Indonézia

Hlavné atrakcie v Jakarte: recenziu, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Hlavné a najväčšie mesto Indonézie, Jakarta, sa nachádza na severozápadnom pobreží Javy. V mestskej aglomerácii žije približne 23 miliónov ľudí. Dátum založenia sa považuje za 22. júna 1527. Slávnostne sa slávi ako deň mesta. Hlavné mesto a jeho okolie je najdôležitejším centrom hospodárskeho rozvoja krajiny. V tejto oblasti pôsobí viac ako 27 tisíc podnikov rôznych odvetví.

Jakarta je dôležitým dopravným uzlom pre oblasť krajiny, ovzdušia a mora. Samotné mesto a jeho malebné predmestia majú veľa atrakcií, veľa turistov z ázijských a iných krajín ich navštívi.

Akvárium "Sea World"

Na konci minulého storočia bolo v Jakarte otvorené najväčšie akvárium v ​​juhovýchodnej Ázii. Jeho hlavné telo trvá 4,5 tisíc metrov štvorcových, a celková plocha s pomocnými zariadeniami je viac ako tri hektáre. Akvárium realizuje víziu Indonézie ako najviac námornej krajiny na svete s mnohými tisíckami ostrovov a kilometrov morského pobrežia. Predstavuje všetku biologickú rozmanitosť okolitých vôd a koralových útesov. Tu návštevníci dostanú jedinečnú príležitosť vidieť svojimi vlastnými očami rozmanitý podmorský život.

Miesto: aman Ria Ancol.

Prístav sunda kelapa

Na ústí rieky Chilivung - Najväčší v Jakarte je starý prístav. V koloniálnych časoch bol ako rieka dôležitý. Tu ukotvené obchodné lode z celého sveta. Z tohto prístavu sa začala história indonézskeho hlavného mesta. Bol to jeho hlavný prístav až do konca 19. storočia, kedy bol nový prístav Tanjung postavený niekoľko kilometrov od nej. Dnes je prístav Sunda Kelapa zaujímavou turistickou destináciou a miestom pre kotvenie miestnych rybárov.

Miesto: Jln. Maritim č. - 8.

Palác Merdeka

Toto je názov krásnej budovy, v ktorej bola kancelária holandského generálneho guvernéra Východných Indov v koloniálnych časoch. V roku 1949 sa jeho palác stal známym ako Palác Merdeka alebo Palác slobody. Dnes ide o komplex budov, ktorý zahŕňa budovy hlavných štátnych orgánov krajiny. Jedná sa o jednopodlažnú neoklasickú budovu, ktorá hostí hlavné vládne udalosti, a to aj pri príležitosti dňa nezávislosti 17. augusta. Zvyčajne sa prijímajú splnomocnenci zahraničných krajín, organizujú sa kongresy na medzinárodnej a národnej úrovni.

Miesto: Jalan Istana Merdeka č.17-18.

Zoo Ragunan

Nachádza sa v južnej časti zoologickej záhrady v Jakarte zhromaždených obrovské množstvo druhov zvierat a vtákov z rôznych regiónov krajiny a celého sveta. Pre mnohé z nich existuje nebezpečenstvo vyhynutia. Územie zoologickej záhrady je pokryté bohatou tropickou zeleňou.

Tu sú sumatranské tigre a Komodo monitorujúce jašterice, orangutany a tapíry, vzácne vtáky cítia pohodlne. Zoologická záhrada je staršia ako 150 rokov, je tretím z najstarších zoologických záhrad na svete a druhá z hľadiska rozmanitosti zvierat a bohatstva na vegetáciu. Harsono č.1.

Indonézske múzeum

Antropologické a etnografické múzeum s takým názvom odhaľuje zvláštnosti umenia a kultúry rôznych etnických skupín, ktoré tvorili moderný indonézsky národ.

Tu sú zbierané dôkazy, ktoré ukazujú moderné a tradičné umenie ľudí, spoločné remeslá v krajine, oblečenie z rôznych častí Indonézie. Ich vnímanie uľahčuje umiestnenie múzea na území okupovaného komplexom "Krásna indonézia v miniatúre" v budove charakteristickej balijskej architektúry.

Miesto: Jl. Taman Mini Indonézia.

Historické múzeum

V starej časti mesta je historické múzeum. To je tiež známe ako múzeum Batavia alebo múzeum Fatahilla. Múzeum bolo otvorené v roku 1974. Bol umiestnený v budove postavenej v roku 1710, keď bola krajina kolóniou. Nachádza sa na námestí Fatahilla Square.

Jeho prototypom bola budova, v ktorej sa nachádza kráľovské múzeum v Amsterdame. Expozícia múzea, ktorá sa nachádza v 37 izbách, je bohatá na miestne artefakty z rôznych období, od založenia mesta a holandskej kolonizácie až po nezávislosť krajiny.

Miesto: Jalan Taman Fatahillah č. - 1.

katedrála

Katedrálny grécky katolícky kostol v Jakarte je oficiálne nazývaný Kostol Panny Márie. Nachádza sa v blízkosti paláca Merdeka a mešity Istiklal. Budova kostola bola zasvätená v roku 1901. Postavený v štýle neogotického, chrám v pláne má vzhľad kríža.

Hlavný portál je zdobený sochou Panny Márie. Fasáda je zdobená ružovým oknom z farebného skla. Na vežiach katedrály sú dve 60-metrové a jedna štyridsaťmetrová veža. Severná veža sa nazýva "Fort of David" a je určená na ochranu proti tmavým silám. Juh sa nazýva Ivory Tower, čo symbolizuje čistotu Panny Márie.

Miesto: Jl. Katedrálne č. - 7B.

Mešita Istiklal

Najväčší v juhovýchodnej Ázii je mešita Istiklal alebo mešita nezávislosti. Bol postavený ako znak vďačnosti ľudí za pripomenutie získania nezávislosti krajiny. Budova sa vyznačuje okrúhlym kupolom s priemerom 45 metrov, ktorý pokrýva obdĺžnikovú modlitebnú budovu. Schody umiestnené v jeho rohoch vedú na všetky poschodia.

Klenba je držaná dvanástimi stĺpmi vyloženými hliníkovými platňami. Menšia 10-metrová kopula pokrýva predsieň pred modlitebňou. Na obdĺžnikových stĺpoch modlitebnej haly sú inštalované balkóny na štyroch úrovniach. Prebiehajú prednášky, semináre a výstavy, podujatia pre deti, mládež a ženy.

Miesto: Jl. Taman Wijaya Kusuma.

Pamätník nezávislosti

V júli 1975 bol slávnostne otvorený Národný pamätník nezávislosti v centre Jakarty. Je to 132 metrov vysoká veža s vyhliadkovou plošinou, z ktorej sú otvorené nádherné panorámy hlavného mesta a jeho okolia. Slúži ako pripomenutie ťažkých rokov indonézskych zápasov za ich štátnu nezávislosť.

Korunovaný bronzovou vežou zlatený "Plameň nezávislosti". V podzemných priestoroch pamiatky je expozícia Národného múzea Indonézie rozmiestnená s asi päťdesiatimi zaujímavými diorámami.

Námorné múzeum

Od roku 1977 sa na území starého prístavu nachádza múzeum, ktoré hovorí o význame mora pre rozvoj krajiny a jej námornú históriu. Tu vidíte modely rybárskych a iných lodí z rôznych regiónov krajiny.

Zvláštna pozornosť sa venuje škuneru, ktorý je jedným z posledných na svete plachetných plavidiel. V múzeu boli pridelené priestory bývalých skladov Východoindickej spoločnosti, ktoré slúžili na skladovanie korenín, čaju, kávy a tkanín vyvážaných z krajiny. Budova múzea je predmetom kultúrneho dedičstva.

Miesto: Jln. Pasar Ikan - 1.

Wayang Museum

Vedľa historického múzea sa nachádza múzeum Wayang, ktoré rozpráva o jedinečnom bábkovom umení alebo divadle stínov. Múzeum sa nachádza v budove postavenej v roku 1912 v novorenesančnom štýle, ktorý bol prvýkrát používaný ako sklad. Po získaní nezávislosti Indonézie bola prenesená na mestskú správu, ktorá tam organizovala múzeum Wayang. To bolo slávnostne otvorené v auguste 1975.

Okrem prezentácie zaujímavej výstavy bábiky a vzácnych hudobných nástrojov sa tu uskutočňujú výskumy a skúšky a predstavenia divadla tieňov.

Miesto: Jln. Pintu Besar Utara - 27.

Suhartovo múzeum

Jeden z najvplyvnejších vodcov modernej Indonézie, Haji Mohammed Suharto, vládol krajine už viac ako 30 rokov. V roku 1993 otvoril Suharto múzeum svojho mena. Nachádza sa v budove pôvodnej architektúry, ktorej výstavba trvala päť rokov.

Jeho strecha je zdobená kónickými pyramídami tumpengov, ktoré symbolizujú harmóniu. Múzeum prezentuje dary prijaté prezidentom od vedúcich cudzích štátov, úradníkov krajiny, jeho odmeny získané počas ozbrojeného boja za nezávislosť. Raya TMII.

Národná galéria

Indonézska národná galéria pôsobí od roku 1999. Keďže je to múzeum, ako aj umelecká galéria, je dôležité oboznámiť ľudí s umením a ukázať im umelecké diela z jeho zbierok. Galéria implementuje príslušný národný program.

Práca popredných indonézskych a zahraničných umelcov a iných umeleckých diel sa tu hromadia. Obnovená budova galérie funguje ako výstava obrazov a malieb, moderné umelecké centrum a miesto, kde sa konajú ďalšie podujatia zamerané na popularizáciu umenia.

Miesto: Jl. Medan Merdeka Timur č. - 14.

Wisma 46 Skyscraper

Keď bola táto budova postavená v roku 1996, bola najvyššia v krajine. Jeho architektonický štýl je charakteristický ako moderný a postmoderný. Medzi najvyššie budovy na svete trvá 281 miest. Vyrobené v modrej a bielej farbe v dôsledku použitia žuly a skla na fasáde.

Pod mrakodrapom vyčleniť pol tucet hektárov územia. V budove sa nachádzajú početné kancelárie, bankové inštitúcie, drahé obchody a prestížne reštaurácie a podniky poskytujúce služby. Väčšina turistov z rôznych krajín považuje za svoju povinnosť spoznať túto budovu.

Miesto: Jl. Jenda. Sudirman.

Okres Thousand Islands

Jednou z najzaujímavejších pamiatok hlavného mesta krajiny je súčasť Jakarty, ktorá pozostáva z 105 ostrovov. Okolo 20 tisíc ľudí tam žije. Nachádzajú sa v mori Java a rozkladajú sa na sever 45 kilometrov.

Tieto jedinečné územia vytvárajú perspektívu rozvoja metropolitnej aglomerácie, rekreačnej a turistickej infraštruktúry. Väčšina ostrovov má bohatú prírodu. Niektoré z nich sú v súkromnom vlastníctve. Jedenásť ostrovov je neobývané.

Krásna Indonézia v miniatúre

V roku 1975 bol v Jakarte otvorený tematický park s rovnakým názvom. Zaberá jednu a pol sto hektárov v rekreačnej oblasti bohatej na vegetáciu. Jeho menovaním je demonštrovať celú etnickú, kultúrnu, prírodnú a náboženskú rozmanitosť národov žijúcich v krajine.

V samostatnom pavilóne sú tradičné obydlia indonézskych obyvateľov s domácimi predmetmi atď. V strede areálu je umelá nádrž, kde sa reproduje mapa Indonézie. Tu môžete jazdiť na lanovke, lodi, jednokolejnom vlaku. Okrem toho územie, niekoľko miest uctievania, múzeá, záhrady a parky, rôzne miesta na zábavu.

Miesto: Jl. Cipayung Raya.

Štadión Gelora Bung Carnot

Pre ázijské hry v roku 1960 bol v meste postavený štadión, v ktorom bolo možné ubytovať viac ako sto tisíc divákov. Jedná sa o obrovské športové zariadenie, v ktorom môžete usporiadať súťaže v mnohých športoch, postavené s pomocou špecialistov zo Sovietskeho zväzu. Ako najväčší štadión v krajine bol opakovane zrekonštruovaný. Mnoho veľkých medzinárodných a národných športových súťaží sa konalo tu.

Miesto: Jalan Pintu Satu Senayan, Gelora.

Pin
Send
Share
Send
Send