Tanzánia

Tanzánia - Obľúbené pamiatky (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Tanzánia je považovaná za rodisko niektorých z najznámejších národných parkov v Afrike a majestátnej vrchu Kilimanjaro, ktorá stúpa nad Serengeti. Väčšina návštevníkov začne svoju cestu do Dar es Salaam a potom vyrazí na safari.

Pre tých, ktorí chcú relaxovať a tráviť nejaký čas sa teší na horúce slnko Tanzánie, krásne pláže Zanzibaru sú dobrou voľbou. Ostrovy Pemba a mafie sú ďalším zaujímavým prirodzeným zázrakom, ktorý najviac oceňujú potápači. Prichádzajú sem z celého sveta a pozerajú sa na koralové záhrady, farebné ryby a krištáľovo čisté vody.

Národný park Tarangire

Vďaka svojej blízkosti k Serengeti a Ngorongoro, národný park Tarangire je zvyčajne daný iba jeden deň na objavovanie sa v rámci väčšej severnej trasy. Ale toto miesto si zaslúži oveľa viac, aspoň v období sucha. Na rovinách vidíte slony, dobytok, lev. To všetko krása proti neustále sa meniacim krajinám.

Národný park Serengeti

Len málo ľudí zabudlo na svoje prvé stretnutie so Serengeti. Možno pútnik pohľad na okolie, ktorý sa otvára pri vchode do parku. Odkiaľ sa lúky Serengeti zdajú jednoducho nekonečné. Alebo možno to všetko je kvôli ľuďom, ktorí kráčajú po otvorenej pláni. Dôvodom môže byť aj úžasná migrácia miliónov zvierat.

Práve tu hrá dôležitú úlohu jeden z najneuveriteľnejších prírodných cyklov Zeme, pretože stovky tisíc kopytníkov ovládaných primitívnymi rytmami prežitia sa neustále pohybujú pri hľadaní čerstvých lúk. Najznámejšie a najpočetnejšie migrujúce stáda sa považujú za najchudobnejšie (z toho asi 1,5 milióna) a ich ročná migrácia je považovaná za jednu z najväčších. Okrem migrujúceho vlkodlaka sú v parku aj stáli obyvatelia. Tieto stáda sú malé, ale stále pôsobivé.

Národný park Kilimanjaro

Od svojho oficiálneho otvorenia sa národný park Kilimanjaro stal jedným z najnavštevovanejších v Tanzánii. Na rozdiel od iných severných parkov sa môže pochváliť nielen divočinou. Tu môžete vidieť zasneženou horou, najvyšším bodom v Afrike a jednou z najvýznamnejších pamiatok na kontinente.

Mafia Island

Mafia Island priťahuje ako magnet potápačov z celého sveta do podmorského sveta, ktorý je chránený morským parkom Mafia Island. Ideálny čas na potápanie je od októbra do marca, ale najlepšie počasie na ostrove Mafia je od mája do októbra, marca a apríla - mesiace silného dažďa. Mafiánsky ostrov Marine Park má vynikajúce koralové záhrady, bohatú ponuku rýb a príjemnú atmosféru pre šnorchlovanie.

V tejto oblasti môžete vidieť veľa vtákov a viac ako 500 druhov morského života. Toto miesto je tiež tradičným miestom chovu korytnačiek. Sú to zelené korytnačky, bohužiaľ sa blíži k zániku. Mafia je tiež považovaná za dobré miesto pre hlbokomorský rybolov, najmä pre tuniaky, plachetníky a iné veľké ryby.

Národný park Lake Manyara

Jezero Manyara je považované za malý park v Tanzánii a hoci mnohé cesty na safari chýbajú, niektorí skúsení turisti vedia, že toto miesto je potrebné navštíviť. Údolie Rift tvorí západnú hranicu parku. Na východe je jazero Manyara, ktoré pokrýva jednu tretinu parku 648 m2 kmale v období sucha výrazne klesá. Počas dažďov sú v jazere milióny plameniakov (najlepšie viditeľné mimo parku na východnom brehu jazera) a mnoho ďalších vtákov.

Ostrov Pemba

Ostrov Pemba sa nachádza na ďalekom severe súostrovia. Neďaleko sa nachádza veľa púštnych území a niektoré z najatraktívnejších miest na potápanie s transparentnosťou vôd, ktoré je ťažké konkurovať iným podobným oblastiam. V podvodnom úkryte sú úžasné koralové záhrady, jasné špongie a morské obyvateľstvo.

Pemba je menej navštevovaná ako Zanzibar, a preto má uvoľnenejšiu atmosféru. Ostrov je kopcovitý s hlbokými údoliami, takže sa stal obľúbeným medzi horskými cyklistami. Pemba je významným svetovým výrobcom klinčekov a je známy svojimi tradíciami medicíny a mágie. Ľudia pochádzajú z celej východnej Afriky, aby sa poučili z tradičných liečiteľov alebo hľadali drogy.

Stone Town

Stone Town je považované za srdce kultúrneho života v Zanzibare a za posledné storočia potvrdzuje jeho stav. Obrovské starobylé arabské obydlia obložené malými uličkami a vinárskymi uličkami dávajú mestu jedinečné čaro. Mnoho budov v tomto meste bolo postavených v 19. storočí, potom bolo mesto považované za dôležitý obchodný bod.

Rovnako ako v najstarších fungujúcich Swahili na svete, mnoho zaujímavých miest tu bolo obnovené. Niektoré historické budovy sú dnes múzeá, ktoré je možné navštíviť. V meste sú tiež zaujímavé historické kostoly.

Národný park Mahali Mountains

Je ťažké si predstaviť idylickú kombináciu: jasné, modré vody a pláže s bielym pieskom a navyše svieže zalesnené hory, ktoré sa vznášajú priamo nad jazerom Tanganyika a niektoré z najneuveriteľnejších divokých zvierat na kontinente. Hory Park Mahal (1613 m² km), známejšie ako príbytok šimpanzov. Približne 700 primátov bolo rozdelených do štrnástich skupín žijúcich v parku a v okolí.

Anglikánska katedrála v Stone Town

Postavený v roku 1870 univerzitnou misiou v strednej Afrike, bola prvá anglikánska katedrála vo východnej Afrike. Bol postavený na mieste starého trhu s otrokmi.

Palác Beit Al Sahel

Zachytený pár blokov v blízkosti nábrežia, veľké múzeum je rekonštrukciou domu z 19. storočia, ktorý bol poškodený po páde britskej bomby. Premenoval sa na Národný palác, po zvrhnutí posledného sultána. Obrovská časť príslušenstva kráľovského dvora - banketové stoly, portréty, tróny a ohrievače vody - prežili a teraz dávajú predstavu o histórii sultána.

Miesto: Nyumba Ya Moto Street.

Zrúcaniny Kaole

Juhovýchodne od Bahámaya sú tieto atmosférické zrúcaniny. Vo svojom strede nájdete pozostatky mešity z 13. storočia, ktorá je jedným z najstarších v pevninskej Tanzánii, rovnako ako jedna z najstarších vo východnej Afrike. Bol postavený v dobách, keď sa sultán zaoberal rozvojom pobrežného obchodu.

Neďaleko sa nachádza druhá mešita z 15. storočia a približne 22 hrobiek, z ktorých mnohé sa vyskytujú počas toho istého obdobia. V blízkosti hrobov je niekoľko hrobiek, rovnako ako malé múzeum, ktoré obsahuje fragmenty keramiky v čínskom štýle.

Národný park Ruaha

Národný park Ruaha tvorí jadro divokého a rozšíreného ekosystému, ktorý sa rozprestiera okolo 40 000 m2 km a ubytovať najväčšie stádo slonov v Tanzánii. Okrem slonov, ktorých počet je okolo 12 000, park obsahuje veľké stáda byvolov, ako aj veľké a malé kudu, Grantove gazely, divoké psy, pštrosy, gepardy, škeble, viac ako 600 rôznych druhov vtákov a antilopy.

Dom zázrakov (Beit el-Ajaib)

Postavené na slávnostné účely. "Dom zázrakov" stúpa na oblohe v radoch oceľových stĺpov a balkónov, odkiaľ môžete vidieť Forodhanské záhrady. Toto je najambicióznejšia štruktúra v Zanzibare. V súčasnosti je múzeum histórie a kultúry s expozíciami svahilskej civilizácie.

Umiestnenie: Sokoku Street.

Národné múzeum Tanzánie

Národné múzeum má kopiu známych nerastov z Olduvai Gorge, ako aj ďalšie archeologické nálezy. Tu sa môžete pozrieť na etnografickú zbierku, aby ste sa oboznámili s minulosťou Tanzánie a jej kultúry, vrátane obchodovania s otrokmi v Zanzibare a koloniálnych období pod vládou Nemecka a Anglicka.

Miesto: Dar es Salaam.

Národný park Gombe Stream

S plochou len 56 metrov štvorcových km Jedná sa o malý národný park v Tanzánii, ale jeho slávni obyvatelia a jeho vzťah s Jane Goodallovou mu dal celosvetovú slávu. Mnoho šimpanzov je dobre zvyknutých na svoje nové miesto pobytu.

Katedrála sv. Jozefa

Jednou z prvých atrakcií, ktoré cestujúci môžu vidieť pri príchode trajektom, sú veže rímsko-katolíckej katedrály. Navrhol ich francúzsky architekt, ktorý postavil katedrálu v Marseille. Postavili ho miestni francúzski misionári medzi rokmi 1893 a 1897 a stále slúžia miestnej katolíckej komunite.

Miesto: Cathedral Street, Zanzibar.

Starý dispenzár

Toto disperzné zariadenie z 19. storočia so svojimi zelenými mriežkovými balkónmi a sochárskou hodinovou vežou je najvýznamnejším orientačným bodom na nábreží. Bol postavený vynikajúcim indickým obchodníkom Ismaili, ktorý tiež pôsobil ako finančný poradca sultánom a bankárom Zanzibaru.

Miesto: Malindi Road, Zanzibar.

Prírodovedné múzeum v Arushe

Toto múzeum vo vnútri starého nemeckého komplexu, dokončené v roku 1900, sa skladá z troch častí. Najzaujímavejšou vecou je krídlo venované vývoju ľudí, pretože veľa z toho, čo ľudia vedia o tejto téme, pochádza zo skamenelín nachádzajúcich sa v Tanzánii.

Sú tu aj obrazy hmyzu, história mesta Arusha počas koloniálneho obdobia a mnohé fotografie divokej zveri.

Pin
Send
Share
Send
Send