Rusko

Lóg: atrakcie a krásne miesta (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Lgov - ruské mesto, ktoré sa nachádza v regióne Kursk. Nachádza sa na rieke Sejm, necelých sto kilometrov od Kurku a 100 km od hraníc s Ukrajinou. Mesto bolo založené pred mnohými storočiami: prvé zmienky o Olgove (staré meno) sa nachádzajú v XII-XIII. Storočí. Toto miesto bolo pre Rusko dlhé, bolo tu miesto obrany krajiny od nájazdov kočovných ľudí. Neskôr bola postavená železnica a dodnes železničné spojenie Lgov s najbližšími veľkými mestami existuje a zostáva pomerne rozvinuté.

Prišli sem ľudia, aby sa dozvedeli viac o histórii krajiny a regiónu. Napriek tomu, že Lóg je provinčné mesto a jeho populácia je len asi 20 tisíc ľudí, existuje niekoľko špeciálnych atrakcií, ktoré priťahujú turistov z rôznych kútov sveta.

Múzeum miestnej lórie v meste Lóg

Zoznámenie sa s históriou Lgov by malo začať s jeho múzeum miestnej tradície. Vo svojich expozíciách - viac ako 20 tisíc objektov, Tu sú veci, ktoré odrážajú život občanov v stredoveku a počas vojny. Medzi položkami sú fotografické dokumenty a umelecké diela. Môžete tiež vidieť vzácne archeologické nálezy a úžasnú zbierku ľudových krojov.

Miesto: Červené námestie - 20.

Šamilová veža

Pamiatka architektúry bola postavená v 70. rokoch 19. storočia. Nachádza sa na území bývalého panstva Baryatinsky - kniežacie rodiny známej v Rusku. Kedysi tam bol zámok a dobre udržiavaná záhrada. Majetok dokonca získal medailu na výstave v Paríži. Teraz zostáva len bezpečnejšia veža Šamil, ktorú navrhol Karl Rossi. Štruktúra je altánok v pseudogotickom štýle. Hovorí sa, že vedúci horákov Šamil sa tu modlil.

Dmitrij Solunsky kostol

Kláštor D. Solunsky sa objavil v roku 1630, bol niekoľkokrát zničený a prestavaný. Jeho rektorom bol asketický mních Jób, ktorý bol sprostredkovateľom staršej pravoslávnej cirkvi.

O storočie neskôr bol kláštor zrušený, ale mnohí starí veriaci zostali medzi obyvateľmi mesta. Nový chrám bol postavený na začiatku 20. storočia. Počas vojnových rokov sa zachránila časť jeho majetku, pretože sa zachovali niektoré staroveké ikony a kostolné dosky.

Miesto: Kirov ul.

Pamätník VB Bessonov

Pamätník navrhol sochár V.I. Bartenev bol otvorený v roku 2008. Je venovaný Vsevolodovi Borisovičovi Bessonovovi, kapitánovi jadrovej ponorky K-8. Tento vojak strávil svoje detstvo v Lgov. Rusi ho spomínajú na úlohu z roku 1970, keď počas požiaru na ponorke Bessonov, ktorý sa podieľal na evakuácii členov posádky, pomohol zachrániť viac ako 70 ľudí a sám zomrel. Po posmrtnosti bol kapitánovi udelený titul Hrdina Sovietskeho zväzu.

House-Múzeum detského spisovateľa A.P. Gajdar

Mesto je rodiskom spisovateľa A.P. Gaidar, ktorého pero patrí k takým slávnym dielam ako "Timur a jeho tím" a "Osud bubeníka". Múzeum sa nachádza v dome, kde rodina Golikovovcov (skutočné meno spisovateľa) žila až do roku 1908. V blízkosti - pomník spisovateľa.

V roku 1987 bolo rozšírené múzeum, kde sa v súčasnosti konajú dočasné výstavy a premietania filmov. Hlavná výstava dáva kompletný obraz života Gaidarovcov na začiatku minulého storočia. Uložené veľa predmetov pre domácnosť, knižnica, fotografie, obnovili situáciu v izbách.

Miesto konania: K. Liebknecht - 31.

Park "Oak Grove"

V tomto parku rastie známy držiteľ rekordov, ktorého vek je starší ako 450 rokov. V priemere strom presahuje 4,6 m, výška je viac ako 20. Ostatné dubové plantáže parku sú staršie ako 200 rokov. To je skvelé miesto na oddych a prechádzku. Okrem dubových stromov existujú aj iné stromy, ako je popol, topol.

Dom-múzeum N.N. Aseeva

Ďalšie pamiatkové múzeum sa venuje dielam básnika a scenárista A.N. Aseeva. Žil tu celé svoje detstvo. V múzeu sa nachádza mnoho kníh básnika, jeho osobné veci, listy a dokumenty. Aseev úzko komunikoval s ďalšími známymi spisovateľmi: Mayakovsky, Pasternak.

Miesto: Sovetskaya Street - 77/7.

Dom komorovskej rodiny Stremoukhov

Dom 10 na ulici Sovetskaya bola postavená v roku 1900 pre rodinu Kurskových šľachticov, Stremouhovovcov. Peter Stremoukhov dostal titul komorníka od samotného cara Alesandra II. On žil v budove so svojou manželkou Emiliou, ktorá občas organizovala dobročinné predstavenia.

V sovietskych časoch bola tu umiestnená škola, potom Dom priekopníkov. Teraz bola budova obnovená a premenená na hotelový komplex. Zámok šľachtickej rodiny nie je ani ďaleko od mesta Lgov, v obci Fityzh. Na tomto mieste bol čiastočne zachovaný mauzóleum Stremoukhov.

Manor N.D. Bartram

Neďaleko od mesta sa nachádza panstvo umelca a zberateľa Nikolai Bartram. Väčšinu svojho života sa venoval štúdiu a výrobe hračiek, cestoval veľa po celom svete. V roku 1893 zorganizoval vlastný workshop a neskôr sa stal riaditeľom Moskovského múzea hračiek. Pozostalosť umelca prežila až dodnes.

Lokalita: obec Semenovka.

Kostol sv. Mikuláša

Štruktúra kostola v mene sv. Mikuláša divadla začala koncom XIX. Storočia a trvala až do roku 1910. Ikonostáza je vytvorená podľa ND náčrtov. Bartram. Tento chrám je jedným z najvyšších budov v meste, jeho výška spolu s zvonovou vežou je viac ako 70 m. Počas rokov sovietskej moci bol sklad zrna, mnoho drahocenných ikon a náradia sa stratili. Teraz sa obnovuje kostol, opäť sa opäť natreli steny, obnovili sa steny a strecha, zlepšilo sa okolité územie.

Miesto: Karl Marx Street.

Pamätník mladšej gardy

V roku 1992 bola na počesť mládežníckej organizácie odporu otvorená pomník. Táto podzemná organizácia existovala počas vojny a zaoberala sa spravodajskými činnosťami. V roku 1942 bolo nacistami zastrelených viac ako 30 ľudí - členov organizácie.

V pamäti hrdinov sa rozhodlo postaviť monument. Je to vysoký obelisk, na úpätí ktorého sú postavy mladých strážcov. Tento pamätník má veľký význam pre obyvateľov mesta, viac ako raz za rok sa ľudia zhromažďujú blízko neho, aby uctili pamiatku mŕtvych.

Ďalšie pamiatky mesta Lóg

Neďaleko od parku si môžete prezrieť krásny výhľad Kostol Nanebovzatiapostavený v roku 1839. Na centrálnych uliciach mesta sú obchodné domy, z ktorých mnohé sú už viac ako sto rokov. A medzi pamiatky stojí za zmienku socha V.I. Lenin v blízkosti administratívnej budovy a pamätníka vojakom zabitým v Afganistane, čo je skôr ponurá kompozícia. Z architektonických štruktúr mesta stojí monumentálna budova bývalého vinárstva.

Pin
Send
Share
Send
Send