Španielsko

Slávne atrakcie mesta Tenerife - prehľad a fotky

Pin
Send
Share
Send
Send


Tenerife je tajomný tropický ostrov, ktorý je súčasťou siedmich Kanárskych ostrovov. Tenerife je centrálny a najväčší ostrov v súostroví, jeho rozloha je 2000 štvorcových kilometrov.

Je súčasťou španielskeho štátu. Ostrov je umývaný vodami Atlantického oceánu, má sopečný pôvod. V Tenerife vždy vládne teplé jarné počasie, teplota sa pohybuje od 20 do 30 stupňov Celzia. Neexistuje žiadny vyčerpávajúci teplo a chladné vetry nefúkajú. V južnej časti je o 2-3 stupne teplejšia ako v severnej časti ostrova. Ostrovy sa nachádzajú v špeciálnej ekonomickej zóne, takže ceny nehnuteľností a výrobky sú lacnejšie ako v samotnom Španielsku.

Volcano teide

Najvyšším bodom ostrova a celého Španielska je Teide sopka (nadmorská výška 4 km). Je vidieť zo všetkých častí ostrova. Je to zaniknutá sopka, ktorá nevybuchla viac ako 100 rokov. Na svahoch sopky otvorte Národný park Teide. Turisti majú možnosť vyliezť sa na vrchol hory a obdivovať všetky krásy Tenerife. Podľa legend miestnych obyvateľov žije na spodku sopky mýtický tvor. Miestni remeselníci robia suveníry a dekorácie z mrazenej storočnej lávy.

Pico Viejo

Druhá najvyššia sopka na ostrove Tenerife. Vznikla pred viac ako dvestotisíc rokmi. Posledná erupcia sopky sa datuje do roku 1798. Pico Viejo sa nachádza na území národného páru Teide a je zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Guasa hora

Miestni sprievodcovia organizujú pešie výlety na vrchol hory. Toto je tretia najvyššia hora na Tenerife a priťahuje pozornosť cestujúcich. Z vrcholu hory môžete pozorovať špeciálnu jasnosť hviezd celú noc.

Siam Park

Na južnej strane ostrova je otvorený zábavný park Siam. Územie parku je vybavené všetkými druhmi vodných atrakcií. K dispozícii sú hotely a reštaurácie. Toto je obľúbené miesto aktívneho turistov. Park bol otvorený v roku 2008 a dnes je považovaný za jeden z najlepších vodných parkov v Európe. Je to najväčší vodný park v Európe, všetko tu je postavené s thajskými motívmi. Jazdy sú impozantné a postavené v masívnom meradle. Tam je obrovský palác vlny. Najväčšou atrakciou je veža s výškou 28 metrov, ktorá je zakázaná pre deti a ľudí so zlým zdravotným stavom.

Miesto: Autopista TFE - 1, Salida - 28.

Loro parku

Je to obrovský zábavný a rekreačný park. Pozostáva zo zoologických a zábavných programov. Najnavštevovanejšie miesto na Tenerife. Bol otvorený v roku 1972. Park je domovom najväčšej zbierky papagájov na svete. Tréneri pripravujú veľkolepú prehliadku s delfínmi, vrahovými veľryby a morskými lvy.

Medzi obyvateľmi parku žije veľa vtákov, rýb, primátov a plazov. Je to zmes zábavného parku a zoologickej záhrady, tu je najväčší v Európe tučniak, delfinárium a oceánia. Obyvatelia zoologickej záhrady nielen sedia v klietkach, ale aj jej umelci. Hlavnou pýchou Laurského parku a celého Tenerife je prehliadka veľryby.

Miesto: Av. Loro parque.

Pláž Teresitas

Najkrajšia pláž ostrova s ​​dĺžkou viac ako jeden kilometer. Jedná sa o mestskú pláž obklopenú horami a palmami. Je široký so žltým pieskom, ktorý bol špeciálne prenesený z púšte Sahary.

Miesto: San Andres.

Auditorio de Tenerife

Táto unikátna budova bola postavená v roku 2003. Symbolizuje Tenerife a považuje sa za najznámejšiu budovu v Španielsku. Podľa koncepcie architekta dizajn budovy zobrazuje vesmírnu loď s plachtou. Koncertná sála je postavená v štýle expresionizmu. Nachádza sa v centre mesta, ktoré dokonale zdobí mesto. V divadle sa konajú symfonické a operné predstavenia.

Miesto konania: Av de la Constitucion - 1.

El medano

Toto je mesto na juhovýchodnom pobreží Tenerife. El Medano je intenzívne rozvíjajúce sa turistické športové mesto s vynikajúcim servisom. Milovníci surfistov tu žijú, pretože pláž mesta je skvelá pre praktizovanie tohto športu. Je rozdelený na zóny pre plávanie, surfovanie a kitesurfing. Miesto je ideálne pre milovníkov extrémnych športov.

Jungle - Las Águilas Park

Jedná sa o zoologickú a botanickú záhradu s plochou viac ako 75 000 metrov štvorcových, V parku sú chodníky s tunelmi a závesnými mostmi, vodopády, lagúny, jaskyne. Zóna, v ktorej žijú vzácne vtáky a predátori vo voľných podmienkach, je tiež oddelená. Obyvatelia parku sú orli, levy, tigre, leopardy, plazy, tučniaky, pandy a ďalšie. Turista sa môže prechádzať džungľou, vychutnať si všetky pohárenia divokej zveri. Tu je jedinečná predátorská show organizovaná trénermi zvierat.

Pyramídy v Güímare

Na juhu Tenerife sa nachádza mesto Güímar, sú zaujímavé stupňovité pyramídy. Šesť prežilých kamenných pyramíd, podľa archeológov, bolo usporiadaných poľnohospodárom, ktorí pri orbe našli kamene a dal ich na okraj svojho poľa. Teraz je národný park otvorený v blízkosti pyramíd, ktoré môže ktokoľvek navštíviť. Pyramídy sú vysoké až 12 metrov, na ich základni je obdĺžnikový tvar. V jednej z pyramíd bola objavená jaskyňa so starými artefaktmi.

Miesto: Calle Chacona.

Park Municipal Garcia Sanabria

Stavba parku bola dokončená v roku 1926, je pomenovaná po starostu mesta Santa Cruz de Tenerife. Park je prezentovaný vo forme tropickej záhrady, v ktorej sú postavené sochy slávnych autorov. Park má bohatú faunu, tu rastú úžasné rastliny a rozkvitajú krásne kvety. Tento park je otvorený po celý rok a vstup je zdarma.

Miesto: Calle Mendez Núñez.

Múzeum prírody a človeka

V meste Santa Cruz de Tenerife sa nachádza múzeum prírody a človeka. Múzeum prírodnej histórie miestnej histórie rozpráva o formovaní ostrovov, interaktívne znázorňujú tento proces. V jednej z hál je galéria fotografií prírody, rastlín a zvierat kanárskeho súostrovia.

Sú tu expozície flóry a fauny, antropologické nálezy z hlinených hrncov a jaskynných obrazov na lebky a múmie antických ľudí. Múzeum má kaviareň a obchod so suvenírmi a na nádvorí budovy je útulná a krásna záhrada. Informačné miesto pre deti i pre dospelých.

Miesto: Calle Fuente Morales - 1.

Pláž San Marcos

Na Tenerife je úžasný prvok, to sú pláže s čiernym pieskom. Piesok je čierny z prírody, je sopečný pôvod, a to je rozdrvená láva. Čierny piesok sa líši od bežného ľahkého piesku, pretože nie je lepivý. Táto pláž stojí za návštevu veľmi čierneho piesku, ktorému je známy.

Anaga Park

V severovýchodnej časti ostrova, jedinečný vysoký pohorie 1000 metrov, V roku 1987 bola na území horskej formácie objavená para Anaga. Táto rezervácia je považovaná za najobľúbenejšie miesto pre outdoorové aktivity. Sprievodcovia sú pešie výlety cez vavrínové lesy, rokliny, minulé priepasti a malé dediny.

Miesto: Carretera TF-12 Monte de Las Mercedes (6 km).

Bazilika Candelaria

Katolícka cirkev mesta Candelaria, Tenerife. Blahoslavená Panna Mária je uznávaná ako patrónka Kanárskych ostrovov a táto katolícka cirkev bola zapálená na jej česť. Moderná budova chrámu bola postavená v roku 1959.

Každoročne druhý február a pätnásteho augusta miestni ľudia oslavujú slávnosť na počesť Panny Márie. Oslava je obrovská a veľká, ľudia robia púte do chrámu. V tejto dobe pochádzajú tisíce veriacich z celého súostrovia. Poloha: Plaza de la Patrona de Canarias - 1.

Jaskyne lavy

Pred 27 000 rokmi na Tenerife vybuchla sopka a prietoky lávok vykopali desiatky kilometrov jaskýň hlboko pod zemou. Už tisíce rokov boli z vonkajšieho sveta zničené, kým ich miestni obyvatelia náhodou nezistili. Jaskyne sú reprezentované ako sieť tunelov a križovatiek, ktoré prenikajú do všetkých svahov Teideovej sopky. Preskúmaná časť jaskýň je vzdialená 17 kilometrov, ale vedci speleológovia sa pohybujú ďalej a hlbšie do jaskýň. V priebehu tisícok rokov izolácie sa tu vyvinuli špeciálne druhy hmyzu a pavúkov, ktoré sa nenájdú nikde inde na svete.

Veterná jaskyňa

Jedna z najdlhších sopečných jaskýň na svete, jej dĺžka dosahuje 18 kilometrov. Nachádza sa v severnej časti Tenerife. Podľa archeologických informácií bola jaskyňa vytvorená pred dvomi tisíckami rokov počas vulkanickej erupcie. Hostia ostrova majú možnosť zostúpiť a ísť do jedného z najkomplexnejších vo svete sopečných jaskýň.

Plaza Španielska

Najväčšie námestie Kanárskych ostrovov sa nachádza v centre mesta Santa Cruz de Tenerife. Bol postavený v roku 1929. Námestie je otvorené pre návštevy a prechádzky po celý deň. Park je vyzdobený fontánou s morskou vodou.

Miesto: Plaza de España.

Art Centre Tenerife

V meste Santa Cruz de Tenerife v roku 2008 bolo otvorené umelecké centrum. Toto je objekt kultúrnej infraštruktúry Kanárskych ostrovov. Tu sú galérie fotografií, sú zobrazené obrazy moderného umelca. V centre sú kinematografické a hudobné udalosti.

Miesto: Av. de San Sebastián - 8.

Katedrála San Cristobal de la Laguna

Toto je katedrála diecézy. Chrámová budova bola postavená v roku 1820 z betónu a považuje sa za prvú konkrétnu budovu v Španielsku. Kostol je elegantný a zachováva jedinečné ikony. V súčasnosti je chrám obnovený a otvorený veriacim.

Miesto: Plaza Fray Albino.

Dračí strom

Podľa legendy rastú dračí stromy, kde sa preliali dračie slzy. Jedná sa o veľmi vzácny strom, na Kanárskych ostrovoch je len 12. Dračí strom je jedným z najobľúbenejších turistických miest, nachádza sa neďaleko Loro Park. Strom je veľmi veľký a silný, s mnohými prepletenými kmeňmi. Až doteraz vedci nedokážu zistiť, ako stará táto jedinečná rastlina, ale považujú ju za najstarší strom na planéte. Stúpanie stromu je červené.

Na pobreží Tenerife sa okrem dovolenky na pláži ponúkajú milovníci aktívnej zábavy, vodné skútre, vodné lyžovanie, výlety loďou a potápanie. Ale jedna z najzaujímavejších vodných aktivít je jazda na podmorskom motocykli. Okrem krásnych pláží a prírody je Tenerife známy svojimi perlami. V južnej časti ostrova, v zátoke San Miguel, je najobľúbenejšia zábava, ide o ponor do hlbín oceánu na ponorke. Cestovanie pod vodou, vychutnajte si hlbiny mora.

Pin
Send
Share
Send
Send