Česká republika

Obľúbené pamiatky mesta Jičín: recenzie a fotografie

Pin
Send
Share
Send
Send


Jicin, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti Českej republiky, je administratívnym centrom regiónu Královehradecký kraj, ktorý sa nachádza na okraji rezervácie Českého raja.

Jednou z hlavných kultúrnych atrakcií mesta je hrad, založený v začiatkoch 17. storočia barónom, členom tridsaťročnej vojny Albrecht von Waldstein. Pevnosť je druhou najväčšou v krajine po Pražskom hrade, sídle bývalých a súčasných vládcov, ktoré sa nachádzajú v Prahe.

Barón, ktorý vlastnil pôdu v severovýchodnej časti Českej republiky, bol práve Jicin, ktorý bol hlavným mestom jeho panstva Frydlant. Avšak so smrťou veliteľa, všetky plány sa zrútili a Jicin sa zmenil na malé provinčné mesto.

Súčasné mesto je útulné, krásne miesto, ktoré je odhodlané odpočinúť a kultúrne zábavy s obyvateľmi asi 17 000 ľudí, Medzi mnohými atrakciami tejto oblasti by som chcel zdôrazniť niekoľko najpamätnejších.

Valdštejnský hrad

Valdštejnský hrad sa nachádza južne od mesta Turnova. Bol pôvodne postavený v renesančnom štýle, ale neskôr prestavaný v ranom barokovom štýle. Hrad postavený na vrchole skalnatého hrebeňa vedie k úzkemu kamennému mostu, obloženému na oboch stranách barokovými sochami, ktoré hrajú okolo biblických a mytických scén. Vzhľad mosta je podobný slávnemu Karlovu mostu v Prahe.

Dnes je palác trojpodlažná žltá budova s ​​2 nádvorí. Pohľad na palác je pozoruhodný pre veľké obdĺžnikové okná a strešné okná na strešných oknách. Vo vnútri paláca je nádherná rytierska sála vyzdobená portrétom zakladateľa zámku Valdštejn, ktorý sa pred nástupom objaví v podobe boha vojny Mars na vozíku.

Interiér je navrhnutý v barokovom a renesančnom štýle. Vo všeobecnosti sú obrazy, ktoré je možné vidieť, veľmi rôznorodé. Tu a nástenné maľby kaplnky sv. Václava, ktorého oltár je považovaný za najstarší v Prahe, a scény z básní Ovid, zdobia chodby. Chariot boha umenia Apollo je inštalovaný v štúdiu samotného Waldštejna.

Lokalita: Valdštejnovo nám. - 1.

Valditz Gate

Typickými mestskými budovami sú Valdická brána, ktoré sú pozostatkami bývalého mestského opevnenia postaveného v 16. storočí. 52 m vysoká veža sa hrdo nad mestom spomína, pripomína bývalú silu mesta a silu opevnenia.

Turisti, ktorí vystúpili na vyhliadkovú palubu veže, nachádzajúci sa v nadmorskej výške tridsaťdva metrov od úrovne prízemia, môžu pozorovať veľkolepé mestské názory. Časť horných poschodí veže bola dokončená v 18. storočí a stožiarová strecha bola získaná až v 19. storočí. V súčasnosti sa veža často používa na rôzne výstavy a veľtrhy. Lokalita: Pod Koštofránkem.

Palace Garden

Jednou zo zložiek komplexu paláca je Waldstein Garden. Anglické trávniky v kombinácii s rôznymi tvarmi a bludiskom kríkov dávajú tomuto miestu jedinečnú príchuť.

Na území záhrady je klenutá jaskyňa, ktorá vznikla v 17. storočí. Neďaleko od neho sú zastúpenia obývané sovy. Toto - pozostatky z kedysi rozsiahlej zveri. Tiež tu sa môžete stretnúť s pávami, ktorí sa voľne vydajú v parku.

V západnej časti sa nachádza bazén s bronzovým Neptúnom od Andriana de Vriesa. Ulička soch, ktorú spoznávate počas prechádzky v parku, vám ukáže scény z dávnej mytológie. Sochy, ktoré ich zobrazujú, sú teraz nanešťastie nahradené kópiami, keďže originály boli ukradnuté po tridsaťročnej vojne.

Valdštejnské námestie

Malé domy mešťanov pôvodne postavené v gotickom štýle boli neskôr prestavané v renesančnom a barokovom štýle. Renesančné arkády, ktoré sa tiahnu po námestí, vás ochránia pred počasím.

Kašna so sochou amfitritov zdobí východnú časť námestia. Na počesť cisára Ferdinanda 5, ktorý prechádzal cez Jičín, bola postavená fontána Korunovania v roku 1835.

Gotický kostol sv. Jakuba

Kostol sv. Jakuba sa nachádza hlboko na námestí. V chráme nie sú žiadne veže a zvonice. Jeho otvorenie pre farníkov sa uskutočnilo v roku 1701. Interiér chrámu je plný rôznych obrazov na náboženské témy, rámované pozlátenými kučeravými rámami. Dekorácia chrámu je ozdobená oltárom svätého Jakuba s postavenými anjelskými sochami. Medzi farby v interiéri dominuje žltá, ružová a biela.

Lokalita: Valdštejnovo nám.

synagóga

Baroková synagóga bola založená komunitou Židov žijúcich v modernej Prahe v 17. storočí. Začiatkom 21. storočia získala synagóga postavenie pamätníka, ktorý tvorí kultúrne dedičstvo mesta. Doteraz sa tu konajú služby bohoslužieb a čítajú sa modlitby.

Vitráže sú vyrábané v tvare hviezdy Davida, vo vnútri sú modré odtiene. V obchodoch so suvenírmi, ktoré sa nachádzajú vo vnútri, budú mať možnosť nakupovať rôzne suveníry.

Miesto: Fügnerova - 193.

Linden Alley Libosad

Značkou mesta je aj vápenná alej Libosad, ktorú v 17. storočí navrhol taliansky architekt Giovanni Pieroni v ranom barokovom štýle. Alej, ktorá sa rozprestiera dva kilometre, vedie z Jicina k lodenici Waldstein.

Pôvodne bol položený na kartuziánsky kláštor. Napriek svojmu názvu sa vyskytujú vzácne druhy borovíc, larvy a smreky v uličke. Dnes je alej ochranárskou oblasťou.

Regionálne múzeum

Regionálne múzeum sa nachádza na námestí v historickej výškovej budove. Prvá verejná výstava etnografických tém otvorila v roku 1895.

Múzeum bolo dočasne zatvorené počas obdobia okupácie počas druhej svetovej vojny. Múzejné exponáty hovoria turistom o živote mesta z minulého storočia. Charakteristickým rysom múzea je, že výstava sa koná v živom štýle, ako divadelná produkcia. Sprievodca výstavy, kostýmní hrdinovia, hudba - to všetko prispieva k účasti návštevníkov na atmosfére minulých rokov, čím sa stáva účastníkom predstavenia.

Lokalita: Valdštejnovo nám. 1.

Mariana Column

Stĺp Mariana, alebo, ako sa tiež nazýva morový pilier, nachádza na námestí Yicin. Je to náboženská pamiatka vo forme barokového piliera, na vrchole ktorej je socha Panny Márie.

Prahovské skaly

Prachovské skaly sa nachádzajú v blízkosti Jicin. Berú ich meno z českého slova "prach", čo znamená piesok. V skutočnosti sa z tohto piesku vytvárajú všetky horniny, a preto aj názov.

Skaly pripomínajú fantazijné tvary natiahnuté k oblohe. Pre turistov, aby zvážili túto krásu, sú na skalách vybavené vyhliadkové plošiny. Odtiaľ sa budete tešiť úchvatným výhľadom na chránené územia Českého raja.

Pin
Send
Share
Send
Send