Rusko

Hlavné zaujímavosti mesta Reutov (s fotografiou)

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto Reutov sa nachádza v moskovskom regióne a takmer susedí s východnými hranicami hlavného mesta. Mnoho turistov, ktorí prichádzajú do Moskvy, často prechádza mestom, ale aj v hlavnom meste je v meste Reutov veľa kultúrnych, historických a náboženských pamiatok. Prehľad najslávnejších z nich je uvedený v tomto článku.

Presný čas založenia mesta je neznámy, podľa písomných záznamov osada existovala od polovice 16. storočia. Pôvod názvu mesta má niekoľko verzií, podľa jedného na tomto mieste žije mnoho žiariacich medveďov, podľa iného prešiel cez tieto miesta línia obrany s zvonmi, ktorá mala názov Reuto. V 17.-19. Storočí sa osada nazývala osadou Reutova, na začiatku 20. storočia pracovné osídlenie a nakoniec v roku 1940 sa stal Reutov mestom. Začiatkom roku 2000 získal Reutov štatút vedeckého mesta.

Múzeum miestnej histórie

Múzeum bolo otvorené v roku 1998 a nachádza sa na ulici Victory Street 2. Počas takmer dvadsiatich rokov histórie sa zbieral personál múzea viac ako dva tisíce rôznych exponátov, Sú to rôzne dokumenty, fotografie starovekých objektov, ktoré sú nejako spojené s históriou mesta.

Múzeá sú otvorené, päť výstav je napríklad výstava venovaná histórii regiónu "Staré Reutov" alebo pracovné aktivity miestnych obyvateľov "Reutovove pracovné odmeny" atď.

Galéria umenia mesta Reutov

Otvorenie umeleckej galérie v meste sa uskutočnilo v roku 1996, nachádza sa v múzeu a výstavisku v meste Reutov. Navštívením tejto galérie môžete vidieť fotografie miestnych umelcov, kde môžete vidieť napríklad krajinu mesta, okrem toho slávni umelci z Moskvy a dokonca zo zahraničia často vystavujú svoje diela v rôznych výtvarných smeroch. Zamestnanci galérie za účelom kultúrneho obohatenia občanov majú rôzne tematické festivaly, stretnutia s umelcami, literárne večery atď.

Miesto: Victory Street - 2.

Pamätník zvonica Reut

Na znaku Reutova je zobrazený zvon, je spojený s legendou o mene mesta. Podľa nej sa v 6. storočí na mieste, kde sa nachádza mesto, nachádza rozhľadňa, na ktorej bol zvon umiestnený.

Strážca im mal dať signál v prípade blížiaceho sa nepriateľa a tieto zvony sa nazývajú Reut. Preto v roku 2005, na počesť výročia založenia mesta, bola na Leninovej ulici otvorená pomník zvončeka Reut.

Miesto: Lenin a Victory ulice (križovatka).

Pamätník akademika V.N. Chelomei

V júni 2004 v meste Reutov bola na námestie, ktorá nesie jeho meno, postavená pomník slávnym ruským vedcom Vladimírom Nikolaevichom Chelomeym. Pamätník bol založený na počesť stého výročia vedca, sochár V. Kazanský sa stal autorom pamiatky. Pamätník je bustom vedca, ktorý má v pravej ruke ceruzku, a lietadlový model vľavo.

Umiestnenie: Sovetskaya Street - 4.

Pamätný komplex "Večný plameň"

V meste Reutov, na ulici Victory, je ulica Reutovových hrdinov, ktorí sa nevrátili z druhej svetovej vojny. Prvý basreliéf hrdinového bojovníka a 16 tanierov s menami 160 pracovníkov továrne mesta, ktorí sa nevrátili z vojny, boli inštalované 9. mája 1956. Teraz má pamätník šesť bustov hrdinov Reutovcov, okrem toho v máji 2005, v pamäti mŕtvych, bolo osvetlené večný plameň, ktorý až do dnešného dňa pokračuje v popálení.

Miesto: Victory Street.

Štart štadióna

Prijímajúci obyvatelia mesta Reutov sú multifunkčný štadión "Štart", kde si môžete zahrať futbal, basketbal, volejbal a štadión je vybavený joggingovými a cyklistickými traťami. Štadión bol otvorený v roku 1964, jeho kapacita je 2 tisíc ľudí, samotný štadión sa nachádza na ulici Komsomolskaya. Na štadióne sa nachádza pole s umelým trávnikom a polia s prírodnou trávou, okrem toho je tu hokejová skriňa na dve stovky sedadiel.

Štadión má pomerne bohatú športovú históriu, ženské tímy Ruska a Číny, mládežnícke tímy z Ruska a Turecka držali svoje zápasy vo svojej oblasti. Teraz miestny tím Priliat Reutov drží svoje domáce zápasy na štadióne Štart.

Miesto: Novaya Street - 1a.

Detská opera

Inaugurácia reutovského hudobného divadla sa konala v roku 1995. Viac ako 20 rokov svojej histórie získalo divadlo niekoľko prestížnych ocenení z takých festivalov ako Divadelné jaro v Moskve, Kaluga Theatre Holidays v Kaluga a mnoho ďalších. Okrem toho boli ocenené aj žiaci a divadelní pracovníci.

Najlepšie predstavenia detského operného divadla sú predstavenia Orpheus a Eurydice, Blue Puppy, Seasons. Tvorivý tím od začiatku svojho otvorenia prehliadal vystúpenia po celom Rusku iv zahraničí. Umiestnenie: Yuzhnaya Street - 17.

Chrám Kazaňskej ikony Matky Božiej

Táto pravoslávna cirkev patrí k moskovskej diecéze a nachádza sa na ulici 14. októbra. Pred rokom 1999 nebola v meste ani jedna ortodoxná cirkev, takže služby sa mali konať v obytnej budove. V roku 1996 sa radnica rozhodla vybudovať chrám, výstavba chrámu sa uskutočňovala s darmi farníkov, miestnych podnikateľov a finančných prostriedkov z rozpočtu mesta.

Stavba sa uskutočňovala tri roky a v októbri 1999 oslavoval kolonský Metropolitan Juvenal kostol na počesť Kazaňskej ikony Matky Božej. Chrám sa vyrába v pseudo-ruskom architektonickom štýle. Na začiatku roku 2000 cirkev priniesla častice pozostatkov študentov Alexandra a Fyodora.

Chrám Najsvätejšej Trojice

Kostol Trojice v meste Reutov sa nachádza na ulici Victory Street 3 a od roku 2017 je hlavným kostolom vikariátskeho kostola v Moskve v Moskve. V roku 2008 mesto hostilo slávnostné pokládanie kameňa na mieste budúcej stavby kostola Trojice. Iniciátorom stavby kostola bol starosta mesta A.N. Khodyrev a finančné prostriedky na jeho výstavbu boli získané z darov farníkov, ako aj miestnych podnikateľov.

Stavba sa uskutočňovala štyri roky a v roku 2012 bola slávnostne osvetlená na počesť Najsvätejšej Trojice. V kostole sa nachádzajú časti relikvií mučeníkov Alexandra a Fyodora, ako aj spravodlivá Alexy Bortsurmanskyová. V kostole je dnes nedeľná škola a tam sú teologické kurzy.

Kaplnka sv. Juraja

V meste Reutov na ulici Victory sa nachádza pamätný komplex vo forme malej kaplnky postavenej na počesť vojakov, ktorí zomreli pri obrane svojej vlasti. Kaplnka sv. Juraja bola postavená sochárom V.I. Kazaň a je murovaná stavba s bočným dokončením, na stenách kaplnky vyrezávané ortodoxné reliéfy.

Miesto: Victory Street - 11.

Modlitebný dom v Reutove

Táto náboženská budova bola postavená v roku 1918 darovaniami pracovníkov mesta. Avšak s príchodom sovietskej moci cirkev v roku 1920 prestala fungovať. Modlitebňa je obdĺžniková dvojpodlažná kamenná budova. Budova prežila až do súčasnosti v prestavanej podobe.

City Park Reutov

Reutovský mestský park bol otvorený v roku 1996 a nachádza sa v blízkosti chrámu Kazaňskej ikony Matky Božej. V parku sú jazdy, tiché uličky, v centre parku je veľká fontána.

Okolo fontány sú lavičky, na ktorých si môžete vychutnať výhľad na vodu a počúvať zvonček zvonku chrámu. Po parku si môžete oddýchnuť v neďalekej reštaurácii.

Miesto: októberská ulica - 20.

Stanica metra "Novokosino"

Dôležitou charakteristickou črtou mesta Reutov je prítomnosť stanice metra, odkedy málo veľkých satelitných miest Moskvy. Stanica Novokosino bola postavená na jeseň roku 2009 a jej výstavba sa uskutočňovala tri roky.

Otvorenie stanice sa uskutočnilo v auguste 2012. Špeciálnym znakom stanice je, že dve z piatich východov vedú do mesta Reutov a osobná doprava z tohto mesta predstavuje asi tretinu celkovej toky cestujúcich na tejto stanici.

Pin
Send
Share
Send
Send