Rusko

Hlavné atrakcie spoločnosti Shatura: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Prvé zmienky o tejto lokalite sa nachádzajú v listoch moskovského kniežaťa Vasilija Dmitrijeviča a pochádza z roku 1423. Potom bol pohanským chrámom pre hada boha Uru. Jeho vývoj však začal až v roku 1916, kedy sa začalo ťažiť ropa z miestnych močiarov. V roku 1920 tu vznikla obec Černého jazera, ktorá sa začala postupne usadzovať. V roku 1925, kedy sa na tomto území nachádzala najväčšia rašelinová stanica, tu bola spustená elektráreň.

V roku 1928 vznikla obec Shatura, ktorá spájala tri susedné osady. Stav mesta získal v roku 1936. Tento región je bohatý na vodné a lesné zdroje. Na jeho území sa nachádzajú najväčšie nádrže moskovského regiónu, ako aj mnohé lesy, ktoré slúžia ako zdroj surovín pre rozvoj miestneho priemyslu.

Miestne múzeum Lore

Prvá galéria existovala v meste od roku 1985, ale neskôr sa nazýva "Múzeum Shatura". Prvá exkurzia v miestnom múzeu sa konala v septembri 1989. V deň mesta 2008 otvorila galéria v novej budove bývalej rašelinovej rašeliny, ktorá bola opravená predtým.

Výstava sa nachádza v troch izbách. Jedna je venovaná povahe oblasti, druhá je predmetom staroveku charakterizujúcim život a život miestneho roľníka a tretí vojenský úspech ľudu Shatura.

Miesto: ul. Chernoozerskaya - 2.

"Leaving Meshchora"

Je to úžasné súkromné ​​múzeum umelca Velimira Konstantinoviča Isaev. Predstavuje jeho osobný majetok. Múzeum má asi tisíc exponátov, medzi ktorými sú obrazy umelca a predmety ruskej architektúry.

Mnohé z fotografií zachytávajú autorove spomienky na udalosti v horúcich miestach, v ktorých sa zúčastnil veľa. Veľký počet expozícií a oddenín stromov, kusy kmeňov a zbierka drevených platforiem privedených zo Sibíri Lokalita: Krivandino, dedinka Tugolesky Bor.

Kostol Nových mučeníkov a vyznavačov Shace

Drevený kostol bol postavený neďaleko od miesta, kde bola položená kamenná katedrála sv. Mikuláša, ktorej výstavba bola zastavená v roku 2001. Na jar roku 2003 sa v kostole uskutočnila prvá božská služba napriek prebiehajúcej výstavbe. Vnútorné a vonkajšie dokončovacie práce boli úplne dokončené v roku 2005, keď nainštalovali tri zvony na vrchol budovy. Zasvätenie katedrály sa uskutočnilo v septembri 2006.

Miesto: Ilyich Avenue - 12.

Kostol ikony Matky Božej "Radosť všetkých, ktorí sa bavia"

Budova bola postavená v roku 1997 av apríli toho istého roku sa tu konala prvá božská služba. Chrám však nemohol prijať veľké množstvo veriacich, ktorí ho chceli navštíviť. Od roku 1998 je katedrála umiestnená v budove postavenej v roku 1914, v ktorej sa predtým nachádzala stacionárna strojová stanica miestneho chemického priemyslu.

V lete toho istého roku miestny obyvateľ predstavil chrám ikonou Božiej matky "Radosť všetkých biedov", ktorá sa stala veľkou cťou ministrov cirkvi. V katedrále stále prebieha reštaurovanie.

Miesto: Sovetskaya Street - 62.

Obelisk vojakom - ozbrojenci, ktorí zomreli vo vojne 1941-1945

Pamätník bol postavený v roku 1966 na počesť obyvateľov mesta Roshal regiónu Shatura, ktorý sa nevrátil z bojiska. Jedná sa o biely betónový trojuholník s vrcholom veže. Výška obelisku je 16 m.

Na spodnej časti pamiatky sú tabule s obrazom ženy, ktorá je symbolom smútiacich matiek, Rádu druhej svetovej vojny a tanier s rytým nápisom venovaným vojakom, ktorí sa nevrátili. V blízkosti pamiatky padá večný plameň a v roku 1985 tu bola inštalovaná pamätná stena s menami bojovníkov - hrdinov. Roshal sa nachádza 28 km od hotela Shatura.

Krivandinsky megalitický komplex

Jedná sa o archeologický pamiatok, ktorý je štruktúrou vo forme kruhu pozostávajúceho z obrovských balvanov. Priemer tohto kruhu je 9,5 m. Oddelené balvany sú tiež umiestnené na okraji konštrukcie. Existuje asi 80 z nich. Sú usporiadané v určitom poradí, čo môže naznačovať, že slúžilo ako kultová svätyňa. Skutočnosť, že kamene sú pokryté machom a trávou, naznačuje, že stavba s najväčšou pravdepodobnosťou sa týka doby bronzovej.

Miesto: obec Krivandino.

Zaparkujte ich. Gagarin

Bol postavený v 30. rokoch minulého storočia. Pôvodne patril miestnemu GRES a pre pracovníkov staníc sa uskutočňovali rôzne činnosti. Ale v roku 1937 bolo územie dané do vlastníctva mesta pre zvyšok obyvateľov mesta. Od tohto okamihu sa park začal dynamicky rozvíjať a zlepšovať. Malé mesto bolo pridané pre malých obyvateľov, sádrové plastiky boli inštalované v parku.

Pre návštevníkov boli rôzne atrakcie, bola postavená letná scéna a tiež sa konali tance. Dnes má park malý rybník s mostom, veľa altánok na rekreáciu, ako aj platformy na skateboarding.

Umiestnenie: ul. Klára Zetkin - 31.

Biely jazero

Je to zázrak prírody, tvorený krasovými pozostatkami. Hĺbka jazera v najhlbšom mieste je 40 m a jej rozloha je 400 m². Nádrž je neustále doplňovaná z podzemných zdrojov, čím je vodný kameň čistý.

Dno je lemované zvyškami reliktných bylín a rastlín a pobrežie je zalesnené, ale na niektorých miestach je to pláž s bielym pieskom. Také rysy tohto jazera z neho robia rekreačnú zónu. V nádrži sa nachádza veľké množstvo rýb, rovnako ako raky. Na jeho pobreží sa nachádza sanatórium s rovnakým názvom.

Sväté jazero

Nikto nevie presný pôvod tohto jazera. Podľa legendy však bol raz jeden ostrov v strede vody, na ktorom stál chrám. A niektorí miestni obyvatelia v strechách jazera videli črepiny.

Jedinečnosť tejto nádrže spočíva v neprítomnosti strmých brehov. Jazero je obklopené krovinami a lesnou oblasťou. Jeho dno je pokryté bahnom a na niektorých miestach riasy. V jazere žije veľké množstvo rýb, rakiov, muškátov. Spolu s jazerami Čiernym a Murom je to nádrž - chladič miestnej elektrárne.

Jazero Velino

Toto je ďalšia tajomná nádrž, ktorej pôvod je spojený s pádom meteoritu. Na mieste pádu sa toto jazero vytvorilo. Jeho presná hĺbka nie je známa nikomu, približne 15 metrov, pod ktorou je rašelinová vrstva o hrúbke 30 m. Voda v jazere je čierna a má vysoké alkalické prostredie.

Pin
Send
Share
Send
Send