korzickej školy. Budova múzea je pracovná knižnica. Pre návštevníkov je k dispozícii pohrebná kaplnka klanu rodiny Bonaparte.

Miesto: 50-52 Rue Cardinal Fesch, Ajaccio.

Pláž Palombada

Dovolenka na pláži na Korzike - najrozvinutejšia oblasť turistického priemyslu ostrova. Je to spôsobené jedinečnými prírodnými črtami a dobrou ekológiou pobrežia. Pláž Palomába sa vyznačuje kombináciou pieskovej pobrežnej zóny, ktorá je obklopená krásnou krajinou a rozvinutou infraštruktúrou.

Pozdĺž línie so zlatým pieskom rastú obrovské rozľahlé borovice, pod vrcholom ktorého je pohodlné odpočinok aj počas najhorúcejších hodín. Krajina je doplnená červenými skalami a pokojným rytmom mora. Tu môžete robiť vodné športy. Vyhliadkové plavidlá sa plavia od Palombaggio po Porto-Vecchio a morské rezervácie.

Pláž Rokkapina

V zóne ekologického parku, na pobreží zálivu Roccapina, sa nachádza divoká pláž. Je známe svojou bielej piesočnatou plážou a miernym svahom k moru. Pobrežie je obklopené horskými kopcami s hustým lesom.

Siluety bizarného tvaru skál sa nazývajú Leo Rokkapiny. Na vrchole je strážna veža zo 16. storočia, ktorá ponúka panoramatický výhľad na oceán a neďaleký taliansky ostrov Sardínia. Napriek nedostatku infraštruktúry je miesto vyhľadávané milovníkov pláže. Kemp Arapos-Raccapina sa nachádza neďaleko. Najbližšie mestá do zálivu sú Propriano a Bonifacio.

Pin
Send
Share
Send
Send