Rusko

Pamiatky a zaujímavosti Kalach

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto Kalach, región Voronež, bolo založené v roku 1715 a neskôr na začiatku 20. storočia sa stavba železnice stala dôležitým obchodným centrom.

Napriek tomu, že úrady provincie Voronež oficiálne vydali dekrét o založení mesta, ktorého hlavnou časťou boli obyvatelia Ukrajiny a kozáci, až v 18. storočí tu, počnúc 2 tisíc rokov pred nl, tu žili rôzne národy, ktoré sa špecializovali na chov a zhromažďovanie zvierat. Dnes Kalach stratil svoj obchodný a priemyselný význam, ako to bolo v predrevolučnom Rusku, a premenilo sa na turistické centrum.

knižnica

Knižnica Kalachev, známa v okrese, bola v roku 1919 prevedená do vlasti zo strany rodiny Zolotsevov a už v tom čase obsahovala viac ako 3500 kníh, Všetci chodili do knižnice: učitelia a študenti, študenti, pracovníci a dokonca inžinieri. Návštevnosť v tom čase bola vysoká, okolo 80 ľudí denne a pre všetkých nebolo k dispozícii dostatok kníh. Po skončení vojny bol fond výrazne dopĺňaný vrátane trofejných vydaní a v budúcnosti bola knižnica opakovane kombinovaná s inými regionálnymi knižnicami, vďaka čomu sú v súčasnosti v knihách viac ako 45 tisíc kníh.

Samotná budova knižnice je architektonickou pamiatkou, pretože nás skutočne dosiahla nezmenená. Od roku 1919 sa jeho fasáda nezmenila a pri pohľade na ňu si môžeme predstaviť, ako ľudia žili pred 100 rokmi.

Miesto: Leninovo námestie - 11A.

Múzeum miestnej histórie Kalachevského

Historici a vedci stále argumentujú o tom, ako a kedy sa uskutočnilo prvé osídlenie a kultivácia týchto miest. Nedávno bolo zozbierané veľké množstvo archeologických nálezov a historických dokumentov, z ktorých mnohé ministerstvo kultúry dalo k dispozícii mestské múzeum, ktoré pôsobí od roku 1980.

Múzeum je rozdelené na 4 štrukturálne jednotky:

  1. Archeologická sála, ktorá zobrazuje nálezy a výsledky výkopov. Podľa nich možno predpokladať, čo sa stalo na území dnešného Kalachu pred mnohými tisíckami rokov, aké druhy ľudí tam žili, aké zvieratá sa našli a aké klimatické podmienky existovali v tom čase. Všetky tieto závery sú z tzv. Fosílií;
  2. Etnografická sála, ktorá sa venuje životu a každodennému životu roľníkov 18. až 19. storočia;
  3. Sála vojenskej slávy, ktorá obsahuje dokumenty, listy, zbrane a predmety pre domácnosť spojené s Veľkou vlasteneckou vojnou v rokoch 1941-1945, prvej svetovej vojne, ako aj niektoré nálezy z obdobia vojny s Napoleonom v roku 1812;
  4. A posledná sála je oddelenie modernej histórie. Tu návštevník nájde informácie o udalostiach, ku ktorým došlo za posledných 100 rokov, o revolúcii a reštrukturalizácii.
Miesto: Leninské námestie - 10.

Staré domy

Mesto Kalach je v istom zmysle architektonickou pamiatkou, alebo takpovediac živým múzeom. Koniec koncov, v ňom bol postavený veľký počet budov v predsovietskej dobe a väčšina z nich nebola podrobená veľkým opravám, ale bola obnovená iba zvonka. Preto sa v Kalachovi takmer všetky obytné a administratívne budovy vyrábajú v klasickom štýle, napríklad v budove jedného z mestských oddelení:

Samozrejme, v meste sú vysoké výšky sovietskych čias, Chruščov a dokonca aj nové montované domy. Ale všetky z nich sú v rozpore s romantickou atmosférou inšpirovanou architektúrou 19. a začiatkom 20. storočia.

Väčšinou staré budovy sú výškové budovy. Rezidenčné jednopatrové domy, ktoré boli postavené tak dávno, sú takmer preč, ale niektoré zrubové domy sú stále stojace a môžeme ich vidieť vlastnými očami.

veterné elektrárne

Rovnako ako v každom ruskom mestskom obvode malá produkcia bola umiestnená v Kalách v carských časoch. Napríklad je známe, že v čase revolúcie bolo viac ako 100 veterných mlynov a 7 vodných mlynov. Takmer všetky z nich patrili k dobrým roľníkom alebo takzvaným "päste", ktorých majetok bol znárodnený v rokoch vzniku Sovietskeho zväzu. K dnešnému dňu sa zachovalo iba jedno architektonické pamiatke (na obrázku vyššie).

Ide o rekonštrukciu zo strany sovietskych orgánov, ako vidíte, jej čepele ležia v tej istej rovine a preto sa nemôžu otáčať pod vplyvom vetra. Napriek tomu je toto usporiadanie populárne a každý rok je pomerne veľký tok turistov.

Kalacheevská jaskyňa

Unikátny nádherný výhľad na mesto sa dá nazvať jaskyňou, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Kalach, ktoré podľa najnovších archeologických údajov je staršie ako 700 rokov. Čo je jedinečné, je to, že jeho celková dĺžka dosahuje kilometer, čo nie je tak bežné.

Historici argumentujú o vzniku tohto jedinečného prírodného fenoménu a existuje názor, že jaskyňa bola umelo nakrájaná, to znamená ľudia. Avšak otázka, ako by mohla byť taká obrovská jaskyňa vytlačená v 12. storočí, zostáva otvorená.

Bližšie k nášmu času v 17. storočí bola jaskyňa spracovaná ručne a výskumníci sa na tom zhodli. A to bolo pre potreby kláštora, mníchov, ktorí prišli do jaskyne s cieľom uskutočniť duchovné praktiky a tzv. Izoláciu.

Dnes, pre náboženské účely, jaskyňa sa už nepoužíva. Moderné kalachevtsy a Voronež, a niekedy aj turistov z celého sveta, idú tu na výlety a turistiku. A študenti architektonických a stavebných inštitúcií vyššieho vzdelávania vykonávajú vzdelávacie postupy a laboratórne práce v jaskyni, pretože jaskyňa poskytuje pre to veľmi výhodné podmienky.

Miesto: Ilyich Street - 106.

Pin
Send
Share
Send
Send