Rusko

Ryby: atrakcie a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Rybnoe mesto sa nachádza v blízkosti mesta Ryazan. Osada je prvýkrát spomínaná ako obec na konci XVI. Storočia. Mesto sa nachádza na rieke a preto dlhuje svoj pôvod a meno rybárstvu.

Mesto vďačí svojmu rýchlemu rozvoju železnici, ktorá bola položená cez ňu v polovici 19. storočia. A miestny majiteľ pozemkov tu vytvoril príkladnú chovnú farmu.

Na konci 19. storočia sa narodil jeden z najslávnejších ruských básnikov, Sergej Yesenin. V polovici dvadsiateho storočia sa mesto Rybnoye stalo pracovnou dedinou a následne mestom.

Malé mesto spája množstvo atraktívnych aspektov - absenciu ruchu megalopolis, krásnej prírody, ticha a bezstarostného života, dávnej histórie a zaujímavých pamiatok.

Okresné múzeum miestnej tradície

Múzeum mesta Rybnoye vzniklo koncom 90. rokov na žiadosť starých obyvateľov mesta. Dnes však obsahuje expozície venované bitke ruských jednotiek s mongolskými Tatármi, roľníkom, svetovou vojnou, slávnymi krajanmi a prírodou.

Obsahuje staroveké vojenské munície z archeologických vykopávok, staroveké predmety roľníckeho života, objekty a dokumenty súvisiace s vlasteneckou vojnou. Vďaka personálu a starostlivosti o obyvateľov mesta Rybnoye má múzeum niečo vidieť.

Pred múzeom sa nachádza pomník - múr určená likvidátorom katastrofy v Černobyle.

Miesto: Leninské námestie - 10.

Celoskupinský vedecký výskumný ústav včelárstva

Vedecký výskumný ústav sa zaoberá základnými a aplikovanými vedami v oblasti včelárstva. Spoločnosť bola založená v roku 1930 a má bohaté vedecké skúsenosti. Jej zamestnanci vytvárajú regulačnú dokumentáciu, radia včelárom a robia odborné hodnotenie. Vedecký ústav sa zaoberá problematikou včelárstva v celom Rusku.

Vedecký výskumný ústav chová včely rôznych plemien, vo všeobecnosti pod záštitou vedeckých pracovníkov ústavu a jeho divízií žijú 15 tisíc včelích kolónií. Organizácia má tiež bohaté arboretum medových rastlín.

Informácie o včelárstve sa zhromažďujú vo vedeckej knižnici Výskumného ústavu, ktorá tiež pomáha všetkým záujemcom o chov včiel. Jeho finančné prostriedky sa takmer držia 50 tisíc kníh.

Miesto: Pochtovaya ulica - 22.

Včelárske múzeum

Múzeum je divíziou Ústavu včelárstva. Jedná sa o jedinečnú výstavu venovanú týmto témam. Zbierka obsahuje všetky detaily výroby medu.

V sekcii História môžete vidieť úľ, ktoré patrili carovi Alexej Mikhailovičovi. Sú tu expozície venované znakom biológie a životu včelích kolónií. Kolekcia obsahuje rôzne zariadenia na výrobu medu a herbárskych rastlín, ktoré najviac milujú včely. Ukazuje sa aj zahraničná skúsenosť včelárstva.

Nikolskaya kostol

Prvý Nikolsku kostol bol postavený v Rybnoe na konci 17. storočia. Osada v tej dobe bola rybárska dedina. Miestni ľudia veľmi milovali svoj chrám, pretože to bolo centrum kultúrneho života.

Kostol bol drevený a spálil sa v polovici 19. storočia. Ale miestni obyvatelia rýchlo získali finančné prostriedky a obnovili chrám. V roku 1870 bol zasvätený nový drevený kostol, najskôr okrajová časť a potom hlavná.

Po revolúcii bojovali rehoľní občania Rybny čo najlepšie, ako mohli zachovať svoju svätyňu. Vzali chrám na plné opatrenie. Ale čoskoro bol kostol zatvorený a zničený a na jeho mieste boli postavené obytné budovy.

V deväťdesiatych rokoch 20. storočia, hneď ako sa objavila príležitosť, Rybnoy boli požiadaní, aby vrátili chrám. Založil sa farský kostol, ktorý sa najprv usídlil v upravenej budove. Ale potom bola nadácia položená na Tržnom námestí, v úsilí obyvateľov Rybnoy, tento kostol bol postavený za 10 rokov.

Chrám je veľká, jasná, jediná dóma. Má vstavanú zvonicu, vežou a kupolou, ktorá stúpa nad vchodom.

Miesto: Bazarnaya Street - 27.

Kostol kazaňskej ikony Matky Božiej

Na okraji mesta Rybnoye sa nachádza kostol Kazaňskej ikony Matky Božiej. Je to nové, postavené pred niekoľkými rokmi. Malý drevený päťčlenný chrám s vyrezávanými dverami sa nachádza v obci súkromných domov. Ukončí ulicu, ktorá ide do poľa.

Samotný kostol sa nachádza medzi prírodou, lúkami a vodou, čo vám umožňuje cítiť spojenie s Bohom od ruchu mesta.

Miesto: Kazanská ulica - 1.

Cirkev na počesť ikony Matky Božiej "rýchleho srdca"

V Rybnoe bude postavený ďalší kostol. Už je tu jej projekt a predpokladá sa, že bude vysoký a krásny jednopólový chrám so zvonicou nad hlavným vchodom. Ale zatiaľ čo služby prebiehajú v prispôsobenej budove s malou kopulou nad strechou.

Miesto: Birch Street.

Múzeum železničného inžinierstva

Na území železničného skladu Rybnoy je pod otvoreným nebom malé technologické múzeum. Teraz sú tu dva elektrické lokomotívy VL8 a VL23 a parná lokomotíva FD20.

VL znamená Vladimíra Lenina, číslo 8 znamená, že má osem osí. Táto elektrická lokomotíva bola vyrobená v rokoch 1953 až 1967. VL8 je predchodcom VL 23, ktorého označenie číslo 23 znamená axiálne zaťaženie 23 ton. Vyrába sa od roku 1956 do roku 1961.

Parná lokomotíva FD stojí za Felixa Dzeržinského. Ich modifikácia bola niekoľko PD 20 - jeden z Felix. Vyrábané v rokoch 1931 až 1941. V meste Rybnoe bol FD 20-500 umiestnený na večné parkovisko, ktoré počas vojny aktívne pracovalo a dodávalo 300 kusov vlakov so zariadením, jedlom, muníciou a vojakmi.

Pamätník pracovného výkonu žien

Počas druhej svetovej vojny pracovala Daria Garmash na Rybninsky MTS, ktorá organizovala prácu brigády traktorov takým spôsobom, že zariadenie nebude stáť nečinné. Okrem toho organizovala súťaž medzi brigádami dievčat, ktoré zvýšili produktivitu. Jej tím získal prechádzajúci červený banner a Darya Garmash získal štátnu cenu a ocenenie. Na počesť takého vynikajúceho obyvateľa Rybnoy bol postavený monument.

Jedná sa o stôl s nápisom, na ktorom stojí vysoko nad zemou traktor, na ktorom pracoval D. Garmash.

Miesto: Novoryazanskoye Highway - 36.

Governor's Lyceum

Lyceum má svoju históriu od začiatku storočia. Otvorila sa v roku 1919 ako železničná škola. V budúcnosti bola táto škola transformovaná do sedemročnej školy, potom do druhej. Učili v škole na takej vysokej úrovni, že ľudia sa stali vynikajúcimi ľuďmi. Medzi absolventmi sú generáli, plukovníci, kapitáni, piloti. Za zásluhy a vysokú úroveň vzdelania škola nedávno vstúpila do registra vedúcich vzdelávacích inštitúcií v Rusku.

Múzeum miestnej tradície č

V roku 2000 bola v Rybnoe postavená škola č. Od samého začiatku sa v ňom premietlo múzeum miestneho dejín. Finančné prostriedky múzea majú veľa zaujímavých vecí a sú doplnené študentmi školy, ich rodičmi a občanmi mesta.

Na rozdiel od bežných zbierok dejín, v ktorých pracujú vedeckí zamestnanci a ktorí absolvovali špeciálne vzdelávanie, študenti pracujú v školskej galérii. Pomáhajú pri formovaní výstav, rozvíjajú zručnosti pre život v modernom informačnom svete. Miestna obecná škola sa pravidelne zúčastňuje výstav, súťaží a konferencií a má mnoho certifikátov pre svoju činnosť.

Miesto: Makarenko Street - 13.

Napriek svojej malej veľkosti sa toto mesto môže pochváliť bohatou históriou.

Pin
Send
Share
Send
Send