Spojené štáty

Hlavné atrakcie mesta Chicago (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto Chicago je jedno z najväčších miest v USA s približne 3 miliónmi obyvateľov. Zároveň vytvára aglomeráciu s okolitými predmestími s celkovou populáciou viac ako 10 miliónov ľudí. Obyvatelia krásne prezývali svoje mesto "Chicagoland".

Chicago je mesto, v ktorom sa aktívne rozvíjajú dopravné a priemyselné a hospodárske činnosti. Pokiaľ ide o turistické aktivity, je to mesto s veľmi veľkým počtom atrakcií, slávnych architektonických budov a impozantnej kuchyne. A to samozrejme priťahuje obyvateľov susediacich miest, aby navštívili krásne a slávne mesto v Chicagu.

Turistická cesta, každý, kto sa chce v tomto meste oddýchnuť, by mal byť zameraný na návštevu svojich známych miest:

Cloud Gate

Jedná sa o plastiku, ktorá je pokrytá zrkadlovým povrchom a vo svojej štruktúre má zeleninový vzhľad. Socha bola založená v roku 2004 a umiestnená v Millennium Parku, ktorá slúžila ako ďalšia činnosť jej návštevy.

Nastavenie pre sochu je špeciálny rám z nehrdzavejúcej ocele. Samotný dizajn, vďaka starostlivému lešteniu, má charakter zrkadla. A vzhľadom na svoju bizarnú podobu sú obrázky vystavené skresleniu (účinok zakriveného zrkadla), ktorý priťahuje fotografov i turistov.

Pamätník víťazstva

Táto pamätná časť je venovaná veľkému víťazstvu, ktoré sa nachádza v jednej z najzaujímavejších miest v Chicagu - Bronzeville, Od roku 1986 je historickým miestom Spojených štátov.

Pamätník je venovaný vojakom, ktorí slúžili v ôsmom pluku nat. Štátna stráž Illinois. 137 vojakov zabitých počas prvej svetovej vojny bolo imortalizovaných na špeciálnom bronzovom paneli spomínanej pamiatky. Pamätník bol postavený v roku 1927.

Chrám v Chicagu

Jedna z najvyšších budov v Chicagu Výška 173 metrov, Chrám bol postavený v roku 1924 a pozostáva z 23 poschodí. Budova bola umiestnená na juhu Chicaga, na križovatke Washington Street a Clark Street.

Nižšie poschodia boli určené pre cirkevných služobníkov, v ktorých bolo ubytovaných asi 2 000 ľudí. Nadzemné podlažia boli vyhradené pre administratívnych pracovníkov. Tieto podlahy boli nazývané "Dickson". V najvyššom poschodí sa nachádza iba 30 osôb a je volaný Nebeská kaplnka (nebeská kaplnka).

Talianska štvrť

Táto štvrťroka v tridsiatych rokoch bola oslávená veľkou aktivitou mafiánskych skupín, ktorá si teraz zaslúži záujem návštevníkov.

Dnes, v tomto štvrťroku, ako hovoria obyvatelia, kriminálna minulosť bola takmer stratená. Teraz tu však existuje zdravotnícke centrum, Hall of Sports Fame, kostol Panny Márie z Pompejí a slávny Arrigo Park, ako aj Piazza di Maggio.

Akvárium Shedd

Tvorcom tohto akvária bol John Shedd, ktorý otvoril budovu v roku 1930. Toto akvárium po dlhú dobu obsadilo jedno z prvých miest vo svojej pôsobivej veľkosti. Tu bola najväčšia zbierka vystavených rýb.

Počet všetkých živých tvorov dnes dosahuje 25 druhov organizmov. Táto zbierka je pre pohodlie návštevníkov rozdelená na niekoľko samostatných výstavných hál.

Miesto: 1200 S Lake Shore D.

Greenhouse Park Lincoln

Je to úžasné miesto pre spoločnú rekreáciu s príbuznými a súbežne s poznávaním exotických rastlín, ktoré tam žijú.

Na začiatku (od roku 1870) bola konzervatórium Lincoln Park malá. Len po 20 rokoch bola značne obnovená a rastliny už boli tesne umiestnené pod tou istou strechou.

Bell a Silsby, ktorí postavili konečný výsledok v roku 1895, sa považujú za architektov pavilónu. Samotná budova pripomína východný rozprávkový hrad.

Miesto: 2391 N Stockton Dr.

Centrum pre symfonickú hudbu

Chicago Symphony Orchestra, založený v roku 1891, je považovaný za jeden z najlepších na svete. Každý rok v spolupráci s týmto orchestrom vystupujú na svetových scénach množstvo sólových hudobníkov a profesionálne známych dirigentov. Hlavným pódiom pre ich tvorivosť je Centrum pre symfonickú hudbu. Okrem toho sa nachádza hlavná sála tohto centra až 2500 divákov, Táto sála je architektonickým dedičstvom amerického stredozápadu. A na balkóne pod oknami sú vyrezávané mená svetového skladateľa, ako sú: Bach, Mozart, Beethoven, Schubert a Wagner.

Miesto: 220 S Michigan Ave.

Hyde Park

Hyde Park sa nachádza na predmestí Chicaga a je známy tým, že má na svojom území univerzitu v Chicagu a domovské vlastníctvo Baracka Obamu.

Univerzita, ktorá bola založená v roku 1890 J. Rockefellerom, dodnes má medzi uchádzačmi dobrú známku. Rozloha univerzity je 85 hektárov a pozostáva z 250 budov.

Na území parku sa nachádza aj jedna z najkrajších architektonických výtvorov - "House Roby", ktorého tvorcom je Frank Lloyd. Okrem toho park zahŕňa obrovské parky a priľahlé brehy jazera Michigan.

Chicago Water Tower

Vodárenská veža, postavená v roku 1869, je architektonickou pamiatkou mesta. Neporušiteľnosť jej štruktúry bola spáchaná niekoľkými vandalizmami, ale spoločné konanie obyvateľov o jej integrite sa úspešne zachovalo. Okrem toho zodpovedne prežila požiar v roku 1871, ktorý v tom roku priniesol mnoho obyvateľov a tiež zničil mnoho ďalších budov. Obyvatelia, aby dal slávu, táto veža, dokonca prišiel s legendou.

Miesto: 806 - N MichigaBn Avenue.

Millennium Park

Rovnako ako Hyde Park, Millennium je jedným z skvelých miest na odpočinok v meste Chicago. Je výhodne umiestnený v blízkosti jazera Michigan. Otvorenie parku sa uskutočnilo v roku 2004, čo vyvolalo rozruch 300 tisíc obyvateľov.

Neskôr sa na území objavila určitá socha, prezývaná obyvateľmi "Bob", pre svoj zvláštny tvar. V skutočnosti sa táto socha nazýva Cloud Gate a jeho tvorcom je architekt Anish Kapoor.

Pre obyvateľov mesta je vstup do parku úplne zadarmo.

Miesto: 201 - E Randolph Street.

Trumpová veža

Z názvu už je jasné, že táto budova patrí prezidentovi a multimilionárovi Donaldovi Trumpovi. Tento hotel sa skladá z 92 poschodí s celkovou výškou 423 metrov a na druhom mieste v Spojených štátoch.

Tento hotel je svetoznámy hotel a je hodnotený na 5 hviezdičiek. Celkový počet izieb je 339, pričom každá izba sa vyznačuje elegantným štýlom v interiéri a vysokou úrovňou služieb.

V hoteli sa nachádza dobre umiestnená reštaurácia, ktorá úspešne zhromaždila jedlá, ktoré uspokoja túžbu aj tých najdôležitejších gurmánov.

Umiestnenie: 401 - N Wabash Ave.

Budova koruny

Táto budova je architektonickou tvorbou Illinois Institute of Technology. Bol postavený v roku 1956 architektom Mies van der Rohe špeciálne pre túto vzdelávaciu inštitúciu.

Crown Hall je kancelária, ktorá je vybavená sklenenými stenami a je schopná transformácie v správnom momente vďaka pohyblivým priečkam. Hlavným cieľom architekta bola túžba zapracovať myšlienku nového prístupu k výučbe mladých ľudí.

Umiestnenie: 3360 S State Street.

Univerzita v Chicagu

Táto univerzita bola postavená v roku 1890 a je oprávnene jednou z najlepších súkromných univerzít na svete. Jeho charakteristickým znakom je oblasť, ktorá tvorí 85 hektárov pôdy. Na jeho území je 240 budov dobre umiestnených, vrátane laboratória, knižnice, hvezdárne, nemocnice a vydavateľstva.

Táto univerzita je známa svojimi bývalými absolventmi, medzi ktorými sú: Herbert Charles, M. Friedman, James Watson, každý z nich je nositeľom Nobelovej ceny vo svojej oblasti práce.

Goodmanovo divadlo

Toto divadlo je neodmysliteľnou súčasťou kultúrneho života mesta viac ako 100 rokov. Všetko začalo s darovaním 250 tisíc na výstavbu profesionálnej divadelnej školy. A v roku 1925 tu bolo otvorené nové divadlo pre tvorivé dielo mladých hercov.

V roku 2000 si Gudmanovci, hlavní sponzori, kúpili susednú budovu a nové divadlo sa premiestnilo do nových múrov.

Miesto: 170 N Dearborn Street.

Rookery Building

Táto budova je jednou z najväčších kultúrnych budov. Táto budova je jedným z mála príkladov komerčných výškových budov, ktoré doteraz prežili.

Stavba tejto budovy trvala 3 roky od roku 1885 do roku 1888. Stavebná technológia, architektonické riešenia súvisiace s osvetlením budovy boli skvelou myšlienkou architekta, ktorý žil a pracoval koncom 19. storočia. Fasády budovy sú z mramoru a terakoty. A dizajn stien vznikol v štýloch rôznych kultúr arabskej, indickej a mauritánskej kultúry.

Miesto: 209 South LaSalle Street.

Pin
Send
Share
Send
Send