Rusko

Pamiatky mesta Monchegorsk: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Monchegorsk je malé mesto v regióne Murmansk, ktoré sa nachádza nad arktickým kruhom. Nezvyčajné meno mesta pochádza z rieky Moncha, na ktorej sa nachádza. "Moncha" z jazyka Sami je preložená ako "krásna". História mesta začína v roku 1937, kedy sa v oblasti neďaleko mesta našli ložiská medi a niklu.

Takže Monchegorsk je veľké priemyselné mesto v regióne Murmansk. Napriek tomu sa mesto nachádza v prekvapivo prekrásnej oblasti medzi tundrami, a preto okolie je plné prírodných atrakcií. Spolu so zaujímavými miestami mesta vytvárajú nezabudnuteľnú trasu, ktorá osloví všetkých turistov. Medzi hlavné atrakcie mesta Monchegorsk patrí:

Katedrála svätého vzostupu


Jeden z najnovších katedrál v Rusku bol postavený v roku 1997 v meste Monchegorsk. Katedrála má výšku 40 metrov, je z bieleho kameňa a má zlaté hlavy. Nachádza sa na druhej strane rieky Moncha od mesta v lese, takže účinne stojí na pozadí Monchegorsk. Okrem hlavnej budovy katedrály zahŕňa aj jeho komplex malý chrám a zvonica.

Zo všetkých strán je chrám obklopený plotom, vedie rieku. Vnútri katedrály sú pamiatky sv. Theodora Ushakova (najväčšieho admirála ruskej ríše). Interiér katedrály je veľmi bohato zdobený - architekti pripravili najzaujímavejšie fresky, ikonostas, stropné maľby. Bohatá výzdoba chrámu poskytne hosťom chrámu nezabudnuteľný zážitok. Katedrála sa nachádza na ulici Krasnoarmeyskaya 15a a je otvorená denne od 7.30 do 22.00 hod.

Múzeum histórie mesta Monchegorsk

Miestne historické múzeum mesta Monchegorsk bolo otvorené v roku 1980 a nachádza sa na základe fínskej chaty vybudovanej pre prvého riaditeľa hlavného priemyselného podniku mesta Kolstroy OJSC. V. Kondrikova. Malý dom vo fínskom štýle stojí na pozadí husto postaveného Monchegorsk.

Múzeum má vo fonde viac ako 2000 položiek, ktoré sú rozdelené na niekoľko exponátov o histórii mesta vo vojnových a poveternostných rokoch, o prírodnej kráse tundry, ktorá obklopuje mesto. Múzeum často hostí interaktívne programy určené pre rôzne kategórie obyvateľstva.

Často sa v múzeu konajú dočasné výstavy s účasťou výtvarných škôl a fotografií miestnych obyvateľov, čím sa pomáha vytvoriť schodisko medzi minulosťou a súčasnosťou mesta. Múzeum sa nachádza na ulici Tsarevsky, 1, a je otvorené pre návštevníkov denne od 10 do 18 hodín.

Múzeum "Deti vojny"

V roku 2004 sa v Monchegorsku otvorilo unikátne múzeum venované dejinám detstva počas vojny v rokoch 1941-1945 z iniciatívy jedného z miestnych učiteľov. Vo vnútri múzea je veľa zriedkavých vecí v čase vojny: váhy na chlieb, reproduktor, ženské šaty, brošne, manžetové gombíky, detské hračky.

Počas turné sa zapne zvukový záznam hlasu Levitana, ktorý vám umožní úplne preniknúť do atmosféry tej doby. Na základe múzea sa tematické výlety neustále konajú na úlohe prednášky, deti obliehaného Leningradu a ťažké roky materstva.

Návšteva tohto múzea vám umožní pozrieť sa na udalosti Veľkej vlasteneckej vojny inak, aby ste urobili dojem o úlohe žien a detí. Múzeum sa nachádza na ulici Lenin Avenue 14. Pre turistov je dôležité vedieť, že návšteva múzea je možné len na základe predchádzajúcej schôdzky (môžete sa zaregistrovať na webovej stránke alebo telefonicky).

Múzeum farebného kameňa

V roku 1970 sa z iniciatívy geológa V. Davy v meste otvorilo unikátne múzeum farebného kameňa, ktoré vystavuje unikátne minerálne kamene nájdené nielen v okolí mesta Monchegorsk, ale inde v Rusku a v blízkom okolí.

Najdôležitejšie exponáty múzea sú považované za ametystové kefy rôznych farieb, ktoré sú vizitkami poloostrova Kola. Aj v múzeu sú jedinečné astrofylytické hviezdy ("srdce Laponska"), kremeň, jaspis. Zberný fond múzea je neustále aktualizovaný kvôli prenosu exponátov z Uralu, Altai a ďalších horských oblastí.

Múzeum pravidelne hostí konferencie, lekcie biológie a poskytuje unikátne tematické výlety pre dospelých a deti, čím sa návšteva tohto múzea neuveriteľne vzrušuje. Múzeum farebného kameňa sa nachádza na 46 Metallurgov Avenue a je otvorené pre hostí od 12.00 do 18.00 denne okrem pondelka. V posledný štvrtok v mesiaci je múzeum zatvorené v deň sanitárnej.

Múzeum škriatkov

V Monchegorsku sa nachádza aj unikátne múzeum, ktoré rozhodne nie je možné nájsť v Rusku. Malé múzeum škriatkov je pohodlne umiestnené v jednom z apartmánov mesta, ktoré obsahujú rôzne postavičky, hračky, kresby a ďalšie atribúty týkajúce sa škriatkov, figurín, drevín, domácich, elfov, trollov a ďalších. V zbierke múzea je 885 exponátov.

Múzeum organizoval dôchodca L. Chernyshov, ktorý tieto údaje zhromaždil po celý svoj život, a potom sa rozhodol ukázať im všetkým. Jedinečnosť tohto domáceho múzea viedla k tomu, že bol uvedený vo všetkých turistických sprievodcoch Arktídy a dnes je jedným z najnavštevovanejších miest v meste. Múzeum sa nachádza na ulici Gagarin, 14 a dobrá hostiteľka necháva hosťom vo vnútri každý deň.

Pamätník Elk

Hlavnou atrakciou mesta je však pamiatka elk, ktorá bola otvorená v roku 1957 na počesť 20. výročia mesta. Podstavcom pamiatky bol žulový blok, ktorý bol nájdený počas výstavby jedného z ulice Monchegorsk. Pamätník má výšku 4,3 metra. Lak je prezentovaný v plnom raste a hrdo vyzerá smerom k mestu. Luk bol vybraný, pretože vývojári mesta tu často stretávali toto zviera, a preto sa rozhodli mu udeliť česť, vybudovať mu pomník a pestovať osadu hniezdo vedľa neho. Zdá sa teda, že los je v strede lesa zahalený. Pamätník losu sa nachádza na ploche piatich rohov a je otvorený otvorený prístup 24 hodín denne.

Pamätník obrancov Arktídy

Pravdepodobne najvýznamnejšia pamiatka postavená na území mesta Monchegorsk je venovaná obrancom Arktídy. Jedná sa o 13-metrovú stelu s dvoma postavami umiestnenými na jeho nohe - námorníkom a vojakom. Pamätník sa tu objavil v roku 1978 z iniciatívy organizácie Komsomol, ktorá získala finančné prostriedky na jej výstavbu. Stele vytvoril moskovský sochár V. Korolev a miestny architekt M. Gorelik.

Pamätník sa nachádza na pobreží jazera Imandra na okraji mesta, na bulvári Zhdanov. V blízkosti pamiatky je malá oblasť, prístup k jazeru. V súčasnosti je jednou z hlavných atrakcií mesta.

Pamätník priekopníkov z Montchundry

V roku 1977 bola v Monchegorsku otvorená ďalšia majestátna pamiatka. Sochárske zloženie je venované priekopníkom Monchetundra, ľuďom, ktorí do značnej miery predurčili vzhľad mesta. Pamätník je obelisk, vysoký 15 metrov, postavený vo vertikálnej polohe. Na vrchole obelisku je bronzová postava priekopníckeho geológu. Symbolizuje hrdinskú prácu geológov, ktorí rozvíjali miestnu rudu. Pamätník sa nachádza na konci metallurgovského bulváru.

Poetická stolica

Umelecký objekt "Poetická stolica", ktorý sa objavil v meste v roku 2015, sa môže právom považovať za najneobvyklejšiu príťažlivosť mesta Monchegorsk. Podľa tvorcov stolička symbolizuje začiatok tvorivej cesty - koniec koncov stojaca na stoličke, ľudia čítajú svoje prvé básne a spievajú piesne v detstve.

Trojmetrový soch sa veľmi rýchlo stal miestom stretnutia pre inteligenciu mesta - tu sa neustále konajú básnické stretnutia, ako aj udalosti na mestskej a štátnej úrovni, ktoré súvisia aj s literatúrou - Deň Ruska, Deň ruského jazyka. Každý môže stúpať na stoličke a predložiť svoju prácu. Pre pohodlie a bezpečnosť kreatívnych ľudí je nainštalovaný rebrík. Umelecký objekt sa nachádza v centrálnom parku mesta. Sergey Brovtsev.

Central Park je. Sergey Brovtsev

V strede mesta Monchegorsk sa nachádza lesa 17 ha - Central Park. To bolo pomenované na počesť Sergeja Brovtseva, architekta, ktorý postavil továrne v Monchegorsku. Toto miesto je zaujímavé nielen pre pešiu turistiku, ale aj pre hranie športov: pre jogging a športovú prechádzku.

V celom parku sa nachádzajú cyklotrasy. Mimochodom, v parku je možnosť spoznať skutočné lesné zvieratá, napríklad veveričky a lesné rastliny. Toto miesto možno považovať za malú zoologickú záhradu. Zvláštnou výzdobou parku je 77 metrov schodisko, rovnako ako poétická stolička.

Rieky Moncha

Jeden z najkrajších pamiatok mesta Monchegorsk je rieka Moncha, ktorá preteká cez svoje územie. Vďaka tejto rieke sa mesto dostalo svojho názvu. Rieka priťahuje pozornosť hostí mesta hlavne kvôli rýchlosti. Voda, spoliehajúca sa na kamene a ohýbanie okolo nich, vytvára neuveriteľnú krásu, ktorá priťahuje pozornosť k sebe.

Nad riekou je veľa mostov, ktoré poskytujú návštevníkom mesta iný pohľad na rieku a Monchegorsk. Mosty nad Monšou slúžia ako nádherné bezplatné prehliadacie plošiny, ktoré sú otvorené pre návštevníkov mesta nepretržite.

Jazero Big Imandra

V bezprostrednej blízkosti mesta je ďalší prírodný orientačný bod - jazero Big Imandra, do ktorého prúdi rieka Moncha. Je to súčasť veľkého jazera Imandra, ktoré je najväčším jazerom v regióne Murmansk. Malebné pobrežia Imandry priťahujú turistov z celého Ruska.

Cestovné kancelárie ponúkajú turistiku na brehoch jazera av teplom období je možnosť jazdiť na brehoch lodí a člnov. Big Imandra sa nachádza niekoľko kilometrov od mesta Monchegorsk.

Mount Poazuivench

Najlepší pohľad na mesto sa otvára z pohoria Poazuivevench, ktorý je preložený zo Samiho ako "domáci jeleň". Vzhľadom na zložitosť názvu, niektorí miestni obyvatelia a hostia Monchegorsk nazývajú to hora "Moncha". Jeho výška je 235 metrov, je súčasťou reťazca pohorí Khibiny. Odtiaľ sa otvára najkrajší pohľad na mesto - v popredí sa nachádza katedrála, potom rieka Moncha, hlavná časť mesta, ktorú chráni Khibiny a kombinácia, ktorá dala životu Monchegorsk.

Tu si návštevníci mesta môžu prezrieť celé malé mesto v dlani a urobiť krásne fotografie. Aj na území hory sú pozostatky starých televíznych veží, ktoré možno považovať za akési atrakcie, ako aj novú televíznu vežu. Môžete sa dostať na horu vo vašom aute, taxi. Radšej nie je ísť pešo, pretože cesta je dlhá.

Laponská štátna prírodná biosférická rezervácia

Niekoľko kilometrov od mesta Monchegorsk sa nachádza jedinečná prírodná rezervácia, ktorá ponúka svojim hosťom možnosť zoznámiť sa s tundrou. Rezerva bola založená v roku 1930, jeho plocha je viac ako 278 000 hektárov a pôvodná flóra a fauna tundry sú privítaní hosťami. Hostia rezervácie ponúkajú možnosť prechádzať sa v tundry, zoznámiť sa s tetrou, lemmings, bobrami, machmi, lišajmi a ďalšími predstaviteľmi tundry.

Väčšina týchto rastlín a zvierat je endemická, uvedená v Červenej knihe. Od roku 1995 hostia rezervácie dostali jedinečnú exkurziu "Pohádka Laponda", ktorá predpokladá návštevu domu starého otca s čajovou párty. Táto prehliadka láka tisíce detí z regiónu Murmansk a okolitých regiónov. Cestovné kancelárie mesta Monchegorsk ponúkajú výlety do rezervácie a tí, ktorí majú radi nezávislé návštevy, by sa mali dostať do dediny Laponsko (40 km od mesta Monchegorsk) po ceste.

Lyžiarsky komplex "Loparstan"

Všetci milovníci športových a outdoorových aktivít by mali určite navštíviť komplex "Loparstan", ktorý sa nachádza na vrchu Nyduduivenchorr v tesnej blízkosti mesta. Tu sa hostia môžu tešiť na svah 1,5 km, do ktorého sa dostanete špeciálnym výťahom.

Komplex ponúka prenájom zjazdového a bežeckého lyžovania, snowboardingu, niekoľkých kaviarní, penziónov a šatne. Lyžiarska sezóna sa začína v novembri a končí v máji. Vďaka krásnemu večernému osvetleniu sa komplex zatvára až o 22.00 hod., Čo umožňuje hosťom stráviť nezabudnuteľný deň v komplexe. Komplex sa otvára od 15.00 v pracovných dňoch a v nedeľu o 10.00 hod. Komplex sa nedávno otvoril, takže všetky zariadenia na ňom sú nové. Všetkým hosťom je poskytnutý individuálny inštruktor.

Monchegorsk je úžasné mesto za arktickým kruhom. Napriek tomu, že je menej ako sto rokov, starostlivo si zachová svoj príbeh a šťastne to hovorí svojim hosťom. Okrem toho je Monchegorsk obklopený krásnou prírodou, ktorú starostlivo chránia obyvatelia mesta, a preto sa javí hosťom v celej svojej sláve. Nepochybne stojí za návštevu Monchegorsk. A ak cestou nie je ťažké (odbočiť po diaľnici "Kola"), potom je ťažšie sa dostať po železnici - najprv sa musíte dostať do Olenegorsku a potom autobusom do Monchegorsku (34 km).

Pozrite si video: Porsche Macan S fl JAZDA - Maroš ČABÁK (Október 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send