Čína

Hlavné atrakcie na ostrove Tchaj-wan

Pin
Send
Share
Send
Send


Taiwan - ostrov nachádzajúci sa v Tichom oceáne. Vzdialenosť od pevninskej Číny je asi 150 km. Taiwan patrí Číne, ale zároveň vám umožňuje otvoriť úplne nové aspekty cestovného ruchu a pozrieť sa na existujúci svet iným spôsobom.

Taiwan priťahuje veľké množstvo turistov s nádhernou prírodou, pretože asi 20% územia štátu je vyčlenených pre národné parky a chránené komplexy. Zvyšok pamiatok odhaľuje jedinečnú architektúru, ktorú je takmer nemožné stretnúť vo zvyšku sveta.

Zoo Taipei

ZOO Taipei existuje od roku 1914. Zoologická záhrada bola najskôr malá zoologická záhrada, ale čoskoro sa stala plnohodnotnou mestskou zoologickou záhradou. V roku 1970 sa zoologická záhrada dokázala spojiť s zábavným parkom, čím sa rýchlo rozrástla popularita turistov.

Manažment bohužiaľ čelil problému, pretože obmedzená oblasť neumožnila rozšírenie zberu zvierat. Z tohto dôvodu sa mesto v roku 1973 rozhodlo začať s výstavbou väčšej zoologickej záhrady, ktorá bola otvorená o 13 rokov neskôr. Hlavnými úlohami sú zachovanie vzácnych druhov zvierat, vykonávanie výskumu, organizovanie slušných podmienok pre rekreáciu návštevníkov. Moderná zoologická záhrada sa môže pochváliť vzdelávacím centrom, výstavným priestorom, zoologickou záhradou a ďalšími zariadeniami, ktoré sú obľúbené pre cestujúcich.

Miesto: Xinguang Road, č. 30, sekcia 2.

Zhongzheng Park

Zhongzheng Park pôsobí v meste Keelung, Tento parkový komplex sa nachádza priamo na úpätí kopcov a poteší sa dobre udržiavanými lesnými cestami. Ktokoľvek sa môže dotknúť fascinujúceho sveta miestnej prírody a vidieť slušnú pagodu, z ktorej sa otvára krásny výhľad na prístav a mestské prostredie. Z parku môžete vyliezť horu na slávne budhistické sochy, vedľa ktorých je múzeum vojenského vybavenia, kde sú zastúpené stíhačky, tanky a zbrane.

Kláštor Fo Guang Shan

Fo Guang Shan je jedným z najznámejších kláštorných komplexov budhistickej kultúry. Názov náboženského kláštora bol prijatý na počesť medzinárodného čínskeho mníšskeho poriadku, ktorého história úspešne začala v šesťdesiatych rokoch.

Kláštor prekvapí svojimi veľkolepými skúsenými turistami:

 • Brána, vyrobená v klasickom čínskom štýle.
 • Široká ulička od brány do kláštora, lemovaná kameňom.
 • Prítomnosť čistých kvetinových záhonov na stranách cesty.
 • Kláštor bol vytvorený vo forme pagody s nezvyčajnou strechou.
 • Existuje špeciálna platforma pre meditáciu.
 • Budhistická knižnica, veľké publikum pre filozofické praktiky, čajovňu sú pre návštevníkov k dispozícii.

Kláštor priťahuje nielen budhistov, ale aj mnoho ďalších ľudí, ktorí sa usilujú o sebapoľovanie.

Miesto: Xingtian Road, okres Dashu.

Chrám Longshan

Chrám Longshan je dôstojnou vizitkou Taipei. Reforma bola postavená počas dynastie Qing, ale potom bol chrám opakovane zničený a prestavaný. V súčasnosti sa Longshan považuje za jedno z najdôležitejších budhistických centier na Taiwane.

Unikátny výkon pamiatok fascinuje mnohých turistov. Na začiatku haly môžete vidieť dvoch elegantných a monumentálnych drakov. V hlbinách chrámu sú štyri sochy - drak. Toto potvrdzuje správne zvolené meno, pretože "Longshan" môže byť preložený ako "Dragon Mountain". Chrám má tiež budhistické a konfuciánske výroky, ale iba tí, ktorí dobre poznajú čínštinu, ich rozumejú.

Umiestnenie: Guangzhou Street, okres Wanhua.

Zoo Shou Shan

Zoo Shou Shan je medzníkom v tchajwanskom meste Kaohsiung. Zoologická záhrada existovala od roku 1978, ale v roku 1986 sa presunula na súčasné miesto. V súčasnosti je Shon Shan starostlivo. Po dlhú dobu bolo územie zoologickej záhrady vo veľmi zlom stave, ale v roku 2009 bolo ešte možné vykonať kompletnú rekonštrukciu.

V súčasnosti je Zoo Shou Shan jednou z najvýznamnejších atrakcií na Taiwane. Obsahuje viac ako 80 druhov zvierat, ktoré boli prinesené z Afriky, Austrálie, Ázie, Ameriky. Cestovatelia sa môžu nielen zoznámiť s miestnymi zvieratami, ale tiež navštíviť snack bar, miesto na odpočinok. Umiestnenie: Wanshou Road, Ku-San District.

Taiwanské uhoľné mínske múzeum

Taiwanské múzeum uhoľného múru je jednou z najväčších na Taiwane. Múzeum sa venuje ťažbe nerastných surovín a nachádza sa presne na mieste, kde už existovala opustená baňa. Po prvé, práve tu bolo možné získať viac ako jednu tonu rudy za deň, ale teraz je územie určené na prilákanie turistov.

Návštevníci si môžu nielen prezrieť cenné exponáty, ale aj niekoľko metrov pod zemou, aby prešli tunelmi, ktoré predtým vytvorili mínoví pracovníci. Počas prehliadky bude možné zistiť, ako vznikol a rozvíjal uhoľný priemysel.

V múzeu nájdete nástroje na ťažbu uhlia, čiernobiele fotografie pracovníkov uhoľného priemyslu. Tak zaujímavá výstava vám umožní úplne ponoriť sa do špeciálnej atmosféry.

Miesto: Xinliaoli (Shifenliao), okres Pingxi.

Národný štadión Kaohsiung

Národný štadión Kaohsiudna je jedným z najznámejších pamiatok na Tchaj-wane. Štadión bol postavený v roku 2009 pred otvorením olympijských hier, po ktorom sa športové zariadenie začalo aktívne používať na atletické a rugbyové súťaže. V niektorých prípadoch sa konajú futbalové zápasy taiwanských tímov.

Národný štadión má tvar špirály. Súčasne na prednej strane nájdete veľké solárne panely, ktoré podporujú plné fungovanie konštrukcie. Turisti môžu oceniť jedinečný tvar štadióna a relaxovať v malej kaviarni.

Miesto: Kaohsiung City, Shiyun Boulevard, okres Zuoying.

Národný park Jušan

Národný park Jušan je roh panenskej prírody, ktorý zahŕňa veľké množstvo vysokých hôr. Zároveň sa na území národného parku nachádza slávna Yashmanská hora Jušan, ktorá je jednou z najvyšších v severovýchodnej Ázii.

Nachádzajú sa tu veľké taiwanské cicavce. Navyše tu môžete stretnúť sérum, makaky, čierneho medveďa. Národný park Jušan je dostatočne chránený pred negatívnym vplyvom civilizácie. V parku je reliktný les, kde sa rozrastá 1200 druhov rastlín.

Slnečné jazero a Mesiac

Slnečné jazero a Mesiac sú jedným z miest na Taiwane av Ázii. V blízkosti jazera sa nachádza niekoľko hotelov, ale zároveň sa nevidí vplyv turistov. Jazero je obklopené zelenými horami, ktoré dávajú osobitému šarmu kúsku Ázie.

V centrálnej časti jazera je ostrov Lalu, ktorý je posvätný a je zakázaný pre turistické návštevy. Napriek tomu môžu turistov stále navštíviť oblasť okolo jazera Slnka a Mesiaca. Jedinečná prirodzená forma určila názov pohľadu, pretože na východe jazero je okrúhlé a pripomína slnko, na západe je polkruhové a pripomína polmesiak.

Múzeum bábkového divadla Lin Liu-Sin

Ostrov Tchaj-wan je jedinečnou kolískou pre kupolové divadlá. Nedávno štátne orgány organizovali aktívne podujatia na popularizáciu predstavení a zachovanie najlepších divadelných bábok. Nie je prekvapujúce, že múzeum bábkového divadla Lin Li-Sinya úspešne a dokonca láka turistov a jeho história začala v roku 2006 novou etapou.

Výstava zahŕňa bábiky z Číny, Afriky, Latinskej Ameriky a juhovýchodnej Ázie. Celkový počet exponátov presahuje 6 tisíc. V prvom poschodí si môžete pozrieť proces vytvárania nových divadelných bábik, na druhej - vidieť špeciálne výstavy, na treťom - stálych výstavách, na štvrtom mieste sa zoznámiť s vietnamským bábkovým divadlom na vode. Každý návštevník dostane príležitosť naučiť sa niečo nové o bábkovom živote bábik.

Miesto: Nie. 79, Xiníng North Road, Datong District Mesto Taipei.

Vodný park Dongshan River

Komplex parku, ktorý existuje od roku 1987, sa nachádza na brehu rieky Dongshan. V roku 1994 bol pre cestovateľov otvorený orientačný bod. V súčasnosti môžu návštevníci navštíviť letné kino a vodný park, plávať v malom bazéne a vyraziť na bicykloch, navštívte miestnu astronomickú observatóriu. V parku sa pravidelne konajú súťaže na vodách, pretekoch na lodiach, medzinárodných hudobných festivaloch. V každom prípade, zábava sľubuje byť vzrušujúce a nezabudnuteľné.

Miesto: Yilan County, No. 2, oddiel 2, Qinhe Road, Wujie černošská štvrť.

Park XinShe hrad

Zámok XinShe je medzníkom vytvoreným v štýle európskeho stredovekého hradu. V parku nájdete umelé vodopády, veže, fontány, štýlové reštaurácie a tematické kaviarne. Zeleň a kvetiny zdobia zámok XinShe a prispievajú k objavovaniu zaujímavých aspektov komplexu parku. Každý návštevník dostane príležitosť ponoriť sa do rozprávkovej atmosféry.

Miesto: Nie. - 65, ul. Xiezhong, okres Xinshe, mesto Taichung.

Pagody "Dragon" a "Tiger"

Dragon and Tigr pagodas sa nachádzajú v meste Kaohsiung, alebo skôr na jazere Lotus. Pagody sú jedinečným dizajnom vo forme dvoch budov na sedem poschodiach. Spočiatku turista padá do veľkých úst draka a potom - vystupuje z hrdla tygra. Každá úroveň je vyzdobená širokými bielymi balkónmi a na oboch strechách môžete vidieť miniatúrne pagody. S nástupom temnoty osvetľujú tisíce svietidiel miesto a vytvárajú osobitnú atmosféru. Spomienky sľubujú, že sú naozaj zvláštne.

Tématický park LeoFoo Village

Tématický park LeoFoo Village je jedným z najznámejších taiwanských zábavných atrakcií. Komplex parku je známy pre horské dráhy, kurty na kolieskových korčuliach, tematické miestnosti (africký safari, divoký západ, arabské kráľovstvo, južné Tichomorie).

Každý turista dostane príležitosť vychutnať si vzrušujúce jazdy. Park existoval od roku 1994, ale zároveň má obdivu populárnosti medzi dospelými a deťmi.

Miesto: Hsinchu County, Guanxi černošská štvrť.

Múzeum Lanyang

Múzeum Lanyang existuje od roku 2010. Múzeum sa nachádza v nezvyčajnej budove, ktorá je štvorpodlažnou kockou betónu a skla. Múzeum má tri úrovne: oceán, rovina a hory. Súčasne môžete vidieť exponáty o geológii, flóre a faune, spoločenskom živote. Na prvom poschodí sa nachádzajú exponáty vytvorené špeciálne pre deti vo veku 6 - 10 rokov. Preto si každý návštevník uvedomí osobitný záujem o Lanyang a prezentovanú expozíciu.

Umiestnenie: No.750, Sekcia - 3, Qingyun Rd, Toucheng Town.

Národný park Taroko

Národný park Taroko existuje od roku 1937. V súčasnosti komplex parku zahŕňa tieto cenné predmety:

 • Wenshan horúci prameň.
 • Prehltnúť jaskyne.
 • Mramorová roklina.
 • Tunel deväť otočení.
 • Tunel vodných záclon.
 • Mramorový most.

V blízkosti vchodu do mramorového rokliny sa nachádza malá obec Tianxiang, ktorá je známa svojimi farebnými budovami. Každý turist na dlhú dobu si spomenie na cestu do Taroku.

Miesto: Hualien County, Xiulin Township.

Rainbow Village

Obec Rainbow bola pôvodne bežná a neznačiteľná osada. Keď však vojnový veterán, starší rodák z Hongkongu, rozhodol o zmene dediny, ktorá bola predtým malým vojenským mestom národnej armády a následne bola v stave trvalého úpadku. Dnes sú ulice a steny domov pokryté jedinečnými obrazmi.

Napriek primitívnej technike ozdôb sú vytvorené veľmi jednoduché kresby rastlín, vtákov, zvierat, celebrít, jedinečný a živý dojem. Obec sa teraz cíti s jednoduchými motívmi a jasnými farbami, vďaka čomu obec priťahuje veľké množstvo turistov.

Umiestnenie: Lane - 56, Chun'an Road.

Múzeum svetových náboženstiev

Múzeum svetových náboženstiev úspešne pôsobí od roku 2011. Múzeum bolo založené budhistickým mníchom Sin Tao. Kultúrna inštitúcia sa objavila vďaka aktívnej finančnej podpore thajských podnikateľov.

Expozícia odhaľuje zaujímavé okamihy desiatich hlavných náboženstiev sveta. Zároveň je možné pochopiť, ako sa mohla objaviť planéta Zem a ako sa následne narodil život. Hlavnou úlohou je odstrániť bariéry medzi rôznymi kultúrami a náboženskými spoločenstvami. Múzeum svetových náboženstiev priťahuje turistov z celého sveta.

Miesto: 7. poschodie, 236 - Zhongshan Road, Yonghe City, Xinbei.

Mesto duchov San Zhi

Mesto duchov San Ji je opusteným rezortným komplexom, ktorý bol predtým vytvorený špeciálne pre americké jednotky, ktoré slúžili vo východnej Ázii. Domy v tomto malom meste sa podobali tvaru lietajúcich talířov, preto sa nazývali domy - GLO. Stavba mesta sa začala v roku 1978, ale po niekoľkých rokoch ideologický duchovný šofér zanikol a projekt sa musel zastaviť.

Existuje legenda, že pracovníci narušili ducha miestneho draka, preto došlo k vážnym nehodám a projekt bol neúspešný. Mnohí boli presvedčení, že tu žijú duchovia. Z dôvodu týchto názorov sa San Ji ukázalo byť mestom duchov.

Cat Village Houtong

Viac ako sto mačiek žije v malej obci, ale zároveň tu bývalo malé banské mesto. Teraz z miestneho obyvateľstva nie je viac ako 20 ľudí, ktorí sa snažia aktívne starať o mačky. Takmer všetky domáce zvieratá sa ukázali byť krotké, aby ich mohli potiahnuť a fotografovať. Niektoré mačky sú však stále divoké.

V obci, obchody, lampy, domy vizuálne pripomínajú mačky. K dispozícii sú dokonca aj špeciálne domy pre domácich miláčikov. Turisti môžu navštíviť kaviarne a reštaurácie, relaxovať počas aktívnej prechádzky.

Tchaj-wan je miestom, kde sa môžete pozrieť na svet.

Pin
Send
Share
Send
Send