Španielsko

Slávne pamiatky mesta Zaragoza: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Zaragoza je pokladom historických a kultúrnych šperkov, ktoré čakajú na objav. Turisti nájdu staroveké rímske zrúcaniny, prvý mariánsky kostol v kresťanskom svete a báječné múzeá umenia.

Postupujte podľa "cesty Cesaragusta", aby ste našli fórum (námestie v starom Ríme), termálne kúpaliská a divadlo rímskeho mesta 1. a 2. storočia, ktoré kedysi vzkvétalo. Veriaci by mali navštíviť baziliku Panny Márie z Pilar, jednej z najvýznamnejších kostolov pútnikov v Španielsku.

Nemenej fascinujúce sú maurský palác z 12. storočia a nádherná architektúra mesta Mudejar, ktorá je zapísaná v zozname architektonických pamiatok UNESCO. Milovníci umenia tiež ocenia múzeá, ktoré budú obsahovať slávne obrazy Francisco de Goya, ako aj diela súčasného umelca Pabla Serrano a slávneho sochára Pabla Gargalla.

Bazilika Nuestra Signora del Pilar

So svojimi stúpajúcimi vežami a veľkou prítomnosťou pozdĺž brehov rieky. Bazilika Ebro Panny Márie z Pilar je najznámejším medzníkom mesta. Táto perla barokovej architektúry bola postavená medzi XVII a XVIII storočia. Pohľad na baziliku je najviac pôsobivý z celej rieky, zatiaľ čo vchod je na druhej strane Plaza del Pilar, priestranné námestie s množstvom elegantných historických budov. Urobte si čas obdivovať monumentálny exteriér baziliky a potom vstúpte do pôsobivého interiéru, v ktorom sa nachádza cenný predmet uctievania.

Bazilika je pozoruhodná za to, že je prvým kostolom zasväteným Panne Márii a patrí k najvýznamnejším pútnickým kostolom v Španielsku po Santiago de Compostela. Od stredoveku prichádzajú pútnici na počesť obrazu Panny Márie a Sagrada Kolamny, posvätného kameňa jaspisu spojeného s výzorom Mariany.

Podľa legendy prišiel svätý apoštol James do Csezaragusty, kde mal v Jeruzaleme víziu Panny Márie. Počas tejto vízie Panna dala Jamesovi osobnú postavu a kamenný stĺp, ktorý mu dal príkaz postaviť tu kostol. Z histórie vyplýva, že svätý Jakub postavil na tomto mieste malú kaplnku venovanú svätej Panne Márii, čo z nej robí prvú svätyňu Marián v kresťanskom svete.

Na tomto mieste boli postavené ďalšie kostoly: kostol Visigoth a gotický kostol z 16. storočia. Moderná baroková stavba nahradila staršie kostoly v oveľa väčšej štruktúre. Basil ukazuje obrázok Virgen del pilar (Panna Mária Pilar) za krbom. Táto ikona je vyberaná a odovzdaná veriacim každoročne 2. januára, pripomínajúc dátum vzhľadu Panny Márie.

Ďalší posvätný objekt, Svätý stĺp (známy tiež ako "El Pilar"), je teraz zdobený elegantným strieborným náterom. Ďalšie cenné diela náboženského umenia a bohaté barokové pamiatky sa nachádzajú v celej bazilike. Zvláštnym záujmom je veľký alabastrický oltár a fresky Goyy.

Miesto: Plaza del Pilar.

Múzeum rímskeho fóra Tsezaragusta

Múzeum rímskeho fóra poskytuje pohľad na život Caesaragusta, starobylého rímskeho mesta 1. a 2. storočia, ktoré kedysi obsadilo moderné Zaragoza.

Pomenovaný po cisárovi Augustovi, ktorý postavil mesto, bol Tsezaragusta známy svojou veľkosťou. Mesto malo divadlo, verejné kúpele a nádherné námestie v centre mesta. Táto výstava sa nachádza v archeologickom mieste, ktoré obklopuje námestie Tsezaragusta. Múzeum sa nachádza na mieste výkopu pod námestie Plaza de la Seo.

Výstava obsahuje podrobnosti o rímskom fóre, ktoré sa datuje do obdobia cisára Tiberia. Návštevníci nájdu artefakty, ktoré odhaľujú detaily starého trhu, steny obchodov, kanály a kanalizácie. Predmety sú doplnené prednáškou a vzrušujúcou audiovizuálnou prezentáciou. Umiestnenie: Plaza la Seo - 2.

Múzeum katedrály a tapisérie

Vyhradená Salvadoru, katedrála v Zaragoze je známa ako katedrála San Salvador alebo katedrála de la Seo alebo jednoducho La Seo. Táto katedrála bola postavená v 12. storočí na mieste rímskeho chrámu Fóra, ktoré sa stalo aristokratickým kostolom a potom veľkou moslimskou mešitou počas maurskej éry, a potom sa stalo v 12. storočí románsky kostol.

Minaret starej mešity je skutočnou vežou katedrály a budova má stále románske prvky, najmä vzhľad aps. Katedrála La Seo je obrovský kostol s piatimi loďami a dve apasy zachovali pôvodnú románsku postavu XII. Storočia s elegantnými plastickými arkádami. Maurský vplyv sa pozoruje v oltári av niektorých oblúkoch, zatiaľ čo chorus je štýlovo gotický a Capilla del Santo Cristo je majstrovským dielom renesančnej architektúry. Pridaním architektonickej melanže sú neoklasické fasádne a barokové detaily veže.

Katedrála má tiež nádherné múzeum tapisérií. Táto kolekcia tapisérií sa považuje za jednu z najlepších na svete. Katedrálu má k dispozícii 63 flámskych drahých tapisérií a šesť diel vysoko kvalitnej heraldickej výšivky. Rozsah sa pohybuje od stredoveku po renesančný a barokový. V múzeu sa nachádza 11 tapisérií, ako aj iné predmety náboženského umenia vrátane kovových konštrukcií a bustov hrobiek. Múzeum katedrály a tapisérií je denne otvorené pre verejnosť. Vstupné zahŕňa aj múzeá.

Miesto: Plaza San Bruno - 11.

Palác Alhafería

V srdci mesta Zaragoza, palác Aljafería bol opevneným maurským hradom z 11. storočia. Hrozná obrana dobre zachovaná, s pozostatkami obrovských veží, ktoré obkolesili hrad. Hrad bol navrhnutý podľa štvorpodlažného plánu okolo nádvoria a veže boli okrúhle, s výnimkou jednej obdĺžnikovej veže známej ako Troubadúrová veža.

Krištáľové stropy a sádrový ornament v islamskom štýle dávajú budove šarm. Dnes v paláci Alhafería sídli v parlamente Aragon. Palác je otvorený pre verejnosť denne od apríla do októbra a od soboty do stredu počas zvyšku roka. Prehliadky so sprievodcom.

Miesto: Calle de los Diputados.

Kostol sv. Pavla

Dôležitým príkladom štýlu Aragon Mudejar je tento kostol v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, pretože má úžasnú architektúru a význam v histórii. Kostol San Pablo bol postavený v XIII. A XIV. Storočí a potom bol umiestnený na okraji mesta.

Počas 15. a 18. storočia sa kostol rozšíril a rozšíril ďalej. Základným prvkom renesancie je hlavný oltár zasvätený svätému Pavlovi, ktorý bol vyrobený zo zlaceného dreva sochovým majstrom Damianom Formentom v roku 1515. Najvýznamnejšou črtou tejto pamiatky je jej veľkolepá osmiboká veža Mudejar s jedinečnými maurskými dizajnovými detailmi.

Miesto: Calle San Pablo - 42.

Obchod s potravinami Zaragoza

Táto veľkolepá budova XVI. Storočia stojí na veľkom námestí del Pilar, oproti bazilike. La Logna je historické trhovisko v Zaragoze, kde obchodníci uskutočňovali obchodné a iné obchodné transakcie.

Projekt Juan de Sarinen, ktorý vytvoril samotný Juan de Sarinen, je najlepším príkladom architektúry Aragonskej renesancie. Budova postavená z tehál má obdĺžnikový plán a dekoratívnu fasádu s radmi rovnomerne klenutých okien.

Miesto: Plaza Ntra. Sra. del Pilar.

Múzeum Pablo Serrano

Múzeum Pablo Serrano sa venuje práci tohto dokonalého aragónskeho umelca. Múzejná zbierka zahŕňa dielo Pablo Serrano z jeho fantázie až po jeho expresionistickú scénu. Na výstave sa nachádza 140 výkresov a sôch, ktoré odrážajú vývoj umeleckej tvorivosti a inovácie.

Múzeum prezentuje aj prácu manželky umelca Juan Franse, moderné grafické práce a sortiment obrazov Santiaga Lagunasa. Ak chcete čo najlepšie využiť svoju cestu, využite túto exkurziu.

Miesto: Paseo María Agustín - 20.

Kostol Santa Engracia

Tento renesančný kostol bol kedysi súčasťou Hieronymského kláštora Santa Engracia, ale zvyšok kláštora už neexistuje. Postavený v 16. storočí, kostol má nádhernú plošinovú fasádu, ktorá je považovaná za perlu architektúry aragonskej renesancie. Stavba začala v roku 1511 Gil Morlan, dokončený jeho synom v roku 1517 a zrekonštruovaný v 18. storočí.

Fasáda je takmer ako oltár so svojimi komplexnými reliéfmi, medailónmi a sochami rôznych postáv a svätých. Štyri výklenky na stranách predstavujú rodičov západnej cirkvi. V horných výklenkoch je zobrazená Panna Najsvätejšia Matka Božia a kráľ Ferdinand, patrón cirkvi. Ikonografia tiež zobrazuje sv. Valerovo, sv. Vincenta, sv. Jerónia, sv. Katarínu Alexandrijskej a sv. Jána Krstiteľa. Krypta obsahuje paleokresťanské hrobky 4. storočia.

Miesto: Calle Tomás Castellano - 1.

Múzeum Iberkaya Kamon Aznar

Toto úžasné múzeum výtvarného umenia je zbierkou umeleckých diel, ktorú tvorí José Camón Aznar, profesor, filozof, umelecký historik a umelec. Ako patrón tohto múzea získala španielska spoločnosť Sberbank Iberkaya dom Jeronimo Cosida za účelom hosťovania zbierky.

Vynikajúci aristokratický trojpodlažný dom, ktorý je navrhnutý na nádhernom nádvorí, je jedným z najlepších štandardov renesančnej architektúry v Zaragoze. Stála zbierka sa zameriava na obrazy 15. a 18. storočia, ktoré sú reprodukované na hlavnom poschodí. Kľúčovými faktormi v tejto oblasti sú diela Francisco de Goya, Blasco de Grain, Pedro Berrugate, Pedro de Campagna, Juan Antonio de Escalante a Gregorio Fernandez.

Druhé poschodie je na počesť Francisco de Goya s exponátmi jeho rytín. Na 3. poschodí boli prezentované diela maliarov inšpirovaných Goyou z 19. storočia, ako sú Eugenio Lucas, Leonardo Alenza a Lukáš Villamil. Niektoré z vynikajúcich častí zbierky sú obrazy Retrato de la Reina, Maria Louise de Parma, Goya, San Francisco de Asis a Oración Juan Antonio de Escalante a Retrato de Aina Wertheimer z Cecilio Pla a Gallardo.

Miesto: Calle Espoz y Mina - 23.

Múzeum v Zaragoze

Návštevníci si môžu prezrieť umenie, kultúru a históriu provincie Zaragoza v múzeu Zaragoza. Nachádza sa v pavilóne celosvetovej výstavy z roku 1908 a má rozsiahlu a rôznorodú zbierku predmetov v dvoch častiach: archeológiu a výtvarné umenie.

Kolekcia prezentuje rôzne historické a umelecké obdobia, od prehistória cez maurské obdobie až po gotické a renesančné obdobie do 21. storočia. Najmä pozoruhodné exponáty z archeologickej zbierky zahŕňajú staroveké bronzové tabule s iberianskymi a latinskými nápismi, busta cisára Augustusa a staroveku z paláca Aliaferia.

Umelecká sekcia predstavuje umelecké diela z 12. storočia až do moderného obdobia. Rozsah gotických obrazov je výnimočný a práca Francisco de Goya - svetlé okamihy. Múzeum má dve aplikácie v parku Primo de Rivera: dom Albarracín s keramickou časťou a ansotský dom so zbierkou etnológie.

Miesto: Plaza los Sitios - 6.

Múzeum Pabla Gargalla

Toto múzeum sa nachádza v pôsobivom paláci Arguilo XVI. Storočie, venované diele Pabla Gargalla, brilantného architekta, ktorý žil v regióne Aragon. Múzeum predstavuje rané diela maliarov v oblasti plastiky z mramoru a sadry a navyše najnovšie diela zo železa a iných kovov.

Návštevníci objavujú kreatívny génius umelca a umeleckú víziu prostredníctvom obrazov sochy, kresieb, rytín, karikatúr a biografických informácií. Najvýznamnejšou súčasťou zbierky je veľký prorok, portrét Kiki de Montparnasse a sochy jazdeckých jazdeckov, nazývaný olympijský pozdrav.

Miesto: Plaza San Felipe - 3.

Múzeum verejných kúpeľov

Od začiatku prvého storočia boli termálne kúpele Cesaragusta dôležitým centrom spoločenského života starých Rimanov. Veľké kúpaliská, verejné kúpele priviedli ľudí do športu, čítali a počúvali hudbu alebo poéziu. Typické verejné kúpele, ktoré sa nachádzali v starej rímskej ríši, zahŕňali horúce a studené kúpele.

Kúpajúci mohli striedať dve kúpele, ale väčšina z nich začala horúce a potom skončila chladom. Muži a ženy boli oddelení v rôznych oblastiach kúpeľa alebo použité v rôznych časoch. Mesto Tsesaragusta bolo dobre zásobené pitnou vodou a riadilo údržbu kúpeľov. Dnes môžu návštevníci prezrieť históriu kúpeľov, ako aj časť svojich pozostatkov v tomto Múzeu verejných kúpeľov.

Umiestnenie: Calle San Juan a San Pedro - 7.

Kostol sv. Márie Magdalény

Kostol sv. Márie Magdalény bol postavený na začiatku štrnásteho storočia v zóne starej rímskej katedrály a obnovený v XVII storočí barokovými prvkami. Najcharakteristickejšou črtou kostola sv. Márie Magdalény je veža, ktorá je vlastná záujmu architektúry Aragónskeho Mudejara, vzorované geometrické postavy napodobňujú vežu spôsobom Almohadu.

Motívy dekoratívnej glazovanej keramiky pridávajú maurský vzhľad. Interiér má nezvyčajnú apse s prekrývajúcimi sa oblúkmi a špicatými oknami, ktoré sú charakteristické aj v štýle Mudejar. Hlavná svätyňa je ozdobená sochami a kresbami 18. storočia José Ramírez de Arellano. Umiestnenie: Plaza la Magdalena.

Kostol San Juan de los Panetes

Ďalší veľkolepý kostol Mudejar, San Juan de los Panetes, sa nachádza medzi starými rímskymi stenami a Bazilikou Panny Márie z Pilar. Kostol bol dokončený v roku 1725 a nahrádza románsky chrám Rádu sv. Jána z Jeruzalema. Striktná baroková strana má obraz San Juan Bautista a pilastry podľa strán.

Podobne ako Santa Maria Magdalena, najvýznamnejšou črtou tohto chrámu je veža Mudejar. Jeho osemhranná červeno-hnedá veža s klenutými oknami sa podobá tradičnej maurskej architektúre. Interiér ponúka inšpiratívny pocit priestrannosti s klenutým oblúkom a kupolou na križovatke.

Miesto: Calle Salduba - 3.

Rímske divadlo

Na trase pamätihodností mesta Tsezaragusta v roku 1972 sa otvorilo staroveké rímske divadlo a medzník sa teraz nachádza v špeciálnej výstavnej oblasti. Návštevníci objavia dôležitú pomník veľkého sociálneho významu pre starých Rimanov v 1. storočí nášho veku.

Archeologické náleziská dávajú pocit majestátnosti pôvodného divadla a spôsobu života staroveku. Na výstave sú tiež zaujímavé artefakty nájdené pri vykopávkach, napríklad dekoratívne svietniky. Na námestí sa nachádza výstavná hala a kaviareň.

Miesto: Calle San Jorge - 12.

Pin
Send
Share
Send
Send