Turecko

Trabzon Atrakcie: Fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto je jednoducho vytvorené pre cestovateľov, ktorí milujú históriu, legendy a práve pre milovníkov krásnej architektúry a prírody. Napriek tomu, že Trabzon sa nachádza pri pobreží Čierneho mora, ťažký vstup do vody (veľa ostrých kameňov) robí dovolenku na pláži problematickou. Samozrejme je možné plávanie pod podmienkou bezpečnostných opatrení a starostlivého vstupu do vody pomocou špeciálnych obuvi.

Napriek tomu sú pláže úspešné, pretože plávanie je otvorené asi šesť mesiacov - od mája do októbra a v niektorých mesiacoch môže teplota vody dosiahnuť vysoké úrovne - až do 28 stupňov.

Trabzon vznikol v roku 756 pred nl a postupne sa stal významným dopravným uzlom, najmä pokiaľ ide o obchod s blízkymi štátmi. Silová cesta prešla cez Trabzon, v dôsledku čoho sa v meste objavilo veľké množstvo ľudí rôznych národností. To značne ovplyvnilo formovanie kultúrnych tradícií a vzhľad rôznych náboženských objektov v meste.

Jeni mešita

Zaujímavosťou je, že v 13. storočí na mieste mešity bol kostol sv. Eugena - patróna Trabzona (staré meno Trapezund), ktorý bol prenasledovaný za vieru. Ale pod Mehmedom II bol kostol premenený na mešitu a bol pripojený minaret.

Mestské historické múzeum

Múzeum sa nachádza v malom dvojpodlažnom kaštieli so suterénom. Medzi exponáty patria mnohé z najrozmanitejších starých zbraní, takže múzeum je veľmi náročné a zaujíma sa o mužov všetkých vekových kategórií. Na najnižšom poschodí sú starožitnosti spojené s dávnymi dobami, medzi ktorými sú rôzne sochy, sochy, vázy a tak ďalej.

Miesto: Cumhuriyet Mah. Zeytinlik Cad. Uzun Sok. Nie - 10

Mešita Gulbahar-Khatún

Prvá mestská mešita postavila sultán Selim I. na počesť svojej matky, šiestej manželky osmanského sultána. Štruktúra je veľmi krásna, a to ako vonku, tak aj vo vnútri. Elegantná výzdoba, svetlé a krásne nástenné maľby - miesto je veľmi zaujímavé z hľadiska historickej hodnoty a architektonickej hodnoty.

Ruský trh

Ruský trh v Trabzone je veľmi farebným miestom. Obrovské množstvo obchodov so všetkými druhmi tovaru na voľnom priestranstve, dláždené dlaždicami, široké chodby. Trh je preplnený, stojí za to zvážiť, najmä ak je počasie suché a horúce, kvôli trápnosti môže byť zlé. Miestni obchodníci sa radi vyjednávajú a veľmi živí, ak turisti túto hru podporujú.

Kostol Kuchuk-Ayvasil (sv. Anna)

Malý kostol, zachovaný v byzantskej dobe, je príkladom klasickej architektúry tej doby. Podobne ako mnohé ďalšie náboženské pamiatky Turecka bol kostol sv. Anny premenený na mešitu Kucuk-Ayvasil. Napriek tomu zachoval výzdobu veľa prvkov patriacich do byzantského obdobia.

Miesto: Kahramanmaraş Cad, Trabzon Merkez.

Pevnosť Trapezund

Kedysi bola pevnosť jedinečným opevnením s veľkým vnútorným územím a bola konvenčne rozdelená na hornú, strednú a dolnú časť. Až do našej doby takmer nič neprežilo. Len niekoľko úlomkov stien a veže, ktorého vstup je bohužiaľ pre návštevníkov zatvorený.

Oblasť je bohatá na krásnu vegetáciu, ktorá sa neustále stará. Pevnosť je vytvorená pre turistov, ktorí milujú a prijímajú skutočné potešenie z nepokojných prechádzok v malebných miestach nasýtených históriou. Na konci prechádzky môžete zhora vychutnať nádherné panoráma mesta Trabzon.

Kláštor Panagia Sumela

Založenie kláštora bolo v ďalšom IV. Storočí a, ako sa predpokladá taká starodávna stavba, časom bol jeho vzhľad zarastený legendami. Podľa jedného z nich žili dvaja kňazi, ktorí kedysi našli ikonu Panny Márie v horskej jaskyni a následne sa rozhodli vybudovať kláštor.

Podľa inej verzie dostali mnísi príkazy od Panny Márie, ktorá sa im ukázala, ktorí požiadali, aby priniesli ikonu z chrámu v Tebe, odvezli ju do jedného z hôr Trabzonu a na tomto mieste postavili kláštor. Počas svojej dlhej histórie bol starobylý kláštor Panagie Sumela zažil obdobie poklesu a prosperity, bol niekoľkokrát obnovený a dnes je zaujímavým objektom tureckého kultúrneho a historického dedičstva.

Umiestnenie: Altındere Mahallesi, Altındere Vadisi.

Fatihova mešita

Fatihova mešita bola postavená v 13. storočí a nachádza sa vo vnútri stredovekej pevnosti. V čase byzantskej ríše namiesto mešity bola bazilika Panny Márie s hlbokou hlavou, ktorej kostol svietil ako skutočné zlato. Miesto bolo slávne a uctievané, mnoho cisárov bolo korunovaných tu. Avšak s pádom ríše sa mnohé kostoly pretransformovali na mešity. Rovnaký osud sa dotýkal tejto budovy, v ktorej boli namaľované staré fresky, jedinečné mozaiky a minaret.

Katedrálne múzeum Aya Sofia

Pôvabný kostol s krásnou, dobre udržiavanou záhradou a úžasnými freskami. V súčasnosti je na území kostola k dispozícii múzeum, ktoré môže preskúmať niekto. Lepšie je však skontrolovať návštevu pred výletom, pretože plán komplexu múzeí sa mení v závislosti od sezóny.

Na poznámku

Trabzon je bohatý na rôzne pamiatky, historické pamiatky a nezvyčajnú architektúru. Okrem vyššie uvedeného môže sofistikovaný turista navštíviť umeleckú galériu, hrad Ortahisar, mestskú pevnosť a oveľa viac.
Tí, ktorým chýbajú pamiatky mesta, sa bude páčiť skutočnosť, že v blízkosti mesta sa nachádza veľa zaujímavých a krásnych miest.

Pozrite si video: Trabzon Kamikaze (August 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send