Rusko

Pamiatky Leninogorsk: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Leninogorsk je očarujúce, veľmi zelené mesto, ktoré sa nachádza v republike Tatarstan. Oblasť, rovnako ako počet Leninogorsk je malá, ale je to významné multi-priemysel, rovnako ako kultúrne a vedecké regionálne centrum.

Na jej území je veľa dizajnérskych kancelárií, výskumných centier, vedeckých organizácií, pobočiek vysokých a stredných odborných vzdelávacích inštitúcií. Okrem toho, pre organizáciu zaujímavých hostí voľného času a obyvateľov Leninogorsk otvoril dvere niekoľkých múzeí, knižnice, výstavné sály a rôzne architektonické pamiatky sa nachádza po celom meste priamo na otvorenom priestranstve. Môžete si ich navštíviť absolútne zadarmo, keď ste premýšľali o pešej ceste cez útulné ulice.

Je zaujímavé, že mesto Leninogorsk sa stal pomerne nedávno - až v polovici XX storočia. Až do tejto doby sa spomína ako obec Novaya Pismyanka.

Pamätník objavov ropy

Jednou z najvýznamnejších a najvýznamnejších pamiatok mesta je "Pamätník objavov tatárskeho oleja", ktorý bol postavený v 70. rokoch 20. storočia. Táto pomník má hlboký historický význam.

Je to jednoduché, pretože je to viac ako 30 metrov fontána z nehrdzavejúcej ocele, čo symbolizuje začiatok výroby ropy v regióne. O niečo skôr, pred vykonaním rekonštrukčných prác, boli na pamiatke vytesané mená objaviteľov ropného priemyslu regiónu.

Čierna rotunda

Čierna rotunda je miestnym orientačným bodom, ktorý sa objavil až nedávno - v roku 2005. Jej objav bol načasovaný na oslavy 50. výročia Leninogorsk. Táto budova, vysoká päť poschodí a špirálovité schodisko na kopci - skvelá príležitosť vidieť panorámu mesta. Je to obľúbené miesto na návštevu mladých ľudí a novomanželov. Zaujímavé je, že v Leninogorsku je aj biela rotunda, ktorá s príchodom čiernej sa stala menej populárnou.

Miesto: School Street - 22.

Alej hrdinov

Reprezentuje celý pamätný komplex, ktorý zahŕňa: Večný plameň, obelisk slávy, pamätník padlých, pomník pracovníkov zozadu. Vznikla v 70. rokoch 20. storočia vďačnosťou a spomienkou na hrdinov Veľkej vlasteneckej vojny.

Objavenie týchto pamiatok bolo zverené Hrdoru Sovietskeho zväzu - Samatovi Salakhovičovi Sadrievovi. Ktokoľvek môže chodiť pozdĺž uličky hrdinov a vzdávať hold obrancom a všetkým, ktorí prispeli k celkovému víťazstvu.

Miesto: 50 rokov ulice Victory - 11.

Pamätník Maxima Gorka

Autorom pomníku je znázornený Alexej Maksimovič Peškov, ktorý je známy pod pseudonymom Maxima Gorka, prechádza pozdĺž zelenej uličky parku s rovnakým názvom. Pekný pamiatok, stretnutie, s ktorým, ako keby volá po prechádzke po tienistých cestách parku.

Pamätník V. I. Lenina

Slávny sochár Aleksejev vytvoril jednu z najznámejších a najznámejších pamiatok Vladimíra Iľiča - "The Calling Leader". Zaujímavosťou je, že autor tohto umeleckého diela mal šťastie, že práca bola vykonaná s priamou účasťou Lenina, ktorý sa nazýva "z prírody".

Od 60. rokov 20. storočia je tento orientačný bod k dispozícii všetkým, ktorí sa nachádzajú na centrálnom námestí v Leninogorsku.

Pamätník "Čas"

Ďalšia nápadná a originálna pamiatka. Pamätník času je obrazom kyvadlového času. Miesto pre jeho inštaláciu nebolo vybrané náhodou. Práve tu, na križovatke súčasných ulíc Družby Narodov, Pervomaiskaya a Promyslova, boli postavené prvé stany olejníkov, po ich príchode sa narodilo mesto Leninogorsk.

Ulička čestných olejárov

Mesto Leninogorsk sa stal slávnym vďaka ropnému priemyslu, takže nie je prekvapujúce, že má veľa atrakcií, ktoré sú spojené s ropným priemyslom a cťou hrdinov práce. Jednou z nich je ulička čestných olejárov z Tatarstanu.

Na chôdzi po malebnom bulvári vidíte reliéfy, ktoré sa nachádzajú na oboch stranách - sú označené menami a obrázkami tých, ktorých úsilie a práca dali impulz rozvoju priemyslu nielen určitého regiónu, ale aj celej krajiny.

Pamätník G. Tukay

Záložka a otvorenie pamätníka G. Tukaiho, najslávnejšieho tatárskeho básnika, novinára a literárneho kritika, sa uskutočnilo v roku 2000. Avšak v roku 2011, na počesť 125. výročia narodenia spisovateľa, administratíva a obyvatelia Leninogorsk sa rozhodli rekonštruovať pamätník. Aktualizovaná busta G. Tukaiho je viditeľná na križovatke rovnakej ulice a Lenin Avenue.

Pamätník likvidátorov havárie v Černobyle

Nehoda v jadrovej elektrárni v Černobyle je hroznou ekologickou katastrofou, ktorej dôsledky ešte nie sú úplne odstránené. Na pamäti tejto smutnej, tragickej udalosti a miestnych obyvateľov, ktorí sa podieľali na jej odstránení, v roku 2011 bola odhalená pomník.

Olejové múzeum OAO TATNEFT

Múzeum vás pozýva na návštevu svojej expozície, ktorá pozostáva z viac ako 1000 rôznych exponátov, Medzi nimi je obrovské množstvo materiálov, dokumenty o histórii výroby ropy a zemného plynu v tejto oblasti, o prvých ropných robotníkoch, o tom, ako sa mesto rozrastalo vďaka rozvoju ropného priemyslu. Stojí za zmienku, že toto múzeum bolo prvou takou inštitúciou v ZSSR.

Miesto: Tukaya Street - 2.

Ústredná knižnica. G. Tukaya

V súčasnosti s rozvojom technológií a vznikom elektronických kníh sa mnohé knižnice postupne znižujú kvôli nízkej účasti. Centrálna knižnica mesta Leninogorsk je však stále obľúbeným miestom, ktoré je v dopyte medzi obyvateľmi. Jeho otvorenie sa konalo koncom 50. rokov minulého storočia a podľa údajov z roku 2010 tvorí fond viac ako 180 tisíc kníh. Knižnica dostala svoje meno na počesť slávneho tatárskeho básnika, ktorého pamätník bol postavený neďaleko od tohto miesta.

Umiestnenie: Shashin Street - 41.

Miestne múzeum Lore

Múzeum miestnej histórie je skvelým miestom na návštevu celej rodiny. Je to príležitosť dozvedieť sa viac o meste a jeho obyvateľoch, o histórii. Múzeum obsahuje zaujímavé exponáty, vrátane národného oblečenia, rôznych dekorácií, originálnych zbraní, rôznych domácich predmetov, ktoré sa datujú do XIX-XX storočia. Otváranie bolo načasované na Deň víťazstva a konalo sa v predvečer 9. mája 1985.

Miesto: Shashin Street - 18.

Pamätník účastníkov miestnych konfliktov

Pamätník bol postavený na počesť čestných obyvateľov mesta, z ktorých mnohí získali štátne ceny za službu v horúcich miestach. Myšlienka vytvorenia tohto pamiatka a všetky otázky jeho realizácie a inštalácie boli vyriešené vďaka verejnej organizácii "Bojové bratstvo". Pamätník bol nedávno otvorený v roku 2011.

Pozrite si video: Olší foto krajina (Jún 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send