Rusko

Hlavné atrakcie oblasti Tver: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


V samom centre európskej časti Ruska sa nachádza región Tver - jeden z najstarších historických oblastí našej krajiny. Tu sa v polovici XIII. Storočia rozvinulo kniežatstvo Tver, ktoré sa takmer stalo zjednocujúcim prvkom štátu, ale naposledy ustúpilo Moskve.

Po zachovaní ruských tradícií je dnes región Tver jedinečnou rezerváciou stredovekého Ruska. Okrem toho sa táto oblasť nachádza v neuveriteľne krásnej lesnej oblasti, obklopenej prírodnými zaujímavosťami.

To všetko robí Tver región atraktívny pre rôzne skupiny turistov, ktorí majú radi navštíviť tento región.

Tver Kremeľ

Otváracou atrakciou ktoréhokoľvek mesta v strednom Rusku je Kremeľ. Bolo rozhodnuté postaviť ju v meste Tver, aby chránilo malé mesto pred neustálymi útokmi moskovcov. V priebehu času Kremeľ stratil svoj vojenský účel.

Komplex bol počas požiaru v roku 1763 zle poškodený, a preto do dnešnej doby dosiahli iba steny pevnosti. Od roku 1979 sa tu uskutočnili archeologické vykopávky, z ktorých najvýznamnejší je starodávna brezová kôra. V súčasnosti je Kremeľ súčasťou mestskej záhrady, štadióna a cestujúci palác. Územie Kremľa je otvorené pre prechádzky po celý deň a každý deň a malebné výhľady do záhrady priťahujú pozornosť všetkých návštevníkov mesta.

Cestovanie palác

Takže na území Kremľa sa nachádza pomník cisárskej histórie mesta Tver - Veľký cisársky palác, ktorý bol postavený v rokoch 1764-1766. Palác je vyrobený v štýle klasicizmu, vo vnútri aj zvonku budov paláca sú zdobené veľkým počtom stĺpov. Interiéry sú bohato prevedené, prevažujúca farba je modrá. Práve v tomto paláci kráľovská rodina odpočívala počas svojej cesty z Petrohradu do Moskvy a späť.

Počas svojej histórie bol Travel Palace niekoľkokrát prestavaný a na začiatku XXI. Storočia sa hosťom objavil vo forme reštrukturalizácie doby Alexandra II. V paláci je viac ako 40 unikátnych hál, z ktorých časť sa nachádza v regionálnej umeleckej galérii, iní hovoria o histórii hlavnej rodiny štátu. Cestovný palác sa nachádza v meste Tver na území Kremľa.

Múzeum Tverovho života

Jeden z najstarších múzeí miestnej histórie v Rusku bol založený v Tver v roku 1866 v dome obchodníkov Arefyevs. Múzeum má bohatú zbierku stredovekých vecí - rukopisy, svitky, rodinné stromy ušľachtilých domov a oveľa viac. Dnes múzeum ponúka niekoľko rôznych exkurzií, ktoré pomáhajú ponoriť sa hlbšie do histórie regiónu Tver.

Najobľúbenejšie exkurzie sú tie, ktoré ovplyvňujú expozíciu ženského kostýmu, šperkov, remesiel. Pre každého je prehliadka múzea s prehliadkou hlavných exponátov. Počas turné budú hostia sledovať celú históriu mesta a jeho remesiel.

Múzejná administratíva ponúka aj prehliadky mesta Tver, jeho okolia a celého areálu. Po návšteve jedného múzea môžete získať dojmy a výlety na návštevu celej oblasti! Múzeum Tver Byt sa nachádza na adrese Tver, ul. Gorky, 19/4 a je otvorený pre hostí od stredy do nedele od 11.00 do 17.00.

Kozí múzeum

Pravdepodobne najneobvyklejšie múzeum v regióne Tver a jedno z najneobvyklejších v Rusku sa venuje kozii. Zviera zohralo veľkú úlohu v dejinách mesta - v XIII. Storočí sa Tver stal slávnym pre všetky kniežatstvá, prevažne kvôli produktom z kozieho kožu.

Tvorcovia múzea zhromaždili v zbierke veľké množstvo exponátov súvisiacich s kozou: figúrky, sochy, plnené zvieratá, pohľadnice a oveľa viac. Nechajte budovu múzea a malý, v ktorom sa nachádza viac ako 4 tisíc exponátov. Múzejná administratíva ponúka interaktívnu prehliadku, ktorá hovorí o úlohe tohto zvieraťa.

Pred návštevníkmi sa odohrá aj kostýmné vystúpenie, počas ktorého kráľovná Koz vezme hostí do kráľovstva Kozlinoe, kde sa každý môže obliecť ako koza a vziať nezabudnuteľné fotografie. Na konci exkurzie sa ponúka čajové pitie s kozím mliekom a perníkmi. Múzeum sa nachádza v meste Tver na ulici. Zhigareva, 5 a stretáva sa s jeho hosťami od 10.00 do 18.00 na všetky dni okrem pondelka.

Kostol bielej trojice

Najstarší kostol na území regiónu Tver, Biela Trojica, pôsobí od roku 1654. Je pozoruhodné, že toto je jeden z mála náboženských objektov, ktoré nezastavili svoju prácu ani počas sovietskej éry. Kostol, postavený podľa pravidiel pravoslávnosti - z bieleho kameňa s čiernymi a zlatými kopulami, vyniká z okolitého mestského priestoru.

Kostol má sedem hláv. V 19. storočí sa k cirkvi pridala dvojstupňová zvonica a dve medzery - Efremovského a sv. Arzeny, mučeníci Tatiana a biskup Tver. Vnútri kostola sa zachoval jedinečný ikonostas zo 17. storočia a dve storočia neskôr vznikli steny.

Zaujímavá je cache, ktorá sa nachádza vo vnútri kostola, a v prípade nepriateľského útoku musela zachovať všetky hodnoty cirkvi. Kostol priťahuje stovky pútnikov z celého regiónu, pretože v nich sú pozostatky Macarius Kalyazinského, významného svätca v krajine Tver. Kostol sa nachádza v meste Tver, st. Trinity, 38 rokov a je otvorená denne od 8:00 do 20:00.

Kostol premenenia

Ďalším starodávnym kostolom na území Tveru je katolícka cirkev premenenia. Veľká katolícka komunita sa objavila v Tveri na začiatku 19. storočia, a preto sa miestne úrady rozhodli vybudovať červený kamenný kostol, ktorý vyniká zo zvyšku masívu mesta.

Vonku je dobrým mixom moderného a gotického štýlu, ktorý je plne v súlade s realitou v čase. Chrám je vytvorený v podobe tradičného kríža, veľká zvonica sa nachádza nad hlavnou fasádou. Vo vnútri bol obrovský orgán, pracovala v kostole nedelecká škola, prebiehali prázdniny a služby. Avšak v roku 1974 bol kostol zrušený, ale po dvadsiatich rokoch ho začali obnovovať podľa historických kresieb.

Preto od roku 2002 znovu cirkev prijíma katolíkov a hostí. Kostol sa nachádza v meste Tver, st. Sovetskaya, 61, je otvorená denne, služby sa konajú o 18.30 v ruštine.

Kláštor Borisoglebsky

Neoddeliteľnou súčasťou kresťanského náboženstva sú bohaté kláštory, ktoré sa nachádzajú vo veľkých počtoch v regióne Tver. Najstarším z nich je kláštor Borisoglebsky, ktorý sa nachádza v meste Torzhok. Podľa kroník sa tu objavil v XI. Storočí a vznikol mesto.

Na území kláštora sa nachádza niekoľko starobylých kostolov postavených v 18. a 19. storočí: Borisoglebsky Cathedral (1784) je veľká budova v štýle klasicizmu s bohatým ikonostasom vo vnútri. Domovský kostol vchodu Pána do Jeruzalema (1795), bohato zdobený ikonami miestnych remeselníkov, je obzvlášť pozoruhodný pre kopulu, pripomínajúc to rovnaké v eponymnej katedrále v Jeruzaleme.

Viedenský kostol (1879), neskôr, a z toho popravený v inom štýle z ružového kameňa. Vysoká zvonica ju efektívne odlišuje od zvyšku súboru. Ďalšou zaujímavosťou je aj kostol Zázračného obrazu Spasiteľa a veže Sviečky. Kláštor sa nachádza v meste Torzhok, st. Staritskaya, 7.

Svätý Nanebovzatia Staršícky kláštor

Ďalší veľký kláštor sa nachádza v starom meste Staritsa. Toto je kláštor sv. Nanebovzatia Staritsky, postavený v XVI. Storočí. Kláštor zohrával veľkú úlohu v čase ťažkostí, keď sa stal miestom vyhnanstva politických väzňov z False Dmitry I.

Neskôr sa v kláštore uskutočnil pokojný život, v roku 1919 bol uzavretý. V tridsiatych rokoch bola čiastočne rozobraná, ale do roku 2013 bola otvorená v pôvodnej podobe.

Dnes je to fungujúci mužský kláštor a pred všetkými jeho hosťami otvorené tieto pamiatky: kostol Nanebovzatia Panny Márie z bieleho kameňa a z toho bohatého vzhľadu. Chrám je zdobený bohatými kokoshnikmi. Tiež zachované sú Priory Corps, Gate Church a niekoľko ďalších kostolov. Navyše na centrálnom námestí je pomník prvý opát - Iov. Kláštor sa nachádza v Starici, ul. Puškin, 1.

Nilo-Stolobensky púšť

Najkrajšiejší kláštor v regióne Tver sa nachádza na jazere Seliger. Nilo-Stolobensky púšť - mužský kláštor, založený v 15. storočí reverendom Nilom. Najbohatší kláštor v oblasti udržiaval niekoľko chrámov z bieleho kameňa, zdobených striebornými kopulami, ktoré leskli na slnku.

Medzi hlavné katedrály kláštora patria: katedrála Epifany, brána Petra a Pavla, brána na počesť Nílu, kostol sv. Kríža, chrám v mene všetkých svätých a kostol sv. Jána predchodcu. Krása púšte sa stala známa po celom Rusku a stala sa populárnym pútnickým miestom. Cisár Alexander II dokonca nariadil vybudovať most a nábrežie z žuly a úspešne doplniť súbor.

Púšť je platná, ale mnísi radi dostávajú hostí a turistov. Kláštor sa nachádza 22 km od mesta Ostáškov, z ktorého autobusy vedú smerom na obec Svetlitsa. Za touto dedinou je púšť. V lete sa v meste Ostashkov ide loď.

Zvonica veže katedrály svätého Mikuláša

Najviac ponurý a tragický pohľad na región Tver je považovaný za zvonovú vežu katedrály sv. Mikuláša. Počas výstavby trasy Volga-Baltsko museli úrady vytvoriť nádrž Uglich. Malo by sa nachádzať v obývanej oblasti, tu bola stará dedina Mologa, vedľa ní je kláštor Nikolo-Žabensky.

Úrady sa rozhodli zaplaviť oblasť. Obyvatelia, mnísi a cennosti boli evakuovaní, stará obchodná obec a kláštor boli zaplavené. Nebolo možné sa schovať pod vodou len vo vysokej zvonici Nikolskej katedrály, ktorá sa teraz zdvihne nad vodou a slúži ako pripomienka tragických udalostí minulého storočia. Zvonica sa nachádza v blízkosti mesta Kalyazin, dobre vidieť z turistických motorových lodí a mostov cez nádrž v Kalyazin.

Pamätník Michaela z Tveru

Keď sa rozprávame o regióne Tver, nemožno ignorovať niekoľko zaujímavých pamiatok nachádzajúcich sa v hlavnom meste. Patrí medzi ne aj pamätník Mikhaila Tverského, jedného z najvýznamnejších vodcov kniežatstva Tver, postaveného v centre mesta v roku 2008. Pamätník je vyrobený z bronzu, umiestnený na žulovom podstavci.

Knieža je predstavený sedí na koňoch a zvonia jeho ruku, prejavujúc priazeň všetkým hosťom mesta Tver. Podstavec je zarámovaný bronzovou stuhou s ortodoxnými freskami. Aj na podstavci je štít, ktorý je určený na ochranu regiónu Tver a jeho hlavného mesta pred všetkými nešťastiami. Pamätník sa nachádza na sovietskom námestí, vedľa budovy regionálnej správy.

Pamätník Afanasy Nikitin

Pamätník rodáka z Tveru, veľký prieskumník a geograf Afanasy Nikitin, autor diela "Prekračovanie troch morí", bol založený v meste v roku 1955. Skladba je štvormetrová bronzová socha. Nikitin stoja na podstavci, pár metrov vpredu je nos lode vo forme koňa.

Ak sa pozriete na sochársku kompozíciu z určitého uhla, máte pocit, že geograf stojí priamo na svojom nosiči. Na páse Nikita je kabelka, ktorá sprevádzala Nikitina počas jeho cesty do Indie. Pamätník Afanasy Nikitin sa nachádza na rovnomennom nábreží v okrese Zavolzhsky Tver.

Pamätník Michaila Kruga

Ďalším slávnym rodákom z Tveru je legendárny šansón Michael Circle, pochovaný vo svojej vlasti. Obyvatelia mesta sú pre svoju prácu veľmi uctievaní, a preto hneď po jeho smrti vznikla nadácia na stavbu pamiatky. Bol slávnostne otvorený v roku 2007 a je bronzovou sochou, ktorá zahŕňa dlhú lavicu a sochu speváka sediaceho na nej.

Má v ruke obľúbenú gitaru, je oblečený do výstupnej košeľu, klobúk je vedľa neho na lavičke. Vyjadrené výrazy tváre a tvárové prvky kruhu sú vykonávané veľmi podrobne, pretože práca bola vykonaná jeho blízkym priateľom. V blízkosti pamiatky nie je žiadna značka, pretože to všetci obyvatelia mesta to vedia. Väčšina miestnych obyvateľov a hostí radi sedí na lavičke vedľa kruhu, fotografuje. Pamätník sa nachádza na bulvári Radiščova, 21.

City Garden

Stojí za to trochu rozprávať o prírodných pamiatkach regiónu Tver. Začnite s mestskou záhradou Tver, ktorá sa nachádza na území Kremľa. Tu sa objavil v roku 1773, keď sa guvernér rozhodol neobnoviť súbor Kremľa. Na svojom mieste sa rozhodol prelomiť záhradu.

Časť záhrady zostala v pôvodnom stave - tradičná na začiatku XIX. Storočia, na druhej strane pravidelná záhrada s hladkými chodbami, fontána, lavičky, sochárske kompozície a nepravidelné, priľahlé k Traveling Palace, na druhej strane. V polovici 20. storočia sa orgány rozhodli rozdeliť záhradu na zábavný park, takže teraz je to veľmi obľúbené miesto v meste. Časť pravidelného parku sa zachováva v pôvodnej podobe. Pamätník sa nachádza na území Tverského Kremľa.

Jazero Seliger

Najkrajšou prírodnou atrakciou regiónu Tver je jazero Seliger. Z fínskeho jazyka sa jeho názov prekladá ako "vysoko položené jazero". Oblasť jazera 260 km2, čo z neho robí jedno z najväčších jazier v strednom páse. Forma tohto jazera je tiež nezvyčajná - nie je to klasický vodný klastr, ale reťaz 110 kanálovpripojený k jednému vodnému systému.

Seliger je vyhradené miesto - viac ako 30 druhov rýb obývajú svoje vody a tradičné zvieratá centrálnej zóny obývajú okolité lesy. Seliger je splavné jazero pre cestujúcich, na brehoch je mnoho atrakcií, z ktorých najznámejšia je púšť Nilo-Stolobenskaya. Každý, kto si želá preskúmať najkrajšie miesta Seliger, môže ísť na loď Ostashkov - ostrov Gorodomlya. Preprava cestujúcich je konštantná, lety prebiehajú každú hodinu.

Ústredná lesná rezervácia

Na území regiónu Tver sa nachádza jedinečná rezervácia, ktorá pozýva všetkých svojich hostí, aby cítili atmosféru tradičného ruského lesa. Rezervácia sa nachádza na krásnom mieste na území Valdai Hills.

Žiť tu viac ako 500 druhov zvierat, vtákov a rastlín, Zaujímavé je, že v rezervácii sa nachádza Okovský les, ktorý je uvedený v "Príbehu minulých rokov". Hostia ponúkajú tri hlavné výlety - venované Okovskej stezke, zvieratám a močiarnej životnej rezervácii.

K dispozícii je tiež možnosť prejsť 25 km dlhou turistickou značkou, aby ste sa zoznámili s faunou a flórou. Tiež pri vchode je múzeum pre tých, ktorí sa rozhodnú nepristúpi na samotné územie. Rezervácia je denne otvorená pre hostí a je vzdialená 42 km od mesta Nelidovo (dedina Zapovedny). Vzdialenosť od Nelidova po Tver je 232 km pozdĺž diaľnice.

Pamätný komplex "Ksty"

Významným pamätným komplexom stredného Ruska je Ksty, ktorý sa nachádza v regióne Tver na brehu jazera Peno na mieste dediny rovnakého mena, ktorú vypálili Nemci v roku 1942. Jedná sa o jedinú pamiatku na území Ruska, ktorá zobrazuje zvyšky osady.

Ksta bola malá dedinka pozostávajúca z 78 obyvateľov, ktorá bola 9. januára 1942 zastrelená Nemcom, po ktorej boli spálené svojimi domami. Teraz na mieste obce je kompozícia, zbieraná zo zvyškov jedného z domov.

V strede kompozície je možné vidieť postavu človeka, ktorý sa pozerá na oblohu a pevne drží svojho obydlia, čím symbolizuje dedinčanov. Pamätný komplex sa nachádza v okrese Penovskiy, 4 km od mesta Peno smerom na turistickú základňu Orlovka. Vzdialenosť od Tveru po Peno je 224 km pozdĺž diaľnice smerom k Seliger.

Región Tver je unikátny región v Rusku. Od 12. storočia sa Tver stalo dôležitým mestom na mape, knížectvo prekvitá, a preto nie je vôbec prekvapujúce, že mnohé historické pamiatky dosiahli súčasnosť. Okrem toho sa mestá nachádzajú v neuveriteľne krásnej oblasti, ktorá dáva regiónu nezabudnuteľnú chuť. Pre všetkých turistov je povinná návšteva regiónu Tver!

Pin
Send
Share
Send
Send