Rusko

Hlavné atrakcie mesta Birsk: prehľad a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


V republike Bashkortostan, veľa krásnych a pôvabných miest. Medzi tieto mestá patrí Birsk. Útulné ulice a čisté parky, dobre upravené štvorce a rôzne atrakcie každoročne priťahujú turistov a turistov z rôznych častí Zeme.

Spočiatku bolo mesto postavené ako pevnosť, neskôr bolo spálené a prestavané už ako jedno z hlavných centier obchodu a kultúry Baškirie. Modern Birsk je rozvinutá infraštruktúra, vyššie vzdelávacie inštitúcie, vysoká úroveň rozvoja medicíny. Starobylé pamiatky a moderné budovy mierne koexistujú v meste Birsk, prvé sú starostlivo zachované a druhé sú vyvíjané a vybavené.

"Biskupské historické múzeum"

Celá história slávneho mesta Birsk sa nachádza v historickom múzeu. Spočiatku sa zhromaždil v starej budove postavenej koncom 19. storočia a na začiatku 21. storočia získal modernú dvojpodlažnú budovu, ktorá spĺňa všetky podmienky na ochranu exponátov. Múzejná zbierka má viac ako desaťtisíc jednotiek.

Jedinečná výstava fotografií, ktorá hovorí o Birsku ako obchodnom meste. Zaujímavá a informatívna etnografická výstava. Na druhom poschodí nájdete historické nálezy z obdobia vývoja mesta.

Miesto: Kommunisticheskaya ulica - 56A.

"Apple Museum"

Birsk sa nachádza v oblasti, kde je veľmi dobré podnebie na dozrievanie vzácnych odrôd jabĺk. Jablko je symbolom mesta, je zobrazené na erbe a jablkové sady sú hlavnou pýchou tejto oblasti. Z tohto dôvodu vzniklo v Birsku "Múzeum jabĺk", ktoré pravidelne navštevuje veľké množstvo nerovných hostí.

V malej, ale útulnej miestnosti sprievodcovia rozprávajú príbeh o jabloňových sadoch, ako aj o Garden Spirit - držiteľovi jabĺk. Tu nájdete rôzne druhy umení a remesiel a suvenírov venovaných tomuto ovocia. Tiež, ak si prajete, môžete vytvoriť jablko sami z akéhokoľvek ponúkaného materiálu. Umiestnenie: Karl Marx Street - 1B.

Dendrologický detský park "Berendey"

Počas dvadsiatich rokov sú návštevníci spokojní s Berendey Park. V súčasnosti je to jediný park v republike. Boli položené jednoduchými školákmi a práve tu pracujú a pozorujú početné a rozmanité rastliny. Tu sú mierovo koexistujúce rastliny prinášané z rôznych častí sveta:

  • Z porcelánu.
  • East.
  • Amur.
  • Japan.
  • Stredná Ázia.
  • Balkán.
  • Severná Amerika.

Celé územie arboréta je rozdelené na zóny, vedľa každého závodu je talíř s menom. K dispozícii je nádrž s viacúrovňovou fontánou, kde sa vysádzajú stromy a kríky, pričom uprednostňuje vlhkosť. Pri návšteve "Berendey" môžete nielen obdivovať a relaxovať v prírode, ale aj naučiť sa veľa nových vecí - pri vchode sú stánky s informáciami o predstaviteľoch flóry.

"Desyatikinsky prah"

Môžete si vychutnať malebnú prírodu a oddýchnuť si dvanásť kilometrov od mesta Birsk. Tu je jedna z najkrajších prírodných atrakcií - "Desyatikinsky prah".

Rieka Bir, ktorá tečie po meste, má plochý prúd, ale na tomto mieste získava charakter horských riek. Vzhľadom na sedimentárne horniny vznikol dvojstupňový prah, po ktorom nasledoval kráter päť metrov hlboký. Vynikajúcu reflexiu predstavia rôzni zástupcovia rastlinného sveta s nádhernou arómou a početnými vtákmi s rôznymi trilkami.

"Kongregácia Najsvätejšej Trojice"

Kláštor vedie svoju históriu od vzdialeného 19. storočia, kedy bol vytvorený ako obyčajná ženská komunita. O tri roky neskôr sa komunita premenila na kláštor, ktorý sa stáva jedným z najväčších kláštorov celého regiónu Ural.

Začiatkom 20. storočia, po revolúcii a vojne, kláštor, podobne ako mnohé svätyne, prechádza devastáciou a zatváraním. Ale v roku 2013 sa stane zázrak - rozhodnutím Svätej synody kláštor dostane druhý život. V súčasnosti je kláštor funkčný, ale nie všetky dvere tejto pravoslávnej svätyne sú otvorené návštevníkom.

Umiestnenie: Námestie Chapaev - 15.

"Katedrála Svätej Trojice"

Katedrála Svätej Trojice majestátne stúpa na centrálnom námestí mesta. Vykonávaný v štýle ruského klasicizmu je katedrála najvyššou svätyňou mesta. Jeho história je podobná mnohým pravoslávnym cirkvám: v poválečných rokoch bola tiež uzavretá, bola tiež znesvätená, pretože na začiatku 20. storočia tu bolo kino. V roku 2000 bol obnovený av roku 2015 bola vykonaná Božská liturgia.

Miesto: námestí októbra - 6.

"Chrám Kazaňských hierarchov"

Niekoľko krokov od katedrály Svätej Trojice je "Chrám Kazaňských hierarchov". Červené murované murivo, klenuté okná, obloha-farebné kopule dáva svätyni nádherný výhľad. Od svojho založenia bol niekoľkokrát otvorený a zatvorený. V jednom z objavov je osvetlený na počesť Mikuláša čarodejníka, ale neskôr, po dokončení všetkých obnovovacích prác, bol pôvodný názov vrátený. V chráme je nedeľná škola.

Miesto: Kommunisticheskaya ulica - 48.

"Pamätník obchodníka"

Príbeh hovorí, že obchodníci a obchod prispeli k rozvoju mesta. Z tohto dôvodu bol pamätník obchodníka nainštalovaný vďačnými obyvateľmi v centre mesta Birsk. Na podstavci sa postaví socha človeka s palicou, hrudník stojí na nohách, čo naznačuje prosperitu majiteľa a pes ako verný spoločník človeka. Domnievame sa, že to bol obchodník, ktorý bol zakladateľom mesta. Na pamiatke vymenujte schôdzky a dátumy a novomanželia sú na úpätí kvetov.

"Pamätník afganských vojakov"

Afganská vojna priniesla veľa zármutku, mladí ľudia sa strašne bojovali a zomreli z guľky. Na počesť týchto hrdinov je založená "Pamätník afganských vojakov". Socha je pozoruhodná vo svojom realistickom režime a prenáša všetku bolesť a únava bojovníkov tých rokov. Mladý muž sedí na kameň, v rukách je guľomet, a na nohách sú topánky na kameňoch. Póza hrdinu jasne ukazuje statečnosť: nevyberá ruky z guľometu. Každoročne sa do pamätníka prináša veľké množstvo kvetov.

"Pamätník padlým vojakom"

"Pamätník padlých vojakov-krajanov", ako aj "Pamätník afganských vojakov", sú súčasťou pamätného komplexu v meste Birsk. Na trojmetrovom podstavci je inštalovaná cast vojska. Jedinečnosť tejto sochy spočíva v skutočnosti, že pri stavbe pamätníka zarmútili knihu s menami hrdinov, ktorí padli v rokoch 1941-1945.

Mesto Birsk nie je geograficky veľké, ale je tu niečo, čo vidieť, a len prechádzka starými uličkami s kurióznymi budovami poskytne vynikajúcu relaxáciu.

Pin
Send
Share
Send
Send