Čína

Mishan - hlavné atrakcie a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Hraničné mestá majú vždy osobitnú farbu a nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá priťahuje pozornosť cestujúcich a turistov. Tak útulné, jedinečné, očarujúce je malé mesto na hranici Ruska a Číny Mishan.

To sa líši od podobných osídlení v tom, že čisto čínske tradície, plánovanie a spôsob života sú tu dokonale zachované. Z tohto dôvodu si Mishan stále zachováva svoj jedinečný obraz, vyzerá ako hračka, kde turisti prídu s veľkým potešením.

Hlavnými aktivitami návštevníkov sú vyhliadkové lety, návšteva miestnych reštaurácií a kaviarní, nákupy. Tá má zvláštne miesto v ceste cudzincov do mesta, pretože tu môžete získať všetko potrebné tovary, veci, veci pre pomerne malú sumu peňazí.

Mishan priťahuje návštevníkov a množstvo zdravotných a lekárskych zájazdov a špeciálnych programov, ktoré sú osobitne podporované a financované miestnymi orgánmi. Mesto je zaujímavé tak v zime, ako aj v lete, takže sa samozrejme nebudete nudiť. Okrem toho správa Mishan má záujem o to, že tok turistov neustále rastie.

Prehliadka mesta

Po príchode do mesta Mishan musíte nájsť čas na niekoľko hodín po uliciach, pozrieť sa na domy, obchody, počúvať zvuky mesta, jeho obyvateľov, sedieť v jednej z mnohých kaviarní a pozrieť sa na Mount Fengmishan.

Osada sa nachádza v malebnej provincii Heilongjiang, medzi oboma mestami Mudanjiang a Jixi (tiež pohraničné mestá). Takéto znalosti s Mishanom umožňujú návštevníkom zažiť atmosféru mesta, cítiť jeho rytmus, emócie, ducha, dotýkať sa tradičnej čínskej kultúry. Stojí za návštevou kultúrneho námestia a večer sa pozrite na mestské fontány, ktoré sú zvýraznené.

Vzhľadom na to, že Mishan sa nedávno začal premenovať na turistické miesto, nemožno vidieť nápisy v ruštine alebo angličtine na uliciach, domoch alebo v obchodoch. Takmer všade môžete vidieť stavbu, ktorá je v záverečnej fáze, rozbité staré chodníky. To však nebráni cudzincom zoznámiť sa s životným štýlom, životným štýlom a kultúrou Číňanov, ktorí nevenujú osobitnú pozornosť architektonickému vzhľadu miest, najmä malých.

Park z kameňov

Kamene sú uznávané v čínskom svetonázore, náboženstve a svetonázore ako hlavné prvky mnohých kompozícií. To je spôsobené tým, že kameň je považovaný za živý organizmus. Má dátum narodenia, obdobie vývoja, existenciu, čas smrti. Zatiaľ čo kameň je nažive, chráni osobu, pretože má magické a liečivé vlastnosti. Z tohto dôvodu sa Park of Stones v Mishan považuje za osobitné miesto v meste, kde sú kompozície určené špeciálne tak, aby prilákali kozmickú energiu.

Na každom kameňu sú hieroglyfy, ktoré cudzinci nerozumejú, ale symbolizujú jedno alebo druhé obdobie životného cyklu. Miestni obyvatelia prichádzajú do parku, aby odrážali, aby boli sami s prírodou, aby sa ponorili do svojich vlastných myšlienok, dotýkali sa večného.

Jazero Lotus

V okolí mesta Mishan sa nachádza veľmi pekná nádrž, ktorá je v lete pokrytá ružovými lotosovými kvetmi. Pokrývajú celú vodnú plochu, kvôli ktorému dno jazera nie je vôbec viditeľné až do začiatku chladného počasia. Takýto zázrak nezanecháva nikoho ľahostajného, ​​čínskeho i zahraničného turistov, ktorí dlho žijú na brehoch tohto prírodného orientačného bodu. Ale pre miestnych obyvateľov je lotosové jazero považované za raj, nádherné a čarovné miesto.

Predpokladá sa, že ak je hriešnik vedľa kvetov, zomrie a zomrie. Lotosy nikdy nezmizli kvôli hriešnosti, preto existuje presvedčenie, že na brehu jazera prichádzajú iba čisté duše a myšlienky cestujúcich. Snaží sa fotografovať na pobreží ružového rybníka, pretože je považovaný za vynikajúce znamenie.

Pamätník osloboditeľov vojakov

V roku 1945 oslobodil Mishan ruské vojská, ktoré úspešne bojovali proti militaristickému Japonsku na Ďalekom východe. Každý centimeter územia mesta musel doslova "hnať" od súperov, čo spôsobilo smrť vojakov Červenej armády.

Čínske a miestne orgány sa rozhodli pochovať obhajcov v spoločnom masovom hrobe. Tak sa v meste objavil pomník osloboditeľov. V hrobe je krásna hviezda, v blízkosti ktorej sú vždy čerstvé kvety. To naznačuje, že obyvatelia rešpektujú spomienku na obrancov Mishan.

kláštor

Mesto, rovnako ako aj iné mestá v krajine, má svoj vlastný budhistický kláštor. Má krásnu, tradičnú architektúru, dokonale v harmónii s prírodou. Na území kláštora je niekoľko pozlátených soch Budhu. Neďaleko nich je vždy veľa cestujúcich, ktorí chcú svietiť sviečku, premýšľať o večných a najcennejších. Číňania prichádzajú do chrámu, aby priniesli svoje myšlienky tak, aby boli v tichosti, aby chvíľu opustili mesto. Mníchovia majú radosť z návštevníkov, ale iba pútnici sa môžu dostať do hlbín kláštora.

Jazero Hanka a jeho okolie

Nachádza sa na území chráneného územia, ktoré sa nazýva Shinkai-hu. Je ľahké sa sem dostať - doprava do jazera pravidelne prechádza z mesta Mishan, takže počas niekoľkých hodín môžete prejsť na vzdialenosť 35 kilometrov.

Rezerva zahŕňa veľké a malé jazero tektonického pôvodu. Veľké jazero priťahuje zvláštnu pozornosť návštevníkov, pretože je prirodzenou hranicou medzi Čínou (vlastníkom severnej časti nádrže) a Ruskom (patrí k južnej časti jazera). Jazerá v rezervácii sú pokryté trstinou, ktorých húštiny sú veľmi husté. Medzi zástupcami fauny patria labute, žeriavy, biely okrídlovité orly a mandarínky, niekoľko druhov rýb.

Na jazere prichádzajú plávať v studenej vode, alebo užiť si dovolenku. Na brehoch nádrží je niekoľko sanatórií a rekreačných oblastí, kde môžete absolvovať komplexnú liečbu.

V rezervácii sa nachádza múzeum rovnakého mena, ktoré vám umožňuje zoznámiť sa s históriou jazera, vývojovými etapami, predstaviteľmi flóry a fauny.

Jixi City

Uistite sa, že počas cesty do mesta Mishan by ste mali ísť do jedného zo susedných miest, ktoré sa nazýva Jixi. Toto je kuriózne, krásne a neobvyklé miesto, kde geológovia objavili bohaté ložiská uhlia a grafitu. Okolité lesy ohromujú bohatstvo vtáčieho kráľovstva. Medzi stromy žije viac 180 druhov rôznych druhov vtákov.

V meste sa nachádza niekoľko turistických oblastí - stará časť, nové moderné štvrte, centrálna časť, rezort a hygienická oblasť. Všade nájdete historické a kultúrne pamiatky, architektonické pamiatky.

Oblasť borovicového parku a starobylá dedina Lunchuan, kde sa môžete oboznámiť s etnografiou a históriou regiónu, sa považujú za dekorácie mesta.

Pole s ryžou

Ryžové polia, ktoré sa nachádzajú v blízkosti mesta, sú považované za osobitnú atrakciu mesta Mishan. Popri tradičnej kultúre pestovania ryže obyvateľstvo využíva aj kukuricu, sóju a slnečnicu.

Všetky polia Číňanov v Mishan sú spracované, krásne, dobre upravené, rozťahované na mnoho kilometrov. Neďaleko sa nachádzajú veľmi ľahké veterné mlyny a na poliach vidíte početné domy zo slamy. Žijú malé kačice, ktoré čistia výhonky ryže proti škodcom. Vtáky žijú na poliach asi dva mesiace, potom sú odvezené z domov, aby si prebrali mäso do obchodov, reštaurácií alebo kaviarní. Na ich mieste spustiť nové kačacie.

vinice

Ďalšou poľnohospodárskou atrakciou, ktorú musia cestujúci navštíviť, sú vinice. Sú pestované v otvorených priestoroch a skleníkoch, ktorých veľkosť je úžasná. Priemyselné zelené odrody, ktoré sa vyznačujú veľkými rozmermi, sú vystavené v skleníkoch. Bobule sú husté a veľmi veľké.

Tajomstvo toho, ako môže byť takýto produkt získaný v skleníkových podmienkach, starostlivo uložené a nikomu zverejnené. Na otvorenom pozemku v blízkosti vinohradov sa vysadia stromy. Spoločne hrozno a slivky tvoria malebné chodby, živé ploty, tieňové uličky, na ktoré je príjemné chodiť. Väčšina turistov získa príležitosť pri návšteve skleníkov, aby nezávisle odrezali hromadu hrozna alebo si vybrali niekoľko sliviek.

Vodný park

Pred niekoľkými rokmi sa v meste Mishan otvoril obrovský vodný park, ktorý navštevujú dospelí aj deti. Centrum vodných hier, atrakcií a zábavy sa nachádza len 80 kilometrov od mesta a zaberá obrovské územie. Bol postavený na brehu miestnej nádrže.

Celá oblasť vodného parku je rozdelená na štyri zóny:

  • Slides a bazény.
  • Zábavný park
  • Potravinový súd.
  • Zásobník.
Diapozitívy a iné vodné jazdy sú určené pre ľudí rôzneho veku, hmotnosti a výšky. Pre extrémne a vzrušujúce osoby sa nachádzajú zjazdovky a trubice. Tí, ktorí sa bojí ísť nadol, môžu jazdiť na jednoduchých atrakciách, plávať v bazénoch, jazdiť na lodi na nádrži.

Takže Mishan je skvelý pre cestovný ruch - historický, ekologický a zábavný. Ak máte čas, môžete sa prejsť po mnohých obchodoch alebo navštíviť útulné dediny, ktoré sa nachádzajú v blízkosti mesta.

Pin
Send
Share
Send
Send