Kazachstan

Hlavné atrakcie mesta Pavlodar: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


V 18. storočí sa na brehu rieky Irtyš objavila vojenská pevnosť, ktorá neskôr, podobne ako mnohé vojenské opevnenia, prestala plniť vojensko-strategickú funkciu a stala sa obec Kryakovská. Po viac ako sto rokoch bolo osídleniu štatút mesta a meno mesta bolo Pavlodar.

Dnes je Pavlodar moderným mestom a najväčším priemyselným centrom Kazachstanu. Mesto má vysokú úroveň vedeckej činnosti, ako aj regionálne centrum pre rozvoj špičkových technológií. Miestni obyvatelia nielen stavať nové budovy, ale aj starostlivo zachovať staré domy v štýle obchodníka.

"Katedrála Zvestovania"

V Pavlovare sa všetky mierne spájajú všetky tri základné vierovyznania, tu sú postavené islamské svätyne a pravoslávia a budhizmus. Hlavnou kresťanskou atrakciou je "Blagoveshchenská katedrála", ktorá zaujme svojou milosťou a bohatým vzhľadom. Zlaté kupoly a murivo s červenými kamennými oblúkmi zaujmú a naznačujú určité myšlienky. Vo svätyni je jedinečná atmosféra pokoja a pokoja. Zvonica má deväť zvončekov, hmotnosť najväčšieho je viac ako jedna tona. V okolí katedrály je dobre udržiavaný park, kde sa nachádza kaplnka sv. Mikuláša.

Umiestnenie: ul. Sultanmakhmut Toraygyrov - 111/1.

"Mešita pomenovaná podľa Mashkhura Zhusupa"

Mešita sa dá nazvať perlou mesta, je to najkrajšia mestská budova islamskej komunity. Dve podlažia korunovaná dome neba farba. Minarety rovnakej farby, šesťdesiattri metrov vysoká, smerujú hore. Svätyňa je veľmi veľká a môže ubytovať až jeden a pol tisíc veriacich. V mešite sa nachádza:

  • Mužská sála na modlitbu.
  • Ženská miestnosť na modlitbu.
  • Knižnicu.
  • Jedáleň.
  • Múzeum islamskej kultúry.
  • Videohovor
  • Zlučovacia miestnosť.
  • Skrine.
  • Kancelársky priestor.

Hlavnou výzdobou mešity je krištáľový luster, v ktorom je asi päťdesiat lamp.

Miesto: Kairbayev ulica - 107.

"Múzeum miestnej tradície"

V historickej dvojposchodovej budove navštívi návštevníkov Múzeum miestnych múrov.

V dávnych dobách sa tu nachádzali obchodné domy a neskôr miestny historik D. Bagaev vytvoril múzeum a prvé expozície pozostávali predovšetkým z mnohých fotografií z osobnej zbierky fotografa, ako aj z niekoľkých exponátov zhromaždených osobne D. Bagaevom. V priebehu času boli kompozície múzea doplnené a v dvanástich sálach sa dnes zobrazuje viac ako sedemdesiat tisíc archeologických, paleontologických, numizmatických a iných predmetov.

Miesto: Lenin Street - 147.

"Múzeum súčasného umenia"

Múzeum moderného umenia nikdy stráca svoj význam. Inštitúcia bola otvorená v 20. storočí a venovaná dvadsiatemu piatemu výročiu rozvoja panenských území.

Zbierka múzea pozostáva z viac ako troch tisíc diel, ktoré vytvorili kazašských aj zahraničných majstrov. Každoročne má múzeum veľké množstvo podujatí a prezentuje návštevníkom výstavy rôzne témy. Zamestnanci múzea tiež vykonávajú terénnu prácu a zabezpečujú vložky pre konkrétnych autorov Lokalita: ul. Toraygyrov - 44/1.

"Múzeum literatúry a umenia Bukhar Zhyrau"

Významný básnik a mysliteľ Abylai Khan - Bukhar Zhyrau zohral dôležitú úlohu pri rozvoji svojho mesta a ľudí. Téma jeho práce bola zameraná na lásku, mier a jednotu jeho ľudu. Preto bolo na jeho ceste meno Múzea literatúry a umenia.

Múzeum sa nachádza v budove, ktorá je pamiatkou drevenej architektúry Pavlodaru. Viac ako trinásť tisíc exponátov reprezentujúcich folklór a ľudové umenie, starodávne turecké písanie a stredoveké svietidlá, diela moderných spisovateľov a básnikov sú vystavené v ôsmich komfortných sálach. Aj v hale "Umenie" sa môžete zoznámiť s hudobným talentom Irtyša.

Miesto: Akademika Alkei Margulan Street - 97.

"Dom-múzeum D. P. Bagaeva"

Obyvatelia Pavlodaru sú veľmi vďační za krajanov, ktorí oslavovali svoje mesto a republiku, a preto je v Pavlodare veľa domových múzeí. Jeden z nich môže byť bezpečne pripísaný "Domu-múzeu D.P. Bagajeva".

Dmitrij Bagaev, známy miestny fotograf, starostlivo študoval Pavlodara Prijschsha. Atmosféra čias bola starostlivo zachovaná v dome-múzeu, keď tu žil a pracoval vedec. Návštevníci majú veľkú príležitosť zoznámiť sa s fotografickým salónom a fotografickým príslušenstvom tých čias. Múzeum tiež organizuje výstavy súčasných fotografov.

Miesto: Lenin Street - 200.

"Dom-múzeum P. N. Vasilijev"

Pavel Vassilyv strávil svoje detstvo v tomto dome, ktorý oslavoval svoje krajiny básnickou kreativitou. Tvorcovia múzea sa pokúsili podrobne obnoviť interiér tých čias. V dome môžete prezrieť osobné veci básnika, jeho rukopisy, fotografie a zbierky.

Významným prínosom do expozície múzea boli príbuzní P. Vasilyev, ktorý povinne poskytol množstvo exponátov. Literárne a hudobné večery a stretnutia s populárnymi osobnosťami literárnej tvorby sa často organizujú v dome-múzeu.

Miesto: Dostojevskij - 121.

"Divadelné divadlo AP Chekhov"

Na konci 19. storočia si obchodníci Surikov a Balandin postavili dva obchody pre seba a tam úspešne obchodovali. Obchody boli prepojené kamennými bránami, ktoré prežili až dodnes. Neskôr v budove sa nachádzal klub Červenej armády, potom kino.

Na konci 20. storočia, po vypuknutí požiaru, bola budova obnovená a v nej sa nachádza divadelné divadlo AP Chekhov. Divadlo má dve priestranné sály a skupina sa venuje predstaveniam rôznych žánrov všetkých vekových kategórií. Repertoár divadla je dosť rozsiahly, takže v hale je vždy plnohodnotný dom.

Miesto: Lenin Street - 166.

"Hudobné a divadelné divadlo J. Aimauytova"

Zhusipbek Aymautov bol zakladateľom drámy a románu v kazašskom jazyku, ako aj psychológa, učiteľka a pedagóg. Na jeho počesť bolo pomenované Hudobné a divadelné divadlo.

Vo dvoch halách divadla sa divákom premietajú predstavenia najlepšej domácej i zahraničnej drámy. Súbor sa skladá z dobre známych hercov a nováčikov, ktorí absolvujú "kazašský umelecký inštitút". Večery klasickej hudby a romantiky sú tiež veľkým úspechom návštevníkov.

Lokalita: ul. Lomov - 140.

Pavlodar je krásne a moderné mesto. Okrem divadiel a múzeí je v ňom veľa parkov, kde môžete mať skvelý čas, alebo sa môžete oddýchnuť v tieni korún. A nábrežie Irtysh prinesie nezabudnuteľné dojmy z miestnej krajiny a prírodných krás.

Pin
Send
Share
Send
Send